Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 10:28:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 10 lutego 2018 23:00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Pierwszej wizyty w kinie tak naprawdę nie pamiętam, natomiast Bolek i Lolek okazał się być Koziołkiem Matołkiem :D Nie wiem czemu, w programie jak byk stali dwaj chłopcy.

Do kin zaś wszedł Czas mroku o Churchillu w roli Gary'ego Oldmana (pardon, na odwrót!) i bardzo bym chętnie zobaczył, czy Gary po raz kolejny pozamiatał.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 11:43:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Widziałem i moim zdaniem rola Oldmana bardzo dobra, sam film określiłbym porządną propagandą, warto oglądać razem z Dunkierką. Więcej napisze po sesji na studiach.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 sierpnia 2018 08:36:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
10 lutego Crazy pisze:
Do kin zaś wszedł Czas mroku o Churchillu w roli Gary'ego Oldmana (pardon, na odwrót!) i bardzo bym chętnie zobaczył


jest w planie na dziś!

na początku roku 2017 Crazy pisze:
moja obecna lista jeszcze dostępnych w kinach rzeczy wygląda chyba tak na dzień dzisiejszy:

1. Paterson
2. Nowy początek - podobno świetne!
3. Sprzymierzeni


Patersona i Nowy początek obejrzałem jakoś szybko, natomiast Sprzymierzonych - dwa dni temu.
Jest to dobry film i próbuję zrozumieć, dlaczego nie aż tak dobry, jak by się zdawało, że by mógł.
Kiedy wszedł, to na szczęście nie oglądałem żadnego trailera (bo zdradza 3/4 filmu, co za paranoja), skusiły mnie nazwiska (reżyseria: Robert Zemeckis, w rolach głównych: Brad Pitt i Marin Cotillard), a na dokładkę bardzo mi się podobał plakat, o np.:

Obrazek

bo miał w sobie jakąś taką klasyczność. Trochę mi się kojarzył ze stylistyką "Artysty", co oczywiście bardzo mnie zachęciło, ale akurat okazało się strzałem w płot. Z Artystą film nie ma nic wspólnego, ale z klasycznością i owszem. Mimo pewnego gatunkowego miszmaszu (melodramat szpiegowski?), narracja prowadzona jest bardzo klasycznie i stylowo, niespiesznie, ale jednak w miarę zagęszczania się problemu powstaje wielkie napięcie, oparte głównie o znakomitą parę aktorów. Do tego bardzo stylowe dekoracje, kostiumy, sposób prowadzenia kamery - po prostu dobrze to wygląda, nie ma zaś żadnej ekstrawagancji, awangardy itp.
Pewne elementy budzą żywe skojarzenia z Casablanką - np. to że film zaczyna się w Casablance podczas wojny ;-) - i teraz powraca pytanie, dlaczego w żadnym razie nie wierzę, że za 70 lat będzie to nadal film, o którym będzie się mówić, pokazywać co chwila w stacjach TV i sprzedawać z nim gadżety (założywszy roboczo, że za 70 lat będą nadal istnieć gadżety, telewizja i ludzie komunikujący się za pomocą mowy). Nie wiem. Może to kwestia tego, że za bardzo złożono ten film z dobrych składników, które się zawsze sprawdzały, ale brakuje w nim jakiejś iskry, która by te składniki ożywiła? Nie chodzi mi o to, że film jest nieautentyczny, czy nudny. Bardzo mnie wciągnął emocjonalnie i dobrze się oglądał. Ale też zostawił taki dystans, że jest to no, produkcja filmowa dobrej jakości, a nie coś, co może stać się ważną częścią mojego życia, czego przecież oczekuję od prawdziwie dobrego filmu.

Jakoś podobnie tłumaczyłem ostatnio przy okazji WFO, dlaczego nie bardzo przekonuje mnie "Cud", a ogólnie chyba cała płyta TOŃ. Złożone z dobrych składników, ale bez iskry?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 września 2018 17:27:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Byłem dwa razy w kinie. Dziś tylko krótko.

Żona.
Koncert aktorski najwyższej jakości, o którym właśnie napisałem tu. Poza kwestiami aktorskimi nie jestem w pełni przekonany, trochę niepotrzebne mi była podstawowa oś dramaturgiczna, fabularne rozwiązanie, które skądinąd zostało właściwie zdradzone w trailerze :roll: - najciekawsze były relacje między bohaterami, a nie samo clue dramatu. Tym niemniej bardzo dobry film.

