Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:36:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 11 lipca 2019 07:21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
gdy Jonas chciał go odwieść od próby samobójczej? Skoro Michael powiesił się w czerwcu, a Mikkel zaginął bodaj we wrześniu, to chyba z góry wiedział, jak zakończy się jego historia? Z paradoksami czasowymi muszą panowie scenarzyści uważać...


Bo nie wiedział. Michael izolował się w domu, z którego prawie nie wychodził. Mikael był małym chłopcem i nie musiało do niego dotrzeć, że Michael strzelił samobója.

Tymczasem wczoraj skończyliśmy oglądać sezon 2. Ostatni odcinek sugeruje, że to, co było dotychczas, to tylko preludium zagmatwania. Sezon 3 może być prawdziwą jazdą bez trzymanki. Bez notatek i tablicy ze sznurkami się nie obędzie, ale i one mogą nie pomóc.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lipca 2019 09:16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Cieszę się, że piszecie tyle o Dark, bo też mam artykuł... ale tym razem planuję wszystko porządnie obejrzeć, temat uzgodniony, nie - narzucony :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lipca 2019 15:15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Przez kilka miesięcy nie dowiedział się, że ojciec kolegi nie żyje? No dobrze, może rodzaj śmierci został utajniony, więc dorosły Michael mógł się tylko spodziewać rychłej śmierci, tu się mogę zgodzić. Chociaż nie sądzę żeby plotki nie szalały po małym miasteczku.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 lipca 2019 09:50:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Tu można sobie odświeżyć albo użyć, aby stworzyć własną tablicę ze sznureczkami:
https://dark.netflix.io/pl/

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 lipca 2019 11:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Pet pisze:
Steve przez cały sezon paraduje w marynarskim ubranku z lodziarni.
zdolność jego twarzy do regeneracji do stanu bezśladowego po wcześniejszym jej rozkwaszeniu jest niesamowita

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 sierpnia 2019 08:27:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Nie będę się rozpisywał, bo chyba nikt tu nie oglądał (albo się nie przyznał): wczoraj wieczorem skończyłem oglądać Big Little Lies.

Jest to świetne.


Obejrzeliśmy jakiś czas temu, na pożegnanie z HBO GO (po GoT, [love skróty hehe]). I spoko, choć raczej nie zagości na dłużej w moim sercu czy rozumie :), ale jakie właściwie miałeś zarzuty do zakończenia?
Na HBO podobno dobry jest też serial "Euphoria", ale wróciliśmy tymczasem do Netfliksa, więc w najbliższym czasie nie sprawdzę.

A tymczasem na Netfliksie:
- Orange is the New Black skończył się, jakiż to był dobry serial!
- Black Mirror, trzy nowe odcinki i zgoda z przedpiszcami - najlepszy ostatni, z Miley. Całość zresztą oglądało się nieźle, ale w porównaniu do poprzednich części nie ma w ogóle o czym mówić (typowy problem seriali - nie wiedzą, kiedy ze sceny zejść, niestety). Ocena ma: 3 > 1 > 2. Odcinek drugi retrospektywnie mnie nawet trochę wnerwia swoim wpisaniem się w coraz mocniejsze w dzisiejszym świecie próby pozbycia się przynajmniej części winy poprzez zwalanie jej na system/innych
- Mindhunter 2: jest Fincher, jest klimat, co tu dużo mówić. Poza tym duża celność w obserwacjach psycho-społecznych (imprezy pracowe!) i duża ponurość (gdy nie mogłam ostatniej czołówki pominąć, to były potem męcząco-mroczne sny)
- The Letdown: a to komediowy; o rodzicielstwa etapie wczesnym (krótkie odcinki yeah!)
- z filmów: Scorsese o Dylanie ponownie, czyli: Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story. Nieco mieszane uczucia, ale ogólnie warto, jest koncertowy ogień :band:

