Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:17:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lipca 2010 12:05:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To jeśli filmy mają być nie tylko historyczne bądź pseudohistoryczne, to chyba trzeba zedytować pierwszego posta....

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 lipca 2010 17:30:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
I nazwę tematu też. Chyba, żę skupimy się na starociach.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 lipca 2010 09:21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Proponuję pozostać przy historycznej formule tematu, ale od czasu do czasu dać Karolinie poofftopować ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2011 22:27:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
W wątku o Love Actually Karolina sprowokowała dyskusję o wartości kina amerykańskiego. Spróbuję przenieść ją tu, choć wcale nie temu ten wątek miał służyć... ale zastanawiam się nad:

Pet pisze:
To amerykańskie kino jest synonimem dobrego filmu, a nie holiłódzkiej szmiry pompowanej miliardowymi budżetami, gwiazdami i efektami specjalnymi? Od kiedy?

Z jednej strony oczywiście "holyłódka" i w ogóle jest tak, jak piszesz.
Z drugiej strony jeżeli wziąć na przykład okres lat 70., to powagą moderatora stwierdzam, że nigdzie nie robili tak dobrych filmów, jak w USA, i to owszem w Hollywood. I może dlatego, kiedy słyszę "film amerykański", to wcale nie mam pierwszego skojarzenia ze szmirą,tylko mi się otwiera: Lot nad kukułczym gniazdem, Taksówkarz, Żądło, Strach na wróble, Ojciec chrzestny, Rozmowa, Czas apokalipsy, Łowca jeleni...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 stycznia 2012 00:54:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Crazy pisze:
I może dlatego, kiedy słyszę "film amerykański", to wcale nie mam pierwszego skojarzenia ze szmirą,tylko mi się otwiera: Lot nad kukułczym gniazdem, Taksówkarz, Żądło, Strach na wróble, Ojciec chrzestny, Rozmowa, Czas apokalipsy, Łowca jeleni...

:soczek:

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2012 17:54:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Wracając do filmów, gdzie można się nieco dowiedzieć o historii USA - obejrzany dziś przeze mnie Amistad uważam za cenny pod tym względem. Czytałem, że oczywiście czepiali się tam o różne rzeczy, że nieścisły, wiadomo. Chyba nikt nie będzie patetycznego filmu Spielberga uważał za źródło historyczne ;-) Ale i tak uważam, że dużo ten Amistad mówi o Stanach. Co z tego, że np. cała historia rozgrywa się 20 lat przed wojną secesyjna, a nastroje panują tam takie, jak w pierwszych scenach Przeminęło z wiatrem, kiedy wojna była pod płotem. To są mimo wszystko szczegóły. Za to Anthony Hopkins odwołujący się niemal do duchów przodków w postaci ojców założycieli... to jest może legendarna odmiana historii, ale ona też ma swoje miejsce! No i jednak jest to prawdziwa historia, w której dużo jest o tym, co można było w okresie przed-secesyjnym wywalczyć w kwestiach niewolniczych. I jeszcze głos w dyskusji o ustroju Stanów, zwłaszcza jeżeli chodzi o niezależność władzy sądowniczej.

Tak jak pisałem, jako film odebrałem go bardzo osobiście, ale nie wiem, czy zainteresowałby kogoś, kogo nie obchodzi temat.
Natomiast dla kogoś, kto chce zobaczyć sfabularyzowany wycinek dziejów USA - polecam zdecydowanie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group