Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 04:57:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 lipca 2012 10:39:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
W zeszłym roku we Wrocławiu pokazywany był taki dokument "Ballad of Genesis and Lady Jaye" francuskiej reżyser Marie Losier. Całkowicie przypadkowo na niego trafiłem, bo pojechałem na festiwal na przypał bez rezerwacji biletów, nie wiedząc nawet jaki jest repertuar.

W każdym razie dziś o godzinie 22.30 na TVP Kultura jest owy dokument. Polecam

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lipca 2012 22:46:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Adrian pisze:
Polecam

..smutny film

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lipca 2012 23:13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
wart obejrzenia.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 lipca 2012 22:41:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
byliśmy przez trzy dni na nowych horyzontach i obejrzeliśmy pięć filmów, w tym "od czwartku do niedzieli", który wygrał główny konkurs. cholijski film drogi o rodzinie 2+2, która wyrusza na weekend w nastrojach niezbyt dobraych. jadą i jadą, wokół chilijskie krajobrazy, dzieci się nudzą w podróży, między mężem i zoną pełna niedopowiedzeń sytuacja. nie wiemy ani dlaczego, ani w ogóle o co im cho, jadą - tankują- grają z dziećmi w rózne podrózne gry - nocują - jadą - i znów jadą - kłócą się - i jadą - zatrzymują się - koniec filmu. ten film zrobił furorę na jakimś innym festiwalu i zastanawialismy się dlaczego. nie wiem po co został nakręcony, nie wyniosłam z niego kompletnie nic. może teraz taki realizm jest w cenie, pokazanie wycinka przeciętnego zycia, pod którym może podpisać się przeciętny każdy. ale po co robić z tego film??? nie kumam. ciekawa jestem wyjasnień jury. według mnie z kina powinnam wyjść z czymś, co będę przez długi czas niosła. po takim filmie zostaje tylko jakaś bezsensowna pustka. z pokazów konkursowych widziałam jeszcze tylko jeden film, irański, dość słaby.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 sierpnia 2012 15:31:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...no właśnie dwa tygodnie temu zrobiliśmy sobie spontaniczny wypad do Wrocławia na Nowe Horyzonty. Z początku myśleliśmy ,że będziemy półtora dnia a skończyło tylko się na trzech bom musiał wracać i grać koncerty z Armią.

Pierwszego dnia pobytu , po obiedzie poszliśmy na film pod tytułem "TURNING" ( reż. Charles Atlas) .Jest to dokument o trasie zespołu Antony and the Johnsons ,który to zespół bardzo lubię. Jednym słowem Antony śpiewa swym anielskim głosem a na scenie prezentują się transsexualistki, które w przerwach opowiadają historie ze swego życia. W opisie czytamy ,że film to manifest transsexualizmu a ja tak nie uważam. Transsexualne performerki nie prowadzą żadnej agitki ,po prostu mówią co czują. Nie ukrywam ,że poszliśmy na ten film głównie po to aby zobaczyć Antonego na "żywo". Muzyki jest w filmie bardzo dużo i to nam się bardzo podobało. Nasz bohater też nie udawał "demona" a wręcz był "ciepłociapowaty" ale na plus. :D Polecam ****.
Obrazek

Wieczorem wybraliśmy się na murzyński western pod tytułem " PODWÓJNE ŚLADY" (reż.Isaki Lacuesta). Akcja dzieje się w afryce północnej gdzie grupa murzyńskich głupków poszukuje ukrytej groty w której znajdują się jakieś freski legendarnego malarza. Film jest beznadziejnie słaby i nudny ale w pewnym momencie nastepuje scena jakby zywcem wzięta z Teatru Mumio ! Dostałem ataku smiechu i długo nie mogłem sie powstrzymać. Natalia też :D . Niestety film zaraz się skończył i był tak naprawdę po nic. Nie polecam. Za smieszną scenę **


Tego samego wieczora poszliśmy na całkiem dobry koncert zespołu BALLADY I ROMANSE. **** Fajne one mają teksty! Polecam !
Obrazek

Następnego dnia poszliśmy po śniadaniu na irański film " CÓRKA OJCIEC CÓRKA" (reż Panahbarkhoda Rezaee). Monochromatyczny obraz przedstawiający ubogą rodzinę w górach. Powtarzalność scen i minimalizm przywołuje porównania do genialnego "Konia turyńskiego". Niestety film -oprócz dobrych zdjęć ,może służyć jedynie jako etnograficzna ciekawostka o biedzie w Iranie . Jak dla mnie **.