Co dalej, co dalej:
- ma być kiedyś nowy Bojack, oczywiście :serducho, a także The Crown i Zadzwoń do Saula
- po pierwszej części Stranger Things i Dark wciąż nie mogę się zdecydować, czy interesują mnie kolejne, ale skłaniam się raczej ku NIE
- zapisałam sobie, po rekomendacji Tylera, Quicksand, i może to pójdzie na pierwszy ogień
- filmy różne: "Hakowanie świata", dokument. I może "Twój Vincent" wreszcie.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 sierpnia 2019 09:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Dark > Stranger things wg mnie, z tym, że
1. Oba sezony Dark są komplementarne i utrzymane w jednym stylu, planuje je sobie powtórzyć uzbrojony w cenny link Manool, nie mogąc się doczekać finału.
2. Sezony Stranger things się różnią, drugi jest bardziej mroczny i ciężki od pierwszego, trzeci z tego, co widzę rozczarował dużą grupę fanów, a mi podszedł chyba najbardziej, jako skręcający w stronę campu, bardzo autoironiczny i będący właściwie tym, czego spodziewałem się po całej serii.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 sierpnia 2019 09:43:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
monika pisze:
spoko, choć raczej nie zagości na dłużej w moim sercu czy rozumie

o, to szkoda. myślałem, że akurat Ty mogłabyś podzielić moje zachwyty.

nie chcę tutaj pisać o zarzutach wobec zakończenia, więc wrzucę na priwa ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 września 2019 19:18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Nawróciłam się na Stranger Things. Pierwsza seria mnie nie zachęciła szczególnie, o czym chyba tu pisałam dawno temu. A teraz przegapiliśmy termin rezygnacji z Netfliksa o 1 dzień, więc by jednak jakoś wykorzystać ten miesiąc, niech będzie ST. Wszystko obejrzane błyskawicznie, no i zakochałam się. Pierwsza część to jakaś przygrywka była jedynie, wstęp do tego całkiem przemyślanego i uroczego dzieła :serce

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 19 września 2019 15:49:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
o, to szkoda. myślałem, że akurat Ty mogłabyś podzielić moje zachwyty.

Też się tego spodziewałam. Ja podzielam. Na początku oglądałam jako zupełnie odległy kosmos, a później okazało się, że wszystko, co tam się dzieje, jest całkiem blisko. Piękny.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 października 2019 22:57:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Zobaczyem już połowę (4 odcinki) Ślepnąc od Świateł - super sprawa, bardzo "zachodnia" realizacja - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 października 2019 06:02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Pamiętam, że bardzo mi się podobało.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 października 2019 23:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja dziś obejrzałem ostatni odcinek. Dla mnie petarda! Znakomity, ale bardzo książkowy (opierający się na narracji wewnętrznej) tekst został przełożony z pełnym sukcesem na język filmu. Realizacja jest wyśmienita, rzeczywiście zachodnia w sensie poziomu i może patentów, ale z zachowaniem oryginalności stylu i swoistej "warszawskości", choć to bardzo dziwna Warszawa. Zresztą sama czołówka już to zwiastuje (co prawda pojawiająca się od 2. odcinka, w pierwszym jest inaczej i jadą do Buenos Aires :-)) - post-apokaliptyczny komiks, tsunami zalewające Warszawę, bohater i jego martwa twarz... i ta torba!

Budyń napisał, że atutem są postaci charakterystyczne. W pełni zgoda, z tym, że film jest zrobiony tak, że poza głównym bohaterem tam właściwie wszyscy to są postaci charakterystyczne i to naprawdę udane! Od tych najważniejszych (REWELACYJNI Frycz i Więckiewicz), przez drugoplanowe (Stryj, Maluch, świetny Pazura) i trzecioplanowe (DJ Piorun!!), aż po zupełnie epizodyczne, jak rodzice bohatera czy niedoszli teściowie Paziny (zresztą w obu przypadkach do zagrania kilkunastusekundowych epizodów przyszli wybitni polscy aktorzy i świetnie wypadli).
Można powiedzieć, że najsłabszym ogniwem jest główny bohater, bo drewniany. No drewniany. I może najsłabszy. Ale ja go łyknąłem. Jego nieruchoma twarz, najpierw czysta, potem pokancerowana, dała temu serialowi awatar i tak go zapamiętam. Może przez kontrast z tym rozbuchanym tłem?

Świetne były pozaksiążkowe dodatki. Może nie wszystkie, ale te świetne zwróciły moją uwagę: retrospektywna sekwencja o niebieskiej torbie na początku 3. odcinka; kręcenie teledysku (sztywniutko!); różne scenki i drobiazgi, które dodały Dariowi demoniczności. A z drugiej strony różne znakomite rzeczy z książki zostały zachowane niemal dosłownie (monolog Więckiewicza o depresji!!).

