Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 23 lutego 2019 12:35:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 02 lutego 2019 13:26:54 
Awatar użytkownika

Tyler Durden pisze:
...a myśmy wczoraj zakończyli Bron||||Broen (czyli 4 sezon Mostu nad Sundem) - najprawdopodobniej ostatni Most w ogóle

Baardzo chętnie bym obejrzała, ale nie wiem, gdzie; Netflix nie posiada, AleKino skończyło dawno temu. :-(

Natomiast napisać tu chciałam, że Orange is the New Black wyrasta mi na jeden z moich naj-seriali ever. Jesteśmy już w trakcie 6. serii, przedostatniej (siódmej jeszcze nie ma, chyba w tym roku ma być). I choć nie jest poziom kompletności Breaking Bad, to jest to zdecydowanie jeden z tych nielicznych seriali, które nie tylko nie rozmywają się w kolejnych sezonach, lecz d o p e ł n i a j ą. Przy czym, jeśli chce się oglądać, to należy mieć na względzie, że jest tu dużo: obrzydliwości, brutalności oraz lesbijskiego seksu :twisted: (proporcje się zmieniają - im dalej w las, tym seksu mniej, przemocy więcej).
Ale jest też dużo więcej. Ten serial gryzie duszę dylematami moralnymi, które czasem są nie do zniesienia. Sytuacjami, w których, że zacytuję jedną z bohaterek, wybór jest między opcją shitty and shittier. Dobitnym też pokazaniem, jak właściwie wygląda w praktyce ten frazes, że więzienie dogłębnie zmienia człowieka. Last but not least, olbrzymią jest przyjemnością zobaczyć wreszcie serial, w którym tak wiele jest pełnokrwistych, różnorodnych postaci kobiecych. Niespotykana rzecz i bardzo potrzebna (a nie jak w Breaking Bad chociażby, gdzie mamy maksymalnie trzy rodzaje zawsze jakoś tam wnerwiających bitches heh).

Obrazek

:peace:

PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 08:53:31 
Awatar użytkownika

Obrazek

Russian Doll na Netflixie. Bardzo udana wariacja na temat Dnia Świstaka. Jeden z lepszych seriali, które ostatnio oglądałem i mam nadzieję, że nie będzie drugiej serii, bo ładnie się to zamyka w tych 8 odcinkach. Monika, jako że jesteś fanką OITNB - obsada powinna Ci się spodobać :)
I jeszcze jedno - odcinki po 25 minut - to też zaleta (przynajmniej dla mnie). Polecam.

PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 10:31:30 
Awatar użytkownika

Niczego nie oglądam z seriali ostatnio (nawet "Friends"!), ale coś ostatnio zaczęłam tęsknić za "Grą o tron" i wróciłam do oglądania różnych analiz, omówień, teorii youtubowych.

PostWysłany: ndz, 10 lutego 2019 14:03:30 
Awatar użytkownika

wokr pisze:
Monika, jako że jesteś fanką OITNB - obsada powinna Ci się spodobać

Tak, tak, zauważyłam to już - Netflix nie pozwolił nie zauważyć i zarzuca zajawkami, przynajmniej jeśli się Orange ogląda ;-). Dzięki za info, że fajne, bo oczywiście Nicky Nicols świetna i może kiedyś się skuszę, choć na razie nie mam jeszcze ochoty.

Orange natomiast skończon, tzn. ten, który nagran dotąd i mam nadzieję, że twórcy będą mocni w swym postanowieniu zakończenia całości w tym roku, bo wszystko pięknie zmierza ku finałowi. Dobry, dobry serial, oglądajcie go! Nawet jeśli po drodze miewa dłużyzny i nieco dziwne wolty (np. wymiana strażników więziennych, wtedy zwątpiłam i zaczęłam podejrzewać, że pomysły się im skończyły). Mamy tu świetne wyważenie między ukazaniem życia takim, jakie jest - bez upiększeń i cudownych rozwiązań - a zaspokojeniem pragnienia sprawiedliwości, nadziei i współczucia. To jest chyba moje top 3 seriali i wiem, że na przestrzeni lat dziwnie często to mówię :lol:, ale co zrobić, że czasy obfitujące w serialową znakomitość.

PostWysłany: czw, 14 lutego 2019 00:07:59 
Awatar użytkownika

ponieważ to nie Azja, więc tylko tu odnotuję: trochę przypadkiem (coś w plakacie mnie zaciekawiło) obejrzałem sobie na HBO chorwacki serial "Sukces". Bardzo fajna rzecz, krótka (6 odcinków), w klimacie jaki lubię - czworo nieznających się wcześniej osób przez przypadek miesza się w morderstwo, a potem okazuje się, że jednak były między nimi jakieś powiązania, a jeśli nie było, to zaraz będą. W tle trochę mafii, trochę korupcji, trochę, jak w moich ulubionych serialach z Korei, tylko w (jeszcze) bliższych realiach kulturowych. ****1/2

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94

Strefa czasowa UTC+1godz.