Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:46:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2021 21:42:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo mnie to cieszy! Początek Porco rosso pamiętam też jako wyśmienity. Potem nie do końca wiedziałem, dlaczego się biją w tej sadzawce, ale jak obejrzałem drugi raz, to już mi się dobrze ułożyło :-)

Niezwykle lubię ten film. Gdybym dostał możliwość, że w tej chwili mam obejrzeć jakiś film Miyazakiego, to chyba bym wybrał właśnie ten!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 lutego 2021 20:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Zamek Cagliostro jest lekkim, zabawnym filmem akcji z ciekawym motywem finałowym (przedsmak pomysłów późniejszych) i paroma niezłymi postaciami. Fujiko the best:

Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 lutego 2021 17:54:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Ponyo (2008) - chyba najbardziej "dla dzieci" film, tzn. one wszystkie są generalnie okej dla dzieci


Dziś obejrzeliśmy rodzinne i wszystkim się podobało. Był to jednak pierwszy z filmów Miyazakiego w ten sposób obejrzany, bo nie uważam, by wszystkie były okej dla dzieci. Oczywiście zależy to bardzo od wieku dziecka, ale z takim ok. 4-letnim np. Mononoke zdecydowanie bym nie oglądała.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 lutego 2021 09:20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Zawłaszczyłam ten wątek, ale już zbliżamy się do końca listy na Netfliksie, został nam już tylko jeden tytuł: Zrywa się wiatr.

A ostatnio: Nausicaä z Doliny Wiatru (1984) (skojarzenia z późniejszą Mononoke i chyba najwięcej ponurości jak dotąd) oraz Podniebna poczta Kiki (1989). Obydwa dobre, co tu dużo gadać - Miyazaki poniżej pewnego poziomu nie schodzi, szacun - ale Kiki ten pojedynek wygrywa, więc:

Crazy pisze:
Podniebna poczta Kiki (1989) - to ostatni film mistrza, którego nie widziałem. Wszystko przede mną


polecam zdecydowanie! Przeurocze kino rodzinne - drugi po Ponyo film, który obejrzeliśmy we trójkę. I bardzo chciałabym poznać inne tego typu, bo to cudowna sprawa (a większość Disneyów na razie odpada). Płynność & lekkość snucia tej opowieści (bo czasem Miyazaki przyciężkawy potrafi się robić), piękne sceny (miejskie uliczki, zachody słońca, ocean - czułam, że tam jestem), cudowne postacie i tak prawdziwy KOT (swą funkcją i głosem trochę kojarzył mi się z Calciferem z Hauru):

Obrazek

To jest zresztą to, co przykuło mnie do ekranu od pierwszej sceny "Spirited". Prawda tego rysunku. Tam to była scena w samochodzie, przedstawiona z perspektywy dziecka siedzącego na tylnym siedzeniu i patrzącego na migające korony drzew. Natychmiast przywołało wspomnienia & współodczuwanie. Jestem absolutną fanką Miyazakiego: czarodziej, geniusz, mistrz precyzji. :brawa: :aniolek: :bukiet:

Top 3 na teraz: Spirited, Porco, Kiki.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 lutego 2021 10:12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
monika pisze:
Zawłaszczyłam ten wątek

Świetnie Ci idzie i bardzo dobrze zrobiłaś! Niewątpliwie masz o sto procent większą efektywność, niż ja, bo nie muszę mówić, że odkąd założyłem wątek i określiłem, czego jeszcze nie oglądałem, żadnego nie nadrobiłem. Nie jestem w zasadzie przekonany, czy od tamtego czasu obejrzałem w domu jakikolwiek film w całości :?

W każdym razie ogromnie się cieszę z rozwoju tego wątku!

monika pisze:
od pierwszej sceny "Spirited". Prawda tego rysunku. Tam to była scena w samochodzie, przedstawiona z perspektywy dziecka siedzącego na tylnym siedzeniu i patrzącego na migające korony drzew

Zdecydowanie tak! I właśnie żadne fantastyki, żadne klasyczne motywy animowe, tylko taka zwykła scenka rodzajowa: dziecko jedzie samochodem, oddala się od znanego sobie świata, nieco zagubione, nieco rozczarowane... Zresztą w temacie przeprowadzek: jak piękna jest scena wprowadzania się do nowego domu w Totoro! Tylko że tam nie ma rozczarowania, jest entuzjazm - równie dziecięcy, równie prawdziwy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 stycznia 2022 23:45:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kiedy rok temu, dzięki inspiracji moniki i Peta założyłem ten wątek, myślałem, że dojdę do etapu oglądani tych wszystkich zaległości. Niestety nie obejrzałem ani jednej, co wpisuje się w problem nie tyle serialowy, co netfliksowy, o którym wspomniałem w rocznym podsumowaniu.

Szkoda, bo może to było właśnie to brakujące ogniwo w moich filmowych poszukiwaniach ad. 2021?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group