Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:37:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 sierpnia 2012 13:09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
250, bo tam są miejsca ex equo. I nic polskiego nie ma. :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 września 2012 19:00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
nie ma też Harakiri ewentualnie Buntu Kobayashiego. I Melvillea jest tylko "Armia Cieni". Nie ma też "Kobiety z wydm"

jest "Drzewo życia" :?

Francis Ford Coppola głosował na "Popiół i Diament". I Martin Scorcese również. 132 miejsce wśród głosowania reżyserów i 282 wśród krytyków.

Na "Złego porucznika" nie padł żaden głos

Inna ciekawostka, na którą trafiłem to to, że na "Idź i patrz" zagłosował tylko jeden rosyjski reżyser - Sergiej Dvortsevoy, komentując wybór "najlepszy na świecie film antywojenny.

A "Tam gdzie rosną poziomki" jest na 63 miejscu u krytyków, podczas gdy żaden reżyser filmu Bergmana nie wymienił.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 września 2012 12:04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Może i Ci się nie podoba, ale jak oglądałem to zestawienie (zwłaszcza krytyków, chociaż w sumie, to oba były podobne), to pomyślałem sobie: o, to chyba głosowali sami Adriani! ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 września 2012 12:58:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
bardziej pasuje mi ranking reżyserów. A nieobecność jednego z filmów Kobayashiego nie tyle, że mi się nie podoba a jest dużym zaskoczeniem. Jedyne czego zupełnie nie ogarniam to "Drzewo życia" w zestawieniu.

Z drugiej strony, gdybym sam miał wybrać tylko 10 filmów to nie wiem czy zmieściłbym tam Harakiri i Kobietę z wydm. W 30 zmieściłbym na pewno.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 września 2012 09:17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie chodzi o ten czy inny tytuł, ale o to, o czym już rozmawialiśmy - dość znaczący z mojego punktu widzenia niedobór tego rodzaju amerykańskich filmów, które ja cenię najbardziej, a Ty mniej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 września 2012 11:39:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Ale jakich tytułów Ci brakuje najbardziej w tych rankingach? Moim zdaniem kino amerykańskie jest naprawdę godnie reprezentowane. Nie ma Pata Garreta co prawda. Jest Lynch bardzo wysoko. W rankingu reżyserów jest "Lot nad kukułczym gniazdem", dziwi mnie dopiero 377 miejsce wśród krytyków. Podobnie jak "Łowca Jeleni", który też moim zdaniem zasługuje na pierwszą 50-70.

Ranking krytyków uwzględnia wpływ, istotność dla całej kinematografii takich filmów jak "Sunrise", "Człowiek z kamerą filmową", "Reguły gry" czy "Męczeństwo Joanny Dark", które i dziś robią wrażenie. Ja bym na nie nie zagłosował. Ważną rolę w kształtowaniu kina europejskiego odegrał Godard, którego filmów ja nie lubię, ale też obecność "Do utraty tchu" mnie specjalnie nie dziwi - fakt, że bardzo wysoko, ale dziś kino Godarda cieszy się bardzo dużą popularnością. Podobnie "Atalanta", z której nieustannie zrzyna Kusturica i którą wyraźnie inspirował się Fellini.

A pierwsza dycha reżyserów. Można się spierać o miejsca, ale czy nie jest reprezentatywna dla całości kinematografii? Ja bym zamienił "Zwiarciadło" na "Rublowa" czy zamiast "Złodziei rowerów" wrzuciłbym "Rashomon". Zastanowiłbym się nad Chaplinem, ale musiałbym wtedy wyrzucić Taksówkarza, a to doskonałe kino przecież jest. Nie chodzi mi o konkretne miejsca, tylko coś co można byłoby określić clue filmu.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 września 2012 20:42:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
najnowszy film kim ki duka "pieta" wygrał złotego lwa w wenecji


Obrazek

w październiku festiwal filmów koreańskich we wro, pieta na pewno tam będzie, być może i rezyser!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 września 2012 10:58:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
natalia pisze:
w październiku festiwal filmów koreańskich we wro, pieta na pewno tam będzie, być może i rezyser!


kusi ten festiwal. Z drugiej strony, w listopadzie będzie American Film Festiwal. Chyba się przeprowadzę do Wrocławia.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 września 2012 22:25:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
tak między nami to wybrałabym ten amerykański festiwal, ale pewnie wpadnę na koreański, bo robi go bardzo dobra i miła znajoma koreanka :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 września 2012 12:18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
wywiad z Kim Ki-Dukiem
http://www.filmweb.pl/article/Rozmawiam ... +Lwa-88727

ja mam październik obstawiony. Wesele kuzyna, a po nim koncert DCD. Ponadto w Warszawie jest jeszcze "Pięć smaków". Rozwija nam się oferta kulturalna, szkoda że nie mogę tego samego powiedzieć o sytuacji na rynku pracy :wink:

Do kogoś może dotarły jakieś informacje związane z wydaniem boksu z filmami Tarra? Na forum NH Roman Gutek od dłuższego czasu nic na ten temat, pomimo wielu pytań nie napisał.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2012 22:29:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...byliŚmy dziś w kinie...BARDZO POLECAM :
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2012 22:36:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
BARDZO POLECAM :



Cuś więcej na ten temat?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2012 22:45:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ja osobiście nie pamiętam filmu, który by zrobił na mnie aż takie wrażenie. przez połowę filmu nie mogłam opanować łez.
ten film pokazuje przygotowania do retrospektywnej wystawy w momie, jest więc trochę migawek z dawnych performensów, no i oczywiście ten główny, który marina pokazywała w momie, a który polegał na tym, że przez 3 miesiące 6 dni w tygodniu przez 7,5 godziny siedziała nieruchomo przy stole, a na drugim krzesle siadał kto chciał. wszystkie działania mariny, pełne bólu i cierpienia pokazywały według mnie relacje z drugim człowiekiem, zawsze pełne bólu, gdy oddać mu się całkowicie. ten ostatni permorance był lekarstwem na to. niemal doświadczenie religijne. spotkanie z drugim człowiekiem. oddanie mu się. pełne akceptacji i szacunku. zajrzenie w oczy, zobaczenie całej jego historii i biedy, którą każdy z nas nosi. i fakt, że tyle ludzi pragnęło tego kontaktu. niesamowite. dużo prawdy o człowieku. i jest to sztuka. i to sztuka totalna. ja wyszłam z kina z pragnieniem bycia lepszą.


Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 października 2012 23:23:27 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
http://www.wff.pl/aktualnosci/firma-bel ... ialalnosc/
swoją drogą (o ile nic nie mylę) Warszawski Festiwal Filmowy zaszczyci wokalistka Dead Can Dance

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 października 2012 11:41:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
natalia pisze:
wszystkie działania mariny, pełne bólu i cierpienia pokazywały według mnie relacje z drugim człowiekiem, zawsze pełne bólu, gdy oddać mu się całkowicie. ten ostatni permorance był lekarstwem na to.

niezbyt rozumiem, ale to bardzo ciekawe co piszesz


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group