Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 04:15:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 kwietnia 2012 08:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...byliśmy wczoraj na "Elenie ". Film jest przygnębiający i odpychający. Długo nie można się otrząsnąć. Gdzieś tam przypomina mi te ohydne filmy Dumonta. Kim jest postradziecki cziełowiek ? Smutno i straszno.

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 kwietnia 2012 14:41:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
"elena" bardzo dołująca. przczytałam, że scenariusz byl pisany dla projektu kilku reżyserów pod wspólnym tytułem apokalipsa. projekt nie wypalił, ale scenariusz zwiagincew wykorzystał. rozpad rodziny, brak porozumienia między ludźmi, pustka, żądza pieniądza, brak zasad moralnych, religijność sprowadzona do pustych rytualnych gestów, egoizm. myślę, że to nie tylko diagnoza postsowieckiej rosji. najgorszy ten brak nadziei.

najslabszy film zwiagincewa, zbyt to wszystko kawa na ławę wyłożone, bez pytań.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 czerwca 2012 07:43:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
w głosowaniu 1961-65 żem pisze:
Do tego lista najważniejszych zaległości, których nie widziałem:

Dr Strangelove
Za garść dolarów
Milczenie
Ewangelia wg św. Mateusza
Zabić drozda
Lawrence z Arabii
Kobieta z wydm


I czułem, że zapomniałem o czymś, co mi się kiedyś na spacerze z psem przypomniało: Dziecko wojny Tarkowskiego!!!! Ale tu znów szok innego rodzaju. Zostałem wychowany w przekonaniu, że najwybitniejszymi filmami radzieckimi są Lecą żurawie i Dziecko wojny. Tu na forum wydaje się, że miłośników kina rosyjskiego jest więcej, niż przeciętnie, i wiele filmów we wcześniejszych głosowaniach miało świetne wyniki. Tarkowski też zawsze cieszył się wielką renomą, nawet jeżeli były dyskusje na temat jego filmów na S ;-)
A jednak Dziecko wojny przeszło całkowicie niezauważone, pojawiło się tylko u jednego Adriana na miejscu 30 :shock: No, ja nie widziałem... inni też nie widzieli, czy wcale nie takie dobre, jak mi rodzice mówili?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 czerwca 2012 07:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
inni też nie widzieli

Ja nie widziałem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 czerwca 2012 09:22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Dziecko Wojny to szczególny wojenny film w historii radzieckiego kina. Jest pierwszym filmem wojennym niepropagandowym i artystycznym - wg mnie. Wcześniejsze dokonania kinematografii ZSRR na tym polu: filmy Eisensteina, Czterdziesty pierwszy, Ballada o żołnierzu, Los człowieka czy właśnie Lecą Żurawie są sentymentalno-propagandowymi agitkami tzw rosyjskości (Żurawie z tego zestawu są najlepsze). Tarkowski rozpoczął w kinie rosyjskim inne podejście do materii filmowej. Przede wszystkim odrzucając całkowicie radziecką szkołę filmu - twierdząc między innymi, że powszechnie uznanie dla "Newskiego" bierze się stąd, że studenci filmoznawstwa czy reżyserii przyjmują je jako aksjomat, jako niepodważalną prawdę objawioną przekazywaną przez profesorów. Stąd, wydaje mi się, zaczęto przypisywać "Dziecku" wysoką rangę w prasie zachodniej, bardzo słusznie zresztą bo to film na ****1/2. :wink: Nie jest to jednak dzieło monumentalne jak Andriej Rublow. "Dziecko wojny" zainspirowało Sergieja Paradżanowa do kręcenia jego filmów.

