Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:20:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 13 lipca 2017 14:07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Zrobiłem ostatnio w jeden weekend "Stranger Things". Nie byłem może zachwycony, ale dobrze się bawiłem, z tym, że patrzyłem na ten serial czysto rozrywkowo, z przymrużeniem oka, nie skupiając się na uproszczeniach czy jakichś tam głupotach w fabule, ale raczej na wyłapywaniu osiemdziesionowym smaczków czy nawiązań do innych produkcji. Największy plus: w żadnym innym serialu nie widziałem tylu fajnych fur :D :D :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 lipca 2017 08:52:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Prazeodym pisze:
Zrobiłem ostatnio w jeden weekend "Stranger Things". Nie byłem może zachwycony, ale dobrze się bawiłem, z tym, że patrzyłem na ten serial czysto rozrywkowo, z przymrużeniem oka, nie skupiając się na uproszczeniach czy jakichś tam głupotach w fabule, ale raczej na wyłapywaniu osiemdziesionowym smaczków czy nawiązań do innych produkcji. Największy plus: w żadnym innym serialu nie widziałem tylu fajnych fur


A ja się "Stranger..." rozczarowałam - może za dużo zachwytów wcześniej słyszałam, a może po prostu osiemdziesionowe smaczki tak naprawdę niewiele mnie interesują. Tzn. - ok niby, ale gdybym mogła cofnąć czas, wybrałabym niewykorzystywanie go w ten sposób ;-). O innych serialach, które ostatnio (tj. na przestrzeni ostatnich miesięcy hehe) oglądane były wypadałoby się wpisać, ale to może innym razem jeszcze.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 lipca 2017 09:38:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
To akurat prawda, że na podstawie opinii innych spodziewałem się czegoś dużo lepszego.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 lipca 2017 14:31:53 

Rejestracja:
sob, 08 lipca 2017 11:51:36
Posty: 5
monika pisze:
Prazeodym pisze:
Zrobiłem ostatnio w jeden weekend "Stranger Things". Nie byłem może zachwycony, ale dobrze się bawiłem, z tym, że patrzyłem na ten serial czysto rozrywkowo, z przymrużeniem oka, nie skupiając się na uproszczeniach czy jakichś tam głupotach w fabule, ale raczej na wyłapywaniu osiemdziesionowym smaczków czy nawiązań do innych produkcji. Największy plus: w żadnym innym serialu nie widziałem tylu fajnych fur


A ja się "Stranger..." rozczarowałam - może za dużo zachwytów wcześniej słyszałam, a może po prostu osiemdziesionowe smaczki tak naprawdę niewiele mnie interesują. Tzn. - ok niby, ale gdybym mogła cofnąć czas, wybrałabym niewykorzystywanie go w ten sposób ;-). O innych serialach, które ostatnio (tj. na przestrzeni ostatnich miesięcy hehe) oglądane były wypadałoby się wpisać, ale to może innym razem jeszcze.


Też poczułem lekki zawód, ale... mimo wszystko nie jest tak źle. Ostatnio mocno przyglądam się Designated Survivor, kilka odcinków za mną, fajne.

Pozdrawiam!

_________________
Zajrzyj: tutaj i tutaj :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 lipca 2017 11:13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Skończył się tydzień temu oglądany przeze mnie prawie na bieżąco koreański "Lookout". Tymczasem ktoś zaczął tłumaczenie na polski. Odcinki tym razem krótkie, 30 minut, gdyby ktoś chciał spróbować, jest tu (na razie 22 odcinki, resztę można znaleźć po angielsku, zresztą pewnie dokończą, choć z tym bywa różnie). Bardzo polecam, dla mnie jeden z z lepszych seriali w tym roku.

https://www.dramaqueen.pl/drama/koreanska/lookout/

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 sierpnia 2017 08:01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Na Netfliksie pojawił się "Stranger", znany też jako "Secret forest", świeży i znakomity koreański serial, szalenie filmowy, bardzo wciągający, przede mną ostatnie dwa odcinki. Jak na razie mocna kandydatura do tytułu serialu roku.
https://www.nflix.pl/netflix-polska/ser ... i=80187302
Bardzo polecam.
Tu trailer bez żadnych niekoreańskich napisów, ale dający wyobrażenie o poziomie i rozmachu tej produkcji https://youtu.be/R5S5tsbjWOA

