Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 18:21:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 19:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Miki :D :aniolek:
Tosia - Klan jednak nie, irytuje mnie w stopniu znacznym, już wolałabym M jak Miłość ;)

pierwsze sezony The Wire, Broadchurch, Ray Donovan i Mad Men (hm o tym ostatnim nie przeczytałam tutaj) zostały ściągnięte. Zobaczymy. Ale obawiam się, że po moich ukochanych/ ulubionych nic już mnie nie zachwyci.

Skoro już tu jestem to trzasnę osobiste TOP FIVE seriali

1. Downton Abbey - bo mimo tego, że zupełnie bez akcji to jednak potrafiło wciągnąć dialogami, postaciami, urokiem, jakimś takim dobrem. Chyba nie potrafiłabym ułożyć top 3 czy top 5 postaci. Jak zwykle (no, poza opinią, że Fargo to best serial ever :P ) mogę się podpisać pod większością rzeczy, które pisała Monika. Mary po prostu nie da się nie lubić. No i tak ładnie mówi i unosi podbródek i brwi kiedy chce pokazać kto tu rządzi (czyli właściwie zawsze). Oczywiście Dowager Countess :serducho co za szpila! Biedny Thomas, kochany Carson, poczciwy Papa, ehh. Ciekawostka - to jedyny serial jaki znam, gdzie nie ma zupełnie scen seksu. Jak się nad tym zastanowić to jednak trochę smutne, że teraz trzeba się naprawdę namęczyć, żeby taki serial znaleźć.

2. Peaky Blinders - podwójnie subiektywnie ;) Wiem, że raczej powinnam tu umieścić The Killing, ale jednak nie mogę. Tommy ehhhh :aniolek: :serducho Co za klimat! Co za genialny dobór muzyki! Akcent!!! ojej! Jest i bunt i osamotnienie i zadziorność i klasa i nieokiełznanie - zdecydowanie mój klimat! Szkoda tylko, że Tommy chce się chajtać z Grace, która przecież puściła go kantem. Zdecydowanie wolałabym tę smutną bogatą czarnulkę.

3. The Killing - pierwsze skojarzenie to niebieskość i deszcz, drugie strawberry blonde Linden. To ciekawe, że mimo tego, iż oboje główni bohaterowie jawią mi się jako zupełnie nieatrakcyjni, nawet nie w sensie, że brzydcy, tylko hmm rozwodnieni i mierni estetycznie, tak bardzo potrafią przyciągnąć swoimi charakterami.

4. Homeland - ze zdecydowanie najbrzydszym dzieckiem na świecie, pozdro Mrll ;) Nawet jeśli przez pierwsze dwa - trzy odcinki każdego sezonu nie mam pojęcia o co chodzi to jest jednak to. Fakt, że kiedy jeszcze był Brody czasem miałam wrażenie, że to czy w końcu jest po dobrej czy złej stronie jest właściwie jak loteria. Trochę bałam się, że bez niego będzie mdło, jednak zupełnie niepotrzebnie. Poza Carrie oczywiście Saul i Quinn (bidulek) uratowali sytuację.

5. Broen Bron - na dziś bo na świeżo. Oprócz smutnego klimatu brawa dla aktorki wcielającej się w postać Sagi! Przed ostatnim odcinkiem ostatniej serii obejrzałam sobie jakiś wywiad w tv i dopiero wtedy doceniłam jak wielką i świetną robotę odwaliła (ruchy, mimika, postawa, oczy). Ogólne wrażenie dodatkowe - jednak nie chciałabym żyć w Skandynawii. Co za smutek i beznadzieja, nawet meble z Ikei są tam smutne i zimne.

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Ostatnio zmieniony czw, 03 marca 2016 19:50:15 przez Inverness, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 19:45:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Tosisława pisze:
Ja oglądam dłużej niż Wy :P
i jeszcze się nie znudził
oglądałem od początku,
tzn. obejrzałem jeden odcinek
znudził mnie i przyprawił o mdłości

co parę lat obejrzałem jakiś kawałek odcinka i wciąż to samo


chce mi się sparafrazować tekst z Psów nt. kotleta:


Przecież się tego nie da oglądać, serial trzeciej kategorii ....


tylko nie mam pomysłu na zastąpienie pomielenia razem z budą

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 21:45:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
No przede wszystkim to nie serial tylko telenowela, nie ma co oczekiwać głębi. To po prostu życie. Życie w Klanie ;)

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 22:17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Tosisława pisze:
nie ma co oczekiwać głębi
nie chodzi o głębię, a o drętwotę