Człowiek, który zabił Don Kichota.
Film, na który nastawiałem się tak bardzo, że - skoro tyle czekałem, że aż prawie zszedł z ekranów - poszedłem na niego wczoraj w momencie tak niesprzyjającym, że trudno bardziej. No i... chyba będę musiał pójść jeszcze raz ;-) Bo film jest tak piramidalnie dziwny, że trudno bardziej. I chyba nie byłem gotowy oswoić tej dziwności, wkręcić się w te różne poziomy rzeczywistości i nierzeczywistości, które jeżeli miałbym z czymś skojarzyć, to tylko z Rękopisem znalezionym w Saragossie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 września 2018 17:56:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4365
Skąd: z lasu




Byłem z przyjaciółką w kinie na filmie ,,kamerdyner'' Filipa Bajora. Pierwotnie mieliśmy iść na ,,Kler'', ale zdecydowaliśmy na ,,Kamerdynera'' Dramat historyczny. Wzruszający film. Nie żałuje. Oboje byliśmy zadowoleni. Gorąco film polecam

W sumie to moje kolejne pójście do kina w tak krótkim czasie. 2 Tygodnie temu byłem na ,,dywizjonie 303. Historia prawdziwa'' oraz ,,303 Bitwa o Anglię'' ( polskiej i brytyjskiej wersji o polskich lotnikach ), miesiąc temu na ,,The meg'', na początku roku ,,Podatku od miłości''.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 października 2018 19:42:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Na tego Kamerdynera bardzo chętnie bym też poszedł! Zresztą na Kler też (nie wiem, czy "chętnie" to dobre słowo, ale... ;-)).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 października 2018 19:46:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja się na Kler na 100% nie wybieram. Na serio, sama myśl o zobaczeniu czegokolwiek autorstwa Smarzowskiego wywołuje u mnie odruch wymiotny.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 października 2018 21:02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ja się po Klerze za wiele nie spodziewam, ale mam nadzieję, że nie zakłóci mojego przekonania, że jest to po prostu najlepszy polski reżyser (współcześnie oczywiście).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 października 2018 08:30:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Dziwię Wam się. Smarzowski po raz kolejny pokazał, że jest naprawdę dobry. I myśli nad tym, co robi.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 października 2018 21:57:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Byliśmy dziś na "7 uczuć" Koterskiego.
Od razu zaopiniuję tak - film porusza ważny temat, ma kilka poruszających scen, ale jednak to nie dla mnie. O ile w "Dniu świra" mogłem się odnaleźć na zasadzie "cholera, to ja!" albo "to samo co mi!", to tu mam ledwie blade echo tamtych doznań.
I o ile świat dorosłych w "Dniu" dopuszczał umowność, przerysowaną dekoracyjność, celowo grubą krechę, to tutaj taki styl nie zadziałał (na mnie).
Póki co to na tyle, bo nie chcę spojlerować.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 października 2018 22:12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Byłem bliski bycia na 7 uczuciach, ale rzut monetą zadecydował inaczej...

Chciałem tylko na szybko powiedzieć, że ostatnimi czasy wyjątkowo dużo chodzę do kina!

I zachęcić do poświęcenia dziesięciu minut (a nawet tylko dziewięciu) na obejrzenie tych czterech trailerów - filmy te obejrzałem w kinie w ostatnim niedawnym czasie i wszystkie zwiastuny bardzo są zacne.

Człowiek, który zabił Don Kichota - trailer mnie absolutnie zachwycił, a na film muszę po prostu iść drugi raz:

phpBB [video]


Żona - to niestety trailer z gatunku takich, które za dużo pokazują; ale też nieco lepszy jakby niż sam film ;-)

phpBB [video]


Czarne bractwo. KkKlansman - rzut monetą skierował mnie na ten film i był to świetny wybór i świetny film! (trailer też pierwsza klasa)

phpBB [video]


Zimna wojna - ten zaś trailer najlepszy ze wszystkich i w ogóle jeden z moich ulubionych chyba. Na film poszedłem wczoraj po raz drugi, co dawno mi się nie zdarzyło, a przecież kiedyś zdarzało się często.

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 października 2018 22:04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Byliśmy dziś na Zimnej Wojnie. Świetny film, przepiękne kadry (bardzo mi odpowiadają te proporcje ekranu), bardzo dobre aktorstwo - cóż za kontrapunkt do wyziewów z toi-toia dobiegających z poprzedzających film trailerów do jakichś dwóch polskich komedii dla proli i sebixów....

Kulig i Kot fantastyczni!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 listopada 2018 07:54:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Co prawda nie w kinie, a na Netflixie (cóż - znak czasów) widziałem wczoraj najnowszy film braci Coen "Ballada O Busterze Scruggsie". Jest to sześć nowel, historii, opowieści osadzonych na dzikim zachodzie. Bardzo mi się podobało, oczywiście są momenty lepsze i gorsze, ale ogólnie polecam. Poza tym świetny Tom Waits w opowieści o starym poszukiwaczu złota.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 listopada 2018 13:02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Też widzieliśmy - wczoraj wieczorem. Ciekawy film, spodziewałem się czegoś zupełnie innego, a tu duże zaskoczenie. Świetnie to sfilmowane - piękne kadry.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 grudnia 2018 19:33:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
I my widzieliśmy - przez kilka wieczorów ;-), w dodatku przerywając niekoniecznie w momentach zakończeń poszczególnych historii (sen był wyżej w hierarchii potrzeb, no cóż). Niewątpliwie pogorszyło to nieco wrażenia filmowe, ale i tak mi się podobało, powiedzmy. "Powiedzmy", bo pomimo kontekstu czarnohumorystycznego i ładnoobrazowego, to jest przypomnienie przerażającego świata, dzięki któremu mogę się umacniać w umiłowaniu cywilizacji i postępu. I może to dziwne skojarzenie, ale je miałam - "Wołyń" mi się przypomniał.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group