Po obiedzie postanowilismy nie wracać do Poznania tylko zostać jeszcze jeden dzień.Ale w tanim hotelu Campanille nie było już miejsc i poprosiliśmy o pomoc organizatorów,którzy ni mniej ni więcej tylko załatwili nam pobyt w sławnym hotelu Monopol( nocowaliśmy tam w zeszłym roku) i to w pokoju 113 , z którego balkonu przemawiał Adolf Hitler !!! :shock:

W porze podwieczorka poszliśmy na polski film pod tytułem "W SYPIALNI" (reż Tomasz Wasilewski).
Kobieta targana hormonalną burzą lub nadciśnieniem własnych antyprotonów ucieka z domu i włóczy się po Polsce. Brakuje jej w końcu pieniędzy i postanawia udawać internetową prostytutkę . Klijentom wsypuje do kieliszka środki nasenne i ich okrada a potem ucieka w noc. Ale trafia na młodego człowieka i wszystko się "zmienia" . Aktorka (Anna Herman) grająca główną rolę nawet daje radę ...ale aktor grający młodego człowieka jest tak żenujący ,że aż chce się wyjść z kina. Następują dialogi w stylu: co ? nico? :oops: :oops: Proszę państwa aż dziw ,że nie wzorują się na amerykańskich !!! Nie polecam **.

Po nocy poszliśmy na kapitalny koncert zespołu SENSER !!! Istne transowe szaleństwo a najlepsza wokalistka ! Poleciały skoczne : Age of panic, Chanel zero czy State of mind. Nawet tańczyłżem !!! :D *****
Obrazek

Obrazek

Po nocy w pokoju Hitlera, na śniadaniu ciągle oglądałem się za pewnym człowiekiem .Wyglądał na starego hipisa i przypominał mi.....nie ....no to na pewno nie on....Ale przed kolejnym filmem siedzieliśmy sobie w ogródku na herbacie i znowu pojawił się TEN czlowiek ! Nie wytrzymałem i podszedłem do jego stolika , siedział w towarzystwie 2 kobiet. Spytałem wprost : czy pan nazywa się Bela Tarr ??? :shock: :shock: :shock: TAK ! Brzmiała odpowiedź. :shock: :D A więc nie myliłem się !!! Przedstawiłem się i powiedziałem tylko ,że dla mnie "Koń Turyński " jest najlepszym filmem na świecie . Bela Tarr powiedział ,że bardzo by chciał pójść na koncert zespołu Armia i kiedy będzieMy grali, bo on wybiera się do Warszawy. Niestety terminy nie były zsynchronizowane. A w ogóle Bela Tarr przyjechał sobie na festiwal incognotio i nieoficjalnie. Udało mi się podać rękę jednemu z najwybitniejszych artystów na świecie!!!!

Po tym niezwykłym spotkaniu udaliśmy się na chilijski film" OD CZWARTKU DO NIEDZIELI" (reż. Dominga Castillo) . Zwykła rodzina w kryzysie wybiera się na łikend za miasto. Jadą ,jadą ,jedzą kanapki, tankują paliwo, dzieciom chce się siku, podziwiają góry, rzekę ,kamienie, jadą, nocleg na łonie przyrody, rozmowy, powrót, klótnia pomiędzy mim i nią , ona się obraża ,idzie sobie, pustynia, szukają jej, znajdują ,jadą..... kompletna pustka . Nie polecam **.

W ogóle to leciało 400 filmów i jak tu zobaczyć i trafić na te dobre ?

Okazało się ,że film "Od czwartku do niedzieli" dostał główną nagrodę na festiwalu. :shock: Ja tam nie wiem za co.....

Ale i tak warto się wybrać ,bo impreza jest bardzo przyjemna....no i można trafić na fajny film albo...... Bela Tarra ! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 sierpnia 2012 18:02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
Nie wytrzymałem i podszedłem do jego stolika , siedział w towarzystwie 2 kobiet. Spytałem wprost : czy pan nazywa się Bela Tarr ??? TAK ! Brzmiała odpowiedź.


