Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:05:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

którego Terminatora lubisz najbardziej?
T1 20%  20%  [ 11 ]
T2 53%  53%  [ 29 ]
T3 4%  4%  [ 2 ]
nie lubię żadnego 24%  24%  [ 13 ]
Liczba głosów : 55
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 stycznia 2015 10:34:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Na fali wymiany zdań z pilotem odświezyłem sobie ten wątek i trafiłem na swój post sprzed prawie 10 lat dotyczący czwartej części cyklu, która na onczas jeszcze nie istniała.

Pet w 2005 roku pisze:
1) Film rozgrywalby sie nie w "terazniejszosci" (jak wszystkie poprzednie), a w "przyszlosci" rzadzonej juz przez maszyny.

2) Byla by szansa pokazania wszystkich robotow bojowych, ktore walcza z ludzmi

3) Terminatorow nie bylo by juz tylko dwoch, ale cale legiony, a wiec...

4) ...bylaby sposobnosc do nakrecenia scen batalistycznych, ktorych w kinie na taka skale jeszcze nie bylo: bitwa poemiedzy ludzmi, a robotami

5) Mozna by pokazac scene, o ktorej mowi T-800 w T3 (czyli smierc Johna Connora z reki T-800, ktory pozniej zostaje przeprogramowany przez zone Connora i wyslany do przeszlosci)... nie mowiac juz o tym, ze mozna by pokazac, zalazki akcji, ktore znalazly sie we wczesniejszych filmach.

6) No i przede wszystkim (ale to juz tylko i wylacznie moje marzenie), mogloby sie w koncu okazac, ze tak naprawde za calym buntem maszyn, wcale nie stoi Skynet, tylko zywa osoba, z krwi i kosci, ktora nim steruje (moglby to byc np. jakis szalony/sfrustrowany/zadny zemsty itp, itd hacker), ktora to postac zagralby... stary i pomarszczony senator Schwarzenegger (co by wyjasnialo skad wzial sie pierwowzor T-800). To bylby czad.


Nieskromnie muszę zauważyć, że 5 na 6 punktów trafiłem. :)

Przy czym fakt, że scenarzysta T4 nie skorzystał z propozycji nr 6 wskazuje, że jest z niego dupa wołowa, a nie scenarzysta. :P

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 stycznia 2015 11:18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Pet pisze:
fakt, że scenarzysta T4 nie skorzystał z propozycji nr 6 wskazuje, że jest z niego dupa wołowa, a nie scenarzysta.
true story!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 stycznia 2015 12:25:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
:piwo:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lutego 2015 19:55:50 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
W końcu obejrzałem czwórkę. Generalnie podobała mi się (solidne kino akcji), chociaż fabularnie końcówka to straszna lipa [Skynet od środka ma tak słabą ochronę, że poza jednym(sic!) Arnim to można tam se robić co dusza zapragnie ;) ]

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 czerwca 2015 09:15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Byłem wczoraj w kinie... Nowy Terminator Genisys od 1 lipca, trailer jest ukłonem w stronę fanów T2 więc i moją... jest come with me if you want to live, jest get out jest i'll be back !

Akcja promocyjna jest świetna - Arni chodzi po ulicach i robi se jaja !!!
https://www.youtube.com/watch?v=w81g199L8YA

a tu trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=1Fj5Ih2TmIY

fajnie :)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 lipca 2015 16:33:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Wiem, że urlopy (a może u niektórych jeszcze wakacje), ale może jakieś forumowe wyjście? Crazy, Bartłomiej?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 lipca 2015 21:18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
nie wiem dlaczego nie chce mi się iść na ten film...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lipca 2015 13:41:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Ja byłem. Myślę, że fani pierwszej i drugiej części będą zawiedzeni.... Arnold gra rolę komediową w tym filmie. Tego cyborga nie można się bać tak jak to było w Dniu Sądu. Schwarzenegger w jakimś wywiadzie mówił, że czwarty film z Bale'm "ssie". Moim zdaniem ten najnowszy nie jest lepszy od poprzedniego.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lipca 2015 21:08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Quilombo pisze:
Arnold gra rolę komediową w tym filmie.

ale to akurat jest zachęcające - już w Dwójce były elementy komediowe i zdawały egzamin, a w Trójce to już w ogóle!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lipca 2015 16:09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Ale jeśli masz na myśli "asta la vista" czy "talk to hand" to dla mnie są to przykłady dobrego humoru. Z drugiej strony w tym najnowszym Terminatorze takich dobrych też nie brakuje ale postać, którą gra Arnold powinna w tym filmie wzbudzać inne emocje i reakcje niż uśmiech na ustach. Ale film myślę warto obejrzeć. Jeśli go nie traktować jako kontynuacji dotychczasowych części to nawet fajna, wakacyjna rozrywka.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 lipca 2015 22:51:02 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Za rzadko tu zaglądam Miki, żeby odpowiadać na takie propozycje.
Poza tym mam z niewieloma osobami z forum kontakt poza nim i myślę, że tak jak jest, ma to większy sens.

T5 mi się podobał.
Była masa odwołań do 1 i 2 i ten film bazuje na odowłaniach, stąd spokojnie postawiłbym ten film obok obu tych części (wyżej niż T3 i T4).
Można jakieś elementy wspólne znaleźć od biedy z T4, natomiast całe T3 jest po prostu pominięte.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 lipca 2015 06:31:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
nie wiem dlaczego nie chce mi się iść na ten film...


