Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 17 grudnia 2017 11:04:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 12 października 2016 12:16:43 
Awatar użytkownika

Bogus pisze:
Manool i Anastazja w innym wątku sygnalizowały, o ile dobrze zrozumiałem, jakiś wstrząs, które film w nich wywołał. Ja nie wyszedłem może z kina wstrząśnięty, bo pod takim względem od początku film miał pod górkę, bo po pierwsze zmierzał do znanego końca, a po drugie sama rzeź - pokazana, powiedziałbym, mimo wszystko oszczędnie, "tyle ile trzeba było", w sposób bardzo rwany, raczej bez zatrzymywania się na makabrycznych szczegółach - już wcześniej zdążyła mną wstrząsnąć przy zetknięciu z relacjami pisanymi. Ale wyszedłem przybity. Tym, że od początku - od długiej sekwencji scen weselnych, wiadomo było, jak to się skończy. Że na obciętym na progu warkoczu się skończy. I tym, że nawet tych, którym udało się cudem przetrwać, te przeżycia albo zamieniły w bestie, niszczące resztę tego, co zostało, albo doprowadziły do szaleństwa. Film nie zostawił nadziei na cokolwiek.

Ale ja mogę się podpisać pod każdym Twoim słowem. Nie byłam wstrząśnięta tym, co zobaczyłam, w takim sensie, w jakim byłam wstrząśnięta, gdy po raz pierwszy czytałam np. o Rwandzie. Uważam, że WS oszczędził widzowi wiele. Byłam zmęczona (bardziej: psychicznie wyczerpana) oczekiwaniem przez cały film na to, co musi się wydarzyć, zwłaszcza że wcześniej dotarły do mnie tylko strzępy informacji o filmie, typu: bardzo brutalny. Absolutnie nie ma tego w filmie, dlatego uważam, że jest to obraz niesamowicie dojrzały, epicki, a jednak intensywny. Po prostu odkąd mam dzieci, bardziej wszystko przeżywam i mam świadomość, że ostatnie zdanie w Twoim wpisie jest koszmarnie prawdziwe.

PostWysłany: śr, 12 października 2016 15:42:45 
Awatar użytkownika

"Idź i patrz "- to było pierwsze skojarzenie filmowe jakie odniosłam, ale nie przez sceny brutalnego mordowania ludzi, tylko poczucie grozy która tam narasta od początku, także za sprawą pojawiających się tam dzieci.

PostWysłany: czw, 27 października 2016 18:42:04 
Awatar użytkownika

Byłem kilka tygodni temu w kinie w Toruniu na filmie ,,Wołyń'' ( dokładnie byłem dzień po premierze). Film zrobił na mnie wrażenie i mocno wstrząsnął. To co widziałem w filmie pokrywało się z tym , co czytałem o zbrodniach UPA na kresach południowo -wschodnich. Sceny naprawdę były przerażające. Trudno opisać moje uczucie. Momentami aż chciało mi się płakać. Nie mniej uważam, że dobrze zrobiłem , że poszedłem na film. Warto pójść i samemu ocenić.

Tak dużo, tak mocno ''

PostWysłany: ndz, 30 października 2016 21:48:46 
Awatar użytkownika

Byłam dziś na Wołyniu.
Próbuję zająć się czymś przyjemnym i beztroskim, ale wciąż nie mogę się otrząsnąć.
Przerażające jest to, ile bestialstwa drzemie w ludziach na pozór zwyczajnych.
Żyję sobie w bezpiecznym, cywilizowanym świecie, gdzie takie rzeczy niby są nie do pomyślenia, ale czy naprawdę? Co z tego świata zostanie, jeśli wybuchnie wojna?

PostWysłany: pn, 31 października 2016 01:04:36 
Awatar użytkownika

Ja na razie czytam wydany przez Zonę Zero (czyli chyba Frondę) zbiór "Wołyń. Bez komentarza", czyli wybór dokumentów z epoki i spisanych świadectw. Jak przeczytam, będę gotowy, żeby iść na film.

PostWysłany: wt, 06 grudnia 2016 20:59:28 
Awatar użytkownika

Tydzień po obejrzeniu, straciwszy chwilowo nadzieję, że gazeta będzie zainteresowana tematem, piszę na blogu o swoich wrażeniach po "Wołyniu"

PostWysłany: wt, 06 grudnia 2016 21:41:36 
Awatar użytkownika

Ale ciekawe spojrzenie!

PostWysłany: śr, 28 grudnia 2016 01:14:52 
Awatar użytkownika

Nie lubię pisać tak jednoznacznych ocen na krótko po obejrzeniu filmu. Ale nie mogę się tym razem powstrzymać.

Że dla mnie jest to jest najlepszy film roku, to w ogóle jest tak oczywiste, że.

Myślę, że chyba jest to najlepszy film XXI wieku, który widziałem.

Myślę, że chyba jest to najlepszy polski film od Ziemi obiecanej.

Jest to film doskonały.

ps.
Bałem się na niego iść ze względu na przewidywane okrucieństwo obrazu. Zupełnie niepotrzebnie. Oczywiście, że jest okrutny, absurdem byłoby twierdzić, że nie jest. Ale już ktoś tu wyżej pisał, że Smarzowski wiele oszczędził widzowi i chyba można się było obawiać, że przyłoży mocniej. Przede wszystkim jednak wszystko, co pokazał, miało swoje miejsce, uzasadnienie i kontekst. Nie ma tu żadnego walenia widza po głowie dla zasady i dla efektu. Jest to obraz w stu procentach spójny, celowy i wiarygodny, od rewelacyjnej sekwencji otwierającej, czyli wesela, aż po koszmar, którego niemym świadkiem pozostaje główna bohaterka.

PostWysłany: pt, 30 grudnia 2016 22:14:28 
Awatar użytkownika

Tak się zastanawiam, jak zinterpretować ciszę w tym temacie... oniemieliście wobec wielkości mojego odkrycia?... przeczekujecie, że wariat niech się wyszumi, to przestanie się ślinić... obawiacie się nie zgodzić z moderatorem?... :mrgreen:

PostWysłany: sob, 31 grudnia 2016 10:14:39 
Awatar użytkownika

Crazy, powiem Ci szczerze, że Twój odbiór filmu nie był dla mnie żadną niespodzianką, ale emocje, które okazałeś w poście, poprawiają mi humor za każdym razem, gdy je sobie przypominam. Jak to przeczytałam, miałam ochotę napisać: więcej takiego Crazy'ego!

PostWysłany: sob, 31 grudnia 2016 12:53:45 
Awatar użytkownika

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARGHGHGHGHAGHGHGGHG!!!!!!

:-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa UTC+1godz.