Wielkim atutem jest też muzyka - nie dlatego, że taka dobra sama z siebie, tylko jak świetnie wykorzystana! I ta bardzo nowoczesna, i pianistyczne pasaże Maseckiego, i różne wykorzystane piosenki, na czele z Siekierą (TOTAL), i nawet piosenka disco polo z wesela zabrzmiała w punkt :D Zresztą a propos sceny wesela, jest tam kilka scen, gdy bohater wchodzi do miejsc, gdzie trwa impreza. Wesele, różne kluby, impreza u Pazury. We wszystkich został zastosowany podobny zabieg filmowy, ale tak świetnie im to wyszło, że się nie dziwie: bohater wchodzi w wirujący tłum, wszędzie tysiąc twarzy, muzyka i światła walą po głowie, w pierwszej chwili nic nie widać, stopniowo - ale wcale nie nazbyt szybko - z tego tłumu bohater wyławia osobę, której szuka... pokazane właśnie oczami bohatera, doskonały efekt.

A najlepszy odcinek to odcinek 6., ten, w którym bohaterowi już się całkiem wszystko rozwala, łącznie z gębą, którą mu obił Stryj (kolejna świetna scena), ten, w którym na koniec jeździ po mieście i grzmi właśnie Siekiera, która zabrzmiała mi tam lepiej może, niż kiedykolwiek (!).. idziemy przez las... i tylko ten wiatr..., a wcześniej scena Więckiewicza na basenie - w tym odcinku jednocześnie kilka razy można było się popłakać ze śmiechu i poważnie przerazić, bo był naprawdę wstrząsający.

Ogólnie to ode mnie chyba *****.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 30 października 2019 07:51:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Właśnie skończyłem Dobry Omen na Amazon Prime. Bardzo fajny rozrywkowy serial, będący wierną adaptacją prozy Gaimana i Pratchetta pod tym samym tytułem. Świetna obsada i ta którą widać (David Tennant, Michael Sheen) i ta którą tylko słychać (Frances McDormand jako narrator - Bóg, czy Benedict Cumberbatch dający głos Szatanowi). Fajnie jest to wszystko zrobione, nie pominięto nawet takich epizodów jak dywagacja nad tym ilu aniołów może zatańczyć na główce od szpilki. Ale też nie rozwleczono wszystkiego dla potrzeb serialu. Dostajemy opowieść w sześciu odcinkach. A czy oburza? Bóg, demony, aniołowie, antychryst, armagedon. No właśnie jestem ciekawy, oglądał ktoś, oburza Was? Mnie nie bardzo, ale ja jestem raczej poniżej średniej jeśli chodzi o religijność na forum. W każdym razie polecam - dobra rozrywka. I to HD na Prime Video - mam wrażenie, że dużo lepsze niż na Netflixie.

ps. darmowy okres próbny 7 dni.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 30 października 2019 08:05:46 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
wokr pisze:
Właśnie skończyłem Dobry Omen na Amazon Prime. Bardzo fajny rozrywkowy serial, będący wierną adaptacją prozy Gaimana i Pratchetta pod tym samym tytułem. Świetna obsada i ta którą widać (David Tennant, Michael Sheen) i ta którą tylko słychać (Frances McDormand jako narrator - Bóg, czy Benedict Cumberbatch dający głos Szatanowi). Fajnie jest to wszystko zrobione, nie pominięto nawet takich epizodów jak dywagacja nad tym ilu aniołów może zatańczyć na główce od szpilki. Ale też nie rozwleczono wszystkiego dla potrzeb serialu. Dostajemy opowieść w sześciu odcinkach. A czy oburza? Bóg, demony, aniołowie, antychryst, armagedon. No właśnie jestem ciekawy, oglądał ktoś, oburza Was? Mnie nie bardzo, ale ja jestem raczej poniżej średniej jeśli chodzi o religijność na forum. W każdym razie polecam - dobra rozrywka. I to HD na Prime Video - mam wrażenie, że dużo lepsze niż na Netflixie.

ps. darmowy okres próbny 7 dni.
Ksiazka mi sie bardzo podobala, wiec mialem troche obaw co do serialu. Ale widze, ze warto :) Dzieki za info!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group