Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:42:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 17:11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Ja tylko nie rozumiem tego, jak przez takie treści jakie prezentuje Tymek można się antyewangelizować :| ?

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 20:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 17 marca 2005 23:54:39
Posty: 108
po przeczytaniu wszystkiego mam ciągle tą nadzieję, że "Fronda" a "Forum Frondy" to zupełnie 2 różne kwestie, chociaż czasami się gubię:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 20:57:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
séamas. pisze:
Ja tylko nie rozumiem tego, jak przez takie treści jakie prezentuje Tymek można się antyewangelizować


Gwoli ścisłości - nawet ci, którzy w tamtym wątku rzucają te, moim zdaniem - absurdalne, zarzuty, nie piszą o treści, tylko formie.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 22:51:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 19 marca 2006 16:38:21
Posty: 32
Skąd: Magyarorszag
dzieki za analize wilku i oceny

Paulus_Wolf pisze:
Ogólnie daje się tam zauważyć dominowanie najbardziej skrajnych, purytańskich postaw rodem z XIX-wiecznego protestantyzmu,


nie bede sam sie w tej kwestii wypowiadal gdyz sam jestem jak sadze
jestem bardziej lub mniej aktywnym na FF
wkleilem ten watek gdyz absurdalnym wydalo mi sie postawienie sprawy w ten sposob - 2tm23 antyewangelizacja ? osobiscie sadze ze jest to szokujace pytanie - pytanie ktore jednak pozostawia po przemysleniu pewne watpliwosci... - pierwsza plyta 2tm23 - daje ja do posluchania kumplowi (pare lat temu ) zaangazowanemu w wiare katolicka i ogolnie - gosc mowi za ciezkie - nie trafia do niego przeslanie. Pamietam takze jak Budzy opowiadal kiedys ze jakies kobiety w kosciele wyzwaly go i jego kapele od satanistow...
po prostu sa ludzie dla ktorych 2tm23 moze byc - no wlasnie pomylka czy zejciem z dobrej drogi - jesli tak to co - lepiej nie grac?

Paulus_Wolf pisze:
Ogólnie daje się tam zauważyć dominowanie najbardziej skrajnych, purytańskich postaw rodem z XIX-wiecznego protestantyzmu,

_________________
Salto delfina

- ta bajka jest mała jak


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 23:03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 19 marca 2006 16:38:21
Posty: 32
Skąd: Magyarorszag
Poza tym Wilku z FF nie jest jeszcze tak zle :wink:
Paulus_Wolf pisze:
Ich podejście do 2Tm,2,3 to tylko wąski wycinek paranoi pt."Wszystko jest złe, wszyscy to grzesznicy, a Bóg już czeka, żeby cię skazać na wieczną mękę i bardzo ci tak dobrze, grzeszniku !!!"


ponizej wklejam znajomy topic z ulthima thule

http://forum.fronda.pl/forum.php?akcja=pokaz&id=608805

rzeczywiscie daje sie zauwazyc u niektorych purytanskie naloty rodem z XVII Szkocji (zero tańca etc.) choc w wiekszosci to bb fajne forum a wrzucilem tu tylko jeden z bardziej szokujacych topicow (sa lepsze jesli chodzi o szoking :wink: )

_________________
Salto delfina

- ta bajka jest mała jak


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 23:05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 19 marca 2006 16:38:21
Posty: 32
Skąd: Magyarorszag
Wiewiórczak pisze:
po przeczytaniu wszystkiego mam ciągle tą nadzieję, że "Fronda" a "Forum Frondy" to zupełnie 2 różne kwestie, chociaż czasami się gubię:


oczywiscie na szczescie tak jest inaczej mozna by sie bylo zalamac...

_________________
Salto delfina

- ta bajka jest mała jak


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2006 23:56:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:59:42
Posty: 503
Tom de la Soul Smole pisze:
po prostu sa ludzie dla ktorych 2tm23 moze byc - no wlasnie pomylka czy zejciem z dobrej drogi - jesli tak to co - lepiej nie grac?

Wydaje mi się, że jest to problem ludzi, którzy żyją zaszufladkowanymi schematami. Taki ma pewne rzeczy poukładane i posegregowane w szufladkach, jak na przykład ten prosty stereotyp: ciężka muzyka+mroczny tekst rodem z piekieł.
W momencie kiedy zauważa że istnieje ciężka muzyka i pozytywny tekst, to jest to jakaś dziedzina życia , która nie mieści się w jego przyciasnej szufladce stereotypu. Oczywiście znacznie łatwiej jest orzec że jest to zjawisko patologiczne, które nie miesci się w ustalonym przez niego porządku świata, niż się głębiej zastanowić i porozbijać swoje przyciasne szufladki..
Na szczęście Bóg jest mistrzem łamania schematów i stereotypów, nie jadał przecież z zadowolonymi z siebie fayzeuszami, ale z celnikami i prostytutkami.

