Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:00:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 10:31:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Niczego nie oglądam z seriali ostatnio (nawet "Friends"!), ale coś ostatnio zaczęłam tęsknić za "Grą o tron" i wróciłam do oglądania różnych analiz, omówień, teorii youtubowych.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 14:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
wokr pisze:
Monika, jako że jesteś fanką OITNB - obsada powinna Ci się spodobać


Tak, tak, zauważyłam to już - Netflix nie pozwolił nie zauważyć i zarzuca zajawkami, przynajmniej jeśli się Orange ogląda ;-). Dzięki za info, że fajne, bo oczywiście Nicky Nicols świetna i może kiedyś się skuszę, choć na razie nie mam jeszcze ochoty.

Orange natomiast skończon, tzn. ten, który nagran dotąd i mam nadzieję, że twórcy będą mocni w swym postanowieniu zakończenia całości w tym roku, bo wszystko pięknie zmierza ku finałowi. Dobry, dobry serial, oglądajcie go! Nawet jeśli po drodze miewa dłużyzny i nieco dziwne wolty (np. wymiana strażników więziennych, wtedy zwątpiłam i zaczęłam podejrzewać, że pomysły się im skończyły). Mamy tu świetne wyważenie między ukazaniem życia takim, jakie jest - bez upiększeń i cudownych rozwiązań - a zaspokojeniem pragnienia sprawiedliwości, nadziei i współczucia. To jest chyba moje top 3 seriali i wiem, że na przestrzeni lat dziwnie często to mówię :lol:, ale co zrobić, że czasy obfitujące w serialową znakomitość.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 lutego 2019 00:07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
ponieważ to nie Azja, więc tylko tu odnotuję: trochę przypadkiem (coś w plakacie mnie zaciekawiło) obejrzałem sobie na HBO chorwacki serial "Sukces". Bardzo fajna rzecz, krótka (6 odcinków), w klimacie jaki lubię - czworo nieznających się wcześniej osób przez przypadek miesza się w morderstwo, a potem okazuje się, że jednak były między nimi jakieś powiązania, a jeśli nie było, to zaraz będą. W tle trochę mafii, trochę korupcji, trochę, jak w moich ulubionych serialach z Korei, tylko w (jeszcze) bliższych realiach kulturowych. ****1/2

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 kwietnia 2019 12:34:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Wróciłem do Rodziny Soprano i to było bardzo satysfakcjonujące przeżycie.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 kwietnia 2019 13:29:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A ja zabrałem się za jeden z seriali z mojej listy, mianowicie za "Rzym". Nie powala mnie, ale owszem interesujące. Jeżeli chodzi o pewną dosadność/prawdziwość w ukazaniu zwykle zbyt polerowanych realiów historycznych, widzę prekursorską rolę w stosunku do Gry o tron, jak i wielu innych obrazów. Na razie obejrzałem 4 odcinki i nie zniechęciłem się do oglądania dalej :-)


Widziałem też zapowiedzi drugiego sezonu Big Little Lies. Hmm...

Crazy pisze:
Im dalej od tego ostatniego odcinka, tym bardziej nie podoba mi się rozwiązanie akcji, ale też utwierdzam się w tym, że pierwsze 6 i 5/6 odcinków były naprawdę najwyższej klasy.


I im dalej, tym bardziej się w tym utwierdzam. Niestety również w tym, że rozwiązanie akcji było zupełnie spaprane, a trailer wskazuje na to, że nowy sezon wręcz bazuje właśnie na tej fabularnej wolcie, która się dokonuje w ostatnich pięciu czy dziesięciu minutach. W ogóle mnie nie ciągnie i chyba zignoruję ten drugi sezon. Za to będę namawiał kogo się da do obejrzenia pierwszego! (mam nadzieję, że HBO będzie powtarzać)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 kwietnia 2019 20:53:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Dzisiaj zorientowałem się, że American Gods właściwie zamknęli drugi sezon.
Pierwszy żarł ładnie do momentu gdy ujawniono, że zakontraktowano drugi sezon.
Ostatnie 3 odcinki dziwnie zeszły z tempa. Maj zacznę od tego serialu w ciągu zapewne.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 maja 2019 08:03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Chciałabym niniejszym poinformować, że - ze względu na GoT - przerzuciliśmy się jakiś czas temu z Netfliksa na HBO GO. A tam, poza ww., jest "The Wire", co do którego spory hype w różnych miejscach, także tu:

Prazeodym pisze:
Jeśli chodzi o seriale, to ja mam tylko TOP 2 na ten moment - Twin Peaks (zarówno stare, jak i nowe, no ale Twin Peaks to jednak COŚ INNEGO niż tylko kolejny serial), oraz The Wire.


manool pisze:
Prazeodym pisze:
The Wire

No w końcu ktoś. U mnie też na samej górze.


I powiem tak: jest to na pewno rzecz interesująca i - pod pewnymi względami - zdaje się, że pionierska i wyznaczająca trendy. I mocny jest ten realizm, pochylenie się nad życiem prawdziwym, jego autentyczną szarością. Dużo jest tu takiej, powiedziałabym, neutralnej, naturalnej, niefajerwerkowej empatii względem różnych pokaleczonych swym pochodzeniem bohaterów (póki co jeden jest tylko czarny i bezkontekstowo-biznesowy charakter - Luther, bo tym dla mnie jest wciąż Idris Elba ;-)). Jesteśmy w końcówce drugiej serii, zdecydowanie lepszej od pierwszej, choć i tak nieustająco na tym zasypiamy hehehe. Niemniej: podoba mi się, ale aż takiego zachwytu nie podzielam (mój top póki co niezagrożony, ale jeszcze zobaczymy), ponieważ jest tu - poza ww. plusami - jakoś sporo niedoróbek, scen znikąd i donikąd, momentami rodem wręcz z - przepraszam bardzo - ale "The Room" :mrgreen:, których potencjalnej artystyczności nie mogę wciąż docenić.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 maja 2019 22:35:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Czernobyl polecam. Dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Bardzo mi się podoba pokazanie mechanizmu systemu z jednej strony, ale też pewnej beztroski i brawury ludzkiej z drugiej. I ceny jaką każdy za to płaci.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 07:11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Jest już nowy sezon Czarnego Lustra :!:

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 09:06:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
wokr pisze:
Jest już nowy sezon Czarnego Lustra


Właśnie! Mam nadzieję, że uda mi się za to szybko zabrać (choć - wstyd przyznać - nie robiłem jeszcze (!!) Bandersnatcha).

...polecam za to bardzo ciekawy szwedzki miniserial Quicksand na Netflixie.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 19:31:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Obejrzałem wczoraj i dziś to nowe Black Mirror.
No, ja nie wiem.
Odcinek pierwszy to właściwie trochę nowocześniejsza wariacja na temat filmu Playboya sprzed dwudziestu kilku lat (o gościu, który dzięki jakimś trickom technicznym odczuwał doznania partnerek) i też spokojnie mógłby być częścią serii "Playboy l;at at night", czy jak tam się to nazywało. Drugi ma w sobie niby sporo z klimatu "Czarnego lustra", ale niesie za sobą przesłanie głębokie niczym kampania społeczna i książeczka dla dzieci. Ostatni odcinek (ten z Miley) chyba jest z tej trójki najlepszy, ale poza jedną sceną (żeby nie zrobić za dużego spoilera napiszę tylko, że chodzi o wyciąganie piosenek bezpośrednio z głowy i ich produkcję) nie wychodzi poza schemat filmu przygodowego dla zbuntowanych nastolatków. Powiedzmy, z początku lat 90-tych.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 czerwca 2019 09:38:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Wczoraj wieczorem widzieliśmy ten pierwszy odcinek. Straszny zawód, w porównaniu z poprzednimi seriami to jakaś kompletna porażka. Mam nadzieję, że dwa kolejne będą jednak lepsze.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 czerwca 2019 22:06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Jak widać po mojej (nie)aktywności w tym wątku, do współczesnych seriali mam stosunek doskonale obojętny (do tych wielosezonowców to wręcz niechętny), ale od kilku dni jestem w sytuacji grawsona:

grawson pisze:
Czernobyl polecam. Dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Bardzo mi się podoba pokazanie mechanizmu systemu z jednej strony, ale też pewnej beztroski i brawury ludzkiej z drugiej. I ceny jaką każdy za to płaci.


Już to, że to miniserial mi się spodobało (ale jak zaczną to rozciągać bez sensu na jakiś pierdyliard odcinków to przestanę oglądać). Przede wszystkim doceniam jednak nieczęste połączenie efektowności obrazu/akcji z całkiem rzetelnym odwzorowaniem chronologii i dynamiki wypadków. Jasne, że są wątki wymyślone - ale w takich proporcjach, że nie wpływają negatywnie na dokumentalną wręcz chwilami wierność wydarzeniom.
Bardzo dobre!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 czerwca 2019 11:51:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Widzieliśmy też, bo wciąż przebywamy na HBO, przy "The Wire" nieodmiennie zasypiając :D (ale dobry jest, żeby nie było, choć nie wielbię może totalnie)

arasek pisze:
(ale jak zaczną to rozciągać bez sensu na jakiś pierdyliard odcinków to przestanę oglądać).


W sensie - jak zaczną tworzyć kolejne serie? Bo ta jest już na 5 odcinkach skończona, ale też mnie czasem zastanawiało, co i czy planują dalej, gdy widziałam napisy season 01:

Obrazek

Serial w porządku, aktorstwo naprawdę dobre, choć jednak te średnie ocen na filmwebie czy imdb - powyżej 9 na 10 - trochę przesadzone.
grawson pisze:
Bardzo mi się podoba pokazanie mechanizmu systemu z jednej strony, ale też pewnej beztroski i brawury ludzkiej z drugiej.

Tak, choć i ta brawura wzmacniana jest pośrednio przez system.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 czerwca 2019 12:36:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
monika pisze:
W sensie - jak zaczną tworzyć kolejne serie? Bo ta jest już na 5 odcinkach skończona, ale też mnie czasem zastanawiało, co i czy planują dalej, gdy widziałam napisy season 01:


Tak, właśnie w tym sensie.

A - jeszcze dodam, że spodobała mi się minimalistyczna muzyka Hildur Guðnadóttir.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group