Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 04:08:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spirit of 84
PostWysłany: śr, 27 września 2006 20:30:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Ostatnio, podczas dyskusji z moim kolegą o koncercie w Stodole na 21- lecie Armii, przypomniała mi się rzecz dziejowa.. mianowicie natknąłem się wtedy pierwszy raz na Spirit of 84. Mój pierwszy koncert Armii ogólnie, więc przybyliśmy z Paulusem Wolfem do Stodoły trochę wcześniej ( i całe szczęście! ), ponieważ na bilecie (notabene, który mam do dziś) nie było niestety napisane o supporcie Spiryta. No i szczerze mówiąc, bardzo miłe zaskoczenie! Szczególnie w pamięć zapadł mi utwór ''Czas'' według mnie jeden z najbardziej chwytliwych i fajniejszych w dorobku zespołu. Jeszcze wtedy płyty nie nabyłem choć później żałowałem.

No a bodajże wczoraj, zacząłem odświeżać sobie ten zespół. Zebrałem się i oto:


Obrazek

Latarką w oczy mroku - * * * * czyli płyta bardzo dobra

best song: Trudno mi było wybrać, tak więc Czas i Terri

1. Świnka
2. Morfi
3. Czas
4. Wariant wschodni
5. pEwelina
6. Wszystko/Piosenka o rybach
7. Ballada giżycka
8. gov.pl
9. Punk song 2003
10. Tata Leppera
11. Oi!
12. Latarką w oczy mroku
13. Krewieństwo
14. Rege
15. Szczęście
16. Idziemy wytrwale
17. Terri
18. Podróż na północ
+ teledysk "Szczęście"

Płyta niewątpliwie obiecująca! Podoba mi się bardzo głos Budynia, który to wokal niewątpliwie pasuje do koncepcji ogólnej zespołu. Po pierwszym przesłuchaniu materiału - pierwsze skojarzenie- nie tyle co vzad, co agresywnośc, która bardzo mi się w niektórych momentach podba, no i ten bród niekiedy! miód! No i przede wszystkim - warstwa tesktowa! Takie piosenki jak ''Latarką w oczy mroku'' czy ''Terri'' powalają. I na długo zapadają w pamięć. Oi!


Powstało wiele wątków na temat zespołu Spirit of 84 jednak według mnie, ten zespół zasługuje na osobny wątek w Ocenarium

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Ostatnio zmieniony czw, 28 września 2006 05:48:58 przez séamas., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 21:17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
popieram, chociaż należałoby zerknąć, czy w poprzednim wątku (w Potforum?) nie ma jakichś rzeczy, któe zasługiwałyby na przeniesienie.

Dla mnie również to płyta ważna i dobra, nad gwaizdkami się zastanowię ;-) Bez wątpienia lepsze to niż Dezerter :P

CHociaż zauważam wyraźną nierówność - część piosenek kompletnie mi przechodzi mimo ucha, za to część - super!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 21:26:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
-

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony sob, 06 sierpnia 2016 15:39:13 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 22:18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
http://mocneramie.pl/muza_169.php tutaj, a inną jeszcze tutaj: http://mocneramie.pl/muza_168.php

przy okazji: jestem wzruszony :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 22:27:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Spirit jest spoko ! Muszę sobie to wreszcie kupić... Słyszałem na 21-leciu Armii i na myspace. Kawałki "Czas", "Terri" i "Latarką..." są po prostu bezbłędne ! No i pełen charyzmy wokal ryczący "oi" do mikrofonu :wink: Przypomniały mi się koncerty z pierwszej połowy lat 90-ych: Dzieci w Szoku, Post Regiment... Na tamtym koncercie niezapomniane wykonanie "Nadchodzi zwyłe świństwo" Siekiery acapella... :D
Jak najbardziej polecam ! Budyń :piwo: !

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 22:29:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 maja 2006 20:07:13
Posty: 8
Skąd: na razie Kraków
O, ktos docenil moj ulubiony zespol punkowy :)
Crazy pisze:
część piosenek kompletnie mi przechodzi mimo ucha, za to część - super!
No, prawda... ale za to te, ktore sa super, to lubia chodzic po glowie ;) Ja ostatnio najbardziej lubie "Rege" (bo czegos takiego pewnie mi w zyciu brakuje)

moj pierwszy post tutaj - wreszcie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 23:03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
mi się z pierwszej płyty podoba Kolejny rozdział,,, gdyby zespół poszedł w tym kierunku byłbym jego wielkim fanem...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 września 2006 16:34:23 
Na Spirita trafiłem przez Conservative Punk Division Poland. Powiem krótko: jest bardzo mocno ok.

Mam taki zwyczaj że jak łapnę coś nowego to jadę z tą muzą non stop w aucie. Jeżeli po dwóch dniach zmieniam , widać kiszka:). Spirit leciał przez dwa tygodnie, teraz ustąpił miejsca 888:) Żaden dyshonor:))


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 września 2006 16:43:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 16:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
nie chodzi o dokuczanie komuś, ale spirit mi jakoś nigdy nie podchodził :? ...

