Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:35:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 09 sierpnia 2018 19:25:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A ja kiedyś zapomniałem, to chciałem napisać teraz: wpis Moniki był PIERWSZYM opisem Wołynia, z jakim się zetknąłem, który spowodował, że pomyślałem, że może warto by kiedyś ten film obejrzeć. Dzięki Monika! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 sierpnia 2018 11:59:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Opis przyszłego filmu o patologiach szkolnictwa wygląda na idealny. Szczególnie ujął mnie ten dyplom wicemistrza powiatu w rzucie oszczepem. Aż widzę Jakubika, jak łzawym wzrokiem na ten dyplom patrzy!

Oczywiście nie zmienia to faktu, że na film "Kler" czekam z niecierpliwością, a Smarzowskiego uważam za najlepszego współczesnego polskiego filmowca.

A także, że - jakkolwiek szyderczy - opis przyszłego filmu całkiem nieźle pasuje do większości dotychczasowych, ale NIE do Wołynia, który jednak wyraźnie mi się wybija, nie tylko (przepraszam za wyrażenie) wybitnością, ale też jakoś charakterem całości.

antiwitek pisze:
wpis Moniki był PIERWSZYM opisem Wołynia, z jakim się zetknąłem, który spowodował, że pomyślałem, że może warto by kiedyś ten film obejrzeć

Poczytuję to sobie za osobistą zniewagę 8-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 sierpnia 2018 07:56:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Obejrzałem chwalony tutaj "Wołyń" i muszę powiedzieć, że pochwały są w pełni uzasadnione. Szczególnie warstwa "metafizyczna", która chyba po raz pierwszy pojawia się u Smarzowskiego. Niestety mam wrażenie, że po takim odsłonięciu kolejne filmy mogą być już nie tak dobre.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 sierpnia 2018 09:30:33 

Rejestracja:
pn, 23 lipca 2018 19:09:47
Posty: 5
Patrzeć się już nie da, na to opluwanie i zionięcie jadem, które Smarzowski uprawia w swoich filmach, żeby nie powiedzieć gorzej. Rozumiem, że sukces jaki odniósł produkując Ciacho z pewnością przysporzył mu wielu fanów, ale ten kwas, który wylewa jest nie do wytrzymania.

_________________
Pozew rozwodowy


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 października 2018 07:26:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 października 2018 08:32:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
:brawa: :brawa: :brawa:
Powinni to przed seansem puszczać zamiast reklam. Albo chociaż na zakończenie.
Ja akurat inaczej odebrałam finalną scenę, jest całkiem w porządku właśnie dlatego, że zaskakuje. I nie uważam też, że jest to film, który nie daje nadziei. Zresztą końcówka wypowiedzi Szustaka zaprzecza tej beznadziei, więc tylko dodam, że Kler obejrzałam w piątek wieczorem, a w niedzielę poszłam do spowiedzi (bo w sobotę nie zdążyłam). Nie wiem, czy Smarzowski mówił, że to ma być film antykościelny. Dziwne by to było, bo jednak pokazał księży, którzy myślą nad sobą, którzy nie są jednoznacznie źli (że użyję tak prymitywnego skrótu). A niektórzy nawet coś próbują z tym syfem robić. Ktoś jeszcze oglądał?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 października 2018 20:38:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..Ojciec Szustak wogóle mnie nie przekonał żeby film zobaczyć. W zasadzie nikt mnie nie przekona.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 października 2018 22:23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
pewnie i ja nie zobaczę (nie mam potrzeby raczej), ale co do recenzji osób, których zdanie mnie interesuje to tu taka (fajny i mądry chłopak!):
https://www.youtube.com/watch?v=NXPNYEChYtY


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 października 2018 09:11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..dzięki.Ja też tak mniej więcej.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 października 2018 20:19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
na film "Kler" czekam z niecierpliwością, a Smarzowskiego uważam za najlepszego współczesnego polskiego filmowca

serio :shock:
czyli polskie kino osiągnęło dno wedle mnie

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 października 2018 07:11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Czytałem gdzieś, że w tv była dyskusja o "Klerze". Właściwie raczej "dyskusja" o klerze, ponieważ na koniec się okazało, że nikt z obecnych filmu nie widział.
Nie wiem, czy to prawda, bo ja z kolei nie widziałem tego programu.
Gdyby jednak była to prawda, to trochę żenujące.

