Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:34:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2021 10:26:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dwie Emmy, ale która fajniejsza?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2021 10:56:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Dwie Emmy, ale która fajniejsza?

Jak superbohatersko to Emma Frost!

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 10 lipca 2021 20:58:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Pierwsze 40 minut Czarnej Wdowy bardzo.
Bondowskie pościgi!
edit: no potwierdzam. Bondowski nie tylko w pojawieniu się Moonrakera.
Nie wiem czy nie najsolidniejszy od Atomic Blonde film akcji jaki widziałem.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 lipca 2021 10:09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
Dwie Emmy, ale która fajniejsza?

Po uleżeniu się filmu muszę dość jednoznacznie powiedzieć, że Emma Stone. W porządku ten film był. Na pewno poszedłbym chętniej drugi raz na Cruellę, niż kiedykolwiek na Czarną wdowę ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lipca 2021 20:35:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Na pewno poszedłbym chętniej drugi raz na Cruellę, niż kiedykolwiek na Czarną wdowę

Nie rozumiem. Wyczuwam ideologiczne podejście do rozrywki. Nie rozumiem.
Tymczasem Batman: The long Halloween pt.1. Kolejna odsłona DC animacji. Jestem fanboyem, moje zdanie się nie liczy, polecam.
Edit: ten ideologizm to oczywiście przerysowanie, chodziło o kategoryczność "kiedykolwiek".

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lipca 2021 20:01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Drogi zasado, mam nadzieję, że nie. Ideologiczne podejście do rozrywki czy sztuki jest mi wstrętne i nie chciałbym paść jego ofiarą ;-)

Jeżeli zaś chodzi o podgatunek zwany, zdaje się, kinem o superbohaterach, to prawda jest taka, że straszliwie wprost mnie ono nudzi. Mam coś takiego, jeżeli chodzi o kino typowo rozrywkowe, nazwijmy to "masowe", że mogę się wkręcić nawet w największe kity, ale muszę się jakoś wczuć i przejąć w losy bohaterów czy coś w tym stylu. Natomiast wszelkie przejawy superbohaterstwa a także filmy akcji typu "strzelanki" najczęściej budzą we mnie ochotę szybkiego przełączenia na wenezuelską telenowelę ;-)

Tak naprawdę nawet Batmany Burtona i Nolana lubię bardzo umiarkowanie. Trochę doceniam, trochę mam sentyment, trochę pociąga mnie aktorsko... ale w przypadku obu reżyserów Batmany byłyby dość nisko na liście.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lipca 2021 20:27:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Z kinem superbohaterskim mam podobnie. Poza Batmanami Burtona i Nolana (oraz kinowymi Strażnikami), nie przejawiam żadnego zainteresowania*. Chyba żeby policzyć Hydrozagadkę.
Natomiast liczę się z tym, że już za kilka lat chłopcy będą mnie seryjnie wyciągać do kina i zobaczymy, jakie wtedy będę miał zdanie.

* - aha - nie widziałem Jokera (choć czy to film o superbohaterze?), a czuję że mógłby się podobać.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lipca 2021 08:13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Peregrin Took pisze:
nie widziałem Jokera (choć czy to film o superbohaterze?)

no.. nie!

Jest to megadepresyjny dramat psychologiczny (co tam dramat: TRAGEDIA psychologiczna!), znacznie bliższy, powiedzmy, Taksówkarzowi albo Siedem, niż Batmanowi ;-) To raz.
Dwa, że nie jest to film o superbohaterze, ponieważ jest to film o osobie, której w życiu nic nie wychodzi... owszem, pokazana jest droga, która doprowadzi go do zostania (anty)superbohaterem, ale to raczej tylko początek tej drogi.
Trzy, że sama postać (przyszłego) Batmana to raczej coś w rodzaju cameo appearance, gdzie trzeba wiedzieć, żeby rozpoznać, rzeczywiście w bardzo udany sposób to zrobione, podobnie jak postać Wayne'a seniora - ale ta wpleciona jest w tę psychologiczną tragedię głównego bohatera, a nie żadne superbohaterstwa.