Złotopolskich np. lubiłem oglądać

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 marca 2016 15:39:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
Reklama

Obrazek

Nowe Państwo, marzec 2016.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 marca 2016 20:44:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Ekstra! Jesteś prawdziwym fachowcem!
"W czasach dostępności dwóch programów oglądaliby go wszyscy..." - ja pewnie też, gdybym w ogóle coś oglądał. Szkoda, że jest tyle programów ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 marca 2016 21:26:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Idę obadać nowego Bodo...


edit po seansie: pierwsze wrażenie kapitalne. Oglądał kto?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 marca 2016 00:36:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
Nie mam za bardzo czasu, więc obejrzałem pierwszych kilka minut. To niewiele, ale raczej mi z nich wyszło, że będę oglądał.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 marca 2016 00:10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Drugi odcinek jak dla mnie lepszy od pierwszego, który też był bardzo dobry!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 30 marca 2016 22:54:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Trzeci był może nawet jeszcze lepszy, natomiast czwartego oprócz migawek nie obejrzałem i mam znaczny problem ze znalezieniem powtórki, którą mógłbym obejrzeć. Niedobrze.

Vinyl właściwie już odpuściłem. Tak jakoś wyszło, że mi się zgubił jeden odcinek, ale nie miałem ciśnienia, żeby się starać nadrobić, bo coś mnie zaczęło irytować: to mianowicie, że serial zaczął wyglądać, jakby zmierzał donikąd. Podobał mi się z początku: gość, któremu wszystko się rozpada i on sam się rozpada, i w dodatku dach na niego spada. I potem powinno coś się z tym stać. Natomiast odcinek piąty, szósty... a wszystko stoi w miejscu. Jak się rozwalało, tak i dalej się rozwala. Były różne przebłyski nadziei, że coś drgnie, ale przestało mi się chcieć czekać.
Natomiast świetne widziałem sceny z Davidem Bowie (śpiewał Sufragette City i wyglądał jak żywy!!).

Najbardziej zaś podoba mi się serial Prokurator. Elsea kupiła na DVD i obejrzeliśmy trzy odcinki. Może zachwytu nie ma, ale też nie mam się do czego przyczepić. Wszystko właściwie gra, intrygujące historie i tematy, jest "atmosferzyście", są bardzo fajne pomysły narracyjne (pewna powtarzalność niektórych elementów każdego odcinka - bardzo dobre!), w udany sposób skontrastowana para głównych bohaterów. Bardzo okej!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 31 marca 2016 09:35:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Prokuratur mi się podobał. Co prawda w pewnym momencie widziałam pewną regularność. Mianowicie często były to sprawy które wyglądały jak morderstwa, które miały wyglądać jak samobójstwa,a tak na prawdę były to samobójstwa pozdrowane na morderstwa.
Kilka razy tak było ;)

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 31 marca 2016 09:38:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Oczywiście wielki plus za to,że Prokuratur układał fajne puzzle. Też bym takie chciała ;)

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 kwietnia 2016 22:06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Mnie w ostatecznym rozrachunku "Prokurator" rozczarował, choć różne smaczki początkowo dawały nadzieję na fajność. "Bodo" także średni raczej. Tzn. ok właściwie, plus za to prawdziwość - lub przynajmniej bycie blisko niej, ale czasem jest to drętwe dość. Oglądam jednakowoż, bo sama historia ciekawa.

Natomiast - po zniżce serii nr 3 "House of Cards" - jestem na razie (6 odcinek włącznie) zachwycona serią czwartą. Oby tak dalej, bo pamiętam, że chyba i nr 3 nieźle się zaczynał, a potem było gorzej.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2016 17:36:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
monika pisze:
Mnie w ostatecznym rozrachunku "Prokurator" rozczarował, choć różne smaczki początkowo dawały nadzieję na fajność.

Wczoraj sporą część odcinka przespałem, ale chyba nadal mi się podoba ;-)

Bodo wszedł w fazę starszego aktora i chyba póki co wolałem tego młodszego.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 kwietnia 2016 15:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Zaczęłam oglądać Figurantke. Krótkie odcinki, szybka akcja.. Ale ani to mądre ani superkomediowe, ale póki co fajnie mi się ogląda.

Co do młodego Królikowskiego to 200% entuzjazmu i energii z Niego bije... Ale mam wrażenie, że ciągle ma takie role.. Boję się, że będzie zawsze uśmiechnięty.. I zawsze taki sam..
Torochę jak jego Ojciec.. Nie ważne co gra,zawsze mi przypomina postać z Pitbulla.

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group