Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:30:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 16 lutego 2016 22:03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
A ja dziś obejrzałem Deadpool'a i było to bardzo ciekawe doświadczenie... Aż zerknąłem czy Rodriguez albo nawet Tarantino nie maczali w tym palców. Wyszedł najlepszy film o X-men ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 lutego 2016 00:21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
W weekend poszłam sobie na Pitbulla Nowy porządek. Serial oglądałam.. Choć nie do końca,ale prawie..
Na film drugi tydzień się wybierałam. Miałam problem, bo koleżanki Chciały iść na jakiś film o singlach. Dały mi nawet dwa do wyboru :roll:

Film mi się podobał. Dlaczego? Sama nie wiem.. Może przez tego Opałkę.. Może po prostu brakowało mi prostactwa i przemocy?
Owszem były chwile, że żałowałam,że nie mogę sobie przewinąć,ale ogólnie film mnie zaciekawił.

O ile serialowi dałabym ** i pół na 5 to filmowi daję *** i 3/4
;)

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 lutego 2016 19:55:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Adrian pisze:
Gejsza?

Bardzo ciekawa obsada.

..prapremiera w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach 31 marca. Natomiast premiera w kinach Cinema City 8 kwietnia.
Reżyser zaprasza! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 lutego 2016 21:29:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przepraszam, miałem napisać o Synu Szawła i jakoś mi nie wyszło. Trochę nie mogę teraz rozwinąć tego tematu, za poważny jakoś... Ale nie w sensie, żebym zniechęcał do filmu, bo za poważny. Nie, film jest definitywnie świetny. Dotyczy rzeczy okropnych i pokazuje je bezkompromisowo, ale nie ma w nim takiego rozdzierania, że człowiek ogląda i nie wie, gdzie ma się podziać, albo po prostu siedzi niemy z przerażenia. Na to w tym filmie nie ma czasu. Film bowiem ma perspektywę skrajnie subiektywną, a jest to perspektywa bohatera, który mówiąc wprost zapierdala jak mały samochodzik, transport za transportem, ciągle trzeba coś sprzątać, przenieść, on nie ma kiedy się wyprostować i przeciągnąć... więc i widz trochę nie ma, kiedy poczuć się przerażony.

Ale najciekawsze jest to, jak została osiągnięta ta skrajnie subiektywna perspektywa. Nie widziałem czegoś takiego w kinie, jak żyję. Znaczną część czasu ekranowego (naprawdę myślę, że może to być więcej niż połowa czasu) zajmuje - ba: wypełnia! - twarz, ewentualnie popiersie bohatera. Wszystko, co jest poza jego bezpośrednio najbliższym otoczeniem, w ogóle nie istnieje. To, co jest blisko, czasem się pojawia, choć najczęściej jako niewyraźne kształty gdzieś w tle. Bohater przerzuca ręcami swymi stosy trupów, ale żadnego z nich (oprócz tego jednego, najważniejszego) w ogóle właściwie nie widzimy. Nie ma czasu nie tylko się nad nimi zastanowić, ale nawet ich zobaczyć. Z czasem w filmie udaje się wyodrębnić kilku innych bohaterów, ale w sumie są to niezbyt częste ujęcia grup kilku osób czy jakiegoś miejsca z odległości kilku metrów. Nie ma w filmie ani jednego szerokiego ujęcia (żeby np. zobaczyć obóz). Jest to niezwykłe, naprawdę oryginalne i co najważniejsze - naprawdę celowe. Myślę, że pięciogwiazdkowy to film, nie ma co...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2016 12:14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Przekonałeś mnie aby ten film obejrzeć.

