Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 23 kwietnia 2024 17:44:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 16:34:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:09:22
Posty: 1119
glacek pisze:
czyli przetlumaczone "Milczenie owiec"


Widać Glacku, że żyjemy trochę w różnych światach. Bo to jednak jeden z najgłośniejszych filmów lat 90-tych i trudno było o nim nie słyszeć, ale przecież miałeś wtedy kilka lat, więc trudno się dziwić.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 16:49:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Jak tak wspominacie bardzo młode lata, to i ja okazuje się, że byłam po raz pierwszy w życiu w kinie na horrorze. Były to "przygody Tomka Sawyera", a scena gonitwy po jakiejś jaskini i ten nóż w ręku jakiegoś oprycha, spowodował, że wiele nocy przykrywałam się cała kołdrą myśląc,że w ten sposób zabójca mnie nie zauważy.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 16:55:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 10:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
lafjoy pisze:
Matko, myślałem, że mi serducho wyskoczy


Oj mi też serce mocniej zabiło.. :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 16:55:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
pamietam ze balem sie na Nocy zywych trupow - w wersji czarno-bialej sprzed kilkudziesieciu lat

Kiedys w teatrze telewizji pokazywano Sledztwo - na podstawie opowiadania Lema - tez dobre

No i Freddy Kruger tez mnie pare razy przestraszyl kilka-(nascie) lat temu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 17:10:29 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:29:52
Posty: 22
lafjoy pisze:
a oto ten filmik od BartaZ'a brrrrr. Przypominam, że tylko dla ludzi o mocnych nerwach.


zaraz go włącze..... no ale jakby mi serducho kipło to fajnie bylo tu z Wami na forum ..... żegnajcie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 17:11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:09:22
Posty: 1119
mistrz pisze:
żegnajcie

odezwij się, jak obejrzysz, bo już jeden Józwa nam tu umilkł na forum...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 listopada 2004 23:40:45 
Filmik od lafjoy'a - powinni zakazać puszczania takich reklam w telewizji. :)


Jednym z moich ulubionych horrorów pozostaje 'The Evil Dead' - klasyka horroru klasy B. Jeżeli ktoś lubi takie filmy, to gorąco polecam. No i niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju scena w całej kinematografii (a przynajmniej ja nie znam żadnego innego filmu wykorzystującego ten motyw) - drzewa gwałcące jedną z bohaterek. :)

'Rosemary's Baby' - zawiodłem się na tym filmie. Czytałem wcześniej książkę i w sumie film wydawał mi się gorszy. I w ogóle. Wszystko to mogło być lepiej zrobione. Po co na przykład było powiedziane, że to jednak jest dziecko Szatana? Uważam, że gdyby było do końca utrzymane w niepewności, czy Rosemary się wydaje tylko, czy też może faktycznie jest tak jak sądzi, to byłoby o wiele lepiej. Uwielbiam gdy filmy/książki kończą się niepewnością. M.in. dlatego uważam, że 'Osada' beznadziejnym filmem jest.

'The Texas Chainsaw Massacre' - bardzo mi się spodobał ten film. Ale oryginał. Remake już mam ale jeszcze nie oglądałem. Niemniej myślę, że będzie słaby w porównaniu z oryginałem. Gdy go oglądałem, to nie wiedziałem jeszcze, że w jakiś tam sposób jest oparty na faktach. Ale tak przeczuwałem, że społeczeństwo amerykańskie jest tak chore, że tam jest to możliwe. No i wiele się nie pomyliłem, niestety. :(
A jeżeli chodzi o remake'i, to ostatnio bardzo kiepski był remake w kinach. 'Świt żywych trupów'. Żałosne. Jak zombiaki mogą się tak szybko poruszać? Ja rozumiem, że to jakiś wymóg nowoczesnego widza - akcja musi być szybka jak na teledyksach w MTV. :( Smutek. Oryginał tego filmu był o wiele lepszy od remaku. Dla mnie na tyle dobry, że wszedł w poczet klasyków. W przeciwieństwie do wcześniejszej części tej trylogii, czyli 'Noc żywych trupów' - choć w tym przypadku tylko remake ogłądałem...
O 'Teksaskiej...' napiszę jeszcze, że film ten doczekał się trzech kontynuacji. Chętnie bym je obejrzał, ale raczej z ciekawości - nie sądzę by były coś cokolwiek warte. :)

'Ring' tylko japoński. O wiele, wiele lepszy. Ma w sobie to coś. Amerykański zbyt "spłaszczony". Więcej nie napiszę, bo musiałbym jeszcze raz obejrzeć. :)

Polecam polski film 'Medium' - ostatnio często zaczęli go znowu emitować w publicznej telewizji.

