Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:14:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 11:59:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja chyba wolę thrillery. W każdym razie z "Obcych" podobają mi się jedynie te skromniejsze pod względem wizualnym części, tzn. "Obcy. Ósmy pasażer 'Nostromo'" Scotta i "Obcy 3" Finchera. Można zawsze powiedzieć, że w całym cyklu jako takim nie chodzi o nic istotnego, ale dla mnie części druga i czwarta służą tylko i wyłącznie pokazaniu starć z tytułową istotą, o braku tajemnicy i napięcia nawet nie wspominając.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 12:32:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Delicatessen - widzialem.
nasluchalem sie opowisci o tym filmie - ochy i achy. i mi sie nie podobal. przerysowany, chcacy byc na sile "zakrecony".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 17:59:50 
No nie no nie.
Odjechany ale
Spójny
Może bardziej niż Lynch


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 21:50:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
http://members.home.nl/saen/Special/zoeken.html - skupcie się, trza znaleźć trzy szczegóły różniące te dwa obrazki... trudne to wbrew pozorom :)

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 21:56:30 
:puknijsie:

Ale ta gąbka co się po znalezieniu trzech różnic wyświetla, to jest z takiej kreskówki, co nie wiem jak się nazywa, ale sympatyczna ona jest. Tyle, że nie wiem czy w Polszcze ją emitują gdzieś. Ja na superRTL sobie pozwalam czasami. :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 21:59:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Cytat:
http://members.home.nl/saen/Special/zoeken.html - skupcie się, trza znaleźć trzy szczegóły różniące te dwa obrazki... trudne to wbrew pozorom
weźcie nie wyskakujcietu z takimi chamówami....:twisted: ja już tokiedyś widziałem i zawału o mało nie dostałem. Takie zabawy nie dla mnie.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 22:07:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
3 bajki.......te francuskie filmy fajne zdjecia mają ..ale zieją pustką straszliwą...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 08:02:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
ja na te francuskie filmy patrzę jak na dzieła sztuki - są niesamowite estetycznie - praca kamery - ludzkie twarze filmowane z bliska, naturalne, nieładne, spocone, nieogolone, stare, brzydkie, ale wymowne, klimat tworzony w tych filmach mi się podoba - mroczny bardzo - szczególnie w mieście zaginionych dzieci... no i żeby stworzyć w miarę spójny świat też trzeba mieć łeb... i jeszcze sięganie do takich dziecięcych strachów... generalnie to ja bym to do s-f wrzucił, a nie do horrorów... a że one są puste... może i tak, ale taki sam zarzut słyszałem kiedyś w stosunku do filmów Coenów - jakiś recenzent tak zniechęcał do bracie grdzie jesteś... i w sumie jak się zastanowić to racja - oglądnięcie tego filmu to świetna zabawa, ale czy on ma jakieś przesłanie ?... chyba podobnie jest z filmami Caro i Jeunet'a... a mi się one bardzo podobają.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 10:09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 09:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
Wczoraj oglądałem "Freddy kontra Jason" :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 11:21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Hulagu pisze:
skupcie się, trza znaleźć trzy szczegóły różniące te dwa obrazki... trudne to wbrew pozorom


Obrazek

Bardzo przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Choć, do pewnego stopnia główny bohater jest elementem swoistego dreszczowca - gdyby przejął władzę, to bym poważnie rozważał emigrację...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 12:30:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
lafjoy pisze:
Jest taki moment jak Bob w mieszkaniu wychodzi zza ściany i przełazi przez kanapę, jest maaaaakaaaaabryyyyyyczny.

Lafjoy'u - to z odcinka dziewiątego! Masz rację, BOB jest horrorem samym w sobie :shock:

Co do Delicatessen i Lyncha - protestuję!!
O Delicatessen napisałbym to samo, co Boskey: nasłuchałem się, a potem rozczarowałem. Rzeczywiście estetycznie sa niesamowite. Ale jakoś mnie nie porwały. Horrorem to one nie były chyba...
Lynch, proszę Trzech Bajek, jest tak spójny jak mało kto!!! (wszystkie filmy do kupy tworzą bardzo spójny świat, a to się nieczęsto zdarza)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 12:42:09 
Elrond: mi się puste nie wydają. A pusty na przykład Lynch z większością swych propozycji (diametralna różnica zdań)
no poza obcym 4
Miasto zaginionych dzieci trochę nie udane, ale jednak o nie odbieraniu dzieciom dzieciństwa (hmm, jakaś quasi-gnostycka interpretacja mi się nasuwa - bo w mroku, którym żyjemy radość znajdują jedynie dzieci i nie nalezy by dorosły okradał je z niej i w mrok jeszcze większy wtrącał)
Z Delicatessen najbardziej pamiętam klimat, ale z tego co pamiętam sens miało (Trio z Belville ma sens, ale pamietam bo w miarę niedawno widziałem, ale za jakiś czas też pewnie zapamiętam bardziej ogólny kllimat)
Amelia - czczenie dnia powrzedniego? fakt że na postmodernistyczną szkołę z liberalnymi wartościami, ale w sposób nie durny, ale ładny i spójny (choć znalezienie romantycznej miłości w sexshopie, to już jest morał z baśni XXI wieku). Jakkolwiek nowa mitologia/wzorzec światopoglądowo-etyczny mi nie odpowiada, to jednak za bezsensowny go nie uznam.

Poza tym jak to rzekł Kot, cuś w tym jest gry rezyser tworzy spójny wewnętrznie obraz. Cieżko wtedy czepiać sie treści, bo przeca piękne malowidło go mieć nie musi, aby było piękne (hmm, moze banialuki plotę, ale dla mnie plastycznosć odrębnym światem, którego nigdy za bardzo nie pojmowałem, przez co ma dla mnie wartość mniejszą, ale co nie znaczy że nie szanuję). No i Burton mi się kojarzy zaraz, którego pewnych rzeczy bardzo nie lubię, ale jakie to ładne.Albo Wong-Kar-Wai który już chyba zupełnie pusty (choć filmu z gejami nie widziałem, więc może tam była apoteoza nowych wartości i jakiś w filmie sens)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 12:51:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Lyncha uważam za największego moralistę współczesnego kina. Pusty???

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 12:59:01 
Lynch
Na pewno dosyć spójny. Wciaz sie obraca wokół pewnych elementów i je przekręca na różne strony. Na pewno interesujacy plastycznie (ładnym bym wszystkich jego filmów nie nazwał ;).
Choć czy większość tych filmów ma sens jako film pojedynczy? No, coż poza paroma z nich, to nie wydaje mi się. Włąsnie jako puste je odbieram - Postmodernistyczną zabawę elementami bez celu.


/Kurcze, sporą część tej dyskusji powielamy ze starego forum. W kazdym razie według nowoczesnej definicji sztuki, artysta wart jest tyle, na ile wywołuje odzew, czy wręcz spory. Wszyscy oni więc warci ;)/


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 listopada 2004 13:00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
Masz rację, BOB jest horrorem samym w sobie

W ramach nabijania liczby listów - w tej kwestii zgadzam się z przedmówcami.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group