W tym kontekście chciałbym zapytać - skoro postanowiliście się publicznie wypowiedzieć - Powsinogo, na podstawie których filmów Smarzowskiego, które widziałeś, uważasz, że reprezentuje on dno polskiego kina? Wuka, mówisz, że "nikt Cię nie przekona", żeby na film iść, ja też nie zamierzam Cię w żadnym razie do tego przekonywać, ale ciekawi mnie, skąd to radykalne podejście? I Tyler - wiem, że akurat Ty coś tam widziałeś i nie była to Twoja bajka, ale jednak dwa lata temu:

o Wołyniu Tyler Durden pisze:
Boję się iść na ten film, ale przekonałeś mnie, że warto zmierzyć się ze swoim strachem. Dzięki.


a tymczasem 4 dni temu:

Tyler Durden pisze:
sama myśl o zobaczeniu czegokolwiek autorstwa Smarzowskiego wywołuje u mnie odruch wymiotny


Czy w ciągu tych dwóch lat obejrzałeś jakiś inny film, który tak Cię zniechęcił (bo do oglądania Wołynia, o ile pamiętam, się nie przyznawałeś)?

Pytam Was wszystkich zupełnie serio, bo po prostu chciałbym uwierzyć, że Waszą postawę wobec Smarzowskiego ukształtowało coś innego, niż medialny hałas wokół "Kleru".

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 października 2018 09:26:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Jeśli o mnie chodzi, to z Wołynia jednak zrezygnowałem.

Widziałem:
Wesele - nie podobało mi się zupełnie.
Dom Zły - trudno powiedzieć, żeby mi się "podobał" - jest oczywiście świetny i ekstramocny, ale tak odpychający, że powtarzać nie zamierzam.
Róża - słabizna, nie wiem skąd ten hype.
Drogówka - wyłączyłem po 15 sekundach - trawestując klasyka. No, może po półgodzinie.

Z Wołyniem dałem sobie spokój - naprawdę nie chcę się niepotrzebnie dołować, jakkolwiek doskonałym filmem by to nie było. Wiele osób, w tym Ty i moi Rodzice bardzo mnie namawiało, ale czuję wewnętrzny opór przed pójściem na to.

Co do Kleru, to wystarczył mi trailer i te ohydne mordy w nim. Na serio, na myśl o oglądaniu twarzy Jakubika przez więcej niż minutę czuję fizyczne mdłości.

To by było na tyle. Wolę sobię jeszcze raz zobaczyć Mojego Vincenta ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 października 2018 16:32:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
chciałbym uwierzyć, że Waszą postawę wobec Smarzowskiego ukształtowało coś innego, niż medialny hałas wokół "Kleru"


Moją postawę wobec Smarzowskiego ukształtowało Wesele i początek Drogówki /nie dałem rady tego oglądać/. Ten Pan nie ma mi nic do zaproponowania. Wulgarne epatowanie syfem i obraz świata zdominowany przez zło. Estetyczny gwałt. Dziękuję, kto chce niech ogląda. Proszę tylko mi nie wmawiać, że nie idę na film bo jestem oburzony tematem etc. Wręcz odwrotnie, uważam, że kościół w Polsce wymaga głębokich zmian. Wolałbym jednak oglądać takie filmy jak Spotlight, który jest wstrząsający /może nie genialny/. A cały ten szum mnie trochę żenuje. Bo ci wszyscy obrońcy jakoś nie wypowiadają się na temat kościoła w codzienności, potrzebnych zmian, roli świeckich i tak dalej. Czy ktoś dyskutował na temat Evangelii gaudium Franciszka? Jakoś cicho. No dobra ale to nie miejsce.

Crazy pisze:
Powsinogo, na podstawie których filmów Smarzowskiego, które widziałeś, uważasz, że reprezentuje on dno polskiego kina?

Jeżeli Smarzowski jest uważany przez ciebie za najlepszego polskiego reżysera /a śledzisz polskie kino/, a ja uważam, że te jego filmy to jest wulgarny syf , to wniosek jest taki, że polskie kino osiągnęło dno bo inni reżyserzy są jeszcze gorsi. To moje zdanie człowieka nie znającego obecnego kina i wnioskującego z twojej wypowiedzi.