A my byliśmy wczoraj z dziećmi na "Za niebieskimi drzwiami".
Powieść Mariusza Szczygielskiego pod tym samym tytułem to chyba najlepsza książka dla młodzieży tak w przedziale 10-15 lat, w ostatnich czasach. W bliskich ideału proporcjach mieści świat fantazji, świat realny, rzeczy (po)ważne i wzruszające oraz "zwykłe" problemy nastolatków. Książka jest tak dobra, że obawiałem się nie udźwignięcia sprawy przez film (reżyserski debiut, choć z drugiej strony obsada bardzo dobra, na czele z Ewą Błaszczyk).
Obawy niestety potwierdziły się. Film jest dobry miejscami, ale jako całość nie daje rady. Świat "za niebieskimi drzwiami" jest przedstawiony pomysłowo, pięknie - by zaraz zostać schrzaniony przez fatalny obraz zabudowań (jak niemieckie miasta w trakcie szabrowania). Pensjonat "Wysoki Klif" bardzo udany. Generalnie obraz, pejzaż, kolor na plus.
Gorzej z fabułą - zachowano główną ideę książki, ale tak ją pocięto i skrócono, że sprawia to wrażenie jakiejś kastracji. A już zupełnie niezrozumiałe jest to co zrobiono z ciotką Agatą po opanowaniu przez nici Krwawca... W książce jest ewidentnie chora, bezradna, sama nie wie co się z nią dzieje, tu zrobiono z niej agresywnego zombie, który goni dzieciaki po całym pensjonacie - strasznie groteskowo to wyszło.
Powiem tak: to chyba pierwszy tak atrakcyjnie zrobiony film dla młodzieży (na pewno nie dla dzieci - mimo braku ograniczeń wiekowych :!: ) od "Akademii Pana Klexa". Jeśli ktoś nie czytał wcześniej książki - może się spodobać, w przeciwnym wypadku niechybnie odczuje rozczarowanie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2016 22:51:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Przypomniałeś mi Arasie o istnieniu tego filmu. A ponieważ miałam ochotę na coś lekkiego i pozytywnego,a tu jeszcze zanosiło się na świetne efekty specjalne, to se postanowiłam zobaczyć, a co mi tam. :)

No i ogólnie jestem pod wrażeniem tego, jak ten film został zrobiony. Efekty momentami olśniewają, chociaż są też momenty, kiedy widać, że osiągnięto je nienajwyższym kosztem. Czasem to plus - że nie trzeba wiele, żeby zrobić coś super, a czasem minus - postać Krwawca rozczarowała jednak, z plakatu zanosiło się na to, że będzie znacznie lepszy, a tymczasem porażał plastikowością. Ale ogólne wrażenie mocno na plus. Fajnie było popatrzeć, bardzo lubię takie obrazki. :)

Podobała mi sie tez bardzo muzyka do filmu.

Co do fabuły, to książki nie czytałam i bardzo możliwe, że czułabym się rozczarowana. A tak to dostałam bajkę dla dzieci, którą oglądałam jak to bajkę dla dzieci, na luzie, bez większego zaangażowania, ale też bez oczekiwań, że dostanę coś wiecej.
Przyjemny wypad do kina, przyjemne oderwanie od szarej rzeczywistości, można było wrócić zadowolonym do akademika. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 listopada 2016 13:40:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Książkę bardzo polecam!

Co do Krwawca - fakt, plastikowy. To jest właściwe słowo!
A muzyka (nie te pop pioseneczki na początku i na końcu - tylko ta z "niebieskiego świata") faktycznie dobra!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 listopada 2016 22:07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
A muzyka (nie te pop pioseneczki na początku i na końcu - tylko ta z "niebieskiego świata") faktycznie dobra!

No zdecydowanie mam na myśli tą ze środka!
Piosenka z końcówki wyraźnie słabsza, a z początku to nie wiem, bo się spóźniłam. Mam takie kino bez reklam, co ma swoje dobre i złe strony. :wink:

