Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 09:22:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2017 19:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fengari pisze:
ciagłymi nawalankami.


Weź Ty to zobacz jeszcze raz!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2018 12:02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Dla mnie "Ostatni Jedi" na pewno jest lepszy niż "Przebudzenie mocy", które chwilami sprawiało wrażenie wyciśniętego trochę na siłę. Ale przyznać trzeba, że dzięki niemu teraz kolejne pokolenie starwarsowych kwiatów może rozkwitać.
(natomiast zgadzam się, że "Łotr 1" jest jeszcze lepszy i u mnie w ogóle stoi na podium).

[spoiler on]
Oczywiście przyczepić się można... mnie najbardziej zirytowało kilka ewidentnie przegiętych scen, które - nawet wziąwszy pod uwagę liberalne podejście związane ze specyfiką cyklu - mogli sobie odpuścić. Przykład Lei "ożywającej" w próżni jest tu najlepszy. Z pewnym zażenowaniem oglądałem też sceny związane z hodowaniem sobie sprzedaży gadżetów. Samo zjawisko rozumiem i nie potępiam, ale fragmenty z "sówkami" z Sokole były tak łopatologicznie gadżeciarskie, że uch...
No i tradycyjne dla cyklu, więc już macham na to ręką - konserwatorka na statku nagle wszystko wie co, jak i dlaczego i oczywiście świetnie pilotuje... :D
Natomiast sama akcja i pomysł na to co się dalej dzieje - całkiem udane! Wreszcie wyłamanie schematu - niemal samobójcza misja, żeby coś wyłączyć tym razem prawie się udaje, ale w końcu się nie udaje! Brawo!
Ale najważniejsza dla mnie jest (chyba najbardziej pogłębiona ze wszystkich SW, choć nie pokazywana tak wprost jak w "Ataku klonów") kwestia zastanowienia się nad całą ideą Rebelii.

grawson pisze:
z kim walczą rebelianci i po co?


Uważam to za bardzo ważne! I świetnie się stało, że zginął Snoke. Pomysł z powielaniem kolejnego gościa o brzydkiej twarzy uważałem za fatalny (chyba, że coś ciekawego zaproponują nam twórcy kolejnej historii spin-offowej, umiejscowionej pomiędzy VI a VII częścią). Ale teraz już go nie ma i oto mamy kluczowy moment - niezwykle istotny moim zdaniem! Kylo proponuje Rey wspólną władzę nad Galaktyką. Ale zaraz , co on mówi - zostawmy już to wszystko, tych Sithów, Jedi, to przeszłość, precz z tym, zakończmy to, zbudujmy coś nowego! Oczywiście - może to być podstęp i blaga. Ale może nie? Może wychodzimy tu poza prosty schemat Złe Imperium/Porządek i Szlachetna Republika? Może Kylo zdaje sobie sprawę, iż dalsze trwanie Porządku z władcą o nie budzącym zaufania image`u i cuchnącym oddechu nie ma już racji bytu? I może to jest pomysł na pewną złagodzoną formę dyktatury, swoistego galaktycznego Salazara. Formy, która nie powtórzy słabości Republiki ale jej szefem będzie raczej ktoś o wyglądzie Mateusza Morawieckiego. I tu pytanie grawsona może się okazać wkrótce jeszcze ważniejsze - czy rebelianci nie walczą już w istocie o idee, które pamiętają już tylko tak jak każdy pamięta swoje szczęśliwe dzieciństwo? Czy przeganiani z kąta w kąt Galaktyki nie byliby już bezradni, gdyby nagle los podarował im władzę? Bo jedyne co potrafią powiedzieć, to "Republika", ale już nie pamiętają co to w istocie znaczy?

[spoiler off]

Wyczuwam tu rodzące się napięcie na tym tle i mam nadzieję, że będzie rozwijane.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2018 13:24:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
arasek pisze:
Ale może nie? Może wychodzimy tu poza prosty schemat Złe Imperium/Porządek i Szlachetna Republika? Może Kylo zdaje sobie sprawę, iż dalsze trwanie Porządku z władcą o nie budzącym zaufania image`u i cuchnącym oddechu nie ma już racji bytu? I może to jest pomysł na pewną złagodzoną formę dyktatury, swoistego galaktycznego Salazara. Formy, która nie powtórzy słabości Republiki ale jej szefem będzie raczej ktoś o wyglądzie Mateusza Morawieckiego.