W moim zestawieniu jak zawsze jedynym miernikiem była intuicja i serce. Nie zwykłem podchodzić do tych głosowań pod kątem rozumowym. "Dziecko wojny" przegrało w nim ze świeżymi seansami wojennymi, to jest z "Diamentami nocy" Jana Nemeca i "Desperatami" Miklosa Jansco.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 czerwca 2012 07:31:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Dziecko wojny widziałem i specjalnego wrażenia na mnie nie zrobiło... tak może ***+

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2017 21:03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
natalia pisze:
"elena" bardzo dołująca


Właśnie niedawno obejrzałem.
Owszem - dosyć depresyjne to.
Ale też jako " dzieło sztuki" nieudane, jakby niedorobione albo robione na kolanie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 17 sierpnia 2019 11:31:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
elrond pisze:
Lewiatan - reż. Andriej Zwiagincew ***1/2 film jest dobry ale....według mnie najsłabszy z jego filmów


natalia pisze:
lewiatan *** 1/2 - za ten odważny obraz rosji film dostanie oscara - tak przepowiadam. ale dla mnie to za mało jak na zwiagincewa, oczekiwałam więcej ducha


Muszę powiedzieć, że bardzo blisko mi do odczuć państwa Budzyńskich sprzed czterech i pół roku. Ja obejrzałem Lewiatana dopiero wczoraj i też powiem: dobry, ale... Bo samo to, że "odważny obraz Rosji", sporo też poetyki a la Smarzowski (bohaterowie są ciągle pijani i tak dalej) to okej, ale potrzeba by było czegoś więcej. Otwierające (i, jak się okazało, zamykające) film posępne, ale piękne obrazy zmrożonej Rosji, krainy wiecznej zimy, wydawały się właśnie to 'więcej' zapowiadać. Troszkę tam jakby tego było. Ale jak dla mnie, za mało.

Bartłomiej pisze:
Lewiatan - dobry film (dla mnie nieco lepszy od Idy). Trochę przesadzony, ale zyskuje przez alegoryczność odniesienia do dzisiejszej Rosji.

Też bym powiedział, że nieco lepszy od Idy, z którą wtedy zawzięcie rywalizował; i choć Natalia nie trafiła z Oskarem, to Złotego Globa Lewiatan właśnie wygrał z Idą. Żaden z tych filmów nie ma dla mnie jednak startu do Powrotu Zwiagincewa czy Zimnej wojny Pawlikowskiego.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 sierpnia 2019 20:12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mi się Lewiatan podobał. Nie miałem problemu z obejrzeniem, choć to film niekrótki. Poruszył mnie i właściwie zarzucałbym tym wszystkim recenzentom, co skupiali się na na lewiatanie - Rosji społeczno-politycznej, że spłycają. Ale z drugiej strony mam taką myśl, że w sumie nie wiem czy Zwiagincew rzeczywiście chce powiedzieć coś szczególnego drugiemu człowiekowi, czy też ma swój sposób na tworzenie kina epickiego. Wspaniała i surowa przyroda z nalotami - czy raczej wrzodami - postsowieckimi, ciężka psychologicznie historia i odniesienia metafizyczne - powstaje w ten sposób przestrzeń, w której pewnie każdy może znaleźć coś dla siebie, ale czy kryje się za tym jakaś ważna wiadomość od reżysera? No nie wiem tego. Może obejrzałbym kiedyś - w jakiś sprzyjających okolicznościach - te dwa filmy, które były między Powrotem a Lewiatanem.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 marca 2021 21:15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Obejrzałem po kilku latach jeszcze raz "Geograf przepił globus". Dobry film!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 18:43:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Ja to nawet przesadzę i napiszę: Cudowny film! I życiowy - w sensie tych relacji wybitny łobuz a nowy belfer..

W sumie niedawno pierwszy raz obejrzałem, znajomi dawno już mi go polecali, z mrugnięciem okiem ze względu na mój fach.. bo chyba nie nałóg :idea: :|

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 kwietnia 2021 21:19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Obejrzałem z przypadku jakieś dziesięć minut filmu "Dworzec dla dwojga". Nie miałem czasu na więcej, ale wydał mi się dobry... wrócę do tego przy okazji.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 kwietnia 2021 08:34:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
arasek pisze:
wrócę do tego przy okazji.


No i obejrzałem! Bardzo dobry film, ciepły i z gatunku tych słodko-gorzkich.
Byłem kilka razy zaskoczony odważnymi scenami (pamiętajmy że to film radziecki z 1982, czasy Breżniewa): rzeczywistość łagrowa, złodziejstwo na kolei, czarny rynek a nawet kilka sekund z dworcowymi homoseksualistami, migdalącymi się jak gdyby nigdy nic (nic tzn. radziecki kodeks karny).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group