Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:08:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 16 lutego 2022 12:23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
6-cio odcinkowy miniserial animowany włoskiej produkcji "Oderwij wzdłuż linii" BARDZO polecam. Jest na Netflixie.

I niech Was nie zwiedzie fakt, że to animacja.

I że stoi tam pancernik.

Obrazek

Właściwie, to nie powinienem pisać "BARDZO polecam", tylko "BARDZO polecam".

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 lutego 2022 17:00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
A ić Pan w hooy z tym serialem! Najpierw nie mogłem wsiąknąć, dopiero od trzeciego odcinka było totalne WooooooW!!! Ale po finale..

Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych!!!

Obejrzałem w sobotę, emocje ciągle telepią. Chyba nawet bardziej niż przy oglądaniu młodszego syna, biorącego do ręki żywą tarantulę (też w sobotę).

W temacie - starocia przeglądam: "The Fall" z tą niewysoką panią od kosmitów i Duchovnego - robi robotę! A teraz zacząłem "Orange is the New Black".

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 lutego 2022 20:52:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
A ić Pan w hooy z tym serialem! Najpierw nie mogłem wsiąknąć, dopiero od trzeciego odcinka było totalne WooooooW!!! Ale po finale..

Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych!!!


:bukiet:

Cieszę się, że się podobało. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 lutego 2022 21:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
No ba! Dzięki!!!

Od razu też poleciłem go kumpeli. Sądząc po jej nastroju dzisiaj w pracy - też mocno trzepnąl..

Lekki spojler - całkiem niedawno przeczytałem komiks "Popioly', pewne podobieństwa są.. Ale serial to jednak inny poziom emocji..

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 lutego 2022 22:52:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
serial to jednak inny poziom emocji


Ale to też jest na podstawie komiksu:

Obrazek

Swoją drogą nie wiem, czy sprawdzałeś już jak wygląda twórca tego komiksu i filmu (odpowiedzialny zresztą również za podłożenie głosu pod wszystkie postaci) - swój człowiek. ;)

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 lutego 2022 23:26:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Że na podstawie komiksu, to wiedziałem.. Ale z lenistwa - nie sprawdziłem rzeczonego pana w realu :D Swojak, a jak!!! Niektóre plakaty wskazywały, że nasz ci on! :twisted:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 lutego 2022 15:00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
"True Detective" - trzecia seria - po raz pierwszy. Został nam tylko ostatni odcinek. Świetna rzecz; inna niż pierwsza część (drugiej nie zmogłem), ale chyba zbliżająca się do tamtego poziomu.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 lutego 2022 18:32:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
"Goliath"
jak gra Billy Bob Thornton to oglądam

zaczynam czwarty sezon, każdy kolejny chyba bardziej odjechany od poprzedniego

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 marca 2022 11:56:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Odkryłem dzisiaj fakt tak dziwny i zabawny, że muszę się nim podzielić.

Otóż dowiedziałem się, że w 2007 roku irlandzka telewizja publiczna, kupiła od Polsatu prawa do serialu "Pierwsza Miłość". Jeśli ktoś nie zna, to wyjaśniam, że to typowa polska tasiemcowa opera mydlana: wieczne ciągnące się problemy rodzinne, nieudane miłości i takie tam (zresztą serial doskonale znałem, bo moja babcia jest jego fanką i często go oglądała, gdy ją odwiedzałem).

Irlandzka telewizja nie kupiła jednak tego serialu, żeby po prostu przedstawić swoim widzom historię rodzinny Żukowskich. O nie. Otóż pocięli oni serial Polsatu po swojemu, dograli swoje dialogi i zrobili z tego (ponoć) kompletnie odklejoną, surrealistyczną komedię w 10 odcinkach po 10 minut. Wyszło to tak.

Jak dotąd widziałem tylko krótki fragment, ale sama wiedza, że to się stało, napełnia mnie niesamowitą wesołością :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 marca 2022 12:17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Przez moment myślałem, że pomyliłeś wątki i ten wpis powinien znaleźć się w sennym temacie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 marca 2022 12:27:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Irlandzka telewizja nie kupiła jednak tego serialu, żeby po prostu przedstawić swoim widzom historię rodzinny Żukowskich. O nie. Otóż pocięli oni serial Polsatu po swojemu, dograli swoje dialogi i zrobili z tego (ponoć) kompletnie odklejoną, surrealistyczną komedię w 10 odcinkach po 10 minut. Wyszło to tak.


Zastanawiam się czy to mocniejszy, czy słabszy twist, niż przygotowanie przez TV Silesia "Niewolnicy Isaury" z dubbingiem w gwarze śląskiej. :taaaaa:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 maja 2022 13:11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Czy ktoś z Was oprócz mnie ogląda serial o Lakersach?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 lipca 2022 16:46:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Skończywszy (kiedy to było!) pierwszy sezon Peaky Blinders chciałem OD RAZU włączyć drugi sezon i oglądać. Przytkało mnie jednak na dłużej i dopiero się udało, za to cały drugi sezon poszedł tym razem szybko. Nie znaczy to, że bardziej mi się podobał od pierwszego: pierwszy zdecydowanie lepszy, chociaż ogólnie na plus, co poniżej spróbuję wyłożyć ;-)