Mi się chciało, bo jako fan serii postanowiłem skonfrontować się z kolejną częścią cyklu. Jak się okazało powinienem chyba grzecznie siedzieć w domu tak jak Crazy.

Do rzeczy! (uwaga! mogą być spoilerki)

Zacznę od końca - po wyjściu z kina zadałem sobie pytanie, czy to ten film był tak beznadziejnie durny i zasłużył na jakiś promil gwiazdki, czy to jednak ja jestem głupi i nic z niego nie zrozumiałem. Przespałem się z dylematem i wybrałem rozwiązanie kompromisowe: ten film jest tak głupi i nie trzymający się kupy, że mówienie w jego przypadku o jakiejkolwiek logice i sensie, to nieporozumienie.
Twórcy widocznie nie byli zadowoleni z wpływów uzyskanych przez T4 (który choć może nie rewelacyjny, to jako kontynuacja serii był krokiem w dobrym kierunku), więc postanowili olać przyszłość i znowu wrócić do przeszłości. Ponieważ jednak w T1, T2 i T3 wszystko co było do opowiedzenia zostało opowiedziane, to trzeba zacząć kombinować. No i tu zapinamy pasy i odkładamy mózg na półkę, bo w kontekście poprzednich części, konsekwencji sensu i logiki nie ma w tym wszystkim za grosz. Najpierw wylądujemy wraz ze "złym" T-800 i Kyle'm Reesem w 1984 roku - dokładnie w momencie gdzie zaczynał się T1, ale tam już będą na nich czekali (uwaga, uwaga!) "dobry" T-800 i zły T-1000. Parafrazując Skippera: "Ach, te podróże w czasie. Zaczyna się od potrzeby sklepania Skynetu, a kończy na kilku mrukliwych Terminatorach..." Próba "logicznego" wytłumaczenia dlaczego jest tak właśnie, podjęta przez Popsa (zgadnijcie kto to), to brutalne chłostanie inteligencji widza... a dalej jest jeszcze lepiej. Np. Sara i Kyle przeskoczą biegusiem do 2017 roku, gdzie będzie na nich czekał John Connor i wszyscy bardzo się ucieszą, że rodzina w komplecie, nie zadając sobie pytania jak to możliwe, skoro w tej wersji Kyle i Sara nie mieli okazji do tego, żeby począć "bohatera przyszłości". A potem już tylko ucieczki, coraz bardziej spektakularne wybuchy i nawalanka z prześladowcą, który jest jeszcze bardziej niepokonany niż wszystkie terminatory z poprzednich części razem wzięte. DRAMATYCZNA NUDA! - analogia z coraz bardziej zmultiplikowanym agentem Smithem z kolejnych Matrixów jak najbardziej na miejscu.
Akcenty komediowe? Ależ owszem! Jest ich pod dostatkiem! Ten film to w zasadzie komedia od początku do końca. Nawet nie pastisz, tylko autoparodia (i to zamierzona). Arnie próbujący się uśmiechać (dla lepszego wtopienia się w tło), czy występujący przed Kylem w roli nieufnego "tatusia" broniącego swojej córeczki jest naprawdę śmieszny. Tylko co z tego? Ponieważ dostajemy tu kilka dokładnie odwzorowanych scen z T1, to dzięki temu łatwo sobie przypomnieć klimat oryginału (ponury i duszny jak klimat IVRP) i niestety T5 nie wychodzi z tej konfrontacji obronną ręką. Człowiek uświadamia sobie boleśnie jasno dlaczego T1 zapisał się na stałe w historii kina i dlaczego o T5 nikt nie będzie pamiętał już za miesiąc.

Mówiąc krótko: dno i pięć metrów mułu.

Aha! Dla "odświeżenia" serii akcję przeniesiono z LA do San Francisco. Ponieważ zakończenie daje możliwość kontynuacji, to proponuję, żeby kolejna cześć odbywała się na Hawajach i nosiła tytuł "Terminator 6: Vacation mission".

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 lipca 2015 16:17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
No patrz, a mi się w międzyczasie już zachciało iść ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 lipca 2015 19:22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
To idź. Tylko żebyś potem nie miał pretensji, że nie ostrzegałem. ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 lipca 2015 10:13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja miałem iść wczoraj. Jest taki typ seansów, który się nazywa Multikino Baby - przeznaczony dla rodziców z małymi dziećmi. Dźwięk jest tam trochę ściszony, klimatyzacja przyjazna, a pod ekranem rozłożone jakieś zabawki, maty, bujaki itp. No i idea jest taka, że dzieciaki dokazują, a ty sobie oglądasz film. Nie byliśmy do końca przekonani, czy obejrzeć film w takich warunkach się uda, ale zdecydowaliśmy się pójść na zasadzie ciekawostki. W Poznaniu jest jeden taki seans w tygodniu, w środę, w samo południe i traf chciał, że wczoraj miał być akurat nowy Terminator (kto i na jakiej zasadzie dobiera filmy na te seanse - pojęcia nie mam). Więc uznaliśmy, że skoro standardowo po śniadaniu Adaś około 10.00 ucina sobie około czterdziestominutową drzemkę, to wszystko idealnie predysponuje nas do udania się na wyżej wymieniony film.
Jednakowoż Adaś pokazał, że ma w nosie nasze pomysły i takie plany to proszę z nim ustalać. Wczorajsza drzemka pośniadanna trwała dwa razy dłużej niż zwykle i tyleśmy widzieli Terminatora.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group