Krejzi wciągnięty przez Kurde Poloń, ale rozkład wkleić można
Zastanawiam się nad pójściem na adaptacje Williamsa, a konkretnie na "Noc iguany" (poniedziałek, 11.IX, 20:00) i "Szklaną menażerię" (piątek, 15.IX.; 20:00); a także na coś z serii pociągowej pod koniec września
ILUZJON FILMOTEKI NARODOWEJ - WRZESIEŃ 2006
I. AKTORSKIE PORTRETY - (forumowiczka ) SOPHIA LOREN
1,18.IX
MATKA I CÓRKA (La ciociara / Paysanne aux pieds nus) r. Vittorio De Sica, Włochy/Francja 1960
1,20.IX
BOCCACCIO'70 (Boccaccio'70 / Boccacce 70) r. Federico Fellini, Vittorio De Sica, Mario Monicelli, Luchino Visconti, Włochy/Francja 1961
3.IX
UPADEK CESARSTWA RZYMSKIEGO (The Fall of the Roman Empire) r. Anthony Mann, USA 1963
5,21.IX
MAŁŻEŃSTWO PO WŁOSKU (Matrimonio all'italiana / Mariage à l'italienne) r. Vittorio De Sica, Włochy/Francja 1964
7.IX
PIĘKNA MŁYNARKA (La bella mugnaia) r. Mario Camerini, Włochy 1955
8.IX
SPOTKANIE (Brief Encounter) reż. Alan Bridges, Wlk. Brytania / Włochy 1974
13.IX
HRABINA Z HONGKONGU (A Countess from Hong Kong) r. Charles Chaplin, Wlk. Brytania 1966
15.IX
WIĘŹNIOWIE Z ALTONY (I sequestrati di Altona / Les séquestrés d'Altona) r. Vittorio De Sica, Włochy/Francja 1962
15.IX
CHLEB, MIŁOŚĆ I... (Pane, amore e... / Pain, amour, ainsi soit-il) r. Dino Risi, Włochy/Francja 1955
18.IX
MADAME SANS-GÊNE (Madame Sans-Gêne) r. Christian-Jaque, Francja/W³ochy/Hiszpania 1961
19.IX
ARABESKA (Arabesque) r. Stanley Donen, USA 1966
II. INSPIRACJE LITERACKIE - TENNESSEE WILLIAMS
2.IX
TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM (A Streetcar Named Desire) r. Elia Kazan, USA 1951
3.IX
KOTKA NA BLASZANYM DACHU (Cat on a Hot Tin Roof) r. Richard Brooks, USA 1958
6,19.IX
BOOM! (Boom!) r. Joseph Losey, Wlk. Brytania/USA 1967
8.IX
TATUOWANA RÓŻA (The Rose Tattoo) r. Daniel Mann, USA 1955
11.IX
NOC IGUANY (The Night of the Iguana) r. John Huston, USA 1964
12.IX
SŁODKI PTAK MŁODOŚCI (Sweet Bird of Youth) r. Richard Brooks, USA 1962
13.IX
JAK PTAKI BEZ GNIAZD (The Fugitive Kind) r. Sidney Lumet, USA 1959
14.IX
OKRES PRZYGOTOWAWCZY (Period of Adjustment) r. George Roy Hill, USA 1962
15.IX
SZKLANA MENAŻERIA (The Glass Menagerie) r. Irving Rapper, USA 1950
III. MISTRZOWIE KOMPOZYCJI FILMOWEJ - DYMITR SZOSTAKOWICZ W SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN
4.IX
MŁODOŚĆ MAKSYMA (Junost' Maksima) r. Grigorij Kozincew, Leonid Trauberg, ZSRR 1935
5.IX
POWRÓT MAKSYMA (Wozwraszczenie Maksima) r. Grigorij Kozincew, Leonid Trauberg, ZSRR 1937
7.IX
MAKSYM (Wyborgskaja storona) r. Grigorij Kozincew, Leonid Trauberg, ZSRR 1938
8.IX
CZŁOWIEK Z KARABINEM (Czełowiek s ruż'jem) r. Siergiej Jutkiewicz, ZSRR 1938
9.IX
SZERSZEŃ (Owod) r. Aleksandr Fajncymmer, ZSRR 1955
10.IX
CZARODZIEJ SADÓW (Miczurin) r. Aleksandr Dowżenko, ZSRR 1948
11.IX
MŁODA GWARDIA (Mołodaja Gwardija) r. Siergiej Gierasimow, ZSRR 1948 Cz.I i II
12.IX
HAMLET (Gamliet) r. Grigorij Kozincew, ZSRR 1964 Cz.I i.II
13.IX
NIEZAPOMNIANY ROK 1919 (Niezabywajemyj 1919-j god) r. Michaił Cziaureli, ZSRR 1951
14,25.IX
KRÓL LEAR (Korol' Lir) r. Grigorij Kozincew, ZSRR 1970 Cz.I i II
18.IX
PIĘĆ DNI - PIĘĆ NOCY (Piat' dniej - piat' noczej / Fünf Tage - fünf Nächte) r. Lew Arnsztam, ZSRR/NRD 1960
IV. FILMOWE POCIĄGI - 80. ROCZNICA POWSTANIA POLSKICH KOLEI PAŃSTWOWYCH
25,30.IX
PAN CIUCHCIA r. Robert Stando, Polska 1968
25,30.IX
DWORZEC r. Marek Serafiński, Polska 1984
25.IX
POCIĄG r. Jerzy Kawalerowicz, Polska 1959
26.IX
REQUIEM DLA PAROWOZÓW r. Bogusław Rybczyński, Polska 1988
26.IX
BITWA O SZYNY (La bataille du rail) r. René Clément, Francja 1946
26.IX
KOLEJARSKIE SŁOWO r. Andrzej Munk, Polska 1953
26.IX
CZŁOWIEK NA TORZE r. Andrzej Munk, Polska 1956
27.IX
DAMA ZNIKNĘŁA (The Lady Vanishes) r. Alfred Hitchcock, Wlk. Brytania 1938
27.IX
DWORZEC r. Krzysztof Kieślowski, Polska 1980
27.IX
POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM (Ostře sledované vlaky) r. Jiři Menzel, Czechosłowacja 1966
28.IX
LUDZIE Z POCIĄGU r. Kazimierz Kutz, Polska 1961
28.IX
NAPAD NA EKSPRESS (The Great Train Robbery) r. Edwin S. Porter, USA 1903
28.IX
GENERAŁ (The General) r. Buster Keaton, Clyde Bruckman, USA 1927
29.IX
PAROWÓZ P.7 - 47 r. Wojciech Jerzy Has, Polska 1949
29.IX
POCIĄG ŻYCIA (Train de vie / Trenul vietii) r. Radu Mihaileanu, Belgia / Francja / Holandia / Izrael / Rumunia 1998
29.IX
POCIĄGIEM PRZYJAŹŃ DO ZSRR r. Roman Wionczek, Polska 1967
29.IX
DWORZEC DLA DWOJGA (Wokzał dla dwoich) r. Eldar Riazanow, ZSRR 1982
30.IX
BAL NA DWORCU W KOLUSZKACH r. Filip Bajon, Polska 1989
30.IX
DRÓŻNIK (The Station Agent) r. Thomas McCarthy, Kanada / USA 2003
30.IX
89 MM OD EUROPY r. Marcel Łoziński, Polska 1993
V. TRYPTYK WG GÜNTERA GRASSA
1, 23.IX
KOT I MYSZ (Katz und Maus) r. Jans Jürgen Pohland, RFN 1966
23,27.IX
WRÓŻBY KUMAKA / Unkenrufe r. Robert Gliński, Polska/Niemcy 2005
21,23.IX
BLASZANY BĘBENEK (Die Blechtrommel / Le tambour) r. Volker Schlöndorff, RFN/Francja 1979
VI. KALEJDOSKOP FILMOWY
2,6.IX
GWIEZDNE WOJNY (Star Wars) r. George Lucas, USA 1977
2,10.IX
SŁODKIE ŻYCIE (La dolce vita / La douceur de vivre) r. Federico Fellini, Włochy/Francja 1959
3,9,17.IX
MROCZNY PRZEDMIOT POŻĄDANIA (Cet obscur objet du désir / Ese oscuro objeto del deseo) r. Luis Buñuel, Francja/Hiszpania 1974
4,9.IX
RASHOMON (Rashômon) r. Akira Kurosawa, Japonia 1950
7,10.IX
KES (Kes) r. Kenneth Loach, Wlk. Brytania 1969
16,28.IX
JOHNNY POSZEDŁ NA WOJNĘ (Johnny Got His Gun) r. Dalton Trumbo, USA 1971
16,17.IX
NIEBO NAD BERLINEM (Der Himmel über Berlin / Les ailes du désir) r. Wim Wenders, RFN/Francja 1987
16,17.IX
STROSZEK (Stroszek) r. Werner Herzog, RFN 1977
20,24.IX
POD OSŁONĄ NIEBA (The Sheltering Sky / Il tè nel deserto) r. Bernardo Bertolucci, Wlk. Brytania/Włochy 1990
21,24.IX
MIŁOŚĆ BLONDYNKI (Lásky jedné plavovlásky) r. Milo� Forman, Czechosłowacja 1965
24,30.IX
BAGDAD CAFÉ (Bagdad Café / Out of Rosenheim) r. Percy Adlon, RFN/USA 1987
VII. MAŁY ILUZJON
3.IX
JENNY I TOBY WŚRÓD DZIKICH ZWIERZĄT (The Adventures of the Wilderness Family) r. Stewart Raffill, USA 1975
10.IX
HEIDI (Heidi) r. Alan Dwan, USA 1937
17.IX
SŁOŃ MARUDA (An Elephant Called Slowly) r. James Hill, Wlk. Brytania 1969
24.IX
MAŁY KSIĄŻĘ (The Little Prince) r. Stanley Donen, Wlk. Brytania/USA 1974
KALENDARZ PROJEKCJI - WRZESIEŃ 2006
1.IX pt.
16.15 KOT I MYSZ
18.00 MATKA I CÓRKA
20.00 BOCCACCIO'70
2.IX sob.
14.30 GWIEZDNE WOJNY
16.45 TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM
19.00 SŁODKIE ŻYCIE
3.IX nd.
13.00 JENNY I TOBY WŚRÓD DZIKICH ZWIERZĄT
15.00 UPADEK CESARSTWA RZYMSKIEGO
18.00 KOTKA NA BLASZANYM DACHU
20.00 MROCZNY PRZEDMIOT POŻĄDANIA
4.IX pn.
18.00 MŁODOŚĆ MAKSYMA
20.00 RASHOMON
5.IX wt.
18.00 POWRÓT MAKSYMA
20.00 MAŁŻEŃSTWO PO WŁOSKU
6.IX śr.
17.45 BOOM!
20.00 GWIEZDNE WOJNY
7.IX czw.
16.15 PIĘKNA MŁYNARKA
18.00 MAKSYM
20.00 KES
8.IX pt.
16.00 SPOTKANIE
18.00 CZŁOWIEK Z KARABINEM
20.00 TATUOWANA RÓŻA
9.IX sob.
16.30 SZERSZEŃ
18.15 RASHOMON
20.00 MROCZNY PRZEDMIOT POŻĄDANIA
10.IX nd.
13.15 HEIDI
15.00 CZARODZIEJ SADÓW
16.45 KES
19.00 SŁODKIE ŻYCIE
11.IX pn.
16.30 MŁODA GWARDIA CZ.I
18.15 MŁODA GWARDIA CZ.II
20.00 NOC IGUANY
12.IX wt.
17.00 HAMLET CZ. I i II
20.00 SŁODKI PTAK MŁODOŚCI
13.IX śr.
16.00 HRABINA Z HONGKONGU
18.00 NIEZAPOMNIANY ROK 1919
20.00 JAK PTAKI BEZ GNIAZD
14.IX czw.
17.30 KRÓL LEAR
20.00 OKRES PRZYGOTOWAWCZY
15.IX pt.
16.00 WIĘŹNIOWIE Z ALTONY
18.15 CHLEB, MIŁOŚĆ I...
20.00 SZKLANA MENAŻERIA
16.IX sob.
15.45 STROSZEK
17.45 JOHNNY POSZEDŁ NA WOJNĘ
20.00 NIEBO NAD BERLINEM
17.IX nd.
13.30 SŁOŃ MARUDA
15.30 NIEBO NAD BERLINEM
17.45 STROSZEK
20.00 MROCZNY PRZEDMIOT POŻĄDANIA
18.IX pn.
16.00 MADAME SANS-GENE
18.00 PIĘĆ DNI - PIĘĆ NOCY
20.00 MATKA I CÓRKA
19.IX wt.
18.00 ARABESKA
20.00 BOOM!
20.IX śr.
18.00 BOCCACCIO'70
20.00 POD OSŁONĄ NIEBA
21.IX czw.
16.30 MAŁŻEŃSTWO PO WŁOSKU
18.30 MIŁOŚĆ BLONDYNKI
20.00 BLASZANY BĘBENEK
22.IX pt.
KINO NIECZYNNE
23.IX sob.
16.00 WRÓŻBY KUMAKA
18.00 KOT I MYSZ
20.00 BLASZANY BĘBENEK
24.IX nd.
15.00 MAŁY KSIĄŻĘ
16.45 MIŁOŚĆ BLONDYNKI
18.15 BAGDAD CAFE
20.00 POD OSŁONĄ NIEBA
25.IX pn.
16.45 KRÓL LEAR
19.30 FILMOWE POCIĄGI - 80- LECIE POWSTANIA POLSKICH KOLEI PAŃSTWOWYCH : PAN CIUCHCIA / DWORZEC (animowany) / POCIĄG
26.IX wt.
17.45 REQUIEM DLA PAROWOZÓW /BITWA O SZYNY
19.45 KOLEJARSKIE SŁOWO CZŁOWIEK NA TORZE
27.IX śr.
16.00 WRÓŻBY KUMAKA
18.00 DAMA ZNIKNĘŁA
19.45 DWORZEC
POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM
28.IX czw.
16.00 JOHNNY POSZEDŁ NA WOJNĘ
18.15 LUDZIE Z POCIĄGU
20.15 NAPAD NA EKSPRESS /GENERAŁ
29.IX pt.
17.30 PAROWÓZ P.7 - 47 /POCIĄG ŻYCIA
19.45 POCIĄGIEM PRZYJAŹŃ DO ZSRR /DWORZEC DLA DWOJGA
30.IX sob.
16.00 BAGDAD CAFE
17.45 REQUIEM DLA PAROWOZÓW / BAL NA DWORCU W KOLUSZKACH
20.00 DWORZEC (animowany) / DRÓŻNIK / 89 MM OD EUROPY