I czym jest owa pomyłka czy owo zejście z dobrej drogi?
Alicja w Krainie Czarów mówi do Królowej Kier "Zgubiłam drogę".
Królowa Kier do Alicji: "To niemożliwe. :D Tutaj wszystkie drogi należą do Mnie".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 sierpnia 2006 08:35:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
A moim zdaniem to nawet nie tyle (choć może lepiej - "nie tylko") nieumiejętność wyjścia z szufladek typu - "ciężka muzyka-satanizm", "wegetarianizm-new age", "feminizm-niezgoda na interwencję w Iraku-głosowanie na SLD" itp. To także skutek zapędzenia się w "dobrym" wychowywaniu przy pomocy "szerokiej" argumentacji. Taki ktoś skojarzył dwa rzeczywiście często sprzężone zjawiska - ciężką muzykę i przesłanie satanistyczne. Ponieważ zaś przesłanie satanistyczne jest warte wyperswadowywania, to oprócz tłumaczenia, że przesłanie jest złe, dodał dodatkowe argumenty. (Ktoś np. może twierdzić, że nie interesuje go w ogóle przesłanie, więc argumenty o złu w nim zawartym go nie obchodzą.) Zatem ten, może i pełen dobrych intencji, wychowawca dorzuca argument, że nie tylko przekaz jest zły, ale i sama muzyka oddziałuje na psychikę źle. I wszystko w miarę się zgadza, gdy ten wychowawca mówi np. o Kacie. A tu nagle pojawia się 2Tm2,3 i argument o muzyce, który skądinąd powinien być poboczny, okazuje się nietrafiony. No i albo ten wychowawca wycofa się z tego argumentu, albo będzie go za cenę absurdu bronił, twierdząc, że muzyka 2Tm2,3 jest satanistyczna... Niestety, niewielu wychowawców w obawie przed utratą autorytetu potrafi się przyznać do używania nietrafionych argumentów.


Tego typu mieszanie argumentów zresztą jest typowe wśród agitatorów wszelkiego typu. Działacze wegańscy np. przekonują, że mleko jest w ogóle niepotrzebne, że krowy są hodowane w strasznych warunkach, i w ogóle wielu ludzi ma alergię na laktozę. Działacze katoliccy, że antykoncepcja jest nienaturalna, niegodna człowieka, i w ogóle niektórzy mają alergię na lateks. I tego typu mieszanie argumentacji może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych - bo ktoś, kto nie ma alergii ani na laktozę, ani na lateks, może uznać, że obydwie argumentacje go nie dotyczą. A skoro argument o alergii był podany w jednym rzędzie z argumentami etyczno-moralnymi, to może i te etyczno-moralne są równie nieprawdziwe?...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 sierpnia 2006 09:51:38 

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 16:55:30
Posty: 23
to co przeczytałem jest śmieszne. niby jak Tymek przykłada rękę do satanizmu? stek bzdur.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 sierpnia 2006 12:37:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
panek pisze:
Tego typu mieszanie argumentów zresztą jest typowe wśród agitatorów wszelkiego typu.


Otóż to. Agitatorów :!!!: :!!!: :!!!: :!!!: Politrucy :!!!: :!!!: :!!!:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 sierpnia 2006 12:44:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
panek pisze:
Działacze wegańscy np. przekonują, że mleko jest w ogóle niepotrzebne, że krowy są hodowane w strasznych warunkach, i w ogóle wielu ludzi ma alergię na laktozę. Działacze katoliccy, że antykoncepcja jest nienaturalna, niegodna człowieka, i w ogóle niektórzy mają alergię na lateks. I tego typu mieszanie argumentacji może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych - bo ktoś, kto nie ma alergii ani na laktozę, ani na lateks, może uznać, że obydwie argumentacje go nie dotyczą. A skoro argument o alergii był podany w jednym rzędzie z argumentami etyczno-moralnymi, to może i te etyczno-moralne są równie nieprawdziwe?...

