Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 01 maja 2017 05:17:17

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 września 2009 20:55:39 
Awatar użytkownika

Crazy - trochę nie mam czasu na nic, ale to moja dość świeża fascynacja.
Postmodernizm wręcz pomnikowy :lol: .

Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 września 2009 21:09:05 
Awatar użytkownika

No nie? Bohaterowie całkowicie od-korzenieni, nie mający żadnych stałych punktów odniesienia, w sensie posiadania wzorców, modeli życia itp., podejmujący wszystkie decyzje całkowicie od nowa i samodzielnie, a nawet - samotnie, albo zdający się na moc przypadku, który zdaje się napędzać ich losy... dla których jedynym pewnikiem, który ma niewątpliwą wartość jest bycie z kimś, z partnerem... ale to też: bycie tu i teraz, bo o stalszych związkach trudno tam mówić.
Zupełnie nie identyfikuję się z tymi bohaterami, a jednak ich historie mnie przekonują bez reszty i bardzo się nimi przejmowałem (mówię cały czas o bohaterach Chungking Express). A do tego poetyka - wspaniała.

I California Dreaming :D Od tego filmu wręcz pokochałem tę piosenkę!!!

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 września 2009 07:31:54 
Awatar użytkownika

Ten wątek jest tak rozległy jak odległość między filmem z poprzedniego posta (Chunking Express) a tym, o którym chcę napisać teraz. Otóż dopiero co nabyliśmy na DVD wspaniałe dzieło pt. Godzilla :D
Trochę się czuję, jakbym pierwszy raz obejrzał, bo choć oglądałem drugi raz, to jakoś niewiele pamiętałem, głównie łeb gada i szkielety rybek w akwarium. Tymczasem okazuje się, że jest to w ogóle świetny film!
Weszliśmy w jego posiadanie ze względu na kolejne kółko filmowe, które będziemy prowadzić, tym razem nie w domu, tylko w szkole, no i jednym z podtematów są różne odsłony efektów specjalnych... chcemy pokazać jakieś stare siermiężne efekty, i wybór padł na gumową Godzillę rozdeptującą zabawkowe pociągi :D
Ale z przyjemnością skonstatowałem, że oprócz zabawnych efektó, jest to po prostu kawał dobrego kina, konkretna soczysta narracja, zapadające w pamięć obrazy, nieprzegadane... no i jakie żarliwe przesłanie na koniec! ;-)

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 września 2009 16:36:42 

Godzilla to znakomity film, ciekawe jak dziś dzieciaki będą odbierać takie filmy w dobie Spidermanów czy Batmanów.

Ja od siebie polecam filmy Kinoshity. Ballada o Narayamie z 1956 roku mniej "hardcorowa" niż ta Inamury, 'Byłaś jak dzika hryzantema", "Wieczna miłość" i "24 eyes".

Do tego każdy film Mizoguchiego po 1952 roku.

Dobre są podobno "Ognie Polne" (jap. "Nobi") Ichikawy ale to będę dopiero oglądał.

Ciekawe są filmy Matsumoto (ostatnio na jakimś przeglądzie letnim w Warszawie leciały) Bara no seretsu i Shura (Demony).

Do tego warto jest obejrzeć "Miecz przeznaczenia" Onamoto, prawie całą filmografię Ozu (od niemego "Urodziłem się, ale" poprzez Tokijską opowieść, Dryfujące trzciny, aż do filmów z porami roku w tytule)

A z bardziej hardcorowych dla lubiących krwawe i brutalne filmy polecam Shogun's Sadism (inny tytuł to Joy of Torture). Ale to tylko dla horrorowych maniaków i bardziej jako ciekawostkę, już w 1976 roku w Japonii robili filmy, które można byłoby podpiąć pod Gore.

Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 września 2009 10:12:49 
Awatar użytkownika

W tym temacie nie może zabraknąć tej wiadomości, choć powinienem może wkleić ją do martwiejącego wątku o Iluzjonie:

we wrześniu w kinie Iluzjon przegląd pt. Klasyka kina japońskiego!

