Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 02:10:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 czerwca 2005 21:53:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Się nie spodziewałem, że tak spodoba mi się ten film :!: :!: :!:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2005 21:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ech - obejrzało by się filmik z adekwatnym na listopadowy wieczór pozdrowieniem MAY THE FORCE BE WITH YOU...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2005 22:59:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Witek! mój nastrój skacze do * * * * 1/2 :D

To za tydzień na Lawę a wieczorem w domku Atak klonów na wideo ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 listopada 2005 10:55:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
czuję nadciągająca Moc!!! Może już dziś w nocy...!

Iii... don't wanna sell you death sticks... I wanna go home and rethink my life!

Jedi business... go back to your drinks!

if an item does not appear in our records, it doesn't exist!

I'm just a simple man trying to make my way in the universe

powerul you have become Dooku, the Dark Side I sense in you!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2005 19:19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Wczoraj obejrzałe ostatnią część sagi, czyli Zemstę Shithów. Resztę oglądałem w sierpniu, w czasie deszczowych dni, tak więc mam ogląd całości. Mimo rozmachu, różnych rekwizytów itp. całość jest, mówiąc delitkatnie, średnia. Całej sadze dużo brakuje by być przyzwoitym filmem. Dobry mit, to taki, który kręci się wokół jakiejś fundamentalnej osi, z których najpopularniejsza jest walka Dobra ze Złem. Ale równie dobrze mogła to być oś polityczna: wolność demokracji z jej przywarami contra sprawny totalitaryzm, lub coś w pobliżu. Można tego mnożyć (np. Rozum a Emocje). Ale w całej sadze ta oś gdzieś się rozmywa. W podobnej klasy (w sensie wizulanym) Władcy Pierścieni jest to wyeksponowane znacznie, znacznie lepiej.

Z drugiej strony brakuje jakiś introspekcji. Dla przykładu, co mnie uderzyło wczoraj - te widzenia umierającej Padme, które popychają Anakina w objęcia Ciemnej strony (kuszenie wizją ocalenia Padme) były za mało eksponowane. Gdyby to powróciło kilka razy - a przecież zagubienie i lęk jest główną przyczyną jego zdrady - ten motyw byłby wyraźniejszy. A tak trudno jest wyłapać, co też przytrafiło się młodemu Anakinowi.

Generalna ocena papki popkultury ***-.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 grudnia 2005 18:39:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gravi pisze:
Dobry mit, to taki, który kręci się wokół jakiejś fundamentalnej osi, z których najpopularniejsza jest walka Dobra ze Złem. Ale równie dobrze mogła to być oś polityczna: wolność demokracji z jej przywarami contra sprawny totalitaryzm,

hmm... no właśnie te dwie osi, o których napisałeś są właśnie tym, co spaja całość Gwiezdnej sagi! Cos się tu rozmywa?! Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie, jest to wyeksponowane jak jasna cholera i jeżeli do czegoś się przyczepiać, to raczej do zbytniej oczywistości pewnych tych przeciwieństw (holywoodzki czarno-biel itp.).
Zresztą ostatni film między innymi dlatego tak mi się podoba, że pozbył się nawet tej wady... zresztą czy to jest wada? film "mitologiczny" nie jest filmem psychologicznym ani innym studum czegoś tam, subtelność nie jest w nim konieczna, pewne rzeczy musza być ujaskrawione, żeby wydobyć sprawy fundamentalne. Moim zdaniem zwłaszcza po Zemście Sithów ten właśnie cel został osiągnięty w 100%.

Oś polityczna - co ci sie tu nie podoba? Cała intryga polityczna właśnie w nowej trylogii (no, zostawmy te nieszczęsce widma, ale w dwóch następnych) zyskuje niezwykle istotny i swietnie ukazany wymiar.

Oś dobro-zła? To już stara trylogia zrobiła w sposób klasyczny, a nowa dodała głębi, bo cała sprawa "przejścia" Anakina jest bardzo daleka od jednoznaczności.