'The Shining' jak najbardziej. W ogóle jak dla mnie jeden z lepszych aktorów - Jack Nicholson.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 00:46:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 13 listopada 2004 19:08:38
Posty: 20
Skąd: krotoszyn
kiedys w dwójce w niedziele wieczorem zawsze puszczali cos alana edgara poe - balam sie strasznie, ale i tak nic nie przebije miasteczka twinpeaks......


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 01:06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
ja w dzieciństwie najbardziej bałem się laleczki chucky itp. do dziś niecierpię lalek i clownów :?

hmmm a mocne dreszcze ostatnio mnie przechodziły na filmie, niesttey nie pamiętam tytułu, w którym grał pan Bacon, który obudziwszy się z hipnozy zaczyna widzieć ducha dziewczyny zamordowanej niegdyś w jego domu i na końcu odkrywa jej zmumifikowane zwłoki zamurowane w piwnicy... niedawno leciał ten film bodajże w TVP1 albo ja go widziałem trochę wcześniej i nie powiem, całkiem dobry film...

BTW uwielbiam wszystkei części Obcego :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 02:27:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
Takich klasycznych horrorów to ja raczej nie lubię. Noc żywych trupów, ta pierwsza, czarnobiała była świetna wszelako.

Ale jeżeli chodzi o film-który-mnie-przeraził, to NIGDY w życiu nie byłem tak przerażony, jak po pierwszym obejrzeniu Zagubionej Autostrady. Ale i dużo mi dał ten film do myslenia... Katharsis totalna!!

PS. Końcówka ósmego odcinka Twin Peaks poza tym - ale to trzeba najpierw obejrzeć poprzednie siedem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 02:32:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:09:22
Posty: 1119
Jest taki moment jak Bob w mieszkaniu wychodzi zza ściany i przełazi przez kanapę, jest maaaaakaaaaabryyyyyyczny. Aż się wzdrygnąłem pisząc to. W ogóle to Bob jest dla mnie horrorem sam w sobie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 03:46:53 
Do Frediego Krugera części III mam sentyment. Milczenie owiec uważam za całkiem sympatyczne.
Ring ujdzie (bo Japoni to zawsze mi uchodzi ;)

Lśnienie jako studium obłędu jest znakomite. Zresztą może o to chodzi w horrorze/trilerze - patologia w relacjach miedzyludzkich na tle skrajności wychodzi jeszcze bardziej?
Rzecz, czy Obcego numero uno, to mniamuśne filmy były. A splatterpunki niespecjalnie.
Z filmów które kojarzą mi się z tandetą (horrory,thrillery - przepraszam lecz bardzo) dodał bym jeszcze kilka całkiem niegłupich sensacji tudzież obrazów science fiction. Ale wątku nie będę rozbijał.

A czy Delicatessen można zaliczyć do horrorów? To był film bardzo, bardzo. Co robi reżyser Delicatessen teraz?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 10:10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
3bajki pisze:
Co robi reżyser Delicatessen teraz?

ten film zrobiło dwóch panów - Jeunet i Caro, razem zrobili jeszcze kapitalne Miasto zaginionych dzieci, a potem im się drogi rozeszły - Jeunet został gwiazdą - Obcy 4 i Amelia, a o Caro słuch zaginął... ale z francuskiej szkoły to są jeszcze dwa fajne filmy, nieco zbyt komercyjne - Braterstwo wilków i Vidoq


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 10:42:01 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:29:52
Posty: 22
lafjoy pisze:
odezwij się, jak obejrzysz


jak widać moje serducho wciąż bije/ lafjoy filmik fajny :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 listopada 2004 12:41:51 
Dzięki Kotu :piwo:
Już wiem dlaczego Amelię tak lubię
/swoją drogą nie kojarzy Wam się czasem Delicatessen z Lynchem nieco?/


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group