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 sierpnia 2017 10:28:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
W ostatnich 3 miesiącach obejrzane:
Homeland - wszystkie sezony, bardzo dobry!
House of Cards 5 sezon- może być, nie porywa tak jak 1 i 2
Narcos - obydwa sezony. Ja pierdolę jaki genialny serial! Sposób pokazania i hiszpański na ***** nieźle się potrafi wryć w banię. "Tata te amo, mucho." We wrześniu na Netflixie 3 sezon ma być!!
The killing - na razie 6 odcinków pierwszego sezonu, jest nieźle ale gdzie mu tam do Homeland, przynajmniej na razie.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 sierpnia 2017 12:21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
BartZ pisze:
House of Cards 5 sezon- może być, nie porywa tak jak 1 i 2


No tak, trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść; częsty problem z serialami w ogóle. I ten też toczy się siłą bezwładności i pieniędzy; niby nigdy nie jest bardzo źle, ale ileż można oglądać, w gruncie rzeczy, wciąż tę samą historię.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2017 06:27:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ci tylko o tych smokach, karłach i księżniczkach, tfu! Ohyda.

Trzeci sezon Narcos, muchachos :!:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2017 08:01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Jako mujer powiem, że Narcosy trzecie są w planach (a doszły mnie słuchy, że ponoć nawet najlepsze mogą być!), ale to dopiero gdy Showmaksa wykorzystamy do cna i nastąpi powrót do Netfliksa, taki szczwany jest plan. Poprzednie dwa b. ok, choć miałam w którymś momencie środkowym znużenie materiałem (zdarza się w serialach często), zwłaszcza że sądziłam, iż sprawę z Escobarem skończą w 1. serii, i potem nie mogłam już się doczekać, kiedy wujcia załatwią wreszcie. Ale ogólnie - bardzo dobre, bardzo miło słucha się i w ogóle jestem na tak.

A Showmax ma związek z:

- Fargo 3

Rozczarowanie, niestety. Niby ogólnie nie było źle, ale zważywszy na to, że to był mój ulubiony serial - jednak żal. Pierwszy odcinek wbija w fotel, a potem już tych emocji nie ma; nie wiem, co się stało, smutno mi. Przekombinowanie jest, a thrillu poprzednich brak. Główna bohaterka aż nazbyt przezroczysta (choć to fajny motyw akurat, przyznam, zwłaszcza że chyba każdy czasem to ma, że woda nie chce lecieć z magicznych kranów albo drzwi się nie otwierają, ech); udaną postacią drugoplanową była Lopez. Ale ogólnie mogłam nie oglądać i pozostać w zachwycie.

- Happy Valley 2

Pisałam o tym już kiedyś, przy okazji jedynki, ale chyba nikt tu nie ogląda? I jest to chyba mało dość znany serial BBC, ale chciałabym polecić go gorąco, zwłaszcza jedynkę właśnie (dwójka już trochę odgrzewanym jest kotletem, pomarudzę znów). Absolutnie cudowna postać głównej policjantki, wzrusza mnie. Piotrek twierdzi, że aż nazbyt jest idealna w życiu swym zawodowym, ale ja to kupuję. A poza tym - to jest postać z dość porypanym życiem, ale sama porypana nie jest, że tak powiem. I to dość odświeżające, po tych wszystkich przetrąconych serialowych detektywach, lekarzach, pielęgniarkach, you name it. Polecam :!:

Poza tym wcześniej na Netfliksie oglądany był:

- Luther

Mrok, pierwsza seria super, potem coraz gorzej. Ale problemy natury moralno-prawnej przedstawione BARDZO udanie i poruszająco.

- Marcella

"Luter w spódnicy" napisali. Ostatecznie - nie podobało mi się za bardzo, teraz mało już pamiętam nawet, ale nie oglądałabym ponownie/nie interesują mnie kolejne serie.

- Top of the Lake 2.

To w poprzednią środę na AleKinie się objawiło przypadkiem. Ależ słabizna, bzdura za bzdurą i masa drewnianych postaci! Jeśli będziemy oglądali dalej, to chyba już z racji potencjału komicznego.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2017 18:47:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
monika pisze:
Narcosy trzecie są w planach


My po dwóch pierwszych odcinkach - jest dobrze, bardzo ciekawie, ale jakoś tęsknie za Pablo... Cały ten serial to prawdziwa uczta, a pierwsze dwie serie wchłonęliśmy w nieodmiennym zachwycie. Cieszę się, że się w końcu zdecydowałem na Netflix i nie muszę się już bać, że FBI wywali mi drzwi taranem ;)

monika pisze:
- Fargo 3
Rozczarowanie, niestety.