Gravi, przeczytałeś PO obejrzeniu Sithów moje teksty o tym filmie tu? Polecam nieskromnie, bo jestem z nich naprawdę zadowolony a nie chce tu się przeklejać ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 lutego 2006 20:58:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
3bajki w innym wątku te obrazoburcze słowa pisze:
lepsze od trzecich Gwiezdnych wojen, bo nie mam luk w fabule.


... to niech się teraz wytłumaczy!!! Ja tam nie widzę żadnych luk w fabule.
Widzę sześć gwiazdek :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 21:40:13 
No to lece od tyłu.
Zemsta Sithów to pokaz jak filmu się nie powinno kręcić. Materiału w głowie reżysera jest na 4,5 godziny, a że do kina trzeba skrócić. I wychodzi taka szatka z nieprzekonywującą historią (jak to brat Kaczyński przejął władze nad imperium, przy pomocy czarnego rycerza Jedi Kurskiego ;)
Atak klonów jeszcze, jeszcze, choć ta cenzura przy scenach wyżynki do mnie nie przemawia, to jest wartość poprzedniej serii, gdzie jak miał być hard'core to był hard'core. Takie kino dla dzieci/modzieży, ale bez przeadnego owijania w bawełnę (dziewczynki z zapałkami to by Lucasowi zrealizować nie dali z tą amaerykańską polityczną poprawnością). Zresztą moze i atak klonów więcej niż jeszcze. Kurdupel co skacze i nawalanka w jaskiniach. Jak ktos (np. ja) lubi takie efekty to jest miodek, więc jest ok.
Nowa nadzieja - chyba najbardziej konsekwentny film w cyklu. Pierwszy i nie zwalony. Bo ja widziałem tą historię co ja mial Lucas zrobić jako uniwersalną historię, taką archetypiczną.
Pierwszy film - dla dzieci (poszedłem na nową nadzieję z nastawieniem dziecięcym i się nie zawiodłem. Film dla wyrośniętych 9-latków :) - historia o dorzewaniu, o nadzieji z jaką wchodzi się w dorosły świat (9latki dobrze odbiorą :) Poczatek miłości, rozłączenie z matką, wejście w świat dorosłych rycerzy. Polityka imperialna pełna chaosu (demokracja), ale rodzi się nadzieja na uporządkowanie.
drugi - nieumiejetność poradzenia sobie ze swiatem - aspekt jednostkowy i problemy demokracji z systemem. Nieumiejętnośc wyrażona najdobitniej w rzezi plemienia, które porwało matkę. Tej wyciętej sceny najbardziej brakuje. Film dla dla przed burzową chormonalnych 11-latków.
trzeci - nienawiść przeradza się w potegę zła. W warstwie jednostki szanse zostają zaprzeposzczone i gorycz przeradza się w nienawiść (siła jako wyznacznik panowania nad światem i nad przeciwnościami losu). W warstiwe społecznej - obnażając słabości demokracji wyniszcza się ją poprzez intryge i zdobywa władzę, która jest władzą tyrana [już druga część znamionowała przeobrażenie]. Film dla buntujących się 13-latków.

Grupa wiekowa i docelowa - chłopcy nie jest konieczna, bo historia robi sie uniwersalna. Natomiast z trylogii Radosne zaciekawienie-Niepokój i gorycz-Wygrana zła broni się tylko w pełni część pierwsza.

Co innego w pierwszej trylogii, która powstawała niejako przez przypadek. Gwiezdne Wojny jako film tzw. nowej przygody - obok Indiana Jonesa itp. Fajna jazda kinowa - połączenie wątku baśniowości i fascynacji technologiczną przyszłością. Można dorabaić do tego filmu jakieś idee, ale jest to po prostu fajna rozrywka z dobrem walczącym ze złem, jakąś idea mocy. Odwołujące się do tej dziecinności.
Powrót Dżedaj powstał jako kontynuacja bodajże na prośbę widzów (a może i same reżyserwi się podobało - warto zwrócić uwagę że historii Indiana Jonesa można traktować jako nieudanych sequeli, a raczje różnych historii osadzonych w tych samych realiach). Była to epicka wersja pirwszej części. Druga część za to jest dla mnie dość specyficzna. Imperium dokręcone żeby stanowiło to jakoś wspolną całość, a nie było zupełnie odrębne. Jeżeli standartem jest wstęp, rozwinięcie i zakończenie, to wstęp może i wystepuje, ale zakończenie nie bardzo :)