Tam jest jeszcze jedna ciekawa rzecz - generał, którego Kylo nie zabił, a którego poniżył. Moim zdaniem on już czeka na potknięcie i delikatne wbicie sztyletu w serce Kylo. Logika władzy wyłożona w Makbecie wskazuje, że jeśli Kylo zabije jego, pojawi się kolejny. Z kolei jeśli Kylo ustąpi, generał będzie pierwszym który dla bezpieczeństwa powinien jednak Kylo zgładzić. Itp.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2018 13:42:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja chciałem zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz - misja Finna nie tylko się nie udaje, ale przynosi zniszczenie znacznej części Ruchu Oporu (co też jest dla mnie dość wątpliwe - DJ usłyszał jakieś strzępki rozmów przez radiostację i rozkminił z tego cały plan ewakuacji transportowcami?). Nie doszłoby do tego, gdyby do tej nieszczęsnej kantyny nie polecieli. Ciekawe czy taki dokładnie był zamysł scenarzystów, czy stało się to przypadkiem :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2018 22:23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Bez spoilowania to się już ten wątek dłużej nie utrzyma, więc tym, co jeszcze nie widzieli, a zobaczyć chcą, radzę już nie zaglądać tu, tylko pospieszyć do kina. :wink: I nie czytać tego posta!

arasek pisze:
Może wychodzimy tu poza prosty schemat Złe Imperium/Porządek i Szlachetna Republika? Może Kylo zdaje sobie sprawę, iż dalsze trwanie Porządku z władcą o nie budzącym zaufania image`u i cuchnącym od Może Kylo zdaje sobie sprawę, iż dalsze trwanie Porządku z władcą o nie budzącym zaufania image`u i cuchnącym oddechu nie ma już racji bytu? I może to jest pomysł na pewną złagodzoną formę dyktatury, swoistego galaktycznego Salazara. Formy, która nie powtórzy słabości Republiki ale jej szefem będzie raczej ktoś o wyglądzie Mateusza Morawieckiego.

Najpierw tylko ogólnie powiem, że dla mnie sceny i cała realcja Rey - Kylo to coś, co dla mnie w tym filmie najlepsze. :)

Natomiast z koncepcją Araska jednak się nie zgodzę. W każdym razie wolałabym, żeby film pozostał wierny tej czarno - białej koncepcji 'Złe Imperium/Porządek i Szlachetna Republika'. Historia uczy, że imperia i dyktatury w końcu upadają, nie utrzymują się, więc i tu jest moim zdaniem nadzieja dla Republiki. Przy czym wiadomo, że nie jest ona znowu taka całkiem szlachetna, nie sami święci ją tworzą, jak to w życiu, ale zawsze wolnosć jest lepsza od dyktatury. Przy czym tu w filmie mamy też połączenie między jasną stroną Mocy i Republiką, a ciemną stroną Mocy i Imperium, więc jest to dość jednoznaczna kwestia wyboru między dobrem a złem, na płaszczyźnie zarówno politycznej, systemowej, jak i indywidualnej. Nie da się być Jedi walczącym trochę po jasnej, trochę po ciemnej stronie Mocy, trzeba dokonać wyboru. Tak samo, myślę, że nie da się stworzyć systemu, który będzie jakąś syntezą Imperium i Republiki, czymś pośrednim, dyktaturą nie taką złą - wiara, że cos takiego się powiedzie - trochę to byłoby oszukiwanie samego siebie. Czy możliwe, że Kylo wierzy w coś takiego? Kto wie. Rzuciłeś mi nowe, ciekawe światło na jego postępowanie, to by nawet wyjaśniało jego ostatnie morderstwo. Bo mi się to gryzło - że zrobił coś poniekąd bardziej nawet bezwzględnego, niż zabicie ojca w poprzedniej części - a więc jedzie tu bezwzględną ambicją, dążeniem do władzy po trupach, czymś co dla mnie jest ostateczną formą zła i chyba jedynym czynnikiem zdolnym zabić całkowicie sumienie w człowieku - a z drugiej strony widać, że nie jest jeszcze całkiem zły, nie chce zabić matki, nie chce być przeciwko Rey, ogólnie stwarza raczej wrażenie skrzywdzonego dziecka, które się zgubiło i które chciałoby się przytulić i pomóc mu i mieć nadzieję, że wyjdzie na prostą. Nie dziwię się, że Rey próbuje. Ale jeśli przyjąć, że Kylo wierzy w mozliwość stworzenia innego systemu, nie tak złego, a jednak kierowanego ciemną strona Mocy - to czyni jego zachowanie bardziej wytłumaczalnym i zrozumiałym. Tyle, że uważam, ze takie coś nie może się na serio udać i mam nadzieję, że nie do takiego 'happy endu' dąży film - bo to już byłoby rozwiązanie obrzydliwie relatywistyczne. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 stycznia 2018 03:03:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ogromnie polecam:

phpBB [video]


a następnie: http://starwars.wikia.com/wiki/Indiana

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 stycznia 2018 23:47:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Obejrzałem...
...i najlepszym filmem z serii Star Wars pozostaje: Rogue One...
...ale dalej minimalnie wyżej chyba "Przebudzenie mocy"... prawie na równi z bardzo dobrym "Ostatnim Jedi"...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 stycznia 2018 17:58:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Na razie nie mam czasu nic pisać, ale i my obejrzeliśmy wszyscy, i ogólnie w domu przeważa zachwyt. Ja chyba przyznałbym najniższą notę z naszej czwórki, ale też mi się bardzo podobało!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 stycznia 2018 18:48:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Na razie nie mam czasu nic pisać, ale i my obejrzeliśmy wszyscy, i ogólnie w domu przeważa zachwyt. Ja chyba przyznałbym najniższą notę z naszej czwórki, ale też mi się bardzo podobało!


Rozumiem, że odnosisz się do wklejonego przeze mnie filmu z Wookie Husky?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 stycznia 2018 19:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Smok pisze:
Obejrzałem...
...i najlepszym filmem z serii Star Wars pozostaje: Rogue One...
...ale dalej minimalnie wyżej chyba "Przebudzenie mocy"... prawie na równi z bardzo dobrym "Ostatnim Jedi"...

Znaczy się serio wolisz każdy nowy film od oryginalnej trylogii?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 stycznia 2018 20:43:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie... Bo z pełnym zaangażowaniem starą trylogię SW obejrzałem z 10 lat temu... - mam na dvd i zamierzam w styczniu obejrzeć... na razie chyba nowe rozdanie podoba mi się jednak bardziej... póki co zamówiłem za 60 zł Blue Ray -> ŁOTR 1 :D

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 stycznia 2018 21:43:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Tyler Durden pisze:
Rozumiem, że odnosisz się do wklejonego przeze mnie filmu z Wookie Husky?

tego również jeszcze nie miałem czasu obejrzeć (choć pewnie jest krótkie). mówiłem o Last Jedi.

Peregrin Took pisze:
Znaczy się serio wolisz każdy nowy film od oryginalnej trylogii?

O, idzie ku awanturze, fajnie :-)
Jakby co, to Atak klonów rządzi!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2018 16:06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Mój ranking na teraz:
1. Imperium Kontratakuje
2. Nowa Nadzieja
3. Powrót Jedi
4. Zemsta Sithów
5. Łotr 1
6. Atak Klonów
7. Przebudzenie Mocy
8. Mroczne Widmo
9. Ostatni Jedi

"Mam złe przeczucia" odnośnie IX części.

PS: Czy w VIII po raz pierwszy zaniechano tego tekstu?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2018 19:31:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
O, u mnie pierwsza piątka chyba tak jak u Ciebie. A dalej niewielkie przetasowania.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 22:07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Emilian, ale czym Ci tak zawinił ten Ostatni Jedi?! Ja mam swoje zastrzeżenia i niebawem je wyartykułuję, ale mam też rozliczne pochwały. Naprawdę bardzo dobry film i bardzo dobre gwiezdne wojny!

Choć chyba najfajniejszą sceną (no nie sceną - momentem) jest dla mnie, kiedy Chewie "wchodzi" do pokoju, tzn. do jaskini, w której Luke siedzi i kontestuje. Człowiek by się spodziewał, że to Rey coś wykombinowała tym swoim kijkiem, a tu jeb i włazi futrzak :D

Wookie Husky cudowny!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group