Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 20:04:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 03 lutego 2023 11:06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pietruszka pisze:
"Duchy Inisherin" - dobre kino. Żadna "komedia, dramat", jak można przeczytać, tylko starożytna tragedia.
Bardzo udany seans.
Myślę, że film spodobałby się zwłaszcza Araskowi. (nie mam pojęcia dlaczego tak czuję!)

Nie lubię Colina Farrella, ale już lubię.


Oglądałeś może "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" z 2008? Filmy z duetem Gleeson-Farrel w roli głównej chyba nie mają szczęścia do gatunkowego przyporządkowania. Wspomniany film tez był reklamowany jako "komedia kryminalna", podczas gdy tak naprawdę jest to dramat. I to ciężki, jak okazuje się pod koniec.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 lutego 2023 11:52:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
Pet pisze:
Oglądałeś może "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" z 2008?

Oglądałem. Lecz niewiele z niego pamiętam.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2023 13:28:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Crazy pisze:
Niebezpieczni dżentelmeni - polsko-polski wygłup, który też wielkim dziełem nie jest, ale tym razem na pewno - nie planował nim być. Odniosłem wrażenie, że twórcy (nieznany mi Maciej Kawalski, mam nadzieję, że jeszcze coś dobrego wniesie do naszego krajowego kina) udało się zrobić dokładnie to, co chciał, a chciał właśnie zrobić mało wyrafinowany, ale nieco erudycyjny wygłup, osadzony w specyficznym klimacie przedwojennej (nawet przed pierwszo-wojennej) zakopiańskiej bohemy. Dorociński jako Witkacy = reweracja; Kot jako Żeleński (aka Żelmowski :lol: ), też znakomity; Seweryn jako nieco starszawy, ale baardzo żwawy Conrad przypomina mi nieco zadziornym charakterem Hemingwaya z Midnight In Paris i trafia w kolejną dziesiątkę. Postaci drugiego planu (Nadieżda Krupska!!!) też SUPER. Ale nie tylko aktorzy - przede wszystkim tempo filmu jest znakomite, cały czas lekkim truchtem, ale bez przesady i bólu głowy, co bywa bolączką we współczesnym kinie. Wszystko puentowane świetną muzyką a choć klimat (a także topografia) tego dawnego Zakopanego jest wzięty w wielki nawias i generalnie na jaju, to wszystko działa. Dla mnie ogólnie wszystko w tym filmie działa :-)
Mam nadzieję, że ktoś obejrzy i będzie można wymienić się wrażeniami.


Tak jak pisałem wcześniej, zainteresowały mnie zapowiedzi, a wpis Crazego jeszcze zmotywował, więc udałem się do kina na "Niebezpiecznych dżentelmenów". Chyba mam w sobie po projekcji mniej entuzjazmu niż autor powyższej recenzji, ale nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobało. Zwłaszcza ta cała stylizacja postaci i miejsc jest fajna :) . Z aktorów wyróżniłbym zwłaszcza Seweryna, choć Dorociński też dobry. Nie przeszkadzała mi też karykaturalność postaci historycznych jak Piłsudski czy Lenin - takie zabiegi się przydają. Trochę za to nie wiem co zrobić z wątkami społeczno-politycznymi, które tu i ówdzie się pojawiały - trochę tak, ale nie i na odwrót. A w sumie największy problem to ten, że film nie do końca zadziałał na mnie tak jak powinien. Bawił, ale mało kiedy rozśmieszał, nie przysypiałem, ale też nie byłem jakoś wciągnięty w akcję, widziałem kulminacje, ale za bardzo ich nie odczuwałem... W pewnym momencie, pod tym fajnym światem przedstawionym, zacząłem dostrzegać ten sposób opowiadania i podtrzymywania uwagi widza, co w filmie z Kotem, na który trafiałem czasem w telewizji, czyli w "Wyjeździe integracyjnym" (nawet sprawdzałem czy nie ten sam reżyser, ale nie) - i nie bardzo cieszyło mnie to skojarzenie. Tak jakby z naprawdę ciekawych składników powstała trochę rozgotowana zupa, a mogło być coś innego jednak. No, ale zupkę też można wszamać :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2023 13:31:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
antiwitek pisze:
w filmie z Kotem, na który trafiałem czasem w telewizji, czyli w "Wyjeździe integracyjnym" (nawet sprawdzałem czy nie ten sam reżyser, ale nie) - i nie bardzo cieszyło mnie to skojarzenie. Tak jakby z naprawdę ciekawych składników powstała trochę rozgotowana zupa, a mogło być coś innego jednak. No, ale zupkę też można wszamać :wink: .
Idąc tym skojarzeniem, można ją także zwrócić :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2023 13:40:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Nie podobał Ci się "Wyjazd integracyjny"? :mruganie: Mi ten film oglądało się w miarę, ale z jakiegoś powodu nie mogę powiedzieć, że dobrze wspominam. Pomijając fakt, że raczej nie widziałem w całości.