Ja nie przebrnąłem przez Fargo 2 - zawiesiłem z jakichś przyczyn o których już nie pamiętam, ale zamierzam wrócić. Szkoda, że Twoim zdaniem Fargo 3 jest słabe - jeśli mi się uda zobaczyć całą dwójkę, to dam III szanse (chyba, że uważasz, że zupełnie nie warto?)

monika pisze:
Happy Valley


Nigdy o tym nawet nie słyszałem! Ma się to "jakoś" do Broadchurch (którego - nb - 3 sezonu jakoś nie zmogłem)?

monika pisze:
Marcella


Widziałem kilka pierwszych odcinków w samolocie i nawet i się podobało, ale potem już nigdzie tego nie mogłem znaleźć, a ostatnio mam trochę stracha przed korzystaniem z torrentów.

monika pisze:
Top of the Lake 2.

To w poprzednią środę na AleKinie się objawiło przypadkiem. Ależ słabizna, bzdura za bzdurą i masa drewnianych postaci! Jeśli będziemy oglądali dalej, to chyba już z racji potencjału komicznego.


...i to jest dla mnie najbardziej nieprzyjemna i bolesna informacja! Pierwsze Top of the Lake mi się ogromnie podobało i bardzo liczyłem na to, że dwójka dociągnie do tego poziomu, a tu taka katastrofa... Cholera, to bardzo źle - poza Narcos właśnie Top of the Lake było tym, co zmotywowało mnie do kupienia netflixa.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2017 20:50:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Tyler Durden pisze:
jakoś tęsknie za Pablo


No właśnie, nie mogłam się kiedyś doczekać, aż zniknie (w sensie zasadniczym, że tak powiem), ale Narcos bez niego to będzie jednak coś dziwnego.

Tyler Durden pisze:
Szkoda, że Twoim zdaniem Fargo 3 jest słabe - jeśli mi się uda zobaczyć całą dwójkę, to dam III szanse (chyba, że uważasz, że zupełnie nie warto?)


Sądzę, że szansę dać warto. Niektórym znajomym podobało się bardzo i nawet ładnie to argumentowali ;-). Nie nazwałabym "3" też tak zupełnie słabą - po prostu nie było thrillu, różnorako rozumianego, z poprzednich części (a ja miałam bardzo duże oczekiwania), ale obejrzeć można, pewnie.

Tyler Durden pisze:
monika pisze:
Happy Valley
Nigdy o tym nawet nie słyszałem! Ma się to "jakoś" do Broadchurch (którego - nb - 3 sezonu jakoś nie zmogłem)?


Powiedziałabym, że podobny poziom to jest. Broadchurch ma bardziej klarowną strukturę, wycyzelowaną formę. Ale Happy Valley z kolei mocniej działa na (moje) emocje: mocniej uderza strasznością, głupotą, ale i zwykłością zła (tu wręcz niektóre motywy z Fargo przypomina - w sensie oddziaływania/przekazu). No i główna bohaterka, jak w Pitbullu - mocna jest.
Broadchurch 3 niby oglądałam, ale w takim życiowym momencie, że nie wiedziałam co jest co za bardzo i teraz niewiele mogę powiedzieć na ten temat. ;-)

Tyler Durden pisze:
monika pisze:
Marcella
Widziałem kilka pierwszych odcinków w samolocie i nawet i się podobało, ale potem już nigdzie tego nie mogłem znaleźć, a ostatnio mam trochę stracha przed korzystaniem z torrentów.


Na Netfliksie właśnie. Przynajmniej jeszcze niedawno było (podobnie jak Luther).

Tyler Durden pisze:
.i to jest dla mnie najbardziej nieprzyjemna i bolesna informacja! Pierwsze Top of the Lake mi się ogromnie podobało i bardzo liczyłem na to, że dwójka dociągnie do tego poziomu, a tu taka katastrofa... Cholera, to bardzo źle - poza Narcos właśnie Top of the Lake było tym, co zmotywowało mnie do kupienia netflixa.


Przyznam, że już nic nie pamiętałam z jedynki, poza tym, że była w porządku. I nie chciało mi się przypominać - liczyłam na to, że jakoś wróci podczas dwójki. To były 2 odcinki na AleKinie, zważywszy więc na to, że jest ich tylko 6, trudno liczyć na rozkręcenie się. A to, co widzieliśmy, naprawdę było strasznie słabe, niestety...

PS. Happy Valley 1 też oglądaliśmy na Netfliksie.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2017 20:59:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
O - dzięki wielkie! Ja dopiero zaczynam zabawę netflixem, więc poszukam tych wszystkich rzeczy o których piszesz.

BUNG!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2017 21:25:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
Jaće, zawsze mnie zastanawiało, kiexy ludzie mają czas na obglądanis tego wszystkiego. Podłączaxie sobie kabelek doo ucha na sen?

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 września 2017 21:32:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Czasem się, owszem, w przedziwnych ogląda okolicznościach. No i mój spis powyższy jest owocem wielomiesięcznej pracy!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group