Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 01 maja 2017 05:17:04

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 kwietnia 2010 12:13:17 

Cytat:
Postacie były płaskie, wyglądały sztucznie, żaden z aktorów nie zagrał dobrze (tego raczej się nie spodziewałem),

Cytat:
Katyń - po dwudziestu minutach wyłączyłem. Moje odczucia co do tych dwudziestu minut doskonale opisał Turio kilka postów wyżej

Też miałem wrażenie, że aktorstwo jest w tym filmie bardzo drewniane.

Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 11:15:58 
Awatar użytkownika

Boanerges pisze:
ostatnio widziałem "Popioły" i mam jakiś taki wewnętrzny niepokój po tym filmie - nie potrafię go na razie opisać ale jakoś nie zgadzam się z takim przedstawieniem książki - muszę jeszcze raz go obejrzeć i jakoś sobie to poukładać i wtedy coś więcej napiszę

http://www.wprost.pl/blogi/marek_krol/?B=1200

podaję tu bo temat i o Wajdzie i o moich obawach związanych z wyreżyserowaniem Popiołów..

Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 12:33:39 
Awatar użytkownika

Obejrzałem wczoraj Katyń. Fabuła filmu jest taka nieco szkicowa, podobnie jak w Tataraku. Ale scena zabijania tych ludzi - to jak się to dokładnie odbywało - przerażająca. Do tego nie trzeba żadnej fabuły.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 kwietnia 2011 00:04:00 
Awatar użytkownika

Dopiero dziś usłyszałem o tym, jaki film marzy się Andrzejowi Wajdzie...

Cytat:
Wie pan, jaki film bym teraz nakręcił, gdybym nie kręcił filmu o Wałęsie? „Zemsta krzyża”. Bo kluczem do polskiej sytuacji wydaje mi się Kościół. Jego rola w Polsce. Uporczywe próby odcięcia nas od świata. Zamknięcie w tej katolicko-narodowej klatce. Żebyśmy się tylko, broń Boże, nie sekularyzowali i nie przestali chodzić do kościoła. A Zachód, modernizacja, dobrobyt – to sekularyzacja. Kościół się tego boi. Więc hamuje, jak może. Za wszelką cenę odgradza nas od świata. Jeżeli to się uda, żadne pomysły Boniego, Balcerowicza a nawet Tuska już nam nie pomogą.

w rozmowie z żakowskim, w marcu, w "Polityce" :roll:

Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 21:07:01 
Awatar użytkownika

Budyń pisze:
Wie pan, jaki film bym teraz nakręcił, gdybym nie kręcił filmu o Wałęsie? „Zemsta krzyża”. Bo kluczem do polskiej sytuacji wydaje mi się Kościół. Jego rola w Polsce. Uporczywe próby odcięcia nas od świata. Zamknięcie w tej katolicko-narodowej klatce. Żebyśmy się tylko, broń Boże, nie sekularyzowali i nie przestali chodzić do kościoła. A Zachód, modernizacja, dobrobyt – to sekularyzacja. Kościół się tego boi. Więc hamuje, jak może. Za wszelką cenę odgradza nas od świata. Jeżeli to się uda, żadne pomysły Boniego, Balcerowicza a nawet Tuska już nam nie pomogą.

Zgroza :shock: takie mamy elity w kraju.

Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 21:56:26 
Awatar użytkownika

powiedział co wiedział :roll: .

ale w sumie przykre to, że takie bzdury wygaduje taki reżyser.

Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 kwietnia 2011 23:30:54 
Awatar użytkownika

Bardzo przykre :-(

Staram się jednak nadal pozostawać na stanowisku, które rok temu, po obejrzeniu "Katynia", wyraziłem tak:
Cytat:
bardzo wierzę w to, że artysta o wiele wiele silniej i ważniej wypowiada się przez swoje dzieło, niż przez jakiekolwiek prywatne wypowiedzi czy poczynania

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2012 23:08:34 
Awatar użytkownika

Zupełnie niespodziewanie obejrzałem dziś Przekładańca. Mecz się skończył, kilka kanałów w przód, w tył, a tam na TV Polonia chyba - Przekładaniec. Nigdy tego nie widziałem, i nawet zupełnie zapomniałem, że to Wajda. Zobaczyłem na ekranie Kobielę i w minutę osiem wszedłem w absurdalno-oniryczną konwencję filmu. Okazało się, że trwa 40 minut, i chyba bardzo dobrze, bo ta długość wykorzystana jest idealnie. Ale całkowicie niewajdowy ten film! Powiem więcej: przypominał mi jako żywo Hydrozagadkę! :shock:

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2012 23:22:06 
Awatar użytkownika

Wajda rzuca mnie od zachwytu do znudzenia i z powrotem...

