Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 02:46:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 11:54:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
No tak, właściwie większość straszydeł już wymieniliście. Po pewnych seansach mam traumę i (jak niektórych) przerażają mnie piłeczki ping-pongowe, laleczki, klauny... nienawidzę klaunów! A z ulubionej tu beczki-Jaskrawe kolory, karły... yach! Karły! Wolę klauna niż karły! Bo mnie przeraża to, co możliwe i żadne wymyślane potwory, frankensztajny i przerośnięte pajęczaki nie robią na mnie wrażenia. Za masakrę uważam dzieci w horrorach. "Omen" (po co to?), "Lśnienie" (dziewczynki pojawiające się na sekundę! to gorsze niż rowerek!), nawet "Szósty zmysł"-horror nie horror...ale robi wrażenie. Dzieci przerażają i laleczka Chucky przeraża. Zawiodły mnie tylko rozbuchane "klasyki": Dziecko Rosemary, Misery (klasyk?). Zawiodły, bo nie straszyły. A horror musi straszyć chyba?
O! "Ptaki" owszem, niezłe. Freddie Krueger w dzieciństwie nie pozwolił mi zasnąć (btw. blisko mojej chatki jest ulica Wiązów...). Poza tym jakoś trudno mnie przestraszyć. Ostatnio bałam się na Ringu.
A z miłości-uwielbiam Draculę Coppoli. jeden z najpiękniejszych filmów na świecie.
To tak na szybko... a! Jeszcze Mechaniczna pomarańcza-samo zło!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 12:00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
manool pisze:
Misery (klasyk?). Zawiodły, bo nie straszyły. A horror musi straszyć chyba?


No ale Misery to nie horror jednak. Chyba thriller raczej, a i to specyficzny...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 12:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
seria piatek 13 :faja: 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 12:06:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Taaa... Niedawno w TV - "Piątek 13 VIII" :hahaha: 8)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 12:29:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
monika pisze:
No ale Misery to nie horror jednak. Chyba thriller raczej, a i to specyficzny...

W sumie tak, ale chyba miał trochę trzymać w napięciu. A King tym bardziej... Ale oki, nigdy nie umiałam trzymać się ściśle gatunków. Czasem granice wydają mi się zbyt płynne. To może horrory to tylko te z genetycznymi modyfikacjami w roli głównej? :) mutanty itakdaleje. Łatwiej by było.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 12:51:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Co prawda sjp.pwn.pl daje definicje horroru i thrillera prawie identyczne (dzieło, które ma akcję sensacyjną i pełną grozy), ale generalnie chyba uznaje się, że thrillery przedstawiają sytuacje straszne (straszące), które na upartego mogłyby się wydarzyć w rzeczywistości (psychopata, niebezpieczne zwierzęta, terroryści), a horrory takie, które po prostu nie istnieją (wilkołaki, wampiry, duchy, potwory). To i tak nie daje jasnej odpowiedzi, bo dla chrześcijan "Egzrocysta" mógłby się na upartego wydarzyć, a dla ateisty - nie :wink: Podobnie z "Obcym" albo nawet Matrixami - w sumie - nie wiadomo, czy kiedyś to nie będzie możliwe ;-)


A Ring (znaczy - japoński, bo amerykańskiego nie widziałem) rzeczywiście przerażający...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 14:05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
manool pisze:
To może horrory to tylko te z genetycznymi modyfikacjami w roli głównej?

W sumie tak to chyba rozumiem, choć na definicjach też się zbyt dobrze nie znam.
A Misery mnie trzymało w napięciu - takim specyficznym: psychologiczno-paraliżująco-klaustrofobicznym ;) . Choć "straszny" (w takim klasycznym horroro-thrillerowym znaczeniu) ten film może rzeczywiście nie jest.

Jeszcze a propos Kinga - książek i ich ekranizacji. Bardzo częstym schematem, który King stosuje, jest bazowanie na czymś zwyczajnym, a potem zamiana tego w koszmar (widać to np. w opowiadaniach - zwykłe przedmioty stają się złowrogimi bestiami itp. itd. ;)). Czytałam dawno temu jego książkę pt. "Christine" (średnią raczej) - przeczytawszy opis na obwolucie, byłam pewna, że nie przestraszy mnie ona ani trochę - gdyż siedliskiem zła wszelkiego miał być .... SAMOCHÓD o imieniu Christine właśnie! (Samochód - dla Amerykanów zwłaszcza - przedłużenie domu.) (prawie RODZINA!) Spodziewałam się raczej czegoś żenującego, śmiesznego i absurdalnego! Ha! Pomyliłam się (choć książka średnia)...
Natomiast całkiem niedawno widziałam film na podstawie tej książki. Porażka kompletna - TO było żenujące! I w takich momentach wyraźnie widać talent Kinga (w swej kategorii - literaturą przez duże EL to to nie jest, oczywiście), z którego ZAWSZE coś zginie w ekranizacji... Choć czasem coś jest dane w zamian - np. Nicholson..

