Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:10:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 15:26:28 
17 lat temu pojechałem wraz z młodszym bratem na obóz harcerski (mimo, że nawet zuchami nie byliśmy i na pochody nie chodziliśmy (jakoś tak mi się te podstawówkowe zuchy z pochodami kojarzą) i nie oszczędzaliśmy i...) do Widowa niedaleko Karwii. Zaraz po przyjeździe, na miejscu zastaliśmy ogólny chaos, więc postanowiliśmy z jakimiś poznanymi w podróży kolegami, zupełnie prywatnie i po cywilnemu zobaczyć wreszcie to morze... chyba nigdy już nie zapomnę widoku skrawka błękitnego horyzontu przeświecającego między gałęziami jakichś iglaków... w ogóle wspaniale mi się tamten czas kojarzy... wieczorne opowieści dziwnej treści, poranne ćwiczenia z chełmskim mistrzem karate, tajemnicze ogniki widziane na krańcu długiego pola - pod lasem, bijatyki, przysypianie podczas pierwszej warty... Jakoś wtedy ukształtowało się moje wyobrażenie morza... dziwne, ale i w Grecji i we Włoszech tęskniłem do szarego Bałtyku... niby wiadomo, co jest po drugiej stronie, ale tak naprawdę, w ogóle nie czuje się, że jest jakaś druga strona...

Kilka lat temu odwiedziłem z Maliną of mine Słowiński Park Narodowy. Dotarliśmy do Schroniska w Smołdzinie około 13-ej i po całonocnej podróży pociągiem marzyliśmy już tylko o tym, żeby się położyć i solidnie wyspać, ale jak to bywa, okazało się, że możemy najwyżej zostawić plecaki, bo do 17-ej schronisko zamknięte... zjedliśmy jakieś kanapki pod laskiem (komarry!!!...) i niby pokrzepieni ruszyliśmy na zwiedzanie Smołdzina. Weszliśmy nawet na jakąś wieżę, co wydawało nam się wówczas nie lada wyczynem (czuliśmy się naprawdę fatalnie po tej podróży pociągiem, a potem PKS'em). Wciąż jednak mieliśmy za dużo czasu. Z powodu komarów nie dało się nigdzie usiąść na dłużej, więc ruszyliśmy w stronę morza... nie pamiętam już ile kilometrów mieliśmy do przebycia, ale z całą pewnością wydawało nam się, że są ich dziesiątki... najniezwyklejsze było to, że od momentu, w którym usłyszeliśmy szum, do chwili, w której wreszcie dostrzegliśmy Bałtyk, upłynęło strasznie dużo czasu... pamiętam, że szliśmy jak w transie i tliła się już tylko jedna myśl: zobaczyć morze... i cały czas ten szum... niezwykłe... nie pamiętam już samej chwili dotarcia na brzeg, ale musiało być pięknie... w drodze, to już ledwo powłuczyliśmy nogami (w sumie, przez cały dzień jedliśmy tylko te kilka kanapek), a do schroniska dotarliśmy późnym wieczorem... A jednak warto było.


Ostatnio zmieniony wt, 18 lipca 2006 22:08:09 przez kk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 17:17:10 
monika pisze:
Super zdjęcie!!!

Boskey Ty to w łóżku jesteś dzik :lol: :oops: :lol:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 21:20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Kamik ! :piwo:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 lipca 2006 14:01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Bałtyk aktualnie rządzi!!!!!

Wróciliśmy wczoraj znad morza - tak jak pisałem, byliśmy w Pustkowie - i jest tam ....śródziemnomorsko...zwłaszcza na lądzie ;) woda chociaż dochodzi do 25 stopni (naprawdę, wynik na Bałtyk rewelka!!!) to się nie umywa. Woda jest do tego czysta, choć przy brzegu trochę glonów, czasem aż za dużo, na szczęście nasza plaża (dzika) miała trochę oddaloną od brzegów mieliznę i tam było czyściutko
Piszę,że jest śródziemnomorsko, bo prawie miesiąc siedziałem we Włoszech z tego ponad tydzień spałem na plażach (po wschodniej i zachodniej stronie italskiego buta) i mogę to porównać. Żar i ciepło bucha z brzegu, z lasów wydmowych, jest bardzo sucho (ponad miesiąc bez deszczu)...stąd te porównania
Ludzi dużo ale nie na tyle,żeby nie wypocząć, zwłaszcza jak się chodzi bocznymi drogami...
Pustkowo po godz. 23 (gdy kończy grać ostatni kibordzista) zamienia się w cichą i spokojną (zero dyskotek) miejscowość (kto chce poszaleć chodzi do pobliskiego Pobierowa). Spaliśmy pod namiotem- pole namiotowe położone jest pod lasem i w części niego, więc drzewka chroniły przez zbyt wczesnym uciekaniem z namiotu z powodu nieznośnego upału. Tydzień pobytu na polu przeliczał się jak dzień pobytu w pensjonacie dla 2 osób. Ceny trochę bolą, to fakt.

