Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:40:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 października 2006 19:28:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 11:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
Armijny Smok pisze:
.. wymiękłem na pisence "znowy Cię spotykam"... rewelacja... nie spodziewałