Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:42:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 14 grudnia 2018 16:13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Pet pisze:
Osiem odcinków w dwa dni? Spoko - powiem dzieciom, żeby sobie gdzieś poszły z domu i nie zawracały mi głowy lekcjami, zajęciami dodatkowymi i prośbami o wspólne spędzanie czasu, Sylwii, żeby przestała mnie męczyć przygotowaniami do świąt, zakupami i innymi pierdołami, a szefowi, że przez dwa dni będę wychodził wcześniej z roboty, bo bardzo ciekawy serial oglądam


znam osobę z żoną i dzieckiem, której się to udało, więc co prawda dzieci nie mam, a Marta oglądała ze mną, to jakoś nie przekonuje mnie ta wymówka. Oglądajcie razem, chłopaki na pewno będą się świetnie bawić a może podłapią kilka fajnych tekstów

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 grudnia 2018 17:50:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
Spoko - powiem dzieciom, żeby sobie gdzieś poszły z domu i nie zawracały mi głowy lekcjami, zajęciami dodatkowymi i prośbami o wspólne spędzanie czasu, Sylwii, żeby przestała mnie męczyć przygotowaniami do świąt, zakupami i innymi pierdołami, a szefowi, że przez dwa dni będę wychodził wcześniej z roboty, bo bardzo ciekawy serial oglądam.

o! o! o!

osiem odcinków w miesiąc to już niezłe wyzwanie. Big Little Lies miało 7, oglądałem w wakacje, wciągnęło mnie bardzo i nie wiem, czy zdążyłem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 grudnia 2018 18:52:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo Wam współczuję - Pet & Crazy united - (serio, szczerze) :!: Nie jestem zwolennikiem bindż-łoczyngu i w porywach najwyższych uniesień potrafiłem pociągnąć dwa odcinki na raz, ale zdecydowanie wolę dawkować po jednym dziennie i tak też np. potraktowaliśmy Narcos-Mexico i tak też robiłem zaraz potem z Fargo 2.

Pet pisze:
powiem dzieciom, żeby sobie gdzieś poszły z domu i nie zawracały mi głowy lekcjami, zajęciami dodatkowymi i prośbami o wspólne spędzanie czasu, Sylwii, żeby przestała mnie męczyć przygotowaniami do świąt, zakupami i innymi pierdołami, a szefowi, że przez dwa dni będę wychodził wcześniej z roboty, bo bardzo ciekawy serial oglądam.


W razie czego można się spiąć i zobaczyć dwa dni pod rząd zaczynając o 22 i kończąc o 2 w nocy, ale to trochę męka. Za to 4 dni pod rząd od 22 do północy to luzik. O tej porze to dzieci powinny spać (fakt, że moje nie śpią).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 grudnia 2018 19:24:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
U Peta jest pewnie zupełnie inaczej, ale u mnie nie działa to z szeregu powodów, mimo że dzieci indeed śpią, nawet o 21:

a) o 22 jak zaczynam coś oglądać, to w ponad 50% przypadków zasypiam; najefektowniej okazało się to przy okazji pierwszego odcinka świetnego przecież Detektywa, do którego musiałem podejść trzy albo cztery razy, już nie pamiętam

b) jeżeli jest sytuacja, że chcemy coś rodzinnie obgadać albo zwyczajnie posiedzieć przy kolacji albo misce czipsów, to zawsze wyjdzie na taką 22 i potem robi się już za późno

c) w wariancie pracy porannej o godzinie 22 to albo idę spać, albo przysypiam na siedząco nawet bez oglądania

d) w wariancie pracy wieczornej 21-22 to jest godzina, o której mogę w ogóle zacząć pracować - proszę pamiętać, że ja pracuję w dużej części w domu, tylko że wcześniej mnie albo nie ma, albo jestem zajęty sprawami domowymi

e) najlepszy jest wariant pracy wieczorno-porannej, czyli pi razy drzwi całonocnej: czasem kiedy stwierdzam, że mam tak przerąbane, że i tak nie wiadomo, czy w ogóle się położę spać, po prostu sobie coś wieczorem włączam i mam w dupie to, że kiedy skończę o 24, to potem dopiero zasiądę do pracy, położę się o 4, wstanę o 6 i następnego dnia będę w gorszej formie ;-)