Bardzo dużo filmów różnych reżyserów, wiele tytułów, które i tu się już przewinęły. Dla mnie jak zwykle problem w tym, że seanse o 17.30 mnie zasadniczo omijają :-( a wiele filmów pokazują tylko raz i to właśnie o takiej godzinie.
Proszę bardzo:

BALLADA O NARAYAMIE
reżyser: Shohei Imamura
BUNT
reżyser: Masaki Kobayashi
GODZILLA
reżyser: Ishirô Honda
GONZA WOJOWNIK
reżyser: Masahiro Shinoda
HARFA BIRMAŃSKA
reżyser: Kon Ichikawa
KOBIETA DIABEŁ
reżyser: Kaneto Shindô
KOBIETA Z WYDM
reżyser: Hiroshi Teshigahara
POJEDYNEK NA WIETRZE
reżyser: Keiichi Ozawa
RAN
reżyser: Akira Kurosawa
RASHOMON
TOKIJSKA OPOWIEŚĆ
reżyser: Yasujiro Ozu
TRON WE KRWI
UKRZYŻOWANI KOCHANKOWIE
reżyser: Kenji Mizoguchi
ŻYCIE CHIKUZANA
reżyser: Kaneto Shindô

Część filmów już przeszła, ale większość jeszcze do zobaczenia. Np. Bunt w piątek. Bunt w kinie!

Dla mnie najważniejszą szansą są Harfa birmańska i Opowieści tokijskie, których nie widziałem. Które lepsze? :-)

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 września 2009 11:34:00 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
we wrześniu w kinie Iluzjon przegląd pt. Klasyka kina japońskiego!

Prawda. Wczoraj zupełnie przypadkiem przechodziłem koło Iluzjonu (nawet nie wiedziałem, gdzie jest) i zauważyłem plakat. :wink:

Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 września 2009 15:38:08 
Awatar użytkownika

Cholerka, szkoda, że nie w Lublynie! "Chunking Express" mnie potwornie zmęczył, klaustrofobia, zagubienie, tłum, anonimowość; trudno to wytrzymać. Koszmarne uliczki Hong Kongu, mieszkanka - klatki... Okropne.

Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 września 2009 15:58:23 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
Część filmów już przeszła, ale większość jeszcze do zobaczenia. Np. Bunt w piątek. Bunt w kinie!
...pociąga mnie to

Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 września 2009 14:14:32 
Awatar użytkownika

Nie zaznałem jeszcze kina tajskiego i oto jest- "Bangkok - ostatnie zlecenie". Kryminał krwawy i nihilistyczny, o fabule dość banalnej, ale nieźle zrobiony. Dla fanów Azji.

Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 września 2009 09:11:44 
Awatar użytkownika

"Tae Guk GI - braterstwo broni" - znakomita epopeja o braciach w czasie wojny w Korei. Amerykańskiego patosu nie za wiele, przejmujące losy rodzin w czasie wojny domowej i doskonałe sceny batalistyczne, dla wszystkich fanów kina wojennego pozycja wg mnie obowiązkowa.

Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 września 2009 09:38:56 
Awatar użytkownika

wybieram się dziś do Iluzjonu na 19.15 na Tokijską opowieść. nie jestem pewien, czy się uda, ale powinno...

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 września 2009 13:55:07 
Awatar użytkownika

Japoński thriller "Kara" - przemysłowa dzielnica Tokio jesienią, niesamowite kolory liści i traw, ale i mnóstwo szarego betonu, nawet komisariat wygląda na zrobiony w starej fabryce, klimat świetny. Ale o co chodzi w fabule - tego mój rozumek nie pojął.

Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 września 2009 20:35:35 
Awatar użytkownika

Udało się! Tokijska opowieść (reż. Yasujiro Ozu) bardzo ładna. Film o starych ludziach, o ich zderzeniu z młodymi ludźmi i o tym, jak nie do końca sobie z tym spotkaniem radzą, choć przecież wychodzą jednak z godnością. Trochę się czułem, jakbym oglądał film o moich dziadkach :idea:

Chętnie zobaczyłbym jeszcze raz, bo byłem mocno zmęczony i co i raz coś mi umykało, a z przymkniętymi oczyma nie rozumiem po japońsku ;-)
Naprawdę dobre.

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 października 2009 14:23:04 
Awatar użytkownika

"The Assembly" - komunistyczny oddział broni się przed wojskiem "nacjonalistów" - świetne zdjęcia, księżycowe kolory, znakomite efekty - to już standard w kinie światowym, tylko polskie filmy się przed tym bronią...

Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 października 2009 18:48:30 
Awatar użytkownika

cortezza pisze:
tylko polskie filmy się przed tym bronią...
...to aż dziw ,że nie biorą przykładu z amerykańskich :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.