Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:11:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2009 16:27:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Jutro o godz. 20:00 "Król Edyp" Pasoliniego w Iluzjonie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2011 10:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Cytat:
Napisałeś o Iluzjonie akurat w dniu, w którym naszło mnie na wspomnienia niegdysiejszych okołoforumowych seansów. Chętnie bym się wybrała na coś.


we środę wieczorem Viridiana Bunuela, we czwartek West Side Story, a od piątku już Japończyki, poczynając od tego Brutalnego gliny.
Tak wstępnie to ja się chyba dopiero w grudniu na coś wybiorę, choć kusi mnie ten Kitano. Skoro Cię naszły wspomnienia, to na początku grudnia napiszę tu, co w Iluzjonie piszczy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2011 10:59:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
ja w listopadzie też nie dam rady (w okolicach okołoweekendowych wyjeżdżam), ale w grudniu chętnie

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2011 16:11:50 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Crazy pisze:
we środę wieczorem Viridiana Bunuela, we czwartek West Side Story, a od piątku już Japończyki, poczynając od tego Brutalnego gliny.
Tak wstępnie to ja się chyba dopiero w grudniu na coś wybiorę, choć kusi mnie ten Kitano.

Jakbyś jednak szedł na Brutalnego Glinę puść mejla na priw. Chętnie bym się przeszedł i piwko łyknął przy okazji.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 grudnia 2011 15:16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ani na Glinę, ani chyba na żaden japoński nie pójdę, jak widzę. Przegląd jest w trakcie, ale film, na którym najbardziej mi zależało - Harfa birmańska - już przepuściłem, a drugi, czyli Kobieta z wydm, zaczyna się za dwie godziny, i też nie pójdę.

Jest natomiast inny interesujący przegląd - cykl "najlepsi operatorzy", czy coś w tym stylu, Giuseppe Rotunno.
Między innymi filmy Felliniego - Amarcord i Rzym.
Viscontiego - Lampart oraz Rocco i jego bracia
ale też i anglojęzyczne, np. Porozmawiajmy o kobietach z Nicholsonem i Garfunkelem (Artem, tak), Ostatni brzeg o katastrofie atomowej, Cały ten zgiełk Fosse'a

Najbardziej mi się podoba seans we czwartek 22 grudnia - Rocco i jego bracia. Jeden z najbardziej znanych filmów Viscontiego, a nigdy nie widziałem! Tylko bardzo długi, no i to tuż przed świętami. Ale może da radę?


Aaaa! - i bardzo bardzo serdecznie polecam, zwłaszcza jeżeli ktoś dotąd nie widział (pamiętam jakieś rozmowy na ten temat były na forum), Wiele hałasu o nic! Jest w najbliższy wtorek (za przeproszeniem, 13 grudnia) o godzinie 20.00. Film jest zadziwiająco i świetny i w ogóle - koniecznie :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 stycznia 2012 23:42:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
... może w sobotę na Bulwar zachodzącego słońca? (20.00) Jeżeli Ola wyzdrowieje, to my idziemy (choć warunek może się nie spełnić :? )

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 lutego 2012 22:55:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Na Bulwarze wtedy byliśmy i było super - film jest po latach nadal równie rewelacyjny, a córce się w kinie podobało i powiedziała, żeby ją jeszcze zabrać :-)

A teraz zobaczyłem repertuar na luty i wow!

1. przegląd polskich filmów z minionego roku - np. w przyszłą sobotę do zobaczenia (i to jedno po drugim) Sala samobójców i Róża; cóżże z Polski, akurat ten dzień niestety nie wchodzi w rachubę

2. Milos Forman - mały przeglądzik, ale wreszcie!, WRESZCIE! Lot nad kukułczym gniazdem, bo koniecznie chciałem całą rodzinę na to wziąć właśnie do kina, a nie wypożyczać. I są nawet dwie okazje, obie dobre: niedziela 19-ego i sobota 25-ego. Suuper! (a może by od razu na Amadeusza, też pasuje?...)

3. Meryl Streep - ech, jak zobaczyłem to zadrżało serce mi, bo wszyscyśmy tu jej fanami, ale niestety w przeciwieństwie do Formana, tutaj terminy nie przypasowały. Żelazną damę oraz Julię i Julię z tych nowszych chętnie bym zobaczył, Kochanicy Francuza sto lat nie widziałem, ale niestety jakieś śródtygodniowe daty wypadają o złych godzinach.