Przede wszystkim - forma. No tak, to jest serial, gdzie występuje przewaga formy nad treścią, ale to od początku zabieg celowy (początkowo mnie nieco denerwowało, ta bitwa z Cyganami w zwolnionym tempie, ale oswoiłem się i zaakceptowałem konwencję); a ta forma jest zachwycająca. Przede wszystkim wizualność. Kunszt operowania światłocieniem, te wszystkie dymy, ognie, niesamowita głębia ostrości, zwolnione tempa, zbliżenia, to wszystko magnetyzuje i chce się oglądać w kółko. Oczywiście w tę poetykę wpisana bezbłędna stylizacja epoki i środowiska.
Wizualnie mało co mi się podoba tak, jak Peaky Blinders, ale nie można pominąć: audio! Pierwszą rzeczą, którą próbowano mnie zainteresować serialem była kwestia akcentu, i trafiono w dziesiątkę :D By order of Pejki Fokin Bloinders! Grjies i Mester Shelbe..., słuchać mogę również w kółko. Ale przecież wyróżniającym się i bardzo nieoczywistym elementem filmu jest muzyka, i to jaka! Ten robotniczy międzywojenny Birmingham rozgrywa się w klimacie Nicka Cave'a i P.J.Harvey, i to rewelacyjnie współgra, a przecież mogłoby nie.

Dla osłabienia tych peanów można przede wszystkim powiedzieć, że widać od początku (wspomniana wyżej walka z Cyganami to chyba początek drugiego czy trzeciego odcinka), że to wszystko jest just for show. W żadnym wypadku nie ma tu "sztuki" rozumianej jako forma przekazu, która ma dotrzeć do głębi widza i nim poruszyć. To jest, niewątpliwie, rozrywka. Świetna, ale w duszy mi niczego nie poprzewracała.

A dlaczego pierwszy sezon lepszy? Z pewnym zaskoczeniem przeczytałem:

monika pisze:
Fabuła [1. sezonu] nieco rozłaziła się, ale można było rozsmakować się klimatem.

Seria no. 2: piękno. I nie tylko o stronę wizualną chodzi, zachwycającą niezmiennie i okrutnie, lecz też o bardziej wartką akcję.


Uważam całkiem na odwrót: w pierwszej serii bardzo dobrze przycięli wszystkie wątki fabularne, które się zgrabnie zaplatały i nic tam nie dyndało luzem. W drugiej zrobił się bałagan: wprawdzie zdecydowanie UDAŁ SIĘ podstawowy ciąg narracyjny, w którym Peaky Blinders jadą na podbój Londynu (komiksowo przerysowane, ale super entertaining postaci grane przez Toma hardy'ego i tego gostka, co odciął Jamie'mu rękę) i tu nie mam zastrzeżeń, natomiast zupełnie, przepraszam, z dupy, jest cały wątek z Irlandczykami i tymi nie wiadomo o co i po co sprawami z szantażowaniem Tommy'ego że ma tam kogoś zabić, albo ktoś tam w montażowni za dużo wyciął, albo scenarzyście zrobili te skróty myślowe w swoich głowach, w kazdym razie wg mnie to się kupy nie trzyma. Również na minus muszę policzyć nadmierną melodramatyczność: o ile wątek z Grjies w pierwszym sezonie jest przepiękny, o tyle tutaj aż trzy babki kręcące się wokół Tommy'ego, zahacza to momentami o Santa Barbarę ;)

Generalnie na plus w obu sezonach, o czym też pisała monika, i inni, to znakomicie narysowane, krwiste i charyzmatyczne postaci, i to cała ich galeria. W drugim sezonie tylko nie podoba mi się inspektor grany przez Sama Neilla: w pierwszym to była świetna, niejednoznaczna postać (niemal tragiczna), w drugim zrobili z niego jednowymiarową paskudę i to się nie broni. No ale są ci londyńscy mafiozi czaderscy z kolei.

Zerknąłem na pierwszy odcinek trzeciego sezonu i postanowiłem, że na razie mi wystarczy, może poczynię dalsze kroki w celu zrealizowania mojego planu minimum do roku 2025 ;-)

Zostawiam Państwo z opinią long lost Inverness:

Inverness pisze:
Co za klimat! Co za genialny dobór muzyki! Akcent!!! ojej! Jest i bunt i osamotnienie i zadziorność i klasa i nieokiełznanie - zdecydowanie mój klimat!


Bardzo polecam Peaky Blinders!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 lipca 2022 18:42:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Do zaskoczeń względem serii 1 vs 2 już się nie odniosę, bo za mało pamiętam. Wiem jednak, że zasadniczo wtedy było jeszcze pozytywnie; to trzecia mnie zmęczyła coraz mocniejszym przerostem formy nad treścią i dziwolągami fabularnymi. Nigdy później nie chciałam do Peaky Blinders wrócić i nawet nie wiem, czy dziś znalazłabym w sobie entuzjazm, by bardzo ten serial polecać, choć przecież jego klimat warto poczuć i był czas, gdy podobał mi się bardzo.

Z rzeczy oglądąnych ostatnio, niespiesznie: Terapia (In Treatment) na HBO - wersja amerykańska, w roli terapeuty Gabriel Byrne (bo wersji tego serialu jest jakieś przedziwne zatrzęsienie). Specyficzny serial, snuje się, dużo gadania i teatralności też czasem - ale podoba mi się dość jego inność, pomyśleć nad życiem można albo przysnąć ;-).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 lipca 2022 20:59:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
monika pisze:
czy dziś znalazłabym w sobie entuzjazm, by bardzo ten serial polecać

Zdecydowanie polecać! :-)

Wczoraj zacząłem Gambit królowej, dwa odcinki. Zaczyna się nieźle, tylko za dużo emocjonalnej muzyki, tak podkręca emocje, że aż mi trochę opadają. Ciekaw jestem, jak będzie dalej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group