Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 07:42:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 kwietnia 2013 21:44:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Crazy pisze:
LISTA SCHINDLERA
rok 1993
film o tym, że jeden człowiek może dużo zmienić

najlepsza scena: sceny pojedynczej nie wymienię, ale ogólnie - kiedy zły Ralph Fiennes postanawia być dobry, ale mu nie wychodzi

ocena * * * * 1/2

Niezależnie od zasadności zarzutów o melodramatyzm i niezależnie od tego, że film wydaje się realizacyjnie lepszy, niż dramaturgicznie, nie potrafię go nie docenić. Bardzo emocjonalna i osobista wizja Holocaustu i wojny, zaprezentowana z taką maestrią, że trudno się choć czasem nie zachwycić.

po 20 latach...

najlepsza scena: zastanawiam się, czy aby nie ta ostatnia, kiedy nagle robi się kolorowy i wkraczają prawdziwi Żydzi Schindlera prowadzeni przez aktorów, którzy ich grali... ogromną to ma moc!

ocena: e tam, * * * * *

zarzuty o melodramatyczność zdają mi się dziś przesadzone; właściwie mogą dotyczyć pewnych momentów w końcówce, gdzie zbytnio się przeciąga zamknięcie akcji (miałem lekkie skojarzenia z Powrotem króla) - przemowa Schindlera w rampy kolejowej, potem druga w fabryce, chyba niepotrzebna scena, gdzie on zaczyna łkać, że mógł uratować jeszcze kogoś, jakby sprzedał auto... nie mówię, że nie chwyta za gardło, ale myślę, że bez tego film był wystarczająco wyrazisty. Parę razy jakby się ciągnie, ale przez ogromną większość filmu jest to opowieść krwista i opowiedziana z niesamowitą pasją, w imponującym stylu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 marca 2015 13:21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie to, żebym miał zamiar zawiesić swój bojkot tego wątku, ale że nie za bardzo wiem gdzie mam napisać, to co chcę napisać, to postanowiłem napisać tu (bo chyba będzie pasowało).

No to piszę:

Crazy, jeśli lubisz "E.T." i filmy Spielberga tak w ogóle, to koniecznie obejrzyj "Super 8" pomimo, że J.J. Abrams to nie Spielberg, a producent, to nie scenarzysta, ani reżyser.

PS: Po obejrzeniu tego filmu jestem tez o wiele spokojniejszy o losy nadchodzącej części Gwiezdnych Wojen. Abrams "Super 8" udowodnił, że w chwili obecnej, jak chyba żaden inny reżyser na świecie, czuje unikalny klimat Kina Nowej Przygody, a w dodatku potrafi go nie tylko odtworzyć, ale wręcz nadać mu nowy blask.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 marca 2015 13:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Dziękuję za rekomendację, postaram się pamiętać o tym tytule!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 kwietnia 2019 14:42:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Chcę powtórzyć, com już ongiś napisał, że bardzo lubię spielbergowską wersję Piotrusia Pana, czyli film pt. Hook. Ostatnio obejrzeliśmy na kółku z dziećmi, a jednocześnie ciągle teraz puszczają na HBO i akurat trafiłem na fragment, na którym na kółku musiałem wyjść... i bardzo mi się to podoba!
Powiem też coś, co u takiego twórcy, jak Spielberg, jest dalekie od oczywistości, mianowicie, że film ten reprezentuje przewagi treści nad formą. W warstwie realizacyjnej jakby wymknął się spod kontroli i przede wszystkim zrobił się za długi; jakby twórca nie umiał zrezygnować z pewnych scen i się samoograniczyć (o, czyżby już echa problemów z A.I.? ;-)). Długość, zupełnie niepotrzebna, jest największą wadą filmu. A jego największą zaletą według mnie jest świetny pomysł na reinterpretację klasyka. Bo oczywiście świetni są aktorzy, na czele z duetem villainów (ich scena z samobójstwem oraz z epifanią/apostrofą jest cudowna :D)

Obrazek

bardzo udane są niektóre dekoracje, stylizacje i tak dalej, ale Spielberg jest jednak mistrzem tego napięcia między dziecięctwem a dorosłością i wygrywa to w tym filmie w pełni.

Kiedy jesteś człowiekiem w pewnym wieku, którego właśnie wołają na sąd, to grunt, żeby znaleźć swoją szczęśliwą myśl i można znowu zacząć latać!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 maja 2019 13:49:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A swoją drogą...

Crazy pisze:
Dziękuję za rekomendację, postaram się pamiętać o tym tytule!


Obejrzałeś już "Super 8"?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 21:26:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
No nie, zupełnie zapomniałem :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 czerwca 2019 07:31:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Wobec tego ponownie zachęcam. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 marca 2022 22:21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
No patrz, nadal się nie poprawiłem :|

Natomiast dziś rano obejrzałem sobie Bliskie spotkania trzeciego stopnia. Czytam:

Crazy pisze:
ocena * * * (???)

Strasznie nudny film


poprzednio jako azbest23 pisze:
"Bliskie spotkania trzeciego stopnia" **3/4
Nudne.


elrond pisze:
Bliskie spotkania **+ końcufka fatalna


i jeszcze gdzieś u innych też coś takiego było - i sam kilkakrotnie w róznych miejscach podkreślałem tę nudność. Nigdy więcej tak nie powiem! Może ja kiedyś przespałem ten film czy coś? Owszem szereg scen (porwanie chłopca przez UFO, pustynię Gobi ze statkiem na pustyni, jak Richard Dreyfuss jedzie autem i wszystko mu się rozwala, całą końcówkę z wygrywaniem melodyjki) widziałem wiele razy, znam i pamiętam, ale całościowo to chyba było dopiero drugie oglądanie. I właśnie się zastanawiam, w jakim byłem stanie umysłu, żeby uznać ten film za nudny, bo dzisiaj wydał mi się od początku do końca fascynujący! To w ogóle jest film o fascynacji i obrazek kogokolwiek (jest ich tam trochę) gapiącego się z rozdziawioną gębą w niebo, definiuje wręcz ten obraz. Za tydzień mogę powiedzieć, ile gwiazdek ;-)

Z pozdrowieniami dla wszystkich, którzy pogląd o nudności tu podzielali :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 kwietnia 2022 11:47:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4687
Oglądałem dzisiaj pierwszy odcinek "Columbo" z 1971 roku i okazało się, że wyreżyserował go bohater tego wątku. Było to zdecydowanie widoczne!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 czerwca 2022 23:07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Widzę, że tu wcześniej różne osoby (elrond, azbest, gravi...) dość nieźle oceniły Wojnę światów. Ja, w ramach długiego weekendu, kontynuuję eksplorowanie niewidzianych dotąd filmów z mojej półki, sięgnąłem dziś po Wojnę światów i... nie dałem jej rady do końca. Fabularnie wydało mi się nijakie, emocjonalnie za szybą, sensownościowo za sensem, wizualnie raczej odpychające. Dla mnie to chyba najgorszy film Spielberga, jaki oglądałem, oprócz oczywiście A.I.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 czerwca 2022 07:06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pet pisze:
A swoją drogą...

Crazy pisze:
Dziękuję za rekomendację, postaram się pamiętać o tym tytule!


Obejrzałeś już "Super 8"?


Jak tam? ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 czerwca 2022 16:24:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
No właśnie miałem pisać... oj ale sobie przypomniałem, że muszę najpierw napisać posta w Potforum! :chatownik:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 lipca 2022 08:26:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4687
Przypomniałem sobie "Szczęki". Historia historią, ale JAK to jest fantastycznie nakręcone, każde ujęcie to perełka!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group