Podsumowując doskonale rozumiem, że ktoś nie ma ochoty oglądać filmów Smarzowskiego nawet gdy mówią o ważnym temacie.

edit: po przeczytaniu całego wątku tylko się utwierdziłem w swoim przekonaniu

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 października 2018 08:44:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Drogi Powsinogo... jakby to napisać, żebyśmy się nie pokłócili, bo przecież tego nie chcemy... Zobacz, co robisz: opierasz się na moim zdaniu ("Crazy mówi, że Smarzowski jest w tej chwili najlepszy"), jakbym był dla Ciebie jakimś autorytetem ("Crazy śledzi polskie kino", ergo coś tam się zna) - po czym w czambuł odrzucasz to, co mówię, nie tylko w kwestii Smarzowskiego, ale przecież wielokrotnie wyrażałem swoje zdanie, że polskie kino jest w swoim złotym wieku. Jeżeli więc
Powsinoga pisze:
polskie kino osiągnęło dno wedle mnie

to nie mam nic przeciwko temu, ale niech to będzie "wedle Ciebie" i na podstawie Twoich tylko obserwacji, a mnie proszę w żaden sposób nie mieszać do takiego wnioskowania. Jest to manipulacja, która zupełnie mi się nie podoba.

Natomiast jeżeli chodzi o
Powsinoga pisze:
Moją postawę wobec Smarzowskiego ukształtowało Wesele i początek Drogówki /nie dałem rady tego oglądać/. Ten Pan nie ma mi nic do zaproponowania

to dla mnie jest to wyjaśnienie wystarczające i właśnie o takie pytałem, dziękuję. Niby mógłbym się czepiać, że to kiepska podstawa, że ani reprezentatywne, ani najlepsze, i rzeczywiście - ale myślę, że masz rację i nie ma się czego czepiać. Gdybyś napisał, że "mało Cię zainteresowało" czy "średnio przekonało", to mógłbym przekonywać, że warto zerknąć w rzeczy (moim zdaniem) lepsze. Ale skoro Cię odrzuciło i zniesmaczyło, to bardzo wątpię, żeby inne filmy miały cokolwiek tu zmienić. Powiedzmy, że to tak, jakby ktoś posłuchał Armii Czasu i bytu i połowy Ultima thule - jasne, że nie daje mu to prawdziwego pojęcia, na co stać zespół Armia, ale chyba jeżeli kogoś ten Czas i Ultima by obrzydziły, to i Triodante by go nie przekonało.

Tyler - zaskoczyłeś mnie tą Różą. Po pierwsze nie wiedziałem, że widziałeś, po drugie, gdybym miał powiedzieć, jaki film Smarzowskiego najbardziej mógłby się podobać komuś, kto nie bardzo jest do niego przekonany, ale mógłby dać jakąś szansę, to bym polecił właśnie Różę... uważam, że to znakomity film, choć nie ma startu do Domu złego i Wołynia.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 października 2018 08:49:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Wygląda na to, że za wyjątkiem Kleru i Róży mam zaliczone wszystkie filmy Smarzowskiego. Nie jest to kino, które lubię - tak jak większość nie bardzo lubię filmy grzebiące się w syfie - ale trudno mi odmówić mu dwóch rzeczy. Po pierwszy to dobry reżyser zarówno od strony warsztatu, jak i robionych historii. Te historie można sobie różnie interpretować. Na przykład często gęsto najpoważniejszym zarzutem jest brak nadziei w tym filmie. Tymczasem ja jej tam widzę całkiem sporo - ostatnia scena Wesela to wyjazd pary pociągiem w siną dal (chyba że źle pamiętam). Wołynia - ucieczka z dziczy i to przy pomocy Niemców, którzy tę dzicz wywołali. I tak dalej. Jest tam uchwyconych sporo odruchów człowieczeństwa w sytuacjach bez człowieczeństwa. W Domie Złym to człowieczeństwo przegrywa, chociaż komendant grany przez Braciaka próbuje je zachować do końca. W Wołyniu - koniec końców wygrywa.

Wołyń w ogóle z kazaniem o ziarnie wplecionym w mord jest taką sceną, która mi daje po garach.

Tak więc ja bym tutaj Smarzowskiego bronił.

Natomiast o co mogę mieć żal, to jednak to, że skusił się on na dość tanią komerchę - już słyszałem w radio Tok FM, że będzie Kler 2 i takie tam typowe dyrdymały. Szkoda też że jest on promowany częściowo na fali jakiegoś taniego antyklerykalizmu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group