Naprawdę, jak znajdę wolną chwilę jeszcze, to tam wracam!!

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 lipca 2006 11:49:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jeśli pogoda się utrzyma po 5 sierpnia to też chcielibyśmy skoczyć nad morze, ale gdzieś w okolice jastrzebiej Góry, może Hel? zna ktoś tanie i przyzwoite miejsce?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 lipca 2006 12:02:34 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:26:36
Posty: 270
Skąd: Puławy
Jastrzębia Góra? Nie polecam zdecydowanie.. (chyba że słynna rzeczka wpadająca do morza pod Karwią.. Elrond będzie wiedział o co chodzi 8) ). Myślę że teraz tanio ciężko będzie coś znaleźć. Osobiście polecam Jastarnię lub Kuźnicę na półwyspie, a troszkę taniej może być w miejscowości Ostrowo (koło Jastrzębiej)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 lipca 2006 12:31:47 
Meriadoku: a ceny w pokojach gościnnych (z łazienkami) znasz? :) i możliwości? Dużo osób było?
Natalia: a 4 km od miejscowości do Bałtyku przez las też Cie interesuje? Jaka to jest umiarkowana cena?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 lipca 2006 14:18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
3bajki pisze:
4 km od miejscowości do Bałtyku

pewnie, że tak. im dalej od plastikowych muszelek i tego całego syfu "bursztynowego" :roll: tym lepiej.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 lipca 2006 14:24:58 
Jako miejsce spokojne polecano mi było Sasino. Z cenami to trochę gorzej, bo skoro słońce to windują w górę wszędzie. Ale nie pamiętam jak tam dokładnie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 lipca 2006 13:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
My jutro jedziemy. Dębina, między Rowami a Ustką. Blisko jest Słowiński, Jezioro Gardno, Wyspa Kamienna i latarnia w Smołdzinie, więc powinno być ciekawie.
No i klifowe wysokie wybrzeże ma wartość samo w sobie.

A zatem -> :dresiarz: see you


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 lipca 2006 14:45:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 kwietnia 2006 10:07:23
Posty: 164
Skąd: riverside
Między Ustką a Rowami jest też Poddąbie. Jedzie się wąską drogą (dwa samochody ledwo się mieszczą) przez piękny las. Samo Poddąbie to miniaturka typowej miejscowości turystycznej - jeden ośrodek, dwa campingi, kilka pensjonatów, może coś jeszcze - nie wiem bo byliśmy tylko przejazdem. Tłumu turystów i kolejki po lody nie było ;)
Mnie zauroczył bajkowy dębowy las przez który trzeba przejść żeby dotrzeć na plażę. Na piaszczystą plażę trzeba zejść po schodkach (klif! ale nie tak wysoki jak w Chłapowie) - przepiękne plaża jak w Karwi i Dębkach oraz urwisty brzeg jak w Jastrzębiej w jednym :) - pewnie pojedziemy tam za rok...

W tym roku sprawdziliśmy Rowy (dla rodzin z dziećmi rewelacja!) - żadnej dyskoteki, atrakcji w sam raz (np. rejs kutrem - najlepiej jak są duże fale ! wtedy woda wlewa się na pokład :), albo wycieczka rowerowa do Słowińskiego PN - powrót plażą to wyczyn niemal ekstremalny;)), miejsce na plaży zawsze się znajdzie a jak się przejdzie kawałek w stronę SPN to plaża prawie pusta, no i jest tam kilka fajnych knajpek/ barów z niedrogimi i naprawdę dobrymi posiłkami tzn w Rowach nie na plaży ;)...

Ale reklama ;) Ale było bardzo fajnie (o wiele lepiej niz w zeszłym roku w Chłapowie) - polecam!

Pozdrawiam

_________________
...ludziom trzeba przypomnieć o duchowości...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2006 22:08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Boskey pisze:
Na plaży się spożywa lekki alkohol w dobrym towarzystwie


Lekki alkohol, powiadasz? ;-)

Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2006 22:14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Uooo! :D

fot. Piotr Panek - specjalizacja: "momenty charakterystyczne" :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2006 22:16:35 
antiwitek pisze:
fot. Piotr Panek - specjalizacja: "momenty charakterystyczne"

mo... tak
ale bardziej ...nika ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 sierpnia 2006 11:39:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Odkrylismy wspaniala nadmorska osade, z zachowana zabudowa XIXwiecznej wsi rybackiej. Ciasniutko, niziutko (nie wszyscy sa w stanie przyjac postawe na bacznosc w pokoju ;) ), kameralnie, w miare bezzgielkowo... Wbrew opinii pani z busa z chocholowskiej, smazalni jest pod dostatkiem, nie smierdzi, a wieczorem i miejsce z parkietem sie znajdzie :)
Polecam Chlopy chlopom i babom!!!

bajkowo

Obrazek


da sie TU mieszkac

Obrazek


poranna wyprawa

Obrazek


spor 'co lepsze? fladra? dorsz?' nie rozwiklany

Obrazek

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group