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 września 2006 19:01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
ostro mi dokuczyłeś :evil: :evil: :evil:

SOLÓWA!

;-)

Chętnie sobie przesłucham pod kątem gwiazdkowania i dokonam tegoż ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 września 2006 20:02:16 
Rzuff pisze:
nie chodzi o dokuczanie komuś, ale spirit mi jakoś nigdy nie podchodził


Tym się różnimy od, np. zwierząt że możemy lubić inne rzeczy i mieć inne upodobania.

Ja na ten przykład nie lubię M. Rodowicz. :wink:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 września 2006 21:46:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Crazy pisze:
Chętnie sobie przesłucham pod kątem gwiazdkowania i dokonam tegoż Wink



Ależ bardzo chętnie Crazy ;)

Ja niedługo ogwiazdkuję the best songs of Spiryt..

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 października 2006 23:41:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Potwierdziło mi się, że nie mogę słuchać tej płyty w całości. Jest część utworów, które w ogóle mi nie podchodzą - może nawet nie że nie mogę słuchać każdego z nich z osobna, ale w kupie rodzą u mnie znaczny przesyt łomotliwym punkiem.

Skupmy się więc na tych, z których zrobiłbym sobie składankę, ale mi przegrywanie nie chce działać ;-)

Czas * * * * w skali jak najbardziej ogólnej, idealne na przebój, z wyrazistym tekstem (choć nie kumam, czemu "z każdą chwilą coś tracimy".. po mojemu to zyskujemy...?) i na maksa dynamicznym wykonaniem!

Wariant wschodni * * 1/2 , trochę mnie drażni, ale zarazem przyciąga... i chyba za długie jak na moje potrzeby. Ale refren zapada w głowę.

pEwelina bez gwiazdek, bo mi dzieci obrzydziły ten skądinąd bardzo dobry kawałek... zawsze się cieszyłem, kiedy dzieciaki sobie włączały Spirita (Sprinta, jak mówiły przez jakis czas ;-)), ale niefajnie się słucha dziecięcego głosu śpiewającego, że "krwią się zalewam i padam na ziemię przygnieciony niebem" :? trzeba było zrobić jakąś selekcję...

Latarką w oczy mroku * * * * 1/4, bodaj czy nie lepsze od Czasu, znowu tekst bardzo dobrze dopasowany, tym razem dla odmiany pasuje mi też osobiście :-) Piękny tytuł w ogóle!

Rege * * * , mocna pozycja, szczególnie że urozmaica klimat płyty (więc oczywiście wolę cześć rege niż część punk). Niby nic szczególnego, ale i nie ma się do czego przyczepić.

Terri * * * * 1/4 , a przy odpowiednim nastawieniu na odbiór tekstu ocena może podskoczyć - bywa to porażające! Muzycznie ma też swój best moment, fragment pomiędzy zwrotką a refrenem - super! Byłby ewidentnym numerem jeden, ale występuje pewna monotonia zwrotki...

Podróż na północ * * * , utwór który doceniam za oryginalność i charakterystyczność, ale nie polubiłem go zbytnio. Chyba za ciężkie jak na mój gust. Ale dobry akcent na zakończenie!

To są moje faworyty, a oprócz nich - i oprócz rzeczy, które mi się nie podobają - jest jeszcze takie wypełnienie płyty, kawałki, które zlewają mi się w jedno, ale z ogólnie pozytywnym wrażeniem. Tak się składa, że zajmują one również środek płyty, tj. pozycje 7-10 (może i 11, nie pamiętam), bodajże ze wskazaniem na Balladę giżycką jako tę, co najbardziej mnie zainteresowała (ale tu zawsze jest ten feler, że gubię, który numerek akurat leci, co pewnie o czymś tam świadczy).

A oceny są może niskie, ale to dlatego, że oceniam w ramach skali ogólnej! Jakbym Bitelsów gwiazdkował ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 23:16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
Spirit of 84 żyje!

Obrazek

totalna partyzantka, jakość fatalna, archaiczny automat i komputer nagrywający z niewielkim, ale utrudniającym bardzo sprawę opóźnieniem... Wbrew wszystkiemu (ale to wszystko niestety słychać) - nagrywamy nowe kawałki, by dać znak zycia. Oczywiście kiedyś, mam nadzieję, pojawią się na naszej trzeciej płycie w normalniejszych wersjach. Na razie dwa nagrania partyzanckie, pierwsze, skończone kilkanascie minut temu, jeszcze gorące. Specyficzna para - najbardziej punkowy i grunge'owa balladka do pary :D

Kto ma wiedzieć, ten wie
Mhm

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 10:46:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Budyń - czyli nie ma szansy by zespół poszedł w kierunku utworów typu Kolejny Rozdział - i zaprezentowanego tam wokalu??

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group