Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:36:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 12:43:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Odwieczny problem z pierwszo- i drugoplanowością obrazują Oscary dla pierwszoplanowych Marlona Brando w "Ojcu Chrzestnym" i Hopkinsa w "Milczeniu owiec". :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 21:18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Dla mnie oni jednak zdecydowanie pierwszoplanowi. W tym sensie może Simmons też, nie wiem. Wiem, że dla mnie nie była to rola oskarowa (abstrahując od tego, czy i jaka była konkurencja).

Natomiast generalnie bardzo jestem zadowolony z werdyktu. Myślę, że to będzie film (Birdman), o którym po latach będzie się pamiętać i mówić jako wyjątkowo oryginalnym. Mam nadzieję zobaczyć po raz drugi niebawem.

Co do Idy mam mieszane uczucia. Nie był to nawet najlepszy polski film zeszłego roku, więc tym bardziej dziwi mnie, że został pierwszym polskim laureatem Oscara za pełnometrażową fabułę. Ale cóż, może trzeba uznać, że konkurencja była taka sobie i cieszyć się z sukcesu rodzimej kinematografii.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2015 21:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Dla mnie oni jednak zdecydowanie pierwszoplanowi.

To Pacino jest w "Ojcu" ponadplanowy. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2015 11:53:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
konkurencja była taka sobie i cieszyć się z sukcesu rodzimej kinematografii

totalny sprzeciw

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2015 13:01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
Nie był to nawet najlepszy polski film zeszłego roku

Oscarów nigdy chyba nie przyznawano najlepszym filmom, dlatego te zawody są raczej śmieszne. Jeśli jednak chodzi o realizację, była o niebo lepsza niż np. W ciemności (mnie się to zresztą w ogóle nie podobało i wolę już nagrodę dla Idy, skoro tam fabuły i tak nie zrozumieją i o wiele spraw pytań sobie nie zadadzą).

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lutego 2015 14:17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Jeżeli chodzi o realizację, Ida jest świetna, bez wątpienia. Problemem jest tam moim zdaniem warstwa dramaturgiczna, która owszem, nie żeby nie było, ale mało to wszystko przekonywujące.

W ciemności mi się podobało chyba nieco bardziej niż Ida, w sumie dałbym je na tę samą półkę.

Cytat:
Oscarów nigdy chyba nie przyznawano najlepszym filmom

Myślę, że wystarczająco często przyznawano je filmom naprawdę należącym do tych stricte najlepszych, że zasadnym jest mieć wobec tej nagrody wysokie oczekiwania.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lutego 2015 19:21:49 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Dla mnie "Ida" to dobry film jeśli patrzeć przez pryzmat emocjonalności bohaterek i jako na studium ich wyborów.
Mocne szkoda, że w warstwie historycznej, jest to "historical fiction" i dość zabawne, że jeśli film jest o Żydach to ma o wiele większe szanse na Oskara; no, ale taka uroda tej nagrody, która w końcu przyznawana jest w kraju, gdzie podwaliny masowego kina tworzyli właśnie Żydzi.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 marca 2015 01:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Zgodnie z przysłowiem, że im dalej w las, tym więcej komarów, stwierdzam, że im dalej od obejrzenia Birdmana, tym bardziej mi się podoba. Jestem już przekonany do pięciu gwiazdek, jak również do tego, żeby wybrać się jeszcze raz, szczerze mówiąc, mam wrażenie, że mógłbym wybrać się ze dwa razy.

Niedawno napisałem dość długiego maila wyłuszczającego, dlaczego film mi się tak podobał, pisany był do osoby, której podobał się mniej. Może zobaczę, czy coś tam da się skopiować.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 marca 2015 14:48:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
mam to samo z birdmanem

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 lutego 2016 14:40:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
znajdź Oscara

Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 marca 2016 14:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Tym razem kompletnie nie znam tych oskarowych zwycięzców, na Zjawę to się owszem wybierałem i wybieram, ale Spotlight kompletnie ominąłem, nawet wcześniej nie kojarzyłem ani o czym to jest, ani żadnego aktora, ani jak to w ogóle wygląda... Jeżeli chodzi o Pokój to widziałem zwiastun i nie wiem, czy chcę więcej. Mad Maxa też nie oglądałem.