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 00:02:36 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Cytat:
Zupełnie niespodziewanie obejrzałem dziś Przekładańca. Mecz się skończył, kilka kanałów w przód, w tył, a tam na TV Polonia chyba - Przekładaniec. Nigdy tego nie widziałem, i nawet zupełnie zapomniałem, że to Wajda. Zobaczyłem na ekranie Kobielę i w minutę osiem wszedłem w absurdalno-oniryczną konwencję filmu. Okazało się, że trwa 40 minut, i chyba bardzo dobrze, bo ta długość wykorzystana jest idealnie. Ale całkowicie niewajdowy ten film! Powiem więcej: przypominał mi jako żywo Hydrozagadkę!

Nigdy o tym nie słyszałem, więc teraz z ciekawości zobaczyłem sobie na YT (jest całość, w 4 częściach: http://www.youtube.com/watch?v=2plYm6GyZFo&feature=results_main&playnext=1&list=PLC8368BC3C9D93073 )

Jest SUPER! Co za odjazd!

"If you say why not bomb [Soviets] tomorrow, I say, why not today. If you say today at five o’clock, I say why not one o’clock?" John Von Neumann

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 00:26:09 
Awatar użytkownika

Pietruszka pisze:
Wajda rzuca mnie od zachwytu do znudzenia i z powrotem...

mnie już nie rzuca, typ spod ciemnej gwiazdy jak dla mnie od kilkunastu lat, jak nie wcześniej i takim już chyba pozostanie - piosenka Kazika o artystach bardzo mi tu pasuje

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 11:11:47 
Awatar użytkownika

Ale takie spojrzenie, przepraszam Cię bardzo, świadczy o tym, że ktoś stawia politykę przed sztuką. A ja tak ani nie umiem, ani nie chcę :-(

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 11:25:01 
Awatar użytkownika

Hehe, Przekładaniec może nie porywa, ale jest niezły :D . Ten handelek pod szpitalem!

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 14:39:21 
Awatar użytkownika

dla mnie to jest po prostu konsekwencja, nie będę lubił dzieł kogoś, kto np. stworzył rekwiem na miarę Mozarta, a prywatnie bije żonę, podobnie jest z Wajdą, ten temat był podnoszony na forum wiele razy przy okazji innych postaci i zespołów, to po prostu zależy od konsekwencji i swoich przekonań i to jak odczytujemy dzieło - dla mnie dzieło nie żyje poza osobą, która go tworzy

zresztą musiałbym sobie odświeżyć jego filmy by jeszcze raz spojrzeć czy mnie jakiś przybliżył do Boga - ja tę funkcję sztuki cenię najbardziej, reszta jest niczym wiatr na polu, powieje i zniknie - i tak na szybko nie znajduję

przepraszam bardzo, ale nie cenię artystów, którzy w życiu politycznym idą za większością i czasem w swych wypowiedziach stosują pogardę do mniejszości, dla mnie Wajda jest artystą sto razy mniejszym niż np. Elrond, z którego wypowiedziami niektórymi mogę się nie zgadzać ale nie można mu zarzucić że jest koniunkturalistą, tak jak w niektórych przypadkach Wajdzie

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 18:54:18 
Awatar użytkownika

masz rację, temat był wałkowany...

Boanerges pisze:
nie będę lubił dzieł kogoś, kto np. stworzył rekwiem na miarę Mozarta, a prywatnie bije żonę

to, co piszesz brzmi szlachetnie, ale u mnie nijak nie przekłada się na rzeczywistość. musiałbym z przyczyn pozaartystycznych wziąć rozbrat z większością literatury i sztuki. nie widzę jednak powodu, by to robić, ponieważ...

Boanerges pisze:
dla mnie dzieło nie żyje poza osobą, która go tworzy

... dla mnie żyje właśnie całkowicie poza osobą, która je tworzy. prawdę mówiąc jest to dla mnie rzecz zupełnie fundamentalna.

How are you?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.