A swoją drogą ciekawi mnie, gdzie to kręcili. Góry wyglądają na jakieś Sudety, miasteczko od razu skojarzylo mi się z Bystrzycą - zapewne dzięki tej surrealistyczej architekturze w środku, której w Bystrzycy rzecz jasna nie ma, ale klimat podobny. :) A zwykłe budynki i ulice w sumie bystrzyckie mogłyby być...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 listopada 2016 20:57:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Miasto to nie wiem, ale większość zdjęć w terenie powstała gdzieś w okolicach Wałbrzycha (Góry Wałbrzyskie i Góry Suche). Nawet pensjonat jest stamtąd - morze do niego po prostu dokleili!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 listopada 2016 21:20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Jeśli chodzo pensjonat, to akurat słyszałam, że jest ponoć z Jeleniej Góry, tyle że mam wrażenie, że to nie morze do niego, a jego do morza dokleili. Bo ten klif to jednak wygladał na wyraźnie nadmorski, swoją drogą też ciekawiło mnie, gdzie taki jest.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 listopada 2016 21:34:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
że to nie morze do niego, a jego do morza dokleili.


No tak, byłem nieprecyzyjny :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 listopada 2016 00:30:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
miałem napisać o Synu Szawła... skrajnie subiektywna perspektywa... Myślę, że pięciogwiazdkowy to film, nie ma co...

widziałem dziś fragmenty na Cinemaksie. Ciarki mnie przeszły. Jakby kto złowił, to warto bardzo. Choć autor chyba jakby nie lubił Polaków... albo mi się wydaje.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 listopada 2016 08:13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
byłem na Pitbull - Niebezpieczne kobiety... dobrze mi się to oglądało i nawet podobał mi się ten film... Malkontenci narzekają na poszatkowany montaż i chaos... Chaos to był w "Służbach specjalnych", tutaj jest naprawdę nieźle... Nie oglądałem wcześniejszych części Pitbulla, podobno są lepsze... jak się uda - to obejrzę...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 listopada 2016 21:53:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Na Pitbulla może bym i poszedł, ale gdybym dużo chodził do kina. Obecnie nie chodzę w ogóle - ale może to się zmieni! mam jak zwykle wielkie plany ;-)

Jeden plan obejmował zobaczenie w ciągu czterech dni czterech polskich filmów z ostatnich miesięcy: Wołynia, Ostatniej rodziny, Jestem mordercą i Prostej historii o morderstwie. Nic z planu nie wyszło, ale może jutro uda się choć jedna czwarta. Jest też parę zagranicznych filmów, które mnie intrygują, na czele ze Zwierzętami nocy Toma Forda i nawet przymierzałem się do nich konkretnie. Nowy film Zemeckisa też wchodzi i ma fajny plakat (trochę jak z "Artysty").
A z takich, co już zeszły z ekranów, choć okresowo jeszcze można trafić, to przede wszystkim chciałbym zobaczyć "Ja, Daniel Blake" oraz B.F.G.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 stycznia 2017 22:25:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja sobie kontynuuję nurt efektownie zrobionych bajek.
Dziś obejrzałam sobie 'Siedem minut po północy' zwabiona zapowiedziami, że piękne i w ogóle...
Trochę mniej było efektów w filmie i innego rodzaju, niż się spodziewałam, ale faktycznie zrobione bardzo pięknie - animacje akwarelowe urzekają.
A sama bajka jako taka, pod względem treści, też mi się bardzo podobała. Zdecydowanie dla dzieci starszych tudzież młodzieży, bo dla małych za smutna, trochę za straszna i przede wszystkim za trudna. Książki tym razem też nie czytałam, więc porównać nie potrafię. Ale film jest pełen treści, znaczeń, wymaga myślenia. Niebanalny przekaz podany w niebanalnej formie i mało bajkowe zakończenie. Nie lubię oglądac w kinie filmów, które się łzawo kończą, bo mi głupio, że ludzie zobaczą jak beczę, ale tym razem inni dookoła chlipali bardziej niż ja, tak że aż nawet rozbawiły mnie te odgłosy i ostatecznie nie musiałam chować głowy i oczu przed wzrokiem ludzi. :wink:
Jeśli ktoś ma młodzież którą chce zabrać do kina, to polecam. :)

No i niedawno w końcu obejrzałam sobie, ale już nie w kinie niestety, 'Sekrety morza'. Przepiękne, zaiste! Zresztą w sumie oba te filmy mają ze sobą wiele wspólnego...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group