Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 05:52:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 kwietnia 2010 12:13:17 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 18:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Cytat:
Postacie były płaskie, wyglądały sztucznie, żaden z aktorów nie zagrał dobrze (tego raczej się nie spodziewałem),

Cytat:
Katyń - po dwudziestu minutach wyłączyłem. Moje odczucia co do tych dwudziestu minut doskonale opisał Turio kilka postów wyżej

Też miałem wrażenie, że aktorstwo jest w tym filmie bardzo drewniane.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 11:15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Boanerges pisze:
ostatnio widziałem "Popioły" i mam jakiś taki wewnętrzny niepokój po tym filmie - nie potrafię go na razie opisać ale jakoś nie zgadzam się z takim przedstawieniem książki - muszę jeszcze raz go obejrzeć i jakoś sobie to poukładać i wtedy coś więcej napiszę


http://www.wprost.pl/blogi/marek_krol/?B=1200

podaję tu bo temat i o Wajdzie i o moich obawach związanych z wyreżyserowaniem Popiołów..

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 kwietnia 2010 12:33:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Obejrzałem wczoraj Katyń. Fabuła filmu jest taka nieco szkicowa, podobnie jak w Tataraku. Ale scena zabijania tych ludzi - to jak się to dokładnie odbywało - przerażająca. Do tego nie trzeba żadnej fabuły.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 kwietnia 2011 00:04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
Dopiero dziś usłyszałem o tym, jaki film marzy się Andrzejowi Wajdzie...

Cytat:
Wie pan, jaki film bym teraz nakręcił, gdybym nie kręcił filmu o Wałęsie? „Zemsta krzyża”. Bo kluczem do polskiej sytuacji wydaje mi się Kościół. Jego rola w Polsce. Uporczywe próby odcięcia nas od świata. Zamknięcie w tej katolicko-narodowej klatce. Żebyśmy się tylko, broń Boże, nie sekularyzowali i nie przestali chodzić do kościoła. A Zachód, modernizacja, dobrobyt – to sekularyzacja. Kościół się tego boi. Więc hamuje, jak może. Za wszelką cenę odgradza nas od świata. Jeżeli to się uda, żadne pomysły Boniego, Balcerowicza a nawet Tuska już nam nie pomogą.


w rozmowie z żakowskim, w marcu, w "Polityce" :roll:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 21:07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Budyń pisze:
Wie pan, jaki film bym teraz nakręcił, gdybym nie kręcił filmu o Wałęsie? „Zemsta krzyża”. Bo kluczem do polskiej sytuacji wydaje mi się Kościół. Jego rola w Polsce. Uporczywe próby odcięcia nas od świata. Zamknięcie w tej katolicko-narodowej klatce. Żebyśmy się tylko, broń Boże, nie sekularyzowali i nie przestali chodzić do kościoła. A Zachód, modernizacja, dobrobyt – to sekularyzacja. Kościół się tego boi. Więc hamuje, jak może. Za wszelką cenę odgradza nas od świata. Jeżeli to się uda, żadne pomysły Boniego, Balcerowicza a nawet Tuska już nam nie pomogą.


Zgroza :shock: takie mamy elity w kraju.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 kwietnia 2011 21:56:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
powiedział co wiedział :roll: .

ale w sumie przykre to, że takie bzdury wygaduje taki reżyser.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 kwietnia 2011 23:30:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Bardzo przykre :-(

Staram się jednak nadal pozostawać na stanowisku, które rok temu, po obejrzeniu "Katynia", wyraziłem tak:
Cytat:
bardzo wierzę w to, że artysta o wiele wiele silniej i ważniej wypowiada się przez swoje dzieło, niż przez jakiekolwiek prywatne wypowiedzi czy poczynania

