Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:51:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 17 grudnia 2017 00:54:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Groszek pisze:
chociaż kilka elementów mi zgrzytało


Mi też, ale póki co nie będę zdradzał których. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2017 23:48:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Byłem na "Ostatnim Jedi". Fabuła niezbyt ciekawa - ratują ją tylko zwroty akcji. Moim zdaniem razem z "Przebudzeniem mocy" to najsłabsze scenariusze Gwiezdnych Wojen. Pierwsza połowa strasznie nudna - tylko uciekają i strzelają. W filmie pojawia się jedna interesująca, charakterystyczna postać - haker. Sceny humorystyczne raczej na siłę. Gdybym nie był fanem, to pewnie w ogóle by mi się nie podobało, a tak to w sumie nie żałuję, że poszedłem. Mam nadzieję, że ostatnia część trylogii będzie na wyższym poziomie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2017 07:15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Po pierwszym obejrzeniu - średnio. Muszę to przemyśleć i pewnie zobaczyć jeszcze raz.

Na razie "Rogue One" króluje ;)

PS. Cieszę się, że nie widziałem żadnych spojlerów, bo mega mnie zaskoczyło to, że Luke'a gra teraz Kalita z Watahy :shock:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2017 16:17:48 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Tyler Durden pisze:
Na razie "Rogue One" króluje ;)
A to, to wiadomo :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 grudnia 2017 23:06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Byłam. Narazie jestem pod wrażeniem, muszę ochłonąć.
No i ciekawe, kiedy zaczną się dyskusje na forum. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2017 21:52:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Byłem. Podobało mi się bardzo, chociaż mniej więcej w 3/4 zaczęło mnie nurtować pytanie, z kim walczą rebelianci i po co? No bo na razie to wygląda tak, że co oni imperatora ciach, to zaraz jakiś kolejny na jego miejsce wskakuje. Nie mają programu pozytywnego chłopaki i dziewczyny. Trochę taka maoistowska bojówka. Sory za skojarzenie. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2017 00:56:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
grawson pisze:
Luke'a gra teraz Kalita z Watahy
to pikuś
Kaylo Rena gra Sławomir Szmal :mrgreen:

W końcu udało m się pójść

podobało mi się, najmniej końcówka, po cholerę było to oranie w czerwonej soli
parę razy dałem się zmylić :) co w kinie bardzo lubię

kolejność trzech ostatnich starwarsów ma się u mnie następująco
1. Łotr 1
2. Ostatni Jedi
3. Przebudzenie Mocy

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2017 16:30:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
grawson pisze:
pytanie, z kim walczą rebelianci i po co? No bo na razie to wygląda tak, że co oni imperatora ciach, to zaraz jakiś kolejny na jego miejsce wskakuje

dla mnie to było pytanie już w Przebudzeniu mocy. i nie znalazłem na to odpowiedzi, wręcz przeciwnie, wydało mi się to głupie. Po co była ta cała historia - skończona całość - w epizodach 1-6, skoro w sumie szybko potem nastał ten new order, czy jak on się nazywał? Ja rozumiem, że po zniszczeniu Pierścienia nie robi się wszystko cudownie i bez skazy; to nie jest odwrócenie grzechu pierworodnego i nadal dzieją się i powinny dziać rzeczy niedobre. Ale: a) nie GORSZE niż wcześniej, a tak to wygląda w Przebudzeniu Mocy, b) jeżeli nawet, to nie tak szybko! po pokonaniu Saurona przez Elendila i Isildura Sauron odrodził się i może nawet mógłby być jeszcze gorszy, ale w miedzyczasie minęło kilka tysięcy lat. A tu ledwo Luke się trochę postarzał, do Kality upodobnił :lol: i już wszystko diabli wzięli? E tam.
Niech żyje Zemsta Sithów :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2017 16:37:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
:)