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 10:04:45 
Kinga nie cenię wcale, ale jeśli lubiz to polecam książkę o tym jak on pisze książki. Nie pamiętam,ale chyba to było w formie wywiadu. To chyba jedyny tytuł, który mnie zainteresował, po przeczytanych fragmentach. Popytaj w księgarniach , a się dowiesz. [liczę na to że Pet zaraz da znać ;) ]

A ostatnio oglądałem Smakosza 2 :oops: Co to zmęczenie i ból robi z czowieka :lol:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 10:37:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
3bajki pisze:
ale jeśli lubiz to polecam książkę o tym jak on pisze książki.


"Lubię" jest niewaściwym określeniem - "lubiłam" raczej, jakieś 12 lat temu. I - jak już pisałam - wracać nie mam ochoty (wyrosłam chyba).
Ale dzięki - może ktoś inny z polecenia skorzysta :)

I jeszcze a propos mutantów... hehe...to chyba na temat, choć przewrotnie trochę.
Największy prawdziwy horror (choć może raczej thriller ;) ) , jaki widziałam ostatnio, to program wieczorem późnym na MTV - "Chcę mieć znaną twarz", czy coś w tym stylu... MASAKRA :shock: :? :x :(
Opercje plastyczne, które mają z człowieka zrobić Elvisa, a robią maszkarę, jaką Elvis nie był w najgorszych nawet latach swych... Pomijając już ideę samą - bycia kopią.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2005 09:08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
monika pisze:
"Lubię" jest niewaściwym określeniem - "lubiłam" raczej, jakieś 12 lat temu. I - jak już pisałam - wracać nie mam ochoty (wyrosłam chyba).


A ja Kinga lubilem, lubie i (mam nadzieje) lubic bede. Mowiac szczerze mam kompletnego hopla na punkcie jego pisaniny. Jak do tej pory udalo mi sie przeczytac wszystkie jego ksiazki, ktore zostaly wydane w Polsce (czyli w praktyce wszystkie powiesci i wiekszosc opowiadan). Obecnie jestem w trakcie lektury "Dance Macabre", czy ksiazki nie bedacej podobnie jak "Pamietnik..." beletrystyka, tylko rozprawa na temat istoty grozy w literaturze i filmie. Ciekawe. Ze wszystkich jego powiesci najchetniej (i najczesciej zarazem) wracam do:

"Bastionu" czyli apokaliptycznej wizji swiata, w ktorym ocalale po przejsciu zarazy "zle" i "dobre" niedobitki ludzkosci probuja na nowo tworzyc lad.

"Miasteczka Salem" czyli pierwszej ksiazce Kinga, ktora w ogole przeczytalem, a ktora do dzis uwazam za jedna z najlepszych powiesci o wampirach jaka powstala (na rowni z "Wywiadem z wampirem").

"To!" czyli fajnej ksiazce o dorastaniu i przyjazni... z mordercza istota w tle ;)

Z kazdym, ktory powie, ze King to nie artysta, tylko komercyjny do szpiku kosci rzemieslnik, zgodze sie co do joty... ale i tak bede twierdzil, ze to moj ulubiony pisarz :)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2005 10:04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Pet pisze:
"Miasteczka Salem" czyli pierwszej ksiazce Kinga, ktora w ogole przeczytalem


O! To też moja pierwsza książka Kinga była! :)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2005 12:30:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 31 stycznia 2005 02:20:37
Posty: 319
Skąd: Ant(y)werpia
Wszystkie japonskie "Ringi"...strach sie bac...i "Dark Water" tez spoko jest... amerykancy juz nakrecili po swojemu ten film, nie widzialem jeszcze ale pewno bedzie malo straszny...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 sierpnia 2005 22:39:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
bury pisze:
Wszystkie japonskie "Ringi"...strach sie bac

widziałam pierwszy i wcale się nie bałam. szczerze mówiąc nawet nie łapałam klimatu bo ich język i to w jaki sposób się zachowują bardzo mnie jakoś smieszy.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 sierpnia 2005 23:04:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
K.T.W.S.G. pisze:
Czy jest to już po polsku? Gdzie można to zdobyć...????



Po polsku to juz jest od parunastu lat. A ze pare miesiecy temu ukazalo sie kolejne wydanie (na okladce jest pegaz czy cus takiego) to najpewniej dostaniesz to w kazdym empiku :).

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 sierpnia 2005 23:33:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 31 stycznia 2005 02:20:37
Posty: 319
Skąd: Ant(y)werpia
natalia pisze:
widziałam pierwszy i wcale się nie bałam


....to jestes mniej strachliwa jak....ale tak na serio, to podobaly mi sie...film powstal na podstawie powiesci "Ringu" Kojiego Suzuki ...powiesc przeniesiono w trzech odslonach na ekran The Ring- Krag-Ringu prod.japonskiej z 1998 r oraz Ring prod koreanskiej z 1999 roku...(tego niestety nie widzialem) oraz amerykanska wersja z 2002 r...
tu wiecej o samej powiesci i autorze
http://horror.com.pl/books/recka.php?id=62


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group