Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 08:30:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 01 stycznia 2020 00:04:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24321
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wiedźmin, odcinek 7 i 8 - chaotyczne i poszatkowane, ale chyba podobały mi się najbardziej ze wszystkich. Oby był to dobry prognostyk przed kolejnym sezonem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 stycznia 2020 00:50:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7694
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Od wczoraj rano oglądamy namiętnie "The Crown". Super sprawa.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 stycznia 2020 09:12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24321
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Utknęliśmy w połowie najnowszego sezonu, ale pewnie zaraz nadgonimy.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 stycznia 2020 09:48:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Taaak, szkoda, że im dalej, tym gorzej - koniec trzeciego przywitałam z ulgą.

Widzieliśmy za to "Rojsta" - jest to naprawdę na niezłym poziomie rzecz zrobiona, wciągająca i świetna aktorsko, tylko aż za ponura jak na moje obecne gusta.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 stycznia 2020 12:40:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
2 odcinek Wiedźmina - nudny jak cholera.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 stycznia 2020 20:01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
Dwa ostatnie odcinki Watahy dobre! Nie wiem ile jeszcze zostało, chyba nie dużo?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 stycznia 2020 20:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7694
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Został już tylko jeden. Bardzo klifhengerowy ten ostatni odcinek, co?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 stycznia 2020 21:56:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
Nie da się kurna ukryć!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 stycznia 2020 22:20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7694
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Wierzysz w to, że Król Julian vel Michał Górczyński jest kretem?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 stycznia 2020 22:26:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
:)

Miałem wrażenie, że tak, ale takim szlachetniejszym. Nie wiem.

Stary Skywalker też błysnął ostatnio, nie?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 stycznia 2020 22:35:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7694
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
Stary Skywalker też błysnął ostatnio, nie?


:) To prawda - mocny moment tego odcinka.

Ciekaw jestem co z Wiśniakiem zrobi Sharon Stone....

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 stycznia 2020 23:39:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28014
Niby sprawa jest prosta, ale w gruncie rzeczy cholera ją wie.

We wszystkich dotychczasowych odcinkach czegoś mi brakowało, a przy tych dwóch ostatnich wreszcie nie miałem takiego odczucia. I podoba mi się, że teraz właśnie można się zastanawiać jak to się wszystko skończy, bo możliwości jest kilka, zwłaszcza że wątków niemało, w wszystkie idą źle. Szkoda trochę, że moje oglądanie było tak rozciągnięte w czasie jak premierowe emisje i bez żadnych powtórek. Może warto by było kiedyś bachnąć te trzy sezony w krótszym czasie. Zwłaszcza, że to chyba jedyny z seriali ostatnich lat, który rzeczywiście śledziłem.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 stycznia 2020 12:50:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21396
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Skończyłem oglądać "Ślepnąc od świateł".

Uczucia mam trochę mieszane. Niewątpliwie ten serial ma kilka bardzo mocnych stron. Nie napiszę nic nowego jeśli zaliczę do nich kreację stworzoną przez Frycza (nie wiem czy to jego rola życia, ale mógłbym ją tak nazwać). Więckiewicz też bardzo dobry. A do tego dochodzi doskonała plejada gangusów, policjantów i innych cwaniaczków, bądź cwaniaczków wanna-be z drugiego planu - Stryj, Marek, Maluch i inne tam Sikory i Zgrywusy.
Niestety słabizny w obsadzie też są. I znowu nie powiem nic odkrywczego, jeśli stwierdzę, że najbardziej bolesną jest postać głównego bohatera. Kuba grany przez Nożyńskiego ma "kamienną" twarz (ba! posągową rzekłbym nawet) świetnie pasująca do głównego bohatera, ale na tym niestety jego zalety się kończą. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczyna się odzywać. Swoje kwestie recytuje w takiej manierze, jak amatorzy na próbie teatrzyku szkolnego (i z taką samą dykcją). W dodatku ta posągowość zaczyna być nienaturalna, kiedy jednak na jego paszczy powinny się pojawić jakieś inne tony. Choćby grymas bólu, kiedy inkasuje kolejne kopy. Przysięgam, przez pół serialu starałem się wejść w buty twórców i jakoś obronić i uzasadnić decyzję o obsadzeniu Nożyńskiego w tej roli (i na tle aktorów takiego formatu jak Frycz czy Więckiewicz). Że może chodziło o to żeby uwypuklić, że on przecież z prowincji i stąd ta jego drewniana wymowa tak kontrastująca z "kwiecistym" i pełnym ekspresji językiem wielkomiejskich rekinów? Że może za tą nieruchomą maską stara się ukryć strach przez stołecznymi gangsterami z którymi musi mieć ciągły kontakt, albo obrzydzenie do nich i do ich metod? I za każdym razem kiedy już wydawało mi się, że do tego jego sposobu "gry" przywykłem i jakoś sobie zracjonalizowałem przyznanie mu tej roli, to jego Kuba rzucał taki drewniany tekst, że całe moje rozkminy szły jak krew w piach, bo po prostu wychodził kompletny brak talentu aktorskiego.