Oczywiście nie jest tak źle, że zawsze mam taką pracę po nocy. Ale wtedy włącza się punkt a)
Tak naprawdę jeżeli chodzi o oglądanie seriali, to oczywiście mam dwie opcje, które byłyby realne, ale mi nie wychodzą.

Jedna jest odwróceniem Tylera propozycji 22-24, skoro wieczorem zasypiam, to musiałbym sobie nastawić budzik na 4 i oglądać w godzinach 4-6. Ba! Zawsze mam na to wielką ochotę (dnia poprzedniego). Niestety jednak poranne wstanie w tym celu dotychczas się nie sprawdzało ;-)

No i druga, najlepsza opcja: w środku dnia. Z raz-dwa w tygodniu zawsze mam tak, że w środku dnia jestem w domu, często sam i coś tam muszę zrobić, ale teoretycznie czas by się znalazł. Tu jednak wkracza mechanizm "jezu jak się cieszę" z tych króciutkich wskrzeszeń, kiedy mam wreszcie spokój i bez spiny, i wtedy zaczynam płynąć z rytmem dnia, i coś tam robię-nie robię, aż w końcu na obejrzenie czegoś czasu nie starcza. Przecież miałem w te dni w środku dnia chadzać do kina!

Może jednak któryś z tych wariantów zadziała, bo mam chętkę sprawdzić te Ślepnąc od świateł.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2018 07:55:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
znam osobę z żoną i dzieckiem, której się to udało, więc co prawda dzieci nie mam, a Marta oglądała ze mną, to jakoś nie przekonuje mnie ta wymówka. Oglądajcie razem, chłopaki na pewno będą się świetnie bawić a może podłapią kilka fajnych tekstów


:lol: :lol: :lol:

Wybacz Budyń, ale stwierdzenie "znam osobę z żoną i dzieckiem, której się to udało" + odebranie tego co napisałem jako "wymówki" + przeświadczenie, że posadzenie dzieci w wieku 8-10 lat przed telewizorem na 4 godziny i oglądanie z nimi serialu to dobry pomysł, wskazuje, że mocno "abstrahujesz od układu odniesienia" i znalezienie tutaj płaszczyzny porozumienia raczej nie będzie możliwe. Natomiast swoją znajomą osobę z żoną i z dzieckiem gorąco ode mnie pozdrów i przekaż jej wyrazy mojego podziwu, a także radę, że jeśli planuje jeszcze kiedyś poświęcać tyle czasu dziennie na oglądanie seriali, to niech raczej nie stara się o kolejne dziecko. :)

Tyler Durden pisze:
W razie czego można się spiąć i zobaczyć dwa dni pod rząd zaczynając o 22 i kończąc o 2 w nocy, ale to trochę męka. Za to 4 dni pod rząd od 22 do północy to luzik. O tej porze to dzieci powinny spać (fakt, że moje nie śpią).


W tygodniu pobudkę mam codziennie o 5-tej rano, więc opcja 1 odpada. Opcję 2 czasami stosujemy, ale góra raz, dwa razy na tydzień - są takie dni, że walimy się spać już o 22, bo para całkiem z nas schodzi, także raczej średnia możliwość, żeby utrzymać takie reżym cztery dni pod rząd. Zresztą przecież nie o "spinanie" tu chodzi - pamiętajmy, ze mówimy o czymś co ma być przyjemnością i rozrywką, a nie jakimś czelendżem pt. "Obejrzę serial tak szybko jak się da, choćby mi krew miała pójść nosem".

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2018 09:31:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
To ja może dodam, że nie puściłabym tego nie tylko dzieciom, ale nawet wczesnej młodzieży.
I bez przesady, serial nie zniknie z powierzchni ziemi. Jest dobry, ale ja tam Peta w pełni rozumiem, jeśli chodzi o niemożliwości.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2018 18:04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ej, ale nie uważacie, że Budyń robił sobie jaja?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2018 18:43:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tak 50/50.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2018 19:46:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja serialu nie oglądałem, ale i tak podłapałem z drugiego końca domu:


WYPIERDALAJ!!!! KURWA MAĆ!!!!!!! PIERDOL MNIE!!!!!!!! PIEROLE KURWA!!!!!!!!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2018 20:44:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
antiwitek pisze:
PIERDOL MNIE!!!!!!!!
W sensie, że zachęta do współżycia?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2018 21:03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nie wiem, tylko dolatywały mnie głosy. Ale chyba tak, bo głos był kobiecy i ton wskazywał na czynności seksualne.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2018 21:11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
tak, dialogi to mocna strona tego serialu
a jeszcze mocniejsza, jak w całej twórczości Żulczyka, to postacie charakterystyczne

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 grudnia 2018 08:18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Do mnie z drugiego końca domu nic nie dolatywało, trailerów nie widziałem, twórczości Żulczyka kompletnie nie znam, więc jeśli to miał być żart, to niestety nie padł on na podatną glebę. Sorry.

PS: A! Dodam jeszcze dla przypomnienia, że na forum zaglądam głównie w pracy, a ponieważ mamy tu zablokowanego YT, to nawet nie wiem jakie video jest linkowane, ponieważ widzę tylko biały prostokącik.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 grudnia 2018 09:49:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Crazy pisze:
Ej, ale nie uważacie, że Budyń robił sobie jaja?

No raczej... To jest oczywiste nawet w moim wieku...

Pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 grudnia 2018 20:23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
monika pisze:
Fargo 3

Rozczarowanie, niestety. Niby ogólnie nie było źle, ale zważywszy na to, że to był mój ulubiony serial - jednak żal. Pierwszy odcinek wbija w fotel, a potem już tych emocji nie ma; nie wiem, co się stało, smutno mi. Przekombinowanie jest, a thrillu poprzednich brak. Główna bohaterka aż nazbyt przezroczysta (choć to fajny motyw akurat, przyznam, zwłaszcza że chyba każdy czasem to ma, że woda nie chce lecieć z magicznych kranów albo drzwi się nie otwierają, ech); udaną postacią drugoplanową była Lopez. Ale ogólnie mogłam nie oglądać i pozostać w zachwycie.


No więc tak: zobaczyłem Fargo II i ogromnie mi się podobało. Zacząłem "trójkę" i z wielkim żalem widzę, że to już nie to samo. Na razie jestem po czwartym odcinku i zamierzam oglądać do końca, ale kontrast ze świeżo obejrzaną dwójką jest bardzo wyraźny. Za dużo slapstickowego humoru, za dużo pokręconego domina zależności między postaciami, które jest znacząco inne niż w dotychczasowych coenowych i okołocoenowych produkcjach - inne i gorsze. Podoba mi się kilkoro bohaterów, zagrane jest to bardzo dobrze (dopiero w drugim odcinku zorientowałem się kto gra "głównych braci" - co za pomysł!), ale brakuje mi klimatów 1 i 2 części.

....mam przy tym dziwne, podskórne skojarzenia z Lynchem (!) w tej części Fargo. Nie wynika to bynajmniej z pojawienia się Lelanda Palmera w trzecim odcinku.... Tak w ogóle, to trzeci epizod (Los Angeles) jest przedziwnym melanżem lynchowskich motywów - i z T.P. i z Mulholland Drive i nawet trochę z Zagubionej Autostrady.

No nic, zobaczymy co będzie dalej.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group