Ale spójrzmy na to z drugiej strony - mam wrażenie, że wybór Kylo - Ren bazuje na pytaniu: system czy osoba? To gdzieś tam podskórnie wyskakiwało na drugim czy trzecim planie już w częściach 1-3. Teraz z racji nazwijmy to kuszenia Kylo - Ren (oboje widzą przyszłość drugiej strony i dlatego przeciągają na swoją stronę) jest chyba wyraźniejsze. Czy na tym będzie bazować trzecia część aktualnego tryptyku?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2017 18:03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Zgadzam się z Crazym, że Nowy Porządek za szybko sie odrodził, ale nie zgadzam się z Gravim, że nie wiadomo, po co walczą rebelianci. W Ostatnim Jedi jest ich zbyt mało, żeby można było mówić o jakimś pozytywnym planie, oni walczą po prostu o przetrwanie. Zwyczajnie nie chcą się poddać, nie chcą oddać świata złu, chcą ocalić tą iskrę, o której tyle razy była mowa - bo narazie są tylko iskrą- która może albo zgasnąć i wtedy wszelka nadzieja dla świata przepadnie, albo przetrwać gdzieś w ukryciu czekając na dogodniejszy moment, i rozpalić się na nowo w większy ogień. Wtedy będzie można mówić o pozytywnym planie - jeśli się odrodzą, zbiorą siły itd. Póki co zło wydaje się mieć znaczną przewagę, i jasne, że nigdy nie zabraknie szuj marzących o zajęciu miejsca imperatora i nie wahających się skorzystać z okazji, ale.. zasoby postaci obdarzonych mocą i umiejacych się nią posługiwać maleją po obu stronach i pod tym względem szanse są wciąż wyrównane.

A poza tym to też prawda, tu się z Gravim zgodzę - tu nie chodzi tylko o system, ale i o wewnetrzną walkę bohaterów.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2017 23:35:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Byłem dziś! Ogólnie na plus, ale rozpiszę się później.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2017 07:26:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Wczoraj zobaczyliśmy dla przypomnienia "Przebudzenie Mocy", a dziś "Rogue One".

Nie mam już żadnych wątpliwości - "Rogue One" jest najlepszą częścią Gwiezdnych Wojen - na najwyższym stopniu podium z "Imperium". REWELACJA pod każdym względem!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2017 16:36:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
U mnie, bez przypominania niestety (a trochę szkoda, nie zaszkodziłoby) kolejność jest taka:

1. Ostatni Jedi
2. Przebudzenie Mocy
3. Łotr 1

Przy czym o ile przypominanie być może wpłynęłoby na kolejnosć dwóch pierwszych pozycji (chociaż nie sądzę), o tyle ostatnia na pewno by nią pozostała.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2017 18:01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fengari pisze:
o tyle ostatnia na pewno by nią pozostała.


Jest to dla mnie kompletnie nie do pojęcia! W tym filmie jest wszystko co najlepsze w Gwiezdnych Wojnach, plus naprawdę wyraziste postacie, bardzo logiczna jak na SW fabuła, bardzo dobre aktorstwo, świetne pojazdy i maszyny, no i przede wszystkim ciekawa i doskonale opowiedziana HISTORIA!

Ja we wtorek idę ponownie na "Last Jedi" (w ramach "tanich wtorków", hehe), ale spodziewam się, że kolejność "tych" 3 części będzie wyglądała tak:

1) Rogue One
2) Force Awakens
3) Last Jedi

....a całościowo kształtuje się to tak:

1) Rogue One / Imperium Kontratakuje
2) Nowa Nadzieja
3) Zemsta Sithów
4) Przebudzenie Mocy
5) Powrót Jedi
6) Ostatni Jedi
7) Atak Klonów
8) Mroczne Widmo

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2017 19:49:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Tyler Durden pisze:
Jest to dla mnie kompletnie nie do pojęcia!

Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko zacytować to, co już kiedyś wcześniej napisałam o Rogue:
Cytat:
Niezłe, chociaż jak dla mnie ten film jest zbyt męski jednak. :wink: Za dużo scen bitewnych, za mało czegokolwiek innego, co by to równoważyło. Ja mam tak, że jak ciągle się nawalają, to u mnie napięcie zamiast rosnąć, czy choćby się utrzymywać, to spada i zaczynam się nudzić.


Z tego, co pamiętam, to historia jako taka była owszem, dobra, ale niestety to, co zostało w mojej świadomości z tego filmu po dziś dzień najbardziej, to właśnie to znużenie ciagłymi nawalankami.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group