Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:47:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 marca 2014 12:05:50 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
W sumie też nie zgodziłbym się z Petem diametralnie, a zastanawiam się na ile z Elrondem mamy podobny punkt widzenia.
Dla mnie to film, który cały czas trzyma w napięciu i to mi się spodobało, bo dawno takiego filmu nie widziałem. A przecież to w zasadzie monodram i z nie jakąś wybitną aktorką. Klasa w sobie w tej właśnie kategorii. No i te efekty, to po prostu kunszt.
I mówię to mimo tego że najczęściej Oscary to są dla mnie anty-nagrody, czyli filmy które zdobywają laury na tej gali, najczęściej bardzo mi się nie podobają. Wyjątki się zdarzają, ale jak to wyjątki (nie są częste).
No dobra, zwykle poza Oscarami za efekty specjalne. Akurat ta kategoria bardzo mi pasuje. Tylko kino amerykańskie stać na ich najwyższy standard i nawet mimo tego że fabuła zwykle w filmach skoncentrowanych na nich zwykle jest miałka, to lubię sobie na nie popatrzeć na dużym ekranie.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 marca 2014 09:28:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Jak na razie widziałem Dallas Buyers Club ***+ i American Hustler ***... Nawet nie chce mi się rozpisywać - w tym pierwszym wybitna kreacja aktorska, ale jak dla mnie po nic (coś jak oskarowy Capote nieodżałowanego Philip'a Seymour'a Hoffman'a)... film nie wywołał we mnie nawet odrobiny emocji... W drugim jeszcze gorzej - świetni aktorzy, kostiumy z epoki i też kiepścizna - cała intryga zupełnie nieciekawa tak samo jak główni bohaterowie - to oba te filmy mają wspólne...

...przypuszczam, że po prostu zdziadziałem i zostałem malkontentem...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 08:03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
i wtedy, jak to lubisz mawiać, musimy pozostać przy różnicy zdań



No niestety musimy. Ja zanim obejrzałem film, to przeczytałem sobie jego opis i bardzo wiele obiecywałem sobie po tym "kameralnym dramacie" rozpisanym tylko na parę aktorów. Według mnie taką sytuację można wykorzystać bardzo ciekawie, biorąc po uwagę otoczenie, w którym odbywa się akcja. Można to fantastycznie rozegrać i psychologicznie, i metaforycznie, i dramatycznie, a jednocześnie przepleść to z elementami kina akcji na najwyższym poziomie. W takim wypadku strona wizualna była by już tylko wisienką na torcie, czyniącą z filmu dzieło doskonałe. Tymczasem dostajemy tylko stronę wizualną, a reszta, elementów, bądź nie występuje, bądź jest opędzona po łebkach.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2014 17:21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Jakiś czas temu widziałam "Grawitację" i bardzo blisko mi do opinii Peta.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 kwietnia 2014 21:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
A tu taki antygrawitacyjny tekst znajomego fizyka i filozofa zarazem:

http://kulturaliberalna.pl/2013/11/05/s ... o-cuarona/

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 kwietnia 2014 22:09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Zacząłem czytać i tak bardzo się zacząłem nie zgadzać, że aż nie dałem rady czytać dalej :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 kwietnia 2014 06:36:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
No coż, ja miałem akurat dokładnie odwrotnie niż Crazy. Zaczęłem czytać i im bardziej czytałem, tym bardziej się zgadzałem, w związku z czym dotarłem do samiuśkiego końca. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 kwietnia 2014 08:27:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...tez zacząłem czytać i tak jak crazy nie dotyczałem do końca.... dla recenzenta złe i ŻENUJĄCE jest dokładnie to, co dla mnie jest bardzo fajne i wdzięczne . Recenzja napisana jakby z odgórnym nastawieniem na nie ...i to jest dopiero żenada :oops:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 kwietnia 2014 22:20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
No! Teraz to ma sens!

https://www.youtube.com/watch?v=Gw79smKZB9E

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 kwietnia 2014 11:47:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
koniec najlepszy :lol:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 kwietnia 2014 22:40:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przepraszam, ale podjąłem jeszcze jedną próbę przeczytania wyżej linkowanego tekstu i ponownie nie dałem rady. "Dramaturgia na rozpaczliwie słabym poziomie" przykuła mnie do fotela napięciem takim, jakiego dawno już w kinie nie doświadczyłem, "szkolna przewidywalność fabuły" zdezorientowała mnie na tyle, że kiedy George Clooney na chwilę pojawia się, gdy już nie powinien, to na serio zacząłem się zastanawiać, co tu w końcu jest prawdą. Tyrad na temat beznadziejności dialogów nie chciało mi się czytać, ponieważ podczas oglądania filmu nie zwróciłem uwagi nawet na jedną wymianę zdań, która by mnie zażenowała, co według autora tekstu powinna koniecznie zrobić. Cóż zrobić, gdy jednak tak nie zrobiła? Na końcu, do którego przeskoczyłem, omijając coraz gorsze rzeczy, autor wysnuwa hipotezę, cytuję:
Cytat:
wokół „Grawitacji” dominują głosy pozytywne, czy wręcz entuzjastyczne. Samo to wydaje mi się tematem wartym zastanowienia, mówi bowiem co nieco o kulturze i świecie, w których żyjemy. Moja hipoteza byłaby tu taka, że powszechnie pozytywny odbiór filmu Cuaróna jest przejawem pewnego ustępstwa czy wręcz pokornej i wiernopoddańczej czci, jaką człowieczeństwo składa technologii.

Być może hipoteza ta sprawdza się w stosunku do niektórych, ale w stosunku do mnie jest raczej dość zabawna, jeżeli ktoś zna mnie choć trochę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 kwietnia 2014 12:16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
crazy :piwo:

słaba dramaturgia??? :shock: mnie trzymała w napięciu jak rzadko który film ostatnio!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 kwietnia 2014 12:52:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
"pozytywny odbiór filmu Cuaróna jest przejawem pewnego ustępstwa czy wręcz pokornej i wiernopoddańczej czci, jaką człowieczeństwo składa technologii "
...o mnie napisał ? czy jak ? :shock: :oops: horela....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 kwietnia 2014 14:49:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
I komu wierzyć? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 kwietnia 2014 14:59:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Jakoś przebrnęłłłłłłłam przez zalinkowany tekst. Wygląda na to, że my pro-grawitacyjni nie tylko czcimy technologię, ale i lubujemy się w kiczu....

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group