Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:30:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 15:49:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..według mnie on ( Lynch) nie epatuje złem ..u niego po prostu zło jest złe !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 16:21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
dokladnie:)
|
|
|
\/

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 16:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
TO jest dobry....ostatnio 3cią część widziałem.....
a co jeszcze dobrego to: Halloween H20, choć nie nawidzę tzw. Halloweena....ci co byli na chacie w tym dniu wiedzą dlaczego :D

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2004 01:43:01 
Coby nic nie ukrywać 1 Ja - za które zostałem usunięty, więc się staram jak mogę by nikogo nie urazić, zwłaszcza w kwestiach politycznych [opcja UPR jest dla mnie zbyt abstrakcyjna chyba] - ryhu ryh 2 Ja - Niezwyciezony (ironia, bo moderator nie czytał listów, a mi się i tak zewnętrzny adres netu zmienił, więc mogłem tak czy siak, ale nie wróciłem po o by wzbudzac niesnaski - chyba ;) 3 Ja - 3bajki - samo się skojarzyło, po tym jak nie mogłem się zalogowac pod nikiem Niezyciężony po przebudowie forum. Zresztą się zastanawiam jak te wejścia mają się do W+N+M, i chyba trochę mają
/imie i nazwisko gdzie an starym forum tez powinno sie znaleźć, jakby kto szukał/

Cześciowa repeta tematu jest, ale z drugiej strony może jeszcze cuś wyjdzie w praniu.

Co do filmów które lubię Lyncha sie wypowiadałem i uważam że ma kilka perełek. natomiast doszukiwać się problemu dobro - zło w tak... (hmm, użyję jednak tego słowa)... kiczowatych filmach/serialach jak twin Peaks, Zagubiona Autostrada, to chyba przesada.
Te filmy mają swój urok, są bardzo ładne ujęcia, mają klimat, mają te same elementy, którymi się bawi reżyser. Ok, obejrzeć mozna, są tacy co uwielbiają takie kino, ale mnie to zupełnie kręci. Są jakąś tam definicją Pustyni Intelektualnej (nie umniejsza to wartości kreacyjnej, czy platycznej, czy też wyrazu indywidualnej twórczości unikalnego artysty). I nawet wczesne filmy Almodovara to przy nich niemalże Mooreowskie dokumenty z tezą.
:czytaj:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2004 11:35:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Pamietam jeszcze taki horror "Carrie" (chyba tak sie pisze), byla potem druge czesc tez chyba. Film o demonicznej nastolatce :evil:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 listopada 2004 19:58:25 
K.T.W.S.G. pisze:
MMMORRRRDDDOOOORRR !!!!!!!!!!!!!!!!!!


COOOOOOO?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



no wlasnie???????? :twisted:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2004 00:12:22 
A myślałem że się doczekam tej interpretacji dobra-zła w Twin Peaks i Autostradzie.
hejże?

edit: Chyba w temacie co sie stało znalezłem odpowiedź. Zachęcam jednak do kontynłowania (dobrze napisalem?) wątku tego, polskich komedii także. Rzadko bywam i będę jeszcze rzadziej, ale posty czytam dokładnie


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2004 00:34:42 
Chyba w temacie co sie stało znalezłem odpowiedź. Zachęcam jednak do kontynłowania (dobrze napisalem?) wątku tego, polskich komedii także. Rzadko bywam i będę jeszcze rzadziej, ale posty czytam dokładnie


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2004 15:17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 20:59:15
Posty: 44
Skąd: Mistyczne Miasto Lublyn
"Egzorcysta" is the bestest, Friedkin osiągnął mistrzostwo new journalismu w kinie.
Potem "Alien" - 1 i 3 część.

_________________
Im tylko o to chodzi, abyś nie wierzył w nic i stał się niewolnikiem - a potem jednym z nich...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2004 16:23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Alien cz. 1 i 2 jak dla mnie
+ Lśnienie + Autostopowicz
a z takich thrillerów raczej to 'Siedem'

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2004 10:43:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Cytat:
Chyba w temacie co sie stało znalezłem odpowiedź.

