Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:19:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 10 października 2018 21:03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
Na "Kler" nie pójdę, choć gdy się kiedyś pojawi w TV to pewnie obejrzę. Uważam, że ten film zrobiono w zwyczajnie złych intencjach. Pokazuje oczywiście pewien wycinek rzeczywistości, ale na jakieś teksty, że ma to służyć uzdrowieniu Kościoła i że w zasadzie wyjdzie mu to na dobre ,pusty śmiech mnmie ogarnia. To jest fałszywa troska a`la Dominika Wielowiejska (wprowadzić kapłaństwo kobiet, uznać związki partnerskie, dopuścić rozwody i ...koniec problemów KK! tak, tak - na jajach, tej!). Smarzowski kondycję kościoła ma głęboko w dupie moim zdaniem.
O ile więc np: "Dom Zły" (najlepszy wg mnie film Smarzaka) opowiadał konkretną historię i w połączeniu ze świetnym warsztatem reżyserskim (tego mu nie odmawiam) dobrze się bronił, to na publicystyczmy "Kler" mam równą ochotę iść jak na jakiś film o Hitlerze, który od pierwszej minuty do finałowej sceny sprawnie zarządza budowami autostrad. Nieprawda? Prawda, ale wiadomo o co chodzi.
Nie mam więc chęci iść, bo to tak jakbym umówił się na obiad do dark restaurant, ale przed wejściem widziałbym że drzwiami służbowymi wchodzi do kuchni właśnie znany mi kucharz Roberto, o którym wiem że i tak robi zawsze lasagne.
Ogólnie wiem co zobaczę w "Klerze", no to sobie to pooglądam za kilka lat w domowym fotelu (jak nie będzie akurat np: Turnieju Czterech Skoczni ).

Twojemu rozumowaniu należy przyznać całościowo rację!

Bogus pisze:
Przez Drogówkę jakoś przebrnąłem i finalnie nie okazało się to czasem straconym

I to również świetnie oddaje moje spotkanie z tym filmem. Przebrnywałem nawet na dwa podejścia, ale rzeczywiście - okazało się znacznie lepsze, niż początkowo się wydawało (choć mam daleko idące zastrzeżenia do tego filmu, uważam, że jest formalnie dalece przekombinowany).

Ja bym dał tak:

1. Wołyń
2. Dom zły

4. Róża


8. Drogówka

10. Kler

Wesela i Anioła nie widziałem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 listopada 2018 12:20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale wpiszę tutaj, bo Smarzowski ewidentnie miał spory wkład mentorski w ten film (tak przynajmniej czuję).
Obejrzałem wczoraj film "Polskie gówno" i jestem po prostu wstrząśnięty... Chyba dawno nie widziałem czegoś takiego... poza fatalnym dźwiękiem (dialogi słabo słyszalne), drętwym "aktorstwem" i generalnie masą obrzydliwych scen - dotarło do mnie niewiele... Może ktoś z tu obecnych oświeciłby mnie, bo może coś przeoczyłem? Przez szacunek do Roberta Brylewskiego wolałbym się nie wypowiadać o jego udziale w tym "dziele", metafory seksualne dotyczące showbiznesu w Polsce też jakieś takie jednak ordynarnie zbyt dosłowne... Mam poczucie zmarnowanych 90 minut, przecież mogłem wyłączyć film po 10 minutach...

Jeśli gdzieś jest poruszana kwestia tego filmu na naszym forum - proszę o linki... bardzo jestem ciekawy co o nim sądzicie.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 listopada 2018 19:49:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Crazy pisze:
1. Wołyń


Chyba się zgodzę. Pisałem już o tym, co mnie tam poruszyło.

Z oceną Bogasa też się zgadzam.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 listopada 2018 09:05:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Smok pisze:
Obejrzałem wczoraj film "Polskie gówno" i jestem po prostu wstrząśnięty...

Zgadzam się, że strata czasu. Najbardziej dziwiło mnie to, że Tymon kręcił to jakieś nie wiadomo ile lat, wydał na to kupę kasy i był przekonany o wybitnym wyrazie artystycznym owego "dzieła", czego dawał wyraz w tamtym czasie w przeróżnych mediach. Pamiętam, że moją jedyną myślą po obejrzeniu tego filmu było to, że na pewno do niego nie wrócę - nawet przez sentyment do Bryla.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 lipca 2019 15:41:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Wczoraj obejrzałem "Kler"...
Najbardziej pasują mi tutaj słowa zapożyczone z jednej recenzji: "przytłaczająco gorzki". Taki właśnie jest ten film.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 marca 2020 14:26:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Też obejrzałem Kler i jestem pod wrażeniem. Oczywiście, jak to Smarzowski, nie pokazuje wszystkich, w tym tych ładniejszych stron sprawy, ale to, co pokazuje, jest całkiem nieźle przedstawione.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 marca 2020 15:29:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie był to zły film, ale jakoś go nie lubię... Tak jak pisałem (pewnie w tym wątku) dla mnie to jest film publicystyczny. A ja wolę artystyczne.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 marca 2020 11:53:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
to jest film publicystyczny

No, wplecenie zeznań, na pewno zwiększyło publicystyczny wymiar i rzeczywiście, łapanie trzech (co najmniej) srok za ogon w wątkach też. Ale czy to naprawdę problem?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 marca 2020 13:52:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Kler w sumie ok, spodziewałam się czegoś słabszego, nawet jeśli może to i będzie najsłabszy Smarz, jakiego widziałam (?...).

Tak w ogóle to jest to teraz dostępne na Netfliksie, dlatego obejrzeliśmy. Po skończeniu "Narcos" (a "Kler" też "Narcos". :mrgreen: ).
Co do zarzutów, które dawno temu przytoczył tu Aras:

arasek pisze:
Pokazuje oczywiście pewien wycinek rzeczywistości, ale na jakieś teksty, że ma to służyć uzdrowieniu Kościoła i że w zasadzie wyjdzie mu to na dobre ,pusty śmiech mnmie ogarnia


No tak, z pewnej perspektywy trudno zapewne mówić o uzdrowieniu mafii, ale, pytanie serio, bo mogłam dużo przegapić w tym temacie, gdyż staram się sobie nie spojlować - Smarzowski twierdził kiedykolwiek, że robi to, by Kościół "uzdrowić"?

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group