Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 14:20:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2006 12:24:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
że niby tak dużo czy tak mało? bo mi się własnie wydaje, że do połowy była pusta. a może myli mi się z czymś innym???????????


Oj chyba Ci sie myli! Ja ten koncert obserwowalem stojac pod wysepka akustyka (czyli do sceny mialem jakies 2/3 dlugosci sali), a i tak stalem w srodku pogo :shock: ... za ta wysepka tez bylo gesto, ale tam ludzie stali juz spokojnie.

No i oczywiscie na patio, na pietrze i na balkonach tez bylo pelno. Jak przywoluje sobie w pamieci obraz z tego koncertu to dochodze do wniosku, ze byl tam naprawde SPORY TLUM. :)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 lipca 2006 23:55:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 16:41:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
oooo!!!! niwa wersja ukuadki 'czas i byt'!!!! :brawa: :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 18:19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
super zdjęcie super chłopaka! :)


muszę męża obstrzyc...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 09:52:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
elsea pisze:
muszę męża obstrzyc...
Crazy z irokezem :shock: ostatnio raczej przypominał Kurta :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 lipca 2006 07:09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
marecki pisze:
Crazy z irokezem
niektórzy to się tak z tym w miesiacach letnich oswoili, że teraz nie mogą go poznać! ;-)
Oczywiście zdjęcia do wklejenia nie mam, ale TAK - Crazy z irokezem wykonanym moimi rękoma - :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 lipca 2006 01:43:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
marecki pisze:
Crazy z irokezem

kochany, z irokezem to ja nawet prowadziłem lekcje z dziećmi! (co prawda miałem chustkę na głowie i dzieci pytały mnie wtedy czemu jestem piratem ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 lipca 2006 21:10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
A ten obrazek to polecam każdemu. Okrojoną wersję tego tekstu jako totalny małolat przeczytałem w Świecie Młodych i zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Pod niektórymi wersami zreszta podpisałbym sie i dziś :) !

No i to wymowne "Aa!" - :brawa:

http://www.youtube.com/watch?v=7i27IoDM ... h=dezerter

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 września 2006 23:23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Teledysk-metafora THE RAMONES :) :

http://www.youtube.com/watch?v=TLvUEQDN ... ed&search=

edit: chyba ich kocham!

http://www.youtube.com/watch?v=inpKD4vX ... ed&search=

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 października 2006 20:35:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Gupio tak robić trzeci wpis z kolei w założonym przez siebie watku... Ale...!

Obrazek

Przy okazji słuchania pierwszej i trzeciej płyty Dusicieli przypomniałem sobie o pewnym wydawnictwie, jakie mam w domu. Szaro-szara książeczka wydana w 1989 roku przez krakowski Rock Service pt. "Punk. Ideologia i muzyka"
I mamy tu opisaną ujmującą historię powstania The Stranglers. Przedstawię kilka cytatów:

"Rodzice w ogóle nie chcieli słyszeć o rocku - wspomina Hugh Corwell /ur. 1950 r./, londyńczyk wychowany w dzielnicy Kentish Town - ich ambicją było, abym studiował medycynę i został lekarzem. W końcu poszedłem na biochemię, zdałem egzamin końcowy i wyjechałem do Szwecji, gdzie akurat potrzebowali trzeciorzędnych magistrów. W dzień pracowałem jako laborant w szpitalu w Geteborgu i kroiłem szczury, a wiefczorami grałem w grupie Johnny Sox. Wreszcie powiedziałem sobie "dosyć!". Z dnia na dzień rzuciłem posadę, zostawiłem mieszkanie wypełnione rzeczami i wróciłem do Londynu, jedynie z gitarą i kolegami z zespołu. Mieszkaliśmy "na dziko" w opuszczonym domu naprzeciw "Roundhouse". Było nam ciężko i chłopcy załamali się - wszyscy z wyjątkiem gitarzysty poszli do pracy, zacząłem więc rozglądać się za nowymi muzykami. Wtedy poznałem Jeta..."
Jet Black, urodzony w Ilford, w hrabstwie Essex: "Mój ojciec był nauczycielem, ja szkoły nienawidziłem. Opuściłem dom i szkołę przy pierwszej nadarzającej sie okazji. Pracowałem jako praktykant ślusarski i stolarski. W nocy grałem na perkusji w amatorskich zespołach jazzowych... Kiedy? Jeszcze zanim pojawili sie The Beatles" Po dwóch nieudanych małżeństwach Black przeniósł się do Guildford w hrabstwie Surrey. Otworzył tam sklep z napojami alkoholowymi, później interes powiększył o wytwórnię lodów. Prowadził spokojne życie sklepikarza aż do 1974 roku, kiedy wpadł mu w ręce egzemplarz "Melody Maker" z ogłoszeniem: Poszukujemy perkusisty do rock and rollowego zespołu. Obrzydły mi lody i ta codzienna nuda londyńskich przedmieść. Pojechałem na przesłuchanie. Przyznam, że lepiej się nam wtedy rozmawiało niż grało. (...)
John czyli Jean-Jacques Burnel, syn francuskich emigrantów, urodzony w Londynie: "Kiedy byłem mały matka codziennie odprowadzała mnie do szkoły i całowała na pożegnanie, co jest normalnym zwyczajem matek we Francji. Koledzy uważali jednak, że jestem maminsynkiem i ciągle mnie bili. Aż wreszcie ojciec nauczył mnie walczyć."

Czytamy też ogólnie o zespole: "najdojrzalszy muzycznie, wymykający się klasyfikacjom już choćby tylko z uwagi na "podeszły" - jak na owe czasy wiek." :)
"The Stranglers stali się natychmiast solą w oku ideologów i apologetów ruchu punk, marzących o jednolitej, monolitycznej scenie rockowej. Byli niebezpieczni, ponieważ górowali muzycznie nad młodymi konkurentami, mieli własny, skrystalizowany styl, oryginalny repertuar wskazujący na umiejętności budowania wyrazistych linii melodycznych oraz znajomość reguł kompozycji i aranżacji".

Budzi ten opis sympatię, czyż nie?

A jeśli ktoś chciałby przekanać się ile Klaus Mitffoch i wczesny Janerka zaczerpnął z Stranglersów zachęcam do przesłuchania pierwszych płyt zespołu.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 00:25:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
przypomniałam sobie właśnie zespół żeński, jeden z trzech, jakie słuchałam namiętnie na początku lat 90tych. Babes In Toyland - bardzo utożsamiałam się z wokalną ekspresją liderki :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=DC2-gATv ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=9TSso0fy ... ed&search=
to mi się nawet dziś podoba :twisted:

i to na deser:
http://www.youtube.com/watch?v=Kefsbhyi ... ed&search=

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 00:32:29 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
:lol: :lol: :lol: dziekuje za ten deser. chodzi mi o samiuski poczatek deseru :lol: to jakas zamierzona prowokacja. mumii ani zombie nie jadam.... a od deseru zaczolem ogladac :lol: czy okreslenie eks-presja oznacza,ze jest gorzej niz na deserze?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 01:24:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..co za wścieklica !!! niezłe , super wokal !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 09:38:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dziś o 21.00 na Discovery Channel:

http://www.discoverychannel.pl/ostatnie/sid/index.shtml

:o

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 21:29:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
zapomniałem całkiem o babes in Toyland, a bardzo w swoim czasie lubiłem, pora sobie przypomnieć.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group