...pewnie znalazłeś. Szkoda, że wcięło tamtego posta, co go napisałem, bo był długi.
Spróbuję wrócić do tego... pewnego dnia. Na razie jeszcze mam częściową kwarantannę forumową ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 grudnia 2004 19:46:39 
Szczekam spokojnie :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 06:45:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Szczekasz jeszcze? ;-)

Najbardziej lubię horrory klasy B i to jeszcze w stylu "gore" (mnóstwo krwi zrobionej z keczupu). "Martwica mózgu", oczywiście. "Martwe zło", dwójka nawet lepsza niż jedynka.
Widocznie lubię je oglądać, bo natężenie uciętych kończyn, kościotrupów, posoki tryskającej z oczodołów itp jest tak duże - że w ogóle się niech nie boję :-D
Z "poważniejszych" horrorów faktycznie dobrze zrobione jest "To".
Thillery mniej mnie obchodzą. Chyba "Siedem " uważam za najlepszy. Specyficzną atmosferę ma też, sytuująca się już chyba na pograniczu thillera, "Gra".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 07:31:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jej! Jak to sie stalo, ze ja przegapilem ten temat! Wszak jestem beznadziejnie straconym dla swiata ambitnego i wysublimowanego kina intelektualnego, maniakiem horrorow. Klasa nie gra roli... moze byc A, moze byc B, a moze byc nawet O z kreska, lub Z. Mi tam rybka! Oczywiscie nie bede oryginalnym jesli stwierdze, ze "Evil Dead" wciagam nosem, "Teksanskie masakry..." i "Martwice mozgu" ogladam do snu, a najwybitniejszym tworca tego typu kina pozostaje dla mnie Ed Wood, z takimi dzielami jak "Plan 9 From Outer Space", czy "Ghouls Night Out" czy "Narzeczona Potwora". :twisted:

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 09:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Horrory i thrillery całkiem lubię. Z prostego powodu - bardzo dobrze relaksują po ciężkim dniu :mrgreen:
Dużo bardziej relaksują, niż przestraszają.

Z wymienionych wcześniej - klasyki różne - czyli np. "Rosemary's Baby", Lokator, Bob w Twin Peaks, Lśnienie, Misery...
Natomiast latające kończyny, krew z oczodołów i bebechy w ogóle - o których szanowni przedmówcy pisali - nieeeee.... Nie straszą, nie relaksują, co najwyżej zniesmaczają ... :)
A jeśli o zniesmaczaniu mowa - to prym wiedzie słynna scena zjadania mózgu z "Hannibala" (a także inne z tego filmu) - to już zupełnie nie dla mnie - horror/thriller jako wywoływacz odruchów wymiotnych... :x

Choć jeśli o Kinga chodzi - szczerze mówiąc wolałam oryginały czytać, niż adaptacje oglądać. ("wolałam" - licealistką będąc przeczytałam najważniejsze książki jego i od lat już tego nie czynię, nie wracam do nich) Ze względu na fabułę i budowanie napięcia, co często jest niepokazywalne. Zresztą, ja się dość przywiązuję do wersji oryginalnej i odbieganie od niej adaptacji potrafi mnie zirytować (typowe, chyba) - i tak np., "Lśnienie" książkowe jest - owszem - studium szaleństwa, ale konkretnie szaleństwa alkoholowego (o czym King wiedział sporo z autopsji); w filmie - jest to raczej szaleństwo po prostu, z alkoholem w tle.
Z drugiej strony jednak - aktorstwo w Lśnieniu i Misery - oczywiście prześwietne! Jack Nicholson i Kathy Bates rewelacyjni! W tym aspekcie filmy te są dużo lepsze, niż "Carry", moim zdaniem.

Lubię też Hitchcocka, Briana de Palmę, kiedyś - serial "Strefa mroku" ...

I czytać kiedyś bardzo - licealnie again - Edgara A. Poe i Lovecrafta.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group