Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:15:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Śmierć
PostWysłany: sob, 21 października 2006 20:55:00 
Elrond kiedyś powiedział że chciałby umrzeć świadomy, najlepiej z pełnym bólem. Że chce doświadczyć śmierci w pełni.

A ja od dziś wiem jak umrę.
Będę wyglądał tak :shock: , choć oczu nie wybałuszę aż tak.
Raczej będą bardziej refleksyjnie.
Pełne zdziwienie z nutą niedowierzania, jakby chciały powiedzieć: 'Teraz? Ale...' i nie mógł dokończyć zdania.

Pozdrawiam


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 października 2006 21:00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
3bajki pisze:
A ja od dziś wiem jak umrę.


:shock:

A skąd wiesz?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 października 2006 21:22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
3bajku, jakieś kłopoty ze zdrowiem ?

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 października 2006 21:45:23 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 20:59:50
Posty: 942
a moze za duzo alkoholu,tudziez innych substancji czynnie wplywajacych na prace mozgu?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 października 2006 21:53:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Krajanie, zastanów się, czy swoim zachowaniem nie wypełniasz znamion obrażania autora niniejszego wątku, co może skutkować ostrzeżeniem. Jeśli Twoje spekulacje wynikają z dobrych intencji, to publiczne zadawanie podobnych pytań jest - w mojej ocenie jako zwykłego użytkownika, a nie moderatora - nie na miejscu. Proponuję okazać taką troskę w prywatnej wiadomości :roll:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 października 2006 22:41:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
chciałem założyć już ten temat kiedyś,,, śmierć- najprzedziwniejsza i fascynująca droga ku wieczności,,, albo do śmierci wiecznej,,, nie przeraża gdy jest daleko - sieje trwogę gdy blisko,,, umrzeć świadomie - to dar,,, umrzeć młodo,,, nie wiem sam,,, boję się śmierci,,, nie boję się rozmowy o niej,,, rany ale mocny temat,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 października 2006 23:04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Armijny Smok pisze:
boję się śmierci,,, nie boję się rozmowy o niej



właśnie..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 03:53:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 31 stycznia 2005 01:20:37
Posty: 319
Skąd: Ant(y)werpia
...moj przyjaciel mowil...ze "do smierci to trzeba dorosnac - filozofia to nauka o umieraniu..."-- do tej pory nie wiem czy mial racje...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 06:00:48 
nie boję się swojej śmierci, tzn jeśli już to w tym sensie że nie zrobiłam wszystkiego jak należy, za mało dobra zostawiam po sobie a zdecydowanie za dużo zła.....

boję się raczej śmierci kogoś z najbliższych, ale też w sposób niejako egoistyczny że JA zostanę sama, że nigdy go/jej juz na tym świecie nie zobaczę

śmierć mnie fascynuje tak jak właśnie napisał Armijny Smok, droga do Pana.... jest przecież darem,zamiast gnić w nieskończoność w tym podłym świecie mamy możliwość zjednoczyć się z tym, Który nas zbawił
to jest total! ale też chcę umrzeć z pełną świadomością, nawet cierpieniem to paradoksalnie przecież jeden z najistotniejszych momentów życia....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 06:09:09 
Miki pisze:
Krajanie, zastanów się, czy swoim zachowaniem nie wypełniasz znamion obrażania autora


Ja tam odebrałem to bardziej jako sztubacki żart

antiwitek pisze:
A skąd wiesz?

Niby wiadomo że zawsze mogę się mylić. Ale czasem jest takie oświecenie, że się po prostu wie.
Nie wiem, czy będę wtedy chory, czy zdrowy, czy będzie to przypadek czy skutek choroby.
Wiem że będę zadziwony na sposób powyższy.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 06:28:56 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Dużo myślę o śmierci... Sam fakt definitywnego zakończenia ziemskiego bytowania budzi we mnie niepokój dlatego, że mam świadomość bólu, jaki umierając pozostawia się w sercach bliskich.... Niezależnie od wiary w wieczność. Boli fakt rozstania - w ludzkim wymiarze rozumienia tego słowa.
Obawiam się śmierci również w kontekście zjawiska często jej towarzyszącego, czyli cierpienia. Najgorsze, co mogłoby mnie wtedy spotkać, to osłabienie wiary, czy wręcz pretensje do Najwyższego za to, co mnie spotyka. Dlatego tak ważne jest, aby całe życie budować w sobie odpowiednie rozumienie cierpienia... Jako daru od Boga, w którym możemy być bliżej Niego.
Kiedyś wreszcie ostatecznie i całkowicie blisko....


Ostatnio zmieniony ndz, 22 października 2006 10:30:42 przez Erkej, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 09:47:48 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 20:59:50
Posty: 942
Miki pisze:
Jeśli Twoje spekulacje wynikają z dobrych intencji, to publiczne zadawanie podobnych pytań jest - w mojej ocenie jako zwykłego użytkownika, a nie moderatora - nie na miejscu.

nie mialem zamiaru nikogo obrazic,to byla raczej cyniczna reakcja na post Paulus_Wolf'a ;)
zreszta sam pomyslodawca tego topiku to zauwazyl:
3bajki pisze:
Ja tam odebrałem to bardziej jako sztubacki żart



bury pisze:
do smierci to trzeba dorosnac

do smierci nigdy nie "dorosniesz" poniewaz nie zostalismy stworzeni po to zeby umierac.
smierci nie boja sie ci ktorzy sa pusci w srodku i nie maja nic do stracenia,nie chce nikogo obrazac ale tylko czlowiek chory/skrzywiony psychicznie nie boi sie umrzec lub chce umrzec.w koncu smierc jest koncem bytu.najgorsza jest swiadomosc utraty zycia a nie sam proces umierania(oczywiscie jezeli nie przebiega on w warunkach skrajnego bolu).oczywiscie jest jeszcze wiara,sam jestem wierzacy ale nie wierze w niebo takie jakie przedstawiaja w kosciele katolickim i protestanckim.opowiadam sie raczej za ogolnym zmartwychstaniem w okreslonym czasie,i pozniejszym zyciu wiecznie na ziemi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 10:06:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Niewiele wiem o śmierci, ale u Bocheńskiego wyczytałem, że w trakcie wojny on nie tyle bał się śmierci, ile cierpienia.

krajan pisze:
smierci nie boja sie ci ktorzy sa pusci w srodku i nie maja nic do stracenia,nie chce nikogo obrazac ale tylko czlowiek chory/skrzywiony psychicznie nie boi sie umrzec lub chce umrzec.


Mylisz się.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 10:20:54 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 20:59:50
Posty: 942
moze jakies argumenty na to "mylisz sie"?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 października 2006 10:28:19 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
krajan pisze:
smierc jest koncem bytu

Jak dla kogo. Dla mnie jest początkiem prawdziwego, wiecznego bytu. Dlatego się jej nie obawiam.
krajan pisze:
tylko czlowiek chory/skrzywiony psychicznie nie boi sie umrzec

Ja powiem tak: tylko człowiek nie mający w sobie prawdziwej wiary w życie wieczne boi się umrzeć.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group