Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 10:32:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 kwietnia 2014 07:27:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ej, nie odbierajcie tego tak osobiście. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 kwietnia 2014 22:58:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Doprawdy, jak wyobrażasz sobie nie odbieranie grawitacji osobiście? Że wszystko dokoła będzie grawitować, a ja będę się spokojnie unosić i kręcić w powietrzu?? Nawet bym chciał spróbować, ale nie umięę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 kwietnia 2014 06:49:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
www.youtube.com/watch?v=6PLCmeFHgbw

Ist Newtons Gravitätlichkeit natürliches Gesetz?
Natürlich nicht, eher ein Verbrechen,
denn ich hab' sie nicht bestellt.
Grad' gegen seine Apfelfalle hab' ich mich gewehrt,
sie wurde gegen meinen Willen trotzdem installiert.
Seitdem hat sich mir die Fliegerei um einiges erschwert.

Holt sie die Firma wieder ab dann bleibe ich kulant,
tut sie's nicht, dann sag' ich jetzt und hier,
das ich für nichts mehr garantier'.
Selbst in einem Schwerkraftregelkreis kann die Regel leicht zerbrechen
und das ist nur für Bleierne und Flügellahme -Verbrechen


;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 kwietnia 2014 13:44:09 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
"pozytywny odbiór filmu Cuaróna jest przejawem pewnego ustępstwa czy wręcz pokornej i wiernopoddańczej czci, jaką człowieczeństwo składa technologii "
Też sie czuję urażony, ale rozumiem że autor artykułu nie ogląda amerykańskich filmów, wybiera tylko najambitniejsze pozycje (Gutka?), gardzi pop-kulturą, czyta wyłącznie filozofów i Ulissesa, a jak mu dają darmową colę, to ostentacyjnie wylewa, dając w ten sposób świadectwo buntu i swej niezłomności ;)

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lipca 2014 07:51:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Wreszcie obejrzałem (choć nie w 3D) i mogę się odnieść... No i cóż - nie jestem tak bardzo na "nie" jak autor czy Pet, ale większość zarzutów jednak podzielam.
Przede wszystkim drażni mnie ta niekonsekwencja, o której Stankiewicz pisze. Jeśli już robi się w film, w którym ograniczenia i zasady fizyki traktuje się bardzo poważnie - to już niech tak będzie. A nie, że trochę tak (szczególnie na początku) a potem już tak sobie. Zignorowanie faktu, że stacje kosmiczne krążą na odległych od siebie orbitach i przedstawione wydarzenia po prostu nie mogłyby się zdarzyć jest tu wręcz symboliczne. Może ja mam odchyłę na tym punkcie, może... Gdyby to wszystko działo się na orbicie np: księżyca Neptuna to przyjąłbym to jako czystą fantastykę. Gdy dzieje się "realnie", tak że niby "w każdej chwili mogłoby się zdarzyć", grube przegięcia mnie irytują.
Dialogi... tutaj nie mam już nadziei, że Amerykanie w końcu zrezygnują z patetycznych wstawek/dowcipów/błyskotliwych bon-motów (niepotrzebne skreślić) w sytuacjach, w których jest to ostatnia rzecz którą człowiek wypowiada. Jakoś więc to zniosłem. Ale też wolałbym (powtarzam - skoro ma być wiernie oddane To Co Się Dzieje W Kosmosie W Dzień Roboczy :wink: ), żeby oni coś tam mruczeli do siebie.
To co napisałem powyżej nie zmienia oczywiście, że jest to pięknie nakręcony film, a w 3D zapewne chwilami "widokowo" oszałamiający.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2014 18:30:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
arasek pisze:
Jeśli już robi się w film, w którym ograniczenia i zasady fizyki traktuje się bardzo poważnie - to już niech tak będzie.
:piwo:
Otóż to; to jest - dla mnie - najważniejsza część tej recenzji, a nie spekulacje/interpretacje autora dotyczące rzekomego oddawania wiernopoddańczej czci technologii.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 października 2014 23:00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Crazy pisze:
Na to Argo mam coraz mniejszą ochotę, by nie rzec nieochotę.

ale wczoraj obejrzałem ;-)

