Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:48:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

którego Terminatora lubisz najbardziej?
T1 20%  20%  [ 11 ]
T2 53%  53%  [ 29 ]
T3 4%  4%  [ 2 ]
nie lubię żadnego 24%  24%  [ 13 ]
Liczba głosów : 55
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 lipca 2009 21:29:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Elektricki mordulec prawdopodobnie przyjedzie do Łodzi na rocznicę wyzwolenia getta.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 09:49:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Obrazek
Terminator 4: Ocalenie *****

Na ten film po rzuceniu okiem na recenzje poszedłem jak na gniota sezonu i srogo się rozczarowałem.

Bo to kawał dobrego kina akcji klimatem nawiązujący do kultowej serii... Powiem więcej: to nie jest najsłabszy film z tej serii... Moim zdaniem ta część jest ciekawsza od poprzedniej... Wiem co piszę, bo niedawno odświeżyłem sobie całą serię...

Bardzo podoba mi się swoboda z jaką nakręcono tą część. Świat przyszłości który do tej pory w filmach z serii Terminator znaliśmy z jakichś zamglonych zaciemnionych obrazów nabrał kształtów - jest realny i pokazany z wielkim rozmachem, a przy tym nie jest sztuczny... Przypomina do złudzenia świat gry Fallout 3 i wcale nie jest to zarzut (nawet jest radiostacja Connora)... stołeczne pustkowia z tej gry to świetnie stworzony świat... Patrolujące ten świat terminatory są różnorodne i mają różne cechy, a garstki niedobitków ukrywają się przed bezlitosnymi maszynami.
Obrazek

Od strony akcji i efektów jest to kino najwyższej próby. Reżyser gubi się jednak jak przychodzi do scen bardziej intymnych i mających chwytać za serce... ale i tu nie jest źle. No w każdym razie nie jest dużo gorzej niż w poprzednich terminatorach... Znowu da się dopatrzyć wątku człowiek-maszyna i się nad nim w nielicznych chwilach wytchnienia zastanowić.

z kultowych i odnoszących się do poprzednich części serii rzeczy: znowu jest pościg ciężarówką, znowu jest wielki finał w fabryce, znowu pojawia się Arni, ale tym razem jako kukła i zupełnie niepotrzebnie. Warto ten film zobaczyć choćby dla dwóch scen nawiązujących do poprzednich części, które mnie bardzo rozbawiły. Po pierwsze mały Kyle który rzuca do Marcusa Wright'a kultowe zdanie: "Come with me if you want to live", a po drugie John Connor mówiący "I'll be back".
O dziwo w całym filmie najmniej podobał mi się Christian Bale jako John Connor... Problem w tym, że nie miał on nic do zagrania... i chyba dla podkreślenia tego jakim jest twardym bohaterem kazali mu mówić głosem batmana co mnie niepomiernie irytowało...
Z drugiej strony bardzo fajna rola Sama Worthington przekonująco grającego cyborga który nie wiem, że jest cyborgiem...

Moje jedyne zastrzeżenie, to to, że moim zdaniem ciekawiej byłoby gdyby pierwsza scena filmu pojawiła się dużo później jako retrospekcja, ale i tak jest ciekawie...

Końcówka filmu stanowi punkt wyjścia dla kolejnych części serii na które z przyjemnością poczekam...

no w każdym razie polecam... dla fanów serii pozycja obowiązkowa...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 11:52:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
O!! Zaskoczyłeś mnie, ale i bardzo zainteresowałeś!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 września 2009 14:01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 21:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Nie widziałem IV, dla mnie jedynka to jedynka, toż od niej powstała cała nazwa podgatunku SF - "tech-noir"; kultowa rzecz. Dwójka nieco niżej, ale też ją lubię.

