Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 12:43:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Największy film science fiction ?
Odyseja Kosmiczna 34%  34%  [ 12 ]
Łowca Androidów 20%  20%  [ 7 ]
Obcy(seria) 9%  9%  [ 3 ]
Gwiezdne Wojny 37%  37%  [ 13 ]
Planeta Małp(seria) 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 listopada 2009 17:59:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 22:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
absolutnie Łowca...!!!!!

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 listopada 2009 18:31:45 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Co do "Dystryktu" miałem bardzo wysokie oczekiwania i jednak się rozczarowałem. Krewetki za bardzo ludzkie. W ogóle jakoś tak spokojnie ludzkość przyjęła obcych. Te walki na końcu fajne, ale denerwujące miejscami, szczególnie zły trep, których ich tak ścigał... Za to ostatnia scena nawet mi się podobała:)
3/5


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 listopada 2009 22:43:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Chciałem powiedzieć, że dziś ze szkolnym kółkiem filmowym (klasy 4-6) oglądaliśmy fragmenty Odysei 2001... zaledwie 25 minut - małpy, przejście do walcujących statków, nieważki długopis, potem przeskok jak już lecą na księżyc i pani tam chodzi do góry nogami, i na koniec jako klamra odkrycie monolitu na księżycu i jego efekt, czyli "18 miesięcy później: wyprawa na Jowisza".

Na początku dzieci coś jęczały, że w ogóle nic się nie dzieje i o co chodzi, co to za małpy. Ale chyba powoli zaczęły się wciągać a potem to już nie chciały, żebym wyłączał.

Najciekawsze jednak byy spekulacje odnośnie monolitu i jego znaczenia - spekulacje tak różne, jak różne są dzieci.. ;-) od "e tam, to zrobili ze styropianu i pomalowali" aż do "a czy to jest takie coś, z czego im się rodziły pomysły? taka płyta pomysłu?" (dziecko z czwartej klasy podstawówki!!!).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 17:39:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
i były jakieś wnioski końcowe? bardzo jestem ciekawa.
i naprawdę świetnie, że wychowujesz świadomych widzów, za 10 lat któryś z nich napisze "oglądałem pierwszy raz w 4 klasie i wtedy powiedziałem, że to było..." i będzie Ci wdzięczny.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 21:13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
nie no, właśnie taki wniosek, że ten monolit (nazywali go "płytą") sprawia, że ktoś wpada na przełomowy pomysł, ergo postęp idzie! ;-) Myślę, że gdybyśmy mieli czas też na dyskusję, to bym wątek pociągnął, ale to właściwie były zajęcia ponadplanowe i chodziło o to, żeby po dwóch tygodniach totalnie zerowej frekwencji zgromadzić większą ilość dzieciaków (udało się 12 na 15 zapisanych) i po prostu pooglądać, żeby nie zapomnieli, że jest kółko filmowe i że je lubią ;-)

Ale ale - może w ten piątek zanim przejdziemy do dalszych punktów planu zagaję na chwilkę, czy pamiętają coś i właściwie co z tym monolitem było.

A czeka nas w ten piątek m.in. najlepszy chyba dokumentalny film o robieniu filmu, jaki widziałem, mianowicie jak powstał Gollum w swojej ostatecznej postaci.


nemesister pisze:
wychowujesz

zdecydowanie wychowujeMY! ten projekt od początku jest naszym wspólnym brainchildem, wręcz mam wrażenie, że oboje traktujemy go jako główne wyzwanie pedagogiczne w tym roku szkolnym :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 listopada 2009 01:14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
mnie tam Odyseja się straszliwie podobała i zbiera najwyższe oceny
podobnie z resztą jak Obcy i Łowca

Łowcę pamiętam przede wszystkim z dwutygodniowego pobytu w Londynie (lato 1995), kiedy to mieszkając u jakiś Hindusów dorwaliśmy to ze znajomymi jako jedyną dobrą kasetę w ich domu i VHS poleciał w sumie przez ten czas chyba z 5 razy.