4. tryptyk Coenów, grają trzy filmy, których nie widziałem - i dwa pasują! Tajne przez poufne oraz Człowiek, którego nie było.

I jeszcze inne cykle.

Plany zrobiłem DUŻE i wyglądają zaskakująco realistycznie. Maksymalnie wygląda to tak - może się z kimś tam spotkamy? :-) :

5 lutego, nd, 18.00 - Tajne przez poufne
8 śr 20.00 - Człowiek, którego nie było
może 16 czw 20.00 - Żelazna dama, ale szanse na zdążenie małe
18 sb 19.15 - Amadeusz
19 nd 17.30 albo 25 sb 17.30 - Lot nad kukułczym gniazdem!!! :D
26 nd 17.30 - Autor widmo.

Czad! uwielbiam to kino :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 lutego 2012 10:54:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Amadeusz. No chyba, że będzie z -300.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 12:18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
niestety nie dam rady :(

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 22:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
przecież się ociepliło!!!


(ja też nie wiem, ale akurat Amadeusz od początku był niepewny - za to w niedzielę rodzinnie na Lot :D)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 marca 2012 01:35:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
13.03. godz 20.00 - Gertruda Carl T. Dreyer.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 kwietnia 2012 14:16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ależ wiadomość dzisiaj znalazłem!

Cytat:
...Po 57 latach tułania się po rozmaitych salach i siedzibach tymczasowych, Iluzjon staje u progu nowej ery. W październiku kino Filmoteki Narodowej zainauguruje działalność nie tylko we własnej wreszcie siedzibie ale siedzibie wyremontowanej i przebudowanej według projektu uwzględniającego potrzeby i zadania tego – jedynego w swoim rodzaju – Muzeum Sztuki Filmowej. Zaprosimy Państwa do obiektu dwusalowego wyposażonego w sprzęt najnowszej generacji umożliwiającego prezentację filmów ze wszystkich nośników, w tym 3D. W dużej sali – zgodnie z naszym życzeniem – powstaje fosa orkiestrowa. W hallu – zarówno głównym, jak i przylegającym do mniejszej sali, przewidziane zostały powierzchnie wystawiennicze – zarówno tradycyjne, jak i multimedialne. Znajdziecie tu także Państwo stanowiska komputerowe z dostępem do wszelkich baz danych – zarówno filmotecznym, jak i zewnętrznych. Uruchomimy także księgarnię filmową oferującą wydawnictwa na miejscu i na zamówienie. W przestrzeni kina nie zabraknie także kawiarni, gdzie spragniony i zgłodniały kinoman będzie mógł pokrzepić się już nie tylko duchowo. W okresie letnim, w przykinowym ogródku kawiarnianym, zapraszać będziemy na kameralne projekcje pod chmurką.


Oczywiście chodzi o poprzednie miejsce stacjonowania Iluzjonu, czyli dawne kino Stolica przy Narbutta.

Najbliższe cztery miesiące jak rozumiem bez-iluzjonowe, skoro 31 maja pożegnanie z Biblioteką, a inauguracja w październiku.

Trochę szkoda, bo właśnie w tym miesiącu córka Ola zaczęła samodzielne chodzenie tam... zrobiła sobie na początku miesiąca plan i poszła na kilka filmów. A ja dziś jeszcze wybieram się na Scoop Woody Allena.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 maja 2012 14:44:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Cytat:
powstaje fosa orkiestrowa


O!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 listopada 2012 00:14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
:D :D :D :D :D :D :D: :D

Jutro zaczynają!

A repertuar na listopad jest taki, że szczęka mi opadła i serce zatłukło w piersi. Cóż, że pewnie nigdzie nie pójdę. Ale może inni pójdą!!!
Pod tym linkiem można zobaczyć spis cykli, jakie w tym miesiącu dają... spis filmów byłby zdecydowanie za długi, żeby go tu podawać. Między innymi przegląd Herzoga - ponad 20 filmów!!! Antonioni, cała masa tytułów. Filmy Ridleya i Tony'ego Scottów. I wiele wiele innych.

Co za czad :aniolek:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 listopada 2012 01:24:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
genialny repertuar. Co prawda nie byłbym sobą gdybym nie napisał, że w przeglądzie filmów Browninga nie ma ani jednego z Lonem Chaneyem, ale za to chętnie zobaczyłbym Dokumenty Antonioniego i Tavanich. Przeszedłbym się też na Aguirre bo nie widziałem w kinie tego filmu. I Szklane serce - genialny film!

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group