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 września 2009 12:00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
pono Terminator 2 ma się pojawić w 3D! ooo, Terminator w Imaksie, to by było coś!

a czwórkę w końcu przegapiłem :?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 września 2009 13:36:12 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Nie zgadzam się z Kotem.
Nawet, jeżeli potraktujemy "czwórkę" jako kino akcji czystej wody, poziom scenariusza nie odpowiada nawet obniżonym dla tego gatunku standardom. W ostatnich latach filmy akcji w różnym stopniu kładły nacisk opisywaną historię. Od "Iron mana" przez "Szklaną pułapkę 4" po "Watchmen", scenariusz bywał mniej lub bardziej orginalny, podejmowano nierzadko ważne i wiecznie żywe wątki w rozmyślaniach o wojnie, człowieczeństwie, wolności itp. . Jednak nawet w scenariuszach, które nie miały podobnych ambicji prawie zawsze widać było wysoką sprawność literacką autorów. Pod pewnym względem scenariusze przypominały oszałamiające efekty specjalne - były napisane spójnie, technicznie nienagannie, niezmiennie wciągające (nawet jeśli czasem głupawe).

W przypadku terminatora "czwórki", scenariusz woła o pomstę do nieba. Wygląda jakby autor pisał go na kolanie w parku na ławce. Podmuchy wiatru wywiały niektóre kartki, ale scenarzysta nie zmusił się do wstania i pozbierania ich z ziemi. Widać że przeczytał coś z P.K. Dicka, ale zaadaptował te pomysły ze sprawnością przeciętnego ucznia podstawówki.

Gwóźdź do trumny przybił reżyser, który może i wizję świata po apokalipsie miał, ale umiejętności opowiadania historii już niestety nie.

To niestety nie jest tak, że kinu akcji wystarczą wybuchy, efekty specjalne, krew i trochę seksu może. Bez minimalnie chociaż interesującej historii film leży. Przykładem niech będzie pierwsza część "Transformersów", podczas finału której zwyczajnie zasnąłem mimo wspaniałych scen podniebnych walk robotów.

"Terminator: Ocalenie" jest filmem nudnym. :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 lutego 2010 16:56:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie zdawałam sobie sprawy, że to takie fajne filmy! wydawało mi się, że to bezmyślna łupanka jakiegoś mięśniaka. rok temu już grało to u nas w domu za sprawą staśka, któremu pozwoliliśmy obejrzeć w nagrodę za odwagę, ale ja może widziałam 1-2 sceny, które mnie nie zainteresowały. tymczasem teraz obejrzałam w całości dzień po dniu trzy części i normalnie jestem fanem!
rewelacyjne kino! no i arnold - super!
więc tak:
1 i 2 - mają po równo max. gwiazdek, nie potrafię zdecydować, która lepsza.
ale 3 jest już gorsza, zastanawiam się dlaczego. jest zbyt nowoczesna, wypieszczona i błyszcząca. nie ma klimatu. no więc daję ****

w każdym razie wysoki poziom rozrywki, zero nudy, ani sekundy.
dziś kupujemy czwartą część ale obejrzę chyba dopiero jutro, bo familijnie, a stasiek tak na wszelki wypadek woli takie filmy oglądać w dzień :wink: zresztą a propos familijnego oglądania: kiedy mieliśmy włączać dwójkę, stasiek mówi do mnie: mamo, ale tu jest bardzo dużo brzydkich wyrazów, ale nie musisz mi nic mówić, bo ja wiem, że tak się nie mówi :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 lutego 2010 17:12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
obejrzałam właścnie czwórkę.
niestety najsłabsza z całej serii - ***+
nie nudziłam się wprawdzie, ale mam kilka zarzutów. przede wszystkim dobór aktorów - obaj główni męscy bohaterowie w identycznym typie urody i to do tego stopnia, że przez 1/3 filmu ciągle nie byłam pewna, czy to konor czy markus, a przecież nie jestm japończykiem, dla którego każdy biały wygląda tak samo :wink: scenariusz jednak lekko poplatany i nie rozumiem, dlaczego właściwie nadal jest problem, skoro udało się wysadzić cały skajnet :roll: no i największy minus - cała ta holyywoodzka ckliwość, wątek zakochania się żołnierki w robocie no a ostatnia scena to w ogóle na gwiazdki minusowe :oops:

a poza tym informacyjnie: najmniej przemocy, najmniej przekleństw :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 lutego 2010 01:03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W ogóle bardzo się cieszę, że tak się spodobało! To teraz może trochę mniejsze zdziwienie, dlaczego nasza rodzina tak uporczywie forowała Arnolda w grze z aktorami ;-)
(oczywiście dlatego, że jest on wybitnym aktorem dramatycznym!)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 lutego 2010 09:39:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Crazy pisze:
(oczywiście dlatego, że jest on wybitnym aktorem dramatycznym!)

Jednym z niewielu, który wie jak grać twarzą :mrgreen:

natalia pisze:
1 i 2 - mają po równo max. gwiazdek, nie potrafię zdecydować, która lepsza.
ale 3 jest już gorsza, zastanawiam się dlaczego. jest zbyt nowoczesna, wypieszczona i błyszcząca. nie ma klimatu. no więc daję ****

Jedynka znakomita, dla mnie jeden z klasyków kina sci-fi, genialny pomysł przeniesienia akcji w czasy współczesne, podejrzewam, że wynikający po części z niewielkiego budżetu, mimo to wciąż uwielbiam tę "przaśność" efektów specjalnych :D, a klimatem bije na głowę kolejne części - *****
Dwójka - Arnold po stronie tych dobrych był dla mnie nie do zniesienia, fabuła, broniąca się jeszcze w poprzedniej części, tutaj naciągnięta do granic możliwości - ***
Trójka - z tych samych powodów, co natalia i Dwójka łącznie dały tylko - *
Wobec powyższego Czwórkę uznalem za stratę czasu i funduszy :wink:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 lutego 2010 21:56:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
robertz pisze:
Jednym z niewielu, który wie jak grać twarzą

...nie mogę sie nie zgodzić :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 lutego 2010 22:04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Dwójka. Klasyk do bólu zdzierany na VHSie. Jedynka też niezła, ale jednak ciut niżej.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 marca 2010 17:43:14 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Terminator 3 (4/6)
Zaczyna się od auto-pastiszu, potem jest część sensacyjna ze wspaniałymi efektami komputerowymi, a kończy się smutno, ale mądrze.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 września 2013 11:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wczoraj odświeżyłem trzeciego Terminatora. Z bardzo dobrym efektem. Nie aż tak dobrym, jak po drugim obejrzeniu (relacjonowałem to na trzeciej stronie tego wątku), kiedy wszystkim częściom z trójką włącznie postanowiłem przyznać pięćgwiazdek, ale zdecydowanie nadal się broni - a najbardziej oczywiście świetne zakończenie oraz również świetny Arnold (RELAX! :evil: ).

W ogóle zaskakującą mam zbieżność z opinią Bartłomieja powyżej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 stycznia 2014 14:18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Z lekuchnym, cztero i pół rocznym poślizgiem obejrzałem w końcu Terminator: Ocalenie. I ze zdziwieniem stwierdzam, ze nie jest źle! W ocenie filmu najbliżej mi do tego co napisał KoT. Może pięciu gwiazdek bym nie dał, ale i tak uważam, że ta część jest zdecydowanie lepsza niż poprzednia.

KoT pisze:
z kultowych i odnoszących się do poprzednich części serii rzeczy: znowu jest pościg ciężarówką, znowu jest wielki finał w fabryce, znowu pojawia się Arni, ale tym razem jako kukła i zupełnie niepotrzebnie.


Z nawiązań do klasyki, to najbardziej podoba mi się scena wabienia moto-terminatora przy pomocy ghetto blastera, z którego Connor puścił Gunsów. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group