Planeta Małp - oglądałem to lata temu i zapamiętałem pojedyncze obrazy oraz rok temu gdzie powaliła mnie końcówka, ostatnia scena podnosi spokojnie całą ocenę o jakąś gwiazdkę

Gwiezdne Wojny to dla mnie też fantasy

z rzeczy nowszych przede wszystkim Kontakt - jest tu i Hollywood i coś mistycznego. i znów ostatnia scena rewelacyjna!!!!

aaa jeszcze Matrix - bardzo mi się podobał. pamiętam, że było dużo zamieszania o ten film, do którego podchodziłem z dużą rezerwą i w końcu pożyczyłe dopiero kasetę jak weszło do wypożyczalni i .... po dwóch dniach poszedłem do kina, żeby zobaczyc jeszcze raz :)
ale dwie pozostałe części to dno straszliwe

i tego Dystryktu jestem bardzo ciekaw

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 listopada 2009 17:31:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
wychowujeMY

przepraszam za niedopatrzenie, zatem wielki szacunek dla WAS.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 23:09:43 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Ciekawa lista filmów:
http://www.swiatkowski.net/index.php?op ... &Itemid=38

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 czerwca 2010 14:23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 21:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Właśnie obejrzałem "Dante 01" Marca Caro, dobre zdjęcia, pseudochrystianistyczna pseudomistyka, do końca nie wiadomo, o co chodzi, wyraźne nawiązania do "Odysei 2001". Raczej dla zaprzysięgłych fanów gatunku.

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 września 2010 00:40:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Może pomożecie?... Zastanawiamy się mianowicie, jaki film science fiction puścić dzieciom w wieku klas 4-6 (podstawówki oczywiście).

Założenia są takie:
- chcemy pokazać coś SF i coś fantasy (pewnie Willow ;-)), więc żeby ten SF oddawał różnicę była stosunkowo czytelnie bez wchodzenia w szczegółowe rozważania o gatunkach, które oczywiście dzieci nie obchodzą
- musimy pamiętać, że są tam dzieci około dziesięcioletnie, więc wiele filmów odpada, ponieważ są zbyt przerażające (Alien), zbyt poważne lub abstrakcyjne (Odyseja), zbyt przygnębiające (Blade Runner o ile go pamiętam... choć słabo pamiętam)
- Gwiezdne wojny wszyscy widzieli, więc też odpadają ;-)

I kurczę nie wiem. Western można reprezentować Rio Bravo czy zresztą czymkolwiek, musical - proszę, Skrzypek na dachu, gangsterski - choćby Żądło, kryminał - Poirota im puścić z TV. A jaki dać science fiction, żeby reprezentował gatunek i był z pierwszej ligi?

Przyznam, że myślę o Terminatorze, choć czy to takie typowe SF?
I myślę o Planecie małp, bo nasza czołowa oglądaczka ma hopla na punkcie Burtona, Planety nie widziała i można by zrobić niespodziankę - ale słabe opinie ma ten film (może jednak dla dzieci okej?).
Myślałem też ze względu na tego Burtona o Batmanie, ale to już w ogóle nie jest science, choć fiction jak nic; zresztą ja trochę nie przepadam za Batmanem, muli mnie.
Z całkiem innej beczki myślałem np. o Ucieczce z Nowego Jorku, ale ani to czysty reprezentant gatunku, ani pierwsza liga.

Pomysłów trzeba!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 września 2010 07:15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A nie lepiej pokazać oryginalną "Planetę małp"? Nie wiem, jak z dostępnością tej wersji.
"Matrix" nie wchodzi w grę? "Piąty element" nie jest chyba przerażający, dla dziesięciolatków w sam raz.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 września 2010 07:44:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Miki pisze:
"Matrix" nie wchodzi w grę?


Moim zdaniem własnie "Matrix" byłby idealny!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 września 2010 07:52:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24297
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Matrix mógłby być za trudny. Terminator za brutalny (pytanie czy to SF litościwie przemilczę :wink: ).

Miki pisze:
A nie lepiej pokazać oryginalną "Planetę małp"?

Milion razy lepiej. Albo "Zakazaną Planetę", względnie ze staroci jeszcze "Dzień w którym Ziemia stanęła". Jak chcesz bardziej akcyjnie to może mimo wszystko "Dzień Niepodległości"? Chyba żeby wykoślawić motyw, to wtedy "Marsjanie atakują".
Co jeszcze... "Powrót do przyszłości"? "Otchłań"? "20000 mili podmorskiej żeglugi" Disneya? "E.T."? "Faceci w czerni"? "Park jurajski"? Drugi "Mad Max" (choć brutalny nieco)?

Crazy pisze:
myślałem np. o Ucieczce z Nowego Jorku, ale ani to czysty reprezentant gatunku, ani pierwsza liga.
:psycho:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 września 2010 07:56:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
"Powrót do przyszłości" całkiem w porządku jak na tę grupę docelową. "Otchłań" jednak za nudna (abstrahuję od niedocenianego być może przez tak młodych widzów waloru, jakim jest Mary Elizabeth Mastrantonio :wink: ), a jak już jesteśmy przy filmach nudnych, to może "A.I." :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 września 2010 08:38:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24297
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Miki pisze:
"Otchłań" jednak za nudna

Fakt, wahałem się.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group