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2012 23:08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Zupełnie niespodziewanie obejrzałem dziś Przekładańca. Mecz się skończył, kilka kanałów w przód, w tył, a tam na TV Polonia chyba - Przekładaniec. Nigdy tego nie widziałem, i nawet zupełnie zapomniałem, że to Wajda. Zobaczyłem na ekranie Kobielę i w minutę osiem wszedłem w absurdalno-oniryczną konwencję filmu. Okazało się, że trwa 40 minut, i chyba bardzo dobrze, bo ta długość wykorzystana jest idealnie. Ale całkowicie niewajdowy ten film! Powiem więcej: przypominał mi jako żywo Hydrozagadkę! :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2012 23:22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Wajda rzuca mnie od zachwytu do znudzenia i z powrotem...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 00:02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Cytat:
Zupełnie niespodziewanie obejrzałem dziś Przekładańca. Mecz się skończył, kilka kanałów w przód, w tył, a tam na TV Polonia chyba - Przekładaniec. Nigdy tego nie widziałem, i nawet zupełnie zapomniałem, że to Wajda. Zobaczyłem na ekranie Kobielę i w minutę osiem wszedłem w absurdalno-oniryczną konwencję filmu. Okazało się, że trwa 40 minut, i chyba bardzo dobrze, bo ta długość wykorzystana jest idealnie. Ale całkowicie niewajdowy ten film! Powiem więcej: przypominał mi jako żywo Hydrozagadkę!



Nigdy o tym nie słyszałem, więc teraz z ciekawości zobaczyłem sobie na YT (jest całość, w 4 częściach: http://www.youtube.com/watch?v=2plYm6GyZFo&feature=results_main&playnext=1&list=PLC8368BC3C9D93073 )

Jest SUPER! Co za odjazd!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 00:26:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Pietruszka pisze:
Wajda rzuca mnie od zachwytu do znudzenia i z powrotem...


mnie już nie rzuca, typ spod ciemnej gwiazdy jak dla mnie od kilkunastu lat, jak nie wcześniej i takim już chyba pozostanie - piosenka Kazika o artystach bardzo mi tu pasuje

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 11:11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Ale takie spojrzenie, przepraszam Cię bardzo, świadczy o tym, że ktoś stawia politykę przed sztuką. A ja tak ani nie umiem, ani nie chcę :-(

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 11:25:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe, Przekładaniec może nie porywa, ale jest niezły :D . Ten handelek pod szpitalem!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 14:39:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
dla mnie to jest po prostu konsekwencja, nie będę lubił dzieł kogoś, kto np. stworzył rekwiem na miarę Mozarta, a prywatnie bije żonę, podobnie jest z Wajdą, ten temat był podnoszony na forum wiele razy przy okazji innych postaci i zespołów, to po prostu zależy od konsekwencji i swoich przekonań i to jak odczytujemy dzieło - dla mnie dzieło nie żyje poza osobą, która go tworzy

zresztą musiałbym sobie odświeżyć jego filmy by jeszcze raz spojrzeć czy mnie jakiś przybliżył do Boga - ja tę funkcję sztuki cenię najbardziej, reszta jest niczym wiatr na polu, powieje i zniknie - i tak na szybko nie znajduję

przepraszam bardzo, ale nie cenię artystów, którzy w życiu politycznym idą za większością i czasem w swych wypowiedziach stosują pogardę do mniejszości, dla mnie Wajda jest artystą sto razy mniejszym niż np. Elrond, z którego wypowiedziami niektórymi mogę się nie zgadzać ale nie można mu zarzucić że jest koniunkturalistą, tak jak w niektórych przypadkach Wajdzie

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2012 18:54:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
masz rację, temat był wałkowany...

Boanerges pisze:
nie będę lubił dzieł kogoś, kto np. stworzył rekwiem na miarę Mozarta, a prywatnie bije żonę

to, co piszesz brzmi szlachetnie, ale u mnie nijak nie przekłada się na rzeczywistość. musiałbym z przyczyn pozaartystycznych wziąć rozbrat z większością literatury i sztuki. nie widzę jednak powodu, by to robić, ponieważ...

Boanerges pisze:
dla mnie dzieło nie żyje poza osobą, która go tworzy

... dla mnie żyje właśnie całkowicie poza osobą, która je tworzy. prawdę mówiąc jest to dla mnie rzecz zupełnie fundamentalna.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group