Za to widziałem Amy i Syna Szawła i to są trafione nagrody!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 marca 2016 15:22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Wydaje mi się, że głosujący nie chcieli dawać nagrody tej samej osobie dwa lata z rzędu, bo Zjawa powinna być filmem roku w tym rozdaniu. Mogło też zadziałać poczucie misji i chęć nagłośnienia sprawy, bo choroby, wahania wagi, orientacja seksualna, skandale, to często wątki przyciągające Oskary. Spotlight jest ok, ale z butów nie wyrywa, plus zrobiony trochę na modłę Wszyscy ludzie prezydenta.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 marca 2016 16:21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Cytat:
nie chcieli dawać nagrody tej samej osobie dwa lata z rzędu

ale wszak dali, bo Inarritu dostał znowu za reżyserię i to pierwszy taki przypadek od jakichś tam dinozaurów a la John Ford.

Swoją drogą zrobiłbym chętnie poszukiwania, czy nie jest to też pierwszy film z oskarem za najlepszy film, który dostał łącznie tylko dwie nagrody.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2017 20:50:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
No ciekawe czy ten La La Land, co zgarnął rekordową ilość Złotych Globów rzeczywiście taki dobry. Jakoś mnie zupełnie nie przekonuje, to co słyszałem.

(A Zjawy nadal nie widziałem, co za przegięcie.)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 lutego 2017 19:11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ze sporym zdziwieniem skonstatowałem, że w tym wątku nie ma prawie żadnych (w tym moich) wpisów przed/po Oskarach, które w przeciągu ostatnich wielu lat uważam za najlepsze. Czyli sprzed dwóch lat. Przypomnę zestaw zasadniczy:
Birdman
Grand Budapest Hotel
Boyhood
Whiplash
Gra tajemnic
Snajper

a z innojęzycznych Ida/ Lewiatan/ Dzikie historie, a z animowanych Sekrety morza, choć nie zdobyły nagrody (zdobyło ją Big Hero 6, po polsku Wielka szóstka, jakoś nie kojarzę w ogóle, co to jest).
oraz niewidziane przeze mnie (przyznaję, że nie pociągały mnie): Foxcatcher, Selma i Teoria wszystkiego (o Hawkingu)

No właśnie, ale nadrobiłem wczoraj zaległość i obejrzałem Snajpera. Przyznam, że najbliżej mi do oceny Peta, który gdzieś napisał:
Pet pisze:
Snajper - reż. Clint Eastwood * * *
Troszkę się zawiodłem. Scenariusz moim zdaniem nieco "suchy" i w dodatku utkany z wytartych klisz. Aktorsko poprawnie, ale bez fajerwerków.

Dokładnie tak bym napisał i ocenę chyba też postawił. Zawiodłem się troszkę, bo wielkiego dzieła nie oczekiwałem, ale też trochę oczekiwałem, a dostałem czy ja wiem? Pet pisze "suchy", mi się nasunęło słowo "płaski", co pewnie na jedno wychodzi. Mam wrażenie, że niczego interesującego się nie dowiedziałem o bohaterze, o wojnie też raczej nie. Tak ogólnie dobrze się oglądał i w ogóle, ale jeżeli już chodzi o tamtoroczne filmy, którym zarzucało się brak dramaturgii i głębi przy jednoczesnej maestrii formalnej, to na pewno Ida podobała mi się bardziej. Snajper jest dla mnie mniej więcej na poziomie Argo... na ale Argo dostało Oskara za film roku, a Snajper nie. Snajper jako film uzupełniający stawkę, nominowany do Oskara za najlepszy film, podkreśla, że był to znakomity rok dla kina głównego nurtu, najlepszy według mnie od 2002.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group