Phi... niezły film. Trzy gwiazdki na pewno, nie wiem czy trzy i pół, nie bardzo mam przekonanie. Ciekawa historia przede wszystkim, dość interesujące stylizacje na przełom lat 70/80, ale jakoś brakuje temu wszystkiemu... sztuki? To takie dobre rzemiosło bez dna jak dla mnie.
Utwierdzam się, że tamten rok na oskarach był wyjątkowo mizerny. Nie widziałem Django, ale musiałbym się wybitnie zadziwić, gdyby ten film zadziwił mnie jako wybitny. Natomiast:
Argo ***
Życie Pi **1/2
Lincoln ***1/2
Poradnik pozytywnego myślenia ***1/2
Mistrz ***

Najbardziej mi się z tego podobał jednak Lincoln, ale umówmy się, że bez przesady.
Trzeba by kiedyś nadrobić Miłość Hanekego, tyle że jakoś mi się nie chce...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2014 00:29:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
KoT pisze:
American Hustler ***... świetni aktorzy, kostiumy z epoki i też kiepścizna - cała intryga zupełnie nieciekawa tak samo jak główni bohaterowie


natalia pisze:
całe szczęście, że oscara nie dostał hustle, to byłaby dopiero porażka, bo to tylko dobry amerykański rozrywkowy film i nic poza tym.

Prawie obejrzałem ten film dwa dni temu. Prawie, bo zasnąłem i połowy nie widziałem... ponieważ jednak obudziłem się przed końcem, to mam wrażenie, że jednak zaliczyłem cały... Niewątpliwie jest to mylne wrażenie i nie można moich słów brać na serio. Niestety jednak moje mgliste odczucia wydają się być zbieżne z powyższymi. Od samego początku film nie przekonywał mnie, no tak, aktorzy, realia, brzuch Christiana Bale'a, ale jak KoT napisał, ci bohaterowie jacyś tacy sobie. Nic mnie w tym filmie nie wciągało. Oprócz Jenifer Lawrence może, ale za rzadko ją pokazywali ;-) No i zasnąłem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 10:22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Co tu taka cisza?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 11:13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
To ja napiszę, że chyba po raz pierwszy widziałam przed rozdaniem tyle nagrodzonych filmów! Fajnie, że Ida, mimo że mnie nie powaliła i mam zarzuty do fabuły. No i brawa dla Grand Budapest Hotel- to naprawdę kapitalny obraz, ale nie spodziewałam się, że może zostać doceniony.
Nigdy w życiu też nie uznałabym roli Simmonsa za drugoplanową :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 11:18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
Co tu taka cisza?

Ja siedzę cicho, bo ze wszystkich filmów nominowanych we wszystkich kategoriach widziałem chyba tylko "Idę".

manool pisze:
doceniony

E tam - kostiumy, scenografia, charakteryzacja, muzyka. Jak dla mnie niby 4 Oscary, ale jednak te mniej ważne, więc zawód.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 11:23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Peregrin Took pisze:
mniej ważne

Nie lubię tego stwierdzenia. To wszystko czyjaś praca, mam wrażenie, że te ważne są właśnie rozbuchane.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 11:47:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
OK, inaczej - kategorie, na które ja zwracam mniejszą uwagę.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 12:36:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
manool pisze:
Nigdy w życiu też nie uznałabym roli Simmonsa za drugoplanową Very Happy

:D Tak to bywa. Robert Duvall drugoplanowy ? no proszę Was... swego czasu Josh Brolin był w tej kategorii nominowany za "To nie jest kraj..."

Ja się wyjątkowo zgadzam z tegorocznymi rozstrzygnięciami - Bidman poza konkurencją, JK Simmons też, któroplanowej roli z tego nie zrobią amerykańscy krytycy. Z kolei sam Keaton moim zdaniem nie był aż taki dobry. Nawiasem mówiąc uważam, że konkurencja w kategorii aktor drugoplanowy była znacznie większa niż pierwszoplanowy.

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 12:42:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Agnieszka H. pisze:
To wielki, historyczny sukces. Pierwszy Oscar w tej kategorii dla Polski. Musiał przyjechać facet z Oksfordu, żebyśmy go dostali. To powinno nam dać do myślenia

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,17470751,Osc ... z3SZFdWtzw


Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group