Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:10:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 marca 2012 14:21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Tymczasem przypomniałem sobie o filmie, który podobał mi się na pewno bardziej niż Leon, a nie zdobył chyba ani jednego głosu, ja zresztą o nim zapomniałem - Wiek niewinności.


JEZU! Co za WSTYD!!! :oops: :oops: :oops: Jeszcze gorsza wtopa niż z Babette :(

Age of Innocence to jeden z moich najukochańszych filmów, a tu jakieś zaćmienie. Durnota po prostu ;(

Po edycie:

1. Se7en
2. Age of Innocence
3. Death and the Maiden
4. Leon
5. Silence of the Lambs
6. Unforgiven
7. Usual Suspects
8. Trzy Kolory (jeśli trzeba wybrać, to: Niebieski)
9. Before Sunrise
10. Night on Earth

....ale to tak dla zagłuszenia wyrzutów sumienia...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 marca 2012 18:44:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
Tyler Durden pisze:
JEZU! Co za WSTYD!!!

Oto główny powód dla którego nie biorę udziału w tych rankingach.
Przypominam sobie jak w sierpniu, pod jakąś kanciapą na Mazurach, opędzając się od komarów i korzystając z dobrodziejstw wi-fi czytałam z komórki relacje Elronda z nowych horyzontów. Ile filmów człowiek jest w stanie obejrzeć, ile pamiętać? a ile wogóle pominęło (się?)
Ostatnio jestem pod wrażeniem Wyspy
to jest pożyteczny wątek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 kwietnia 2013 21:35:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Crazy pisze:
28. Lista Schindlera - za bardzo melodramatyczny, ale mimo wszystko bardzo przejmujący
27. Co się zdarzyło w Madison County - płakałem na tym...
26. Naga broń - na tym oczywiście też
25. Crying Game - na tym wbrew tytułowi nie, ale pamiętam, że to film na najwyższym poziomie
24. Usual Suspects - to też tak pamiętam, sęk w tym, że oba filmy pamiętam dość słabo (pewnie oba miałbym wyżej, może kiedyś)
23. Tajemnica morderstwa na Manhattanie - ten za to widziałem dopiero co i jest pierwsza klasa!
22. Rozważna i romantyczna - a ten znam na wyrywki: piękny, pełny film
21. Zawieście czerwone latarnie - doskonałość formy

20. Na skróty - brawura i geniusz opowiadania o zwykłych ludziach - ale koniecznie do powtórki!!
19. Ed Wood - film, który o niezrównanej pasji opowiada z pasją, fantazją, humorem i zaraźliwie
18. Jańcio wodnik - stylowo, pięknie i głęboko; dla mnie najlepszy polski film tego okresu!
17. Skazani na Shawshank - potencjalny top ten, ale widziałem tylko raz... zdaje się, że było po prostu wspaniałe
16. Chungking Express - genialna opowieść o współczesnym człowieku... cóżże z hongkongu?
15. Zły porucznik - kino moralnego wstrząsu
14. Jej wysokość Afrodyta - możliwe, że mój Allen numer jeden i możliwe, że dałbym do dziesiątki, ale mam go aż za bardzo na świeżo i jeszcze się nie uleżał
13. Pulp Fiction - klasyk absolutny, chociaż taki młody... czy to nie ostatni film póki co, który naprawdę zasłużył na to miano?
12. W imię ojca - POTĘŻNA emocjonalna bomba

no, awans z 28 gdzieś w okolice 15. chyba w każdej innej pięciolatce byłaby murowana pierwsza dziesiątka.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 sierpnia 2013 15:48:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ponarzekałem właśnie na obecny kiepski sezon filmowy, a tu wystarczyło się wybrać do Iluzjonu na coś ze starego dobrego 1994 i od razu bije na głowę wszystko, co w tym roku zobaczyłem... a przecież na powyższej liście by się ledwo zmieścił w jakiej trzeciej dziesiątce :shock:

Czysta formalność Giuseppe Tornatore. Świetne kino!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: 1991-1995
PostWysłany: pt, 05 lipca 2019 22:38:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Obejrzeliśmy dziś rodzinnie (prawie że w komplecie) Underground. Nie widziałem tego od conajmniej dwudziestu lat, okazało się że niewiele pamiętałem. Jestem absolutnie zachwycony. Strasznie smutny to film (tego też nie pamiętałem (!)), bardzo mądry i cholernie uniwersalny jednak (aktualny?).

Muszę poszukać "Ziemi niczyjej" - od razu mi się przypomniała, a tez nie widziałem od wielu lat...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: 1991-1995
PostWysłany: sob, 18 lipca 2020 10:47:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Crazy pisze:
1. Forrest Gump - ale co by nie mówić, ten najbardziej!


Wczoraj wieczorem po powrocie z gór, po podróży pociągiem, zachciało mi się włączyć telewizor. A nuż na jakiś film fajny trafię? Kloss albo coś ;-)
Trafiłem - Forrest Gump okazał się strzałem w samą dziesiątkę. Włączyliśmy się w wietnamskiej dżungli, właśnie Forrest wyniósł porucznika Dana i zaczął szukać biednego Bubby, a potem dooglądaliśmy do końca, wzruszając się, śmiejąc i ciesząc. Do mnie ten film totalnie dociera na każdym poziomie, mówi o wszystkim, co najważniejsze i pokazuje to w takich jakby przypowiastkach, których jest kilkanaście czy kilkadziesiąt i z których niemal każda jest killerem. Dlatego nie byłem w stanie przestać oglądać! Teoretycznie to dobry film, żeby popatrzeć na fragment, a potem się wyłączyć, bo przecież będzie za chwilę o czym innym. Chcesz popatrzeć na Wietnam, spoko. Chcesz się pośmiać przy ping-pongu, proszę bardzo. O krewetkach? O bieganiu? Ale ja chcę je obejrzeć wszystkie na raz! Każdą z tych części uwielbiam, a może najlepszy jest przewijający się przez cały czas motyw odchodzącą i przychodzącą Jenny.

Zdecydowanie numer jeden, chyba całych lat 90, mimo całej ich cudowności, mimo Zagubionej autostrady i Truman Showu, mimo Pulp Fictionu i Fargo, mimo Anthony'ego Hopkinsa i Harveya Keitela...

p.s. A dziś rano trafiłem na fragment "A Few Good Men", co też z tego okresu i też bardzo fajnym filmem jest, choć do 30-ki nawet nie aspirowało i zresztą nikt nie punktów nie dał.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: 1991-1995
PostWysłany: ndz, 07 marca 2021 19:05:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Crazy pisze:
30. Last Action Hero - dla mnie na maksa zabawne
29. Nagi lunch - ledwo pamiętam, ale zrobił na mnie ogromne wrażenie.
28. Lista Schindlera - za bardzo melodramatyczny, ale mimo wszystko bardzo przejmujący
27. Co się zdarzyło w Madison County - płakałem na tym...
26. Naga broń - na tym oczywiście też


Tak rozpocząłem odliczanie do tyłu listy najsilniejszej chyba u mnie pięciolatki. Nieco ponad rok później obejrzałem - po latach - Listę Schindlera i uznałem, że podskoczyłbym ją w okolice miejsca 15.
Jednak po wczorajszym seansie Madison County mogę powiedzieć, że ten film podskoczyłbym od razu do pierwszej dziesiątki i to tak do jej środka. Wspaniały film.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group