Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 09:54:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 stycznia 2012 17:14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
zapomniałem o filmie Przypadek Harolda Cricka, chociażdo 10 pewnie by się nie załapał :oops:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 stycznia 2012 23:49:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Obejrzeliśmy dziś film Królowa z Helen Mirren (oskarowa rola). Bardzo dobry film z lat dwutysięcznych pokazujący rodzinę królewską oraz nowo wybranego, idącego na fali popularności Tony'ego Blaira, w dramatycznym tygodniu po śmierci Diany. Przede wszystkim jednak pokazujący postać królowej - jako królowej, jako człowieka, no bardzo mądrze pokazujący tę postać. Jest to film może nie zachwycający, ale naprawdę bardzo dobry. Szkoda, że zupełnie o nim zapomnieliśmy. W mojej dziesiątce na pewno by nie był, ale skoro u wielu osób był King's Speech, to nie widzę przeszkód, żeby spodobała im się i Królowa. Myślę, że te filmy mają dużo podobieństw (też ta królewska wstrzemięźliwość) i powiedziałbym, że stoją na DOKŁADNIE tej samej półce. Nie widzę też, żeby ustępowały w czymś Między słowom, no ale to całkiem inna bajka ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2012 00:37:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Królową brałem pod uwagę ale czegoś mi w tym filmie brakowało. Sam film przyćmiła chyba rola Hellen Mirren, bo poza nią nie pamiętam z tego filmu zbyt wiele. Ale widziałem go raz na gorąco w kinie i nie miałem okazji odświeżyć wrażeń.

King's Speech w odróżnieniu od Królowej posiada przynajmniej trzy role wybitne. Oprócz nagrodzonego Colina Firth nie można zapomnieć o jego żonie (znów Królowa) FENOMENALNIE granej przez Helene Bonham Carter. Lekko zdystansowana ale z pełną kontrolą i umiejętnym sterowaniem, pokierowaniem działań w momentach absolutnie tego wymagających. Mistrzostwo! Pamiętam, że zaraz po seansie najbardziej zapadł mi w pamięć właśnie jej występ.
A jest jeszcze przecież Geoffrey Rush jako królewski medyk. Też zagrany koncertowo.

No i różnica dodatkowa. Mirren gra swoją Królową koncertowo ale na jednej nucie. Brakło mi w tym filmie jakiegoś rozwoju postaci, podczas gdy królewski bohater Firtha przełamuje własne słabości itd.


Ja natomiast oprócz wymienionego już Przypadku Harolda Cricka (genialna rola Emmy Thompson, plus wyjątkowo oryginalny pomysł na fabułę) przypomniałem sobie jeszcze Autora Widmo Polańskiego, którego uwielbiam i powinieniem ( :oops: ) umieścić wysoko.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2012 23:59:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
obejrzałem "Zakochanego bez pamięci". Bardzo mi się podobał, takie mocne ****1/2. Wrzuciłbym go na listę zamiast Gozu albo Kalwarii.

Inna sprawa, że tytuł polski jest tragiczny. Moim zdaniem dlatego takie top10 mają rację bytu. W innym wypadku nie obejrzałbym pewnie tego filmu.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2012 00:04:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
A to prawda. Mnie np. zainteresowały "Kroniki portowe".

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2012 00:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Gdybym dziś było to głosowanie, to prawdopodobna byłaby decyzja o wstawieniu do drugiej dwudziestki, a właściwie upchnięciu gdzieś na jej dole filmu We Need to Talk About Kevin. Mocno wstrząsające, ale i tak na jakość filmu zapracowała przede wszystkim (wyjątkowo przeze mnie nielubiana) Tilda Swindon. Rola fenomenala!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2012 09:40:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja zaś przypomniałem sobie wczoraj "Pana i władcę - Na krańcu świata". No i może wybitny ten film nie jest (fabuła w sumie jest prościutka jak drut), ale i tak go bardzo lubię... może nawet bardziej niż niektóre inne, bardziej wybitne (i ambitne) obrazy. A zakończenie z muzykującym duetem Crowe-Bettany chyba wpiszę na listę moich ulubionych zakończeń filmowych (jeśli kiedykolwiek taka powstanie).

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2012 14:45:30 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Bartłomiej pisze:
Kurde, POTWORY I SPOŁKA!
byłyby zamiast Wall-ego
moze wyżej

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2012 19:23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
obejrzałem Infernal Affairs, z którego Scorsese scena po scenie zrobił Infiltrację. Hongkongska (co za wraz!) wersja zdecydowanie lepsza i spokojnie do pierwszej 10.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2012 13:06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Adrian pisze:
Moim zdaniem dlatego takie top10 mają rację bytu. W innym wypadku nie obejrzałbym pewnie tego filmu.

bardzo mnie to cieszy! miałem tak samo przy wątkach panka o najlepszych płytach z kolejnych lat, chyba nigdy nie poznałem tyle nowych płyt na raz! Mam nadzieję, że dużo nowych-starych filmów poznamy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2012 20:38:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
Ja tam nie wiem, choć myślałem na zadany temat.Więc nie głosowałem. Ponieważ jednak obiecąłem Crazy'emu, to niezobowiązująco - na pewno o czymś zapomniałem... Z rzeczy, które zna więcej osób, na pewno "Kontrolerzy", "Komornik", "Miasto Boga", "Dom zły", "Dom z piasku i mgły", "Football factory". Może "Generał Nil". Może "Incepcja". Z rzeczy niszowych "Wszystko, co najlepsze" i "Nie ma o czym milczeć".

Nie widziałem 90% bardzo znanych filmów, które przewijały się przez większość list, część mam w planach od wielu, wielu lat.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2012 13:18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
bardzo mnie to cieszy! miałem tak samo przy wątkach panka o najlepszych płytach z kolejnych lat, chyba nigdy nie poznałem tyle nowych płyt na raz! Mam nadzieję, że dużo nowych-starych filmów poznamy!


Ja przy ogarnianiu rozmaitych top-tenów poznałem również wiele wartościowych dzieł... ale równocześnie poznałem też wiele takich, które skłaniały mnie jedynie do zadania sobie pytania co one watkim top-tenie robią. Także bilans wychodzi mi na zero ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2012 11:15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tu widziałem 19 filmów :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2012 11:32:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
a ja 60 :shock:

edit: Zapomniałem jeszcze o dwóch świetnych filmach:
Klątwa Skorpiona, Woody Allen
Braterstwo Wilków, Christophe Gans

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2012 13:11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
antiwitek pisze:
Tu widziałem 19 filmów
KoT pisze:
a ja 60
74 :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group