Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 17 sierpnia 2017 12:34:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 lutego 2008 12:53:37 
Awatar użytkownika

chodziło chyba bardziej o odbiór fonii bez wizji.

Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 lutego 2008 12:57:05 
Awatar użytkownika

Tak tak, ja rozumiem. Ale ja mam naprawdę dziwną przypadłość, wszyscy się dziwią. Z muzyką jestem za przysłowiowy pan brat od zawsze, a wyszedłszy z kina totalnie nie pamiętam czy coś leciało i jakiej toto było jakości. Wszyscy znajomi zawsze się temu dziwili. Widać z muzyką filmową mi totalnie nie po drodze.

Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 lutego 2008 13:01:02 
Awatar użytkownika

mój były ma/miał całkowicie na odwrót - nie zna(ł) się zupełnie na muzyce, nie odróżnia(ł) punka od hiphopu, a jedyne płyty z muzyką, jakie kupował i lubił słuchać, to te z filmów i tylko z soundtracków kojarzył style i kapele.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 marca 2008 02:10:59 
Awatar użytkownika

Muzyka w filmach jest bardzo przydatnym dodatkiem i ja bardzo często odbieram pewne sceny mocno przez pryzmat muzyki. Warto jednak zawsze pamiętać, że nie jest ona najważniejsza. Czasem jak ktoś zaczyna swoją relację z filmu "no, muzyka bardzo fajna", to tak jakby opowiadał o obiedzie, na jaki wybrał się do restauracji i jako główną informację podał "no, podobały mi się obrazy na ścianach...".

A druga rzecz, że między odbieraniem siły muzyki podczas seansu fimowego a słuchaniem potem ścieżki dżwiękowej w domu, to jest jeszcze długa droga. Ja jej ogólnie rzecz biorąc raczej nie przeszedłem, soundtracków słucham więc wyjątkowo i oprócz Dwóch wież i ew. Gwiezdnych wojen trzymam się z daleka od wszelkich soundtracków typu orkiestrowego.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 marca 2008 10:11:18 

Crazy pisze:
Czasem jak ktoś zaczyna swoją relację z filmu "no, muzyka bardzo fajna", to tak jakby opowiadał o obiedzie, na jaki wybrał się do restauracji i jako główną informację podał "no, podobały mi się obrazy na ścianach...".

:shock:
nie! to jakby zaczął - używają tam bardzo dobrych przypraw!!!!
Ale się zdziwiłam... :)
W omawianym tu Lost Highway - no przecież, że nie obrazy na ścianach!!
Odwrotnie w efekcie, ale i identycznie jest z Prostą historią...

Hm ;-)

Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 marca 2008 11:48:59 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
Czasem jak ktoś zaczyna swoją relację z filmu "no, muzyka bardzo fajna", to tak jakby opowiadał o obiedzie, na jaki wybrał się do restauracji i jako główną informację podał "no, podobały mi się obrazy na ścianach...".

Co jednak nie zmienia faktu, że te obrazy mogą być naprawdę dobre.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 marca 2008 14:07:42 
Awatar użytkownika

elsea pisze:
to jakby zaczął - używają tam bardzo dobrych przypraw!!!!

w sumie... chyba muszę Ci przyznać rację! :-)

Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 marca 2008 10:23:24 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
elsea pisze:
nie! to jakby zaczął - używają tam bardzo dobrych przypraw!!!!

No dobrze, obrazy, przyprawy (szczerze - akurat dla mnie przyprawy są bardzo ważne ;) ), ale przecież sporo jest filmów, jak by tu powiedzieć... chałowych... albo przynajmniej średnich, a soundtracki to majstersztyki.

Inna beczka - filmy-których-nigdy-nie-widziałam, ale zasłuchuję się płytą z muzą. Dlatego "Made in USA" Sonic Youth to nie jest dla mnie soundtrack, bo nawet nie wiem, o czym jest ten film i mam to w nosie. A płyta jest mistrzowska!

Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 marca 2008 08:12:25 
Awatar użytkownika

Peregrin Took pisze:
Osobną kategorię stanowię JA, który "Pluton" uwielbiam, ale generalnie muzyki w filmach nie słyszę zbytnio.

W tamtym tygodniu w Przekroju i Vivie, rozpoczęli wydawać Kolekcję Filmów Wojennych. 3 kwietnia ma być właśnie Pluton. Jeżeli zrobią tak jak z bajkami dla dzieci to szykuje się wydatek coś ok. 28 złociszy. Pierwsza część kolekcji była za dychę. Ale wracając do samej muzyki, to motyw z Plutonu jest... zajebisty!!!

Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 marca 2008 13:57:17 
Awatar użytkownika

Z genialnych soundtracków oryginalnych - film Terminator 2, muzyka: Brad Fiedel - ostatnio był do nabycia z jakimś dziwnym magazynem dla modnych panów, a samo dvd z logo Wyborczej. Ale kupiłam :)

Mistrzowski motyw:

Tu du dum dum - pum pum
tu du dum dum - pum pum
tararaaaaaa tararaaaaa
tararaaa tarariiiiiiraaaaaa

albo

ta-tam ta-tam ta-tam ta-tam

ze sceny, kiedy Arnold roz...wala rozmaite pojazdy i ich użytkowników za pomocą broni palnej o dużych gabarytach i obracających się lufach (nie wiem, jak to się nazywa).

Natomiast "You could be mine" w wykonaniu GyNyRy... już takie mistrzowskie dla mnie znowu nie jest.

Hasta la vista, bejbe.

Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 marca 2008 14:19:02 
Awatar użytkownika

film: Mulhoolland Drive
piosenka: Liorando

Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 marca 2008 20:07:33 
Awatar użytkownika

nemesister pisze:
za pomocą broni palnej o dużych gabarytach i obracających się lufach (nie wiem, jak to się nazywa).
M134 Minigun

Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 marca 2008 20:11:11 

nemesister pisze:
e sceny, kiedy Arnold roz...wala rozmaite pojazdy i ich użytkowników za pomocą broni palnej o dużych gabarytach i obracających się lufach
Mmmmmmm
aż bym obejrzała.... 8)

Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 marca 2008 21:57:16 
Awatar użytkownika

o, i ja!
ale jestem choć trochę zaspokojony, bo niedawno jedynkę widziałem, a tam tej muzyki też trochę jest, choć jakby mniej wyrazista niż w T2

pablak - Llorando jest rzeczywiście niesamowite, a zwłaszcza ten moment, kiedy ona przestaje śpiewać a śpiewa nadal!!!!!!! to jeden z najgenialniejszych momentów u całego Lyncha jak dla mnie.
Natomiast cały soundtrack z Mulhollandu niestrawny. Są tam momenty dobre (ale też nie znów aż tak dobre, do jakich mnie Badalamenti przyzwyczaił), ale połowę czasu antenowego zajmuje jakieś beznadziejne buczenie, słowem - nie muzyka, lecz efekty dźwiękowe. Na filmie to wszystko gra i jest potrzebne, na soundtracku bywa OK, o ile stanowi tylko ozdobnik, urozmaicenie muzyki, przypomnienie jakichś chwil z filmu. Niestety na soundtracku do Mulholland Drive jest tego o wieeele za dużo.

Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 09:02:04 
Awatar użytkownika

P.O.D. - "School of Hard Knocnks" z filmu "Little Nicky"

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.