W każdym razie pierwsza trylogia była lekka w oglądaniu. Druga miała być inna. Bajkowość pierwszej cześci wyszła, inicjacyjna część związana z dorastaniem i zawodami/spełnieniami nie bardzo, a część pouczająca jak to się można stoczyć ni cholery.

----
Aha, Jaaba The Hut (pizza hut?;) plastikowy rządzi, a komputerowy jest słaby!!! :!: :)


Ostatnio zmieniony wt, 14 sierpnia 2007 16:42:28 przez 3bajki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 listopada 2006 19:54:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
http://youtube.com/watch?v=r_WERPN8KO8&mode=related&search= 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 listopada 2006 11:24:36 
Kacper mnie natchnął do wygłoszenia mojego mocno kontrowersyjnego poglądu, ustalonego kilka miesięcy temu podczas sesji gwiezdno-wojennej. Otóż, z całą pewnością za najlepszy uznaję epizod III, a drugie miejsce zajmuje u mnie epizod VI. Epizod V uważam jednak za przereklamowany. Żadna ze scen opisanych przez Kacpra w wątku filmowym nie może się równać z trójkątem Luke - Vader - Imperator. A i miśki nie są w stanie zniwelować przewagi "Powrotu Jedi" nad "Imperium kontratakuje".
Co do reszty stawki pewien nie jestem. Pamiętam jak mnie w kinie zmęczył "Atak klonów". I pewnie jest słabszy od "Imperium...", ale na jego korzyść działa jednak pewne świeże jeszcze rozczarowanie epizodami IV i V... A z kolei "Mroczne widmo" zawsze ogląda mi się świetnie...
Hehehe...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 listopada 2006 12:20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kamik pisze:
z całą pewnością za najlepszy uznaję epizod III

ooooo! :D :D :D

i ja doszedłem w końcu do tego wniosku!

A co do Imperium - Powrót, zgadzam się jednak bardziej z Kacprem (chociaż nie chodzi mi o Ewoki, są cute ;-)). Ale jak to nic z Imperium nie dorównuje trójkątowi? Przede wszystkim dramatyzm sceny "you're not my father" moim zdaniem jak najbardziej dorównuje, a po drugie Yoda!!!

Moja lista na dzisiaj jest nie do ustalenia, bo nie jestem w stanie przełknąć czwartego miejsca dla Ataku Klonów, które mi wychodzi drogą eliminacji, ale jednocześnie jest to najbliższa memu sercu i najwięcej razy oglądana część!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 listopada 2006 13:56:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Nie no, Panowie, przecież różnica między starym a nowym jest tak drastyczna, że gdybyście się na Gwiezdnych Wojnach choć trochę znali, to nigdy nie przedstawilibyście takich tez, jak powyżej ;-)

Prawidłowa kolejność wygląda tak :-) :
1. Nowa nadzieja (ok, dopuszczam zmiany, bo to ocena nieco sentymentalna)
2. Imperium kontratakuje
3. Powrót Jedi
miejsc 4,5,6 nie przyznano
7. Zemsta Sithów
miejsc 7,8 nie przyznano
9. Atak klonów
miejsc 10,11,12,13,14,15 nie przyznano
16. Mroczne widmo

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 listopada 2006 21:12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
ej, te wolne miejsca zostawiasz na twórczość fanowską? Oryginalna to maks 9 miejsc (choć nie ma się chyba co łudzić, 6 miejsc!)...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 listopada 2006 21:15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ha ha fajnie wygląda to zestawienie z Twoją sygnaturą :wink:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 listopada 2006 21:23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ale podobieństwo do Jody rzeczywiście jest :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group