A Tomasz Kot powinien jeszcze zagrać Tomasza Lipińskiego :mrgreen: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lutego 2023 23:45:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Bardzo dziękuję za recenzję!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 lutego 2023 12:14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pietruszka pisze:
"Duchy Inisherin" - dobre kino. Żadna "komedia, dramat", jak można przeczytać, tylko starożytna tragedia.
Bardzo udany seans.


Świetny, bardzo mocny film! Wczoraj widzieliśmy w Stacji Falenica.

Pietruszka pisze:
Nie lubię Colina Farrella, ale już lubię.


Podpisuję się pod tym!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lutego 2023 01:18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dzisiaj "Babylon".

:shock: :shock: :shock:

Tylko i wyłącznie W KINIE ! ! ! !

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 lutego 2023 01:42:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Szanuję, Babylonu nie znam, wierzę, że duży ekran dużo daje - ale nie ma czegoś takiego jak "wyłącznie w kinie". Dobry film jest dobry nawet na czarnobiałym telewizorze, który mieści się pod biurkiem. Albo nie jest dobry.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 lutego 2023 09:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
To jest widowisko totalne. Nie ofladaj tego on a fucking telephone

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 lutego 2023 10:08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
PS. To jest dobry motyw do osobnego wãtku, który chyba założę. Dla mnie warunki odbioru filmu i muzyki majå bardzo duże znaczenie, a w przypadku niektórych dzieł wręcz fundamentalne. Obawiam się, że się tu zetniemy na ostro, ale chyba z korzyściá :)

Co do Babylonu, to jest to taki majstersztyk realizacyjny, że oglâdanie go np. na telewizorze (nawet dużym) będzie niczym podziwianie Ogrodu Rozkoszy Ziemskich na pocztówce. Tu naprawdę trzeba zanurzyć się w obrazie i dźwięku, bo ten sensoryczny overload de facto kieruje narracjå filmu!!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2023 21:23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Można jeszcze zobaczyć w kinie, nie wspominany w tym wątku, a warto obejrzeć.

Fabelmanowie - *****

Zupełnie się nie spodziewałem, ostatni film Spielberga, który widziałem to "Lincoln" na ***1/2, potem straciłem zainteresowanie. Nie przepadam za filmami autotematycznymi, a tutaj zostałem zupełnie oczarowany na poziomie scenariusza oraz tym jak Spielberg nawiązuje do różnych filmów i postaci z historii kina. Wspaniała rola Michelle Williams - i moim zdaniem - ukłon reżysera w kierunku roli Geny Rowlands w "Kobiecie pod presją" Johna Cassavetesa.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2023 23:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Bardzo się wybieram i w dodatku wymyśliliśmy, że chcemy zabrać młodzież, czyli naszą ósmą klasę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 lutego 2023 00:05:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 19:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Myślę, że dobry pomysł. Spielberg świetnie portretuje w tym filmie młodych bohaterów, nie są to postaci papierowe i przyczepione do głównego bohatera na siłę. Nie chcę za wiele pisać, aby nie spojlerować, a dużo można o tym filmie powiedzieć.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 marca 2023 00:52:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dziś w Falenicy „Tár” z przemocną Cate Blanchett w roli tytułowej. Bardzo konkretnie trzepie widzem….

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group