Bardzo trafne uwagi ! Mnie też od dawna śmieszyła taka argumentacyjna żonglerka. :)

Tom de la Soul Smole pisze:
sa ludzie dla ktorych 2tm23 moze byc - no wlasnie pomylka czy zejciem z dobrej drogi - jesli tak to co - lepiej nie grac?

Przede wszystkim liczą się chyba intencje twórców. Oni bardzo szeroko komentowali i komentują swoją działalność w 2Tm,2,3 , nie sposób się pomylić w interpretacji ich twórczości.

Muzyka 2Tm,2,3 może się oczywiście nie podobać, ale jeśli ktoś z takiego powodu traci wiarę to chyba nie była to wiara zbyt głęboka. To tak jak ja bym usłyszał sacro-polo puszczane ze straganu na odpuście i powiedział sobie: "Rzucam tę wiarę ! sądząc po muzyce, chrześcijanie to wieśniaki, ciemnota i festyn" - komentarz chyba zbyteczny...

Poza tym są ludzie, dla których 2Tm,2,3 nie jest pomyłką tylko drogowskazem na dobrą drogę. Co z nimi ? Zabrać im to, zabronić słuchania mówiąc, że to "muzyka śmierci", podczas kiedy oni dzięki niej poznawali i pokochali Jezusa?

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 sierpnia 2006 13:19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
ludzie kochaj szufladki i stereotypy. bo jak mozna byc chcrzescijaninem i walczyc o godnosc ludzi pracy? zrzeszac sie w zwiazki zawodowe i itp. rozwine to kiedy indziej. poizdrawiam otwarte umysly

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 sierpnia 2006 13:23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
A na FF, Tomie de la Soul, od czasu do czasu zaglądam, bo pomimo całej masy obecnych tam dziwactw można wyłowić stamtąd wiele interesujących wiadomości z różnych dziedzin. Ostatnio czytałem tam o historii "Ognia" i jego oddziału. :)

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 sierpnia 2006 17:30:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
"tańce damsko-męskie są grzeszne", "piosenki R. Rynkowskiego są niemoralne, a braci Golec rozwiązłe - zakazać !", "Plaże koedukacyjne to grzech" itp.

Paulus, wzruszające świadectwo, ale chyba nieuważnie czytałeś te wątki. Sporadycznie odwiedzam forum frondy, ze względu na ogromną ilość tematów i postów codziennie tam pisanych, ale wątki, które wymieniłeś, tworzył bodajże niejaki Brawario, którego wpisy, z tego co zauważyłem, brane były z przymróżeniem oka przez większość forumowiczów.

Ja bardzo cenię forum frondy. Z tej całej masy tematów można naprawdę wyłowić pasjonujące dyskusje.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 sierpnia 2006 08:25:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
To prawda, że autorem wątków dotyczących tych tematów była jedna osoba i może kiedyś rzeczywiście brana była z przymróżeniem oka, ale wydaje mi się, że obecnie stworzyło się wokół niego(lub raczej lansowanych przez niego poglądów) swego rodzaju środowisko, które na FF odgrywa niemałą rolę.To raczej ich adwersarze zaczynają być w mniejszości, zapewne dlatego, że część ludzi o poglądach "umiarkowanych" opuszcza forum lub pisuje sporadycznie, a w ich miejsce pojawiają się zwolennicy "betonu".

Zgadzam się, że na FF można wyłowić pasjonujące dyskusje, sam wcześniej o tym pisałem.

Osobom chcącym korzystać z tego forum radziłbym jednak podchodzić do zawartych tam wątków z pewną ostrożnością, ponieważ pisze tam grono osób nie uznających posoborowego nauczania Kościoła,
natomiast przedstawiających swe poglądy jako oficjalny współczesny katolicki katechizm. Czasem może to nieźle namieszać w głowie. W pamięci utkwiło mi np. takie twierdzenie jednego z forumowiczów : "Wg nauki Kościoła, jeżeli jakąś przyjemną czynność wykonujemy tylko dla uzyskania przyjemności to popełniamy grzech lekki" Jak żyję, ani w kościele, ani na katechezie, ani na żadnych rekolekcjach (jako młodzieniaszek byłem dwa razy na rekolekcjach oazowych) nie słyszałem takiej teorii. A jeśli jest ona prawdziwa, to co z przemysłem cukierniczym ?
Nota bene problem ten poruszono w wątku, w którym odmawiano Janowi Pawłowi II świętości motywując to tym, że u schyłku życia ,schorowany, poprosił kiedyś o rurki z kremem... czyli zamiast się umartwiać - myślał o grzesznych przyjemnościach doczesnych...

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group