Ale historia!!! :D

W ogóle bardzo fajnie przeczytać taką relację, super!


elrond pisze:
impreza jest bardzo przyjemna....no i można trafić na fajny film albo...... Bela Tarra


Albo balkon Hitlera! :shock:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 sierpnia 2012 21:15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dobrze, że elrond napisał o TURNING, zbierałam się, a potem zapomniałam. bardzo polecam ten film, jesliw wogóle gdziekolwiek go będzie można obejrzec. ta ekipa transseksualistek pokazana została bez manifestacji, tam w zasadzie niewazne było kto jest jakiej płci. nawet muszę przyznac, że co niektórych to nie byłam pewna. opowiadały o swoim dzieciństwie, o zagubieniu, większość płakała. film jest bardzo wzruszający i smutny. do tego ta przepiękna muzyka. przyznaję, że po obejrzeniu zupełnie inaczej patrzę na osoby mające problemy z własną tożsamością płciową.
acha, a kiedy poszliśmy na ten film to nic o nim nie wiedziałam, tylko to, że antony. i kiedy te kobiety (?) były pokazywane, to myślałam, że są tak piękne w swojej kobiecości. i potem, gdy dowiedziałam się, że niektóre (a może wszystkie?) urodziały się jako mężczyźni, to wcale mi nie zburzyło tego piękna. były piekne nadal, ale gdy opowiadały o sobie to miały smutek w oczach.
***** dla tego filmu!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 sierpnia 2012 22:02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Obrazek

no i mamy box filmowy z zesłorocznego festiwalu :D ...8 filmów a wśród nich "Koń Turyński" !!!!!!!!!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 sierpnia 2012 22:23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Super historie! Może Bela się zarejestruje na forum i będzie pisał po węgiersku? :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 sierpnia 2012 15:09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
8 filmów a wśród nich "Koń Turyński" !!!!!!!!!!!!!


o uszy obiło mi się, że jakość obrazu jest kiepska, możesz to jakoś skomentować?

spotkania z Tarrem zazdroszczę :D

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 sierpnia 2012 21:08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Cytat:
o uszy obiło mi się, że jakość obrazu jest kiepska, możesz to jakoś skomentować?

...jeszcze żem nie oglądał na DVD ...ale dam znać

Obrazek
...egzorcyzmujemy balkon

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 sierpnia 2012 23:09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
na zdjęciu obok nas hyerim z korei, która jest dotorem polonistyki i organizuje przegląd filmów koreańskich we wro w październiku.

kino helios przechodzi w ręce gutka i tam, w tych 9 salach, będzie trwał od września permanentny festiwal.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 sierpnia 2012 07:59:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
natalia pisze:
kino helios przechodzi w ręce gutka i tam, w tych 9 salach, będzie trwał od września permanentny festiwal.


to jest bardzo dobra wiadomość, bo DKF we Wrocku puszczał więcej komercji. Ciekaw rzem jest co w takim wypadku stanie się z Muranowem. No i wreszcie Gutek będzie miał tyle sal, aby filmy szybko nie schodziły z ekranu.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 sierpnia 2012 12:29:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie wiem zupełnie gdzie wkleić takie info, robię to tutaj ze względu na nazwisko romana gutka, od którego na fejsie otrzymałam ją.


Cytat:
Drodzy Państwo,

poniżej wklejam link do wyników organizowanego w tym roku przez miesięcznik filmowy "Sight and Sound" (wydawany przez British Film Institute) głosowania na najlepszy film wszech czasów (Ten Greatest Films of All Time). To głosowanie przeprowadzane jest co dziesięć od 1952 roku. Redakcja miesięcznika zaprosiła ponad tysiąc krytyków filmowych, selekcjonerów festiwali, filmoznawców i kuratorów. Do tego grona zaproszono również mnie. Każdego głosującego poproszono o wybranie dziesięciu najważniejszych, ich zdaniem filmów. Tytuły należało przedstawić w porządku alfabetycznym. Ostatecznie głosowało 846 osób z 73 krajów na 2 045 tytułów.

Tutaj znajdą Państwo informacje o głosowaniu, nazwiska głosujących oraz wyniki:
...http://explore.bfi.org.uk/sightandsoundpolls/2012

Pozdrawiam serdecznie,

Roman Gutek


myślę, że może być ciekawe

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 sierpnia 2012 13:04:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
natalia pisze:
myślę, że może być ciekawe

w 235 filmach brak Złego porucznika... :?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group