Joker jest filmem wybitnie wręcz nieprzyjemnym, ale jest to znakomite kino, może należałoby powiedzieć: wybitne. W filmowym podsumowaniu roku chyba zbyt nisko go dałem, bo właśnie ta nieprzyjemność była jeszcze na wierzchu. Ale się uleżała i no... duży kaliber!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 sierpnia 2021 10:57:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Nie do końca wiem dlaczego, ale w ostatnim czasie posty Crazy'ego działają na mnie jak katalizator pisania postów. Nie do końca wiem dlaczego tak jest, ale być może dlatego, że jestem mocno wkręcony w kino superbohaterskie, kocham filmy Marvela, lubię DC, a nawet przebrnąłem przez kilka seriali, nawet jeden w ostatnim czasie...
Obejrzałem w ciągu ostatniego miesiąca: Czarną Wdowę (fajne, ale jak pisałem jestem fanem. Film zbiera słabe recenzje, co nie do końca rozumiem... właściwie wszystkie wymienione przeze mnie filmy mają mnóstwo negatywów... efekt pandemicznego 2020/2021?), Cruellę (nadspodziewanie super film, choć byłem bardzo sceptyczny), Legion Samobójców (The Sucide Squad) - ależ to jest niedoceniony i chyba niezrozumiany film, bo pod przykrywką znajdują się ukryte naprawdę ciekawe przesłania, Mortal Kombat (no dobra, może to nie mistrzostwo świata, ale przecież poza muzyką to o wiele lepszy film niż 1995 roku, oczywiście, sam z łezką w oku wspominam podjaranie tamtym filmem, ale tutaj jest naprawdę dobrze), Tyler Rake: Ocalenie (czy to jest kino superbohaterskie? Trochę pod to podchodzi, bo jak bo jak nazwać byłego wojskowego, który wycina w pień prawie całą armię? :) Musiałem oglądać na dwa razy, bo jestem starym człowiekiem i wieczorami chce mi się czasem wyspać), Valerian i Miasto Tysiąca Planet (początek jakiś koślawy na maxa, ale przede wszystkim odradzam oglądanie z polskim dubbingiem... czasem - jak w przypadku filmów Marvela daje to megakomiczny efekt, ale tutaj jest to po prostu drewno... pół filmu tak obejrzałem, ale później się opamiętałem. Można obejrzeć, przecież to Luc Besson)... Armia Umarłych... (łamatko... musiałem walczyć, aby dooglądać do końca. Pomysł sztampowy, choć chwytliwy, ale jednak Snyder robił znacznie lepsze filmy), Jupiter: Intronizacja... (NIE NIE NIE!!!)... a później obejrzałem serial Dziedzictwo Jowisza (choć po Jupiter: Intronizacja - nie chciałem mieć z jakimiś Jowiszami do czynienia) i okazało się, że to dobry serial... niestety... zakończyli na ósmym odcinku i drugiego sezonu nie będzie... A przecież nawet Szybcy i Wściekli mają już dziewięć odcinków :mrgreen: (no właśnie, Crazy, jak Ci się podobała dziewiąta część? Oglądałeś?
Jeszcze słówko o Marvelu.. Crazy, może warto dać szansę tym filmom? Ja zacząłem dosyć późno oglądać (przegapiłem premierę Hulka, Iron Mana, Kapitana Amerykę, a nawet pierwszych Avengers, nie wszystko jest na tyle dobre, aby dać się wkręcić (to właściwie ponad 20 filmów w tym momencie), ale okazuje się, że wszystko się w jakiś dosyć dobry sposób się ze sobą łączy, a im dalej w las, tym więcej grzybów. Produkcje takie jak: Zimowy żołnierz, Wojna Bohaterów, Infinity War... no, wtedy już wkręciłem się na maxa... polecam! Ale aby to zatrybiło, warto wejść w to wszystko z odpowiednim przegotowaniem, czyli wcześniejszymi filmami).

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 października 2021 08:33:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Obejrzałem wczoraj fragment dokumentu o Klausie Kinskim i uderzyło mnie, że byłby idealnym Jokerem.
https://9gag.com/gag/aqGme6P

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 listopada 2021 19:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Dzisiaj natknąłem się na trailer Morbiusa z Jaredem Leto a potem siłą rozpędu obejrzałem trailer Eternals. Muszę się przyznać, że już dawno nie miałem takiej frajdy z chipsów tego rodzaju. Nawet nie chce udawać, że nie jaram się taka rozrywka. Najchętniej rozparlbym się w fotelu, siorbnął kolki, zagryzł naczosami i popłynął w świat wyobrażony.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 listopada 2021 12:41:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Smok pisze:
Crazy, może warto dać szansę tym filmom?


Może kiedyś mi się zmieni, czemu nie. Ale wydaje mi się, że nie ma po co się męczyć. Zasada pisze:

zasada pisze:
chipsów tego rodzaju


ale są różne czipsy i ja np. uwielbiam vinegar, a inni na myśl wymiotują - jeden lubi delicje, drugi wafelki, trzeci jedno i drugie...

Dla mnie póki co kino superbohaterskie stoi w jednym rzędzie z kupowaniem butów = strasznie mi się chce spać na samą myśl i od razu mam coś bardzo ważnego do zrobienia w drugim pokoju ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 listopada 2021 22:21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Odpaliłem "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Makau i walki w przeszklonym wieżowcu są prawie bondowskie, jednak reszta ni w ząb. Najbliżej mi do Ligi zabójców i Ras Al Ghoula oraz legend o Shangri La. Jak na razie smaczna rozrywka. Jestem przed połową.
Edit: no i skończyłem wczoraj. Film to mniej superbohaterski, bardziej kung-fu + nowa przygoda. Sprawny i w ogóle, raczej na raz.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 listopada 2021 08:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Natomiast Venom : Let there be Carnage wydaje mi się filmem komiksowym w najgorszym tego słowa znaczeniu. Trzymając się porównań spożywczych, chipsy solone marki własnej dowolnie wybranego dyskontu i piwo z puszki udające solidną klasykę (np.Zateckie, albo Kozel warzony w Poznaniu). Ergo nie do wyrzygania ale na raz.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2021 21:04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
zasada pisze:
bardziej kung-fu + nowa przygoda

+ fantasy... trochę taki "dramat" w trzech aktach... ja łyknąłem dwa razy, jest lepiej niż się spodziewałem...

zasada pisze:
Venom : Let there be Carnage

No, też jakiś lekki dysonans mam po tym filmie. Nie byłem fanem jedynki (oglądałem z dubbingiem - nie polecam w tym przypadku. Dwójkę obejrzałem z napisami, najbardziej w Venomach lubię pannę Williams, więc i oczekiwań nie miałem dużych. W sumie może być...

No i Eternals... chyba 5/10... i to ze względu na Angelinę, bo Salmy to tam za dużo nie było... i fabyły...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group