Podobnie było z Pauliną. Jej na szczęście za dużo na ekranie nie było, za to jej "gra" (o ile to w ogóle możliwe) była jeszcze gorsza niż u Nożynskiego. Na osobną notę zasługuje jej dykcja. Chyba pierwszy raz spotkałem się z przypadkiem, że aktor (chociaż w przypadku tej pani, konieczne jest tu użycie cudzysłowu) występujący w profesjonalnej, nie amatorskiej produkcji, artykuuje swoje kwestie w taki sposób, że nie da się kompletnie zrozumieć co mówi. Duża sztuka.

Dlatego wszelkie sceny gdzie Paulina i Kuba występują razem (słowo "grają" nie chce mi jakoś przejść przez klawiaturę), to była dla mnie męka. On drewno, ona drewno, a w dodatku oboje faflunią zamiast mówić, przy czym ona jeszcze gorzej od niego.

Na osłodę dostajemy zdjęcia. Nie wnikałem na ile są rasowane cyfrowo, ale Warszawa wygląda na nich raz majestatycznie, raz nowocześnie, innym razem obskurnie i brudno, a innym dekadencko - w zależności od potrzeb. Daje plus. No i duża część akcji odbywa się w Autonomicznym Księstwie SND. Np. Kuba modli się o falę zmywająca Warszawę u Dominikanów na Służewiu, a Fajkowski przejeżdża Pajdowską dosłownie pod moim blokiem (zresztą pamiętam jak to kręcili - zamknęli ulicę łącznie z przejściem dla pieszych, przez co musiałem iść do Biedry na około). Daję dwa plusy

Co dalej?

Scenariusz.

Przyznaję się bez bicia, że książki nie czytałem. Może gdybym przeczytał, to znalazłbym jakieś słowa uzasadnienia dla serwowania wizji/marzeń/wyobrażeń/wspomnień Kuby w takiej ilości, tak często i tak rozwlekle. Ponieważ jednak nie czytałem, to powiem szczerze, że nie za bardzo rozumiem czemu miało służyć natrętne pokazywanie palemek i turkusowego oceanu, na przemian z obrazkami z Prypeci. Wydaje mi się, że do zasygnalizowania, o czym bohater marzy, a czego się obawia, nie trzeba aż tak nachalnie wałkować jakiś pseudo-psychodelicznych wrzutek. Dla mnie narracyjnie nie wynikało z tego kompletnie nic, za to skutecznie muliło dynamizm odcinków, bardziej nawet niż opisy przyrody w Nad Niemnem. Z drugiej strony mieliśmy za to naprawdę znakomite sceny: nocny rajd po Warszawie w rytm Siekiery, spotkanie Jacka i Daria w knajpie, przywracanie pana posła do stanu używalności, płonące Betlejem, monolog o depresji, wesele córki Jacka w rytm disco-polo etc. Mam wrażenie, że ta historia byłaby rewelacyjnym materiałem na dwugodzinny film (no może nawet na dwu i pół godzinny). Byłoby w nim miejsce i na gęstą akcję, i na wyraziste dialogi, i nawet na wizje i odloty głównego bohatera... ale z większym umiarem.

Pomimo powyższych utyskiwań, to nota i tak będzie dość wysoka. Dam * * * *

PS: W tym ósmym odcinku to Dario był realny, czy funkcjonował tylko i wyłącznie jako wizja i mroczne alter-ego Kuby? Jaki macie pomysł na to zakończenie?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 stycznia 2020 15:32:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
O! Bardzo chętnie się poodnoszę, ale wiem już, że zajęłoby mi to z półtorej godziny, a mam dziesięć minut - już na samą myśl o dyskutowaniu o tym serialu podnosi mi się ciśnienie. Jakkolwiek nie będę polemizował z tym, że Paulina była beznadziejna, to, zaokrąglając nieco, muszę powiedzieć, że dla mnie jest to film bez wad i nie tylko na pięć, ale może i na sześć gwiazdek, zwłaszcza, że szósta gwiazdka u mnie wyewoluowała w kierunku apogeum subiektywności, więc co się będę szczypał ;-)

Bardzo się cieszę, że nie zrobili z tego dwu czy dwu i pół godzinnego filmu - ewentualnie mógłbym przełknąć jakiś redivivus, gdzie wycięli by KILKA, może kilkanaście scen, byle nie żadną z moich siedemdziesięciu trzech ulubionych ;-)

I'll be back!


ps. To w Watasze występują Sharon Stone, Michał Górczyński i Król Julian? Skywalkera pamiętam.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 stycznia 2020 01:20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22878
ktoś spróbował oglądać serial "Mesjasz" Netfliksa? Pojawił się akurat wtedy, gdy wybuchło oburzenie, że Netflix jakieś straszne bluźnierstwa pokazuje, ale to oczywiście zupełnie inna historia. na razie obejrzałem dwa odcinki i jestem zainteresowany rozwojem sytuacji. na razie mamy coś w rodzaju "Homeland" połączonego z utworem Dezertera pod tytułem "Jezus".

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group