Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 19:55:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 17 listopada 2023 20:37:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Peregrin Took pisze:
Wiesz, że już możesz to sprawdzić?


Wwwwwooooowww! Właśnie o tym przeczytałem! Czad!

* * *

Tymczasem na netfliksie ekranizacja "Informacji Zwrotnej" Żulczyka i kolejna seria "The Crown"!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 listopada 2023 00:21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Tyler Durden pisze:
ekranizacja "Informacji Zwrotnej" Żulczyka


Po pierwszym odcinku: jest bardzo dobrze. Muzyka - Olaf Deriglasoff!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 listopada 2023 09:45:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Tak, dość dobra ta Informacja Zwrotna. Aż się trochę zdziwiłem, że film o takiej tematyce poleciał na Netflixie

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2023 19:03:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Żulczyka mam ochotę obejrzeć. The Crown - kompletnie nie; wrażenie z 2020, którym dzieliłam się tu:

viewtopic.php?p=631007#p631007

pozostało, a nawet wzmocniło się po rzucie oka na 2 pierwsze zdania jednogwiazdkowych recenzji np:

Cytat:
The Crown season 6 review – so bad it’s basically an out-of-body experience... a crass, soapy dive into the abyss – not least in the atrocious scenes featuring Ghost Diana


https://www.theguardian.com/tv-and-radi ... ce-netflix

:biegaskacze

(dalej nie czytałam, bo mimo wszystko nie wykluczam, że kiedyś zechcę obejrzeć, choć szanse oceniam na bliskie 0 ;-))

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 listopada 2023 13:35:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
monika pisze:
The Crown - kompletnie nie


Dzięki za ostrzeżenie! Ja może dam szansę jednemu odcinkowi i zobaczymy co będzie...

Co do Żulczyka: SUPER. Książka była strasznie mocna i wstrząsająca; bałem się, że film tego nie udźwignie. Na szczęście udało się to zrobić bardzo sprawnie - serial ma tylko 5 odcinków, maksymalnie skondensowanych i bardzo intensywnych, bez dłużyzn. Świetny Jakubik (nie poznałem go zupełnie).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 listopada 2023 15:20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
grawson pisze:
film o takiej tematyce

jakiej?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2023 18:11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Budyń pisze:
grawson pisze:
film o takiej tematyce

jakiej?


O alkoholizmie, czy szerzej o uzależnieniu. Mam sporo uwag różnej treści, ale ogólnie na plus.

W ramach przedświąt "Powrót". O ile pomysł ciekawy i mógł być interesującą metaforą, to wykonanie na poziomie scenariusza słabe. Zatrzymałem się w końcówce przedostatniego odcinka.
Oraz 1670 - dobre.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2023 18:16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
grawson pisze:
Budyń pisze:
grawson pisze:
film o takiej tematyce

jakiej?



Ja myślę, że większym zaskoczeniem jest to, że Netflix puścił serial o czyścicielach kamienic w Warszawie....

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2023 19:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
No to fakt. :) Tutaj też ten wątek jest bardzo wyraźny w tle.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 stycznia 2024 17:36:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Do innej korespondencji, ale napisałem taki tekst o swoich problemach z formą serialową, więc się podzielę:

Muszę powiedzieć, że moja perspektywa na temat seriali jest nieco krzywa. Dość dawno temu łyknąłem narrację, że w serialach działa teraz nawet więcej wybitnych twórców, niż w tradycyjnym filmie - po czym stopniowo zaczęło mi się to podawać w wątpliwość. Oczywiście jedna rzecz to moja osobista nieumiejętność*, która sprawia, że z trudem oglądam jedną niedługą serię serialu (dlatego też skłaniam się ku formie zwanej chyba miniserialem).
No ale dobra: pamiętam, jak się zachłysnąłem i zrobiłem (chyba nawet kilka razy) Wielką Listę Seriali, które chcę obejrzeć (choćby tylko jeden sezon). Większości się nie udało, większość tych, co obejrzałem, bardzo mi się podobała - ale czy było tam coś naprawdę wybitnego? Były dwie rzeczy wcześniej, które właśnie sprawiły, że łatwiej mi było uwierzyć, że serial > film - mianowicie Kompania braci (tu choćby bezpośrednie porównanie z pokrewnym Szeregowcem Ryanem pokazywało, że może rzeczywiście... tylko że z Kompanią braci nic potem równać się nie mogło)
oraz Sherlock, choć nigdy nie traktowałem go jako serial: to był raczej zbiór filmów fabularnych o wspólnym mianowniku.

Potem trafiła się jedna rzecz bezwzględnie wybitna: Czarnobyl. I jedna może nie wybitna, ale którą pokochałem, czyli oczywiście Ślepnąc od świateł, jest sztywniutko! I jedna, w której widzę wielką, wybitną rzeczywiście rolę historyczną, ale z kolei nie wciągnęło mnie jakoś wielce, czyli Rzym.

Reszta, którą sobie przypominam: Little Big Lies, Broadchurch, True Detective, Gambit królowej i inne, aż do zeszłorocznych Bron i Dark, to były rzeczy, które oglądało mi się dobrze i bardzo dobrze, z rewelacyjnym aktorstwem, i realizacją świetnie stworzonymi postaciami itd., ale oglądając nie mogłem opędzić się od myśli, że oglądam <produkt rozrywkowy>. Owszem, nie mam nic przeciwko dobrym produktom rozrywkowym, ale one mi jednak nie wystarczają - zbyt ważną sztuką film jest dla mnie.
Wśród tych rozrywkowych był jeden serial, który na tyle mnie zauroczył, by nie rzec: zachwycił, że nawet na drugi sezon się szarpnąłem, było to Peaky Blinders. Bo przecież i w czystej rozrywce może się trafić pięć gwiazdek!

Po drodze trafił się jeszcze spektakularny niewypał z ponoć najwybitniejszym serialem wszechczasów, czyli Breaking Bad - zmęczyłem trzy lub cztery odcinki i zostałem z tak dużą niechęcią, że cóż: może kiedyś trafię przypadkiem na jakieś oglądanie, które mi otworzy oczy i jeszcze docenię, ale sam raczej drugiego podejścia nie zrobię.

Czy zatem gdybym obejrzał przynajmniej po sezonie z tych moich największych zaległości: Hannibala, Downton Abbey, House of Cards, Fargo, Lost, Forbrydelsen, Crown, Mandalorianina... czy nie miałbym nadal poczucia, że to /tylko/ produkcja rozrywkowa? Jak widać z mojego ubiegłorocznego spisu filmowego, bardzo dobrych pozycji, w okolicach czterech gwiazdek (cała moja kategoria B) mam sporo, nie mogę narzekać, że nie widziałem dobrych filmów. Tylko od kilku lat szukam tych wybitnych, idzie mi kiepsko, i coraz bardziej mam wrażenie, że w świecie seriali ich nie znajdę.

* z jakiegoś powodu nieumiejętność serialowa całkowicie traci zastosowanie w przypadku Gry o tron, której nie tylko oglądałem wszystkie sezony, ale większość (a przynajmniej znaczącą liczbę) odcinków widziałem więcej, niż raz, z chęcią mogę iść dziś wieczorem oglądać je kolejny raz, mogę robić listę najlepszych odcinków, gdyż je od siebie odróżniam i chętnie utrwalam - to już prawie guilty pleasure, wiem ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 lutego 2024 16:50:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Jesienią i zimą obejrzałem kilka miniseriali.
Były to:
-Ślepnąc od świateł
-Odwilż
-Pakt
-Forst
-Informacja zwrotna

Najbardziej irytował mnie "Pakt" z Dorocińskim w roli głównej. Dialogi były tak beznadziejnie złe, że nie rekompensowało tego nic. Sam Dorociński, którego generalnie bardzo lubię, tu też grał jakoś schematycznie albo jakby sam nie miał do tego przekonania
"Forst" był trochę lepszy - i Szyc też jako bohater - ale tu z kolei jakaś niechlujność scenariusza jakoś przebijała. Zdarzenia od czapy i luźno traktowane ramy czasowe.
"Odwilż" całkiem ok, motywy przestępstw naciągane i całość też średnio prawdopodobna, lecz miało to swój jesienno-depresyjno-rzeczny klimat
Teraz chwila dystansu i znacznie lepsze od tego peletonu "Ślepnąc od świateł". Drewniana aktorsko postać Kuby to jedyny minus, poza tym tak jak pisał Crazy - sztywniutko!
I znów dystans i zdecydowanie najlepsza "Informacja zwrotna". Tak jak nie jestem wielkim fanem Jakubika jako osoby - tu zagrał doskonale. Cała historia poprowadzona wzorowo i nieoczekiwanie - na razie tyle by nie spojlerować, gdyby ktoś jeszcze nie widział. Jeśli chodzi o język dialogów to między owym "Paktem" a "Informacją" jest przepaść.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 lutego 2024 17:01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
arasek pisze:
"Forst" był trochę lepszy - i Szyc też jako bohater - ale tu z kolei jakaś niechlujność scenariusza jakoś przebijała. Zdarzenia od czapy i luźno traktowane ramy czasowe.
Seria o Forscie to jedyne co przeczytałem Mroza.
Bardzo mnie interesowało jak to nakręcą.
Wyszło beznadziejnie. Poza widokami nie da się tego oglądać.
Nie ma nic z klimatu powieści.
Zero z książkowego klimatu rozmów Forst - Osica.
Wątek ruskiego więzienia załatwiony jednym zdaniem.
Poprawność polityczna zastąpiła wątek ukraiński goralenvolkiem.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 lutego 2024 13:01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nowy sezon True Detective hula już od pewnego czasu po HBO. Czy on aby ciągle jest "true" to bym polemizował, ale i tak jest to część która najbardziej mnie wciągnęła. Klimat nocy polarnej, w połączeniu z wierzeniami Inuitów, atmosferą gęsta jak smoła, zagadką kryminalną i sygnałami ze świata zmarłych to dla mnie już i tak wystarczająca zachęta. Jeśli do tego dodamy Joodie Foster w roli zgorzkniałej, antypatycznej i apodyktycznej policjantki, to ja wchodzę w temat.

Ale ja nie o tym...

Skąd możemy mieć pewność, że przy powstaniu amerykańskiej produkcji HBO o policjant(k)ach maczali palce Polacy? Ano z poniższego kadru na ten przykład. :D


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 marca 2024 11:23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Tylko w siedmiu odcinkach, ale na tyle mnie stać, a z obejrzenia jest bardzo zadowolony:

Mare z Easttown, gdzie całkiem niemłoda Kate Winslet wspaniale portretuje całkiem niemłodą policjantkę, która oprócz pracy detektywa boryka się z rozmaitymi problemami charakterystycznymi dla całkiem niemłodych ludzi. Świetne jako kryminał i świetne jako dramat o bardzo poważnych sprawach, bez rozdzierania szat.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 marca 2024 11:29:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Tak, to bardzo ciekawy serial. Jakiś czas temu to widziałem, dobra rzecz.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group