Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:42:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 16 sierpnia 2006 12:22:47 
Chciałem tu postawić pytanie o wartość turystyczną naszego kraju. Co takiego mamy, co warto zobaczyć poświęcając w tym celu urlop i godziny spędzone na docieraniu w te strony? Cóż takiego kryje się wśród polskich miast, wsi, lasów i pól, czego nie ma gdzie indziej w Europie, w dodatku w większej skali, bardziej intensywnie, piękniej i wygodniej?
Żubr. Może Malbork. Dla miłośników historii ubiegłego wieku całkiem sporo. I co?... Coś jeszcze (jeśli nie liczyć wodniczki i jej podobnych rzadkości, o których zwykły śmiertelnik nie słyszał)?...

P.S. Ten wątek wspaniale by się komponował w nowym turystycznym podforum.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 sierpnia 2006 12:36:51 
Kamik pisze:
Ten wątek wspaniale by się komponował w nowym turystycznym podforum.


O, tak! Co prawda nie za wiele tych wątków jest na razie i może nie być
podstaw do wydzielenia takiego pod-forum, ale długofalowo jest to jak najbardziej uzasadnione.


Kamik pisze:
Co takiego mamy, co warto zobaczyć poświęcając w tym celu urlop i godziny spędzone na docieraniu w te strony?


Bardzo trudne pytanie.... No bo jak się chce oglądać zabytkowe budowle, piękną architekturę, czy niesamowite koncepcje przestrzenne miast, to lepiej pojechać do Włoch... Jak kogoś ciągnie do wielkich galerii sztuki i wspaniałych muzeów, to nic lepszego (pozostając przy Europie) się nie znajdzie poza Londynem, Paryżem, Wiedniem i Florencją... Krajobrazy w każdym kraju (prawie) można znaleźć wspaniałe... Jeśli bym miał wybrać coś takiego naprawdę mocnego, to byłoby to północno wschodnie Pogranicze - daleka Suwalszczyzna (i z tamtejszych miast - Sejny), oraz bardzo konkretny rejon w Tatrach - Dolina Rybiego Potoku w środku zimy i przy pięknej pogodzie...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 sierpnia 2006 15:02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Za bardzo konkretyzujesz Kacper. Bez najmniejszych wątpliwości powiem - Tatry w całości. Jako góry wysokie dostępne dla każdego, z gęstą siecią dobrze oznakowanych szlaków turystycznych, wystarczająco dobrze ubezpieczonych na graniach i niezłą bazą noclegową.
Poza tym myślę, że jest wiele miejsc, które zobaczyć warto. Zawsze można powiedzieć, że gdzie indziej jest coś lepszego, ale tak rozumiana "wartość turystyczna" jest chyba mocno ograniczona...

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 sierpnia 2006 22:52:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Temat, mam nadzieję, z opóźnionym zapuonem (tak jak moje jego zrozumienie, hihi). Wrócą z wakcji i się będą dzielić wrażeniami.

Nie wyróżniałbym naszego kraju na tle innych, że jakoś naj..., ale uważam, że wiele, wiele jest tu do zobaczenia.
Paszport spokojnie możnaby dostawać dopiero po 35 roku życia :wink: I dopiero potem na Słowację albo Litwę.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 sierpnia 2006 11:29:34 
antiwitek pisze:
Nie wyróżniałbym naszego kraju na tle innych, że jakoś naj...

No ja właśnie też nie, ale jakoś tylko ten jeden mnie interesuje... właściwie prawie nie odczuwam potrzeby przekraczania granicy... wiadomo, o kilku miejscach naszej planety intensywnie marzę, ale tak ogólnie, to te marzenia nie muszą się koniecznie spełniać...

A sam wątek ma korzenie w rozmyślaniach nad fasadą krakowskiego kościóła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz (niezależnych) wszechobecnością kostki mazowieckiej tak boleśnie dewastującej polskie krajobrazy...

Punktem wyjściowym było bardzo radykalne pytanie: co mamy absolutnie wyjątkowego, ale liczę na wielostronne podejście do tematu.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 sierpnia 2006 11:54:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Jeziora z plażami, w których można się kąpać. To jest mocno niedoceniany skarb. Póki co nie mam możliwości zwiedzać całą Anglię, ale znajomi, którzy byli z tzw. Lake District (kraina jezior), mówili mi, że ze zdziwieniem odkryli, że w tych jeziorach nikt się nie kąpie. Ledwie im się udało znaleźć spłachetek kamienistego zejścia do wody.

Również moja siostra mówiła mi, że Angole robili :shock: kiedy oglądali jej zdjęcia z wakacji w domu, zwłaszcza z plaży, do której mamy 5 minut spacerkiem.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 sierpnia 2006 22:53:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Temat jest mi duchowo bardzo bliski. Dlatego mam nadzieję, że rzeczywiście jest on "prowadzący do długich i owocnych rozważań". Zamyślam przyłożyć do tego swoją parę groszy.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 20:27:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
spędziłam cztery dni opalając się na łachach nadwiślańskich i kąpiąc się w rzece, która - jak wyczytałam w ostatnim National Geographic - jest ostatnią dużą dziką rzeką w Europie. przynajmniej w swej środkowej części. okolice Kazimeirza Dolnego z dziką Wisła, która co roku odsłania inne miejsca i płynie jak chce - super sprawa. poza tym jest po raz pierwszy od wielu wielu lat CZYSTA! wrzucę tu może jeszcze dziś fotki.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 21:15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O! Jest to miejsce o którym mi się myśli od jakiegoś czasu dość często. Zwłaszcza o łachach piachu nad Wisłą! Kurde - kąpiel w Wiśle? Super!

Zdjęcia, tak tak!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 21:17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
proszę bardzo:
Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 21:21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
a tutaj kąpiele:
Obrazek
Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 21:27:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ech... ładnie bardzo!

A to ostatnie zdjęcie - co za czad! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 22:31:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
klimaty rustykalno-podmokle, czyli ciag dalszy o dolinie Wisly, tym razem jednak na odcinku kujawskim przedprzedwczoraj. To lubie! 12min pedalowania i juz oto:

wejscie do doliny tedy
Obrazek

dolina i jej przychowek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


wyjscie
Obrazek

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 sierpnia 2006 11:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..to nie rekonstrukcja ! ..tak wygląda Wisła pod Kazimierzem dolnym !!!! jest czysta !!!!!!!!! jam sie kompał ...
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 sierpnia 2006 12:34:46 
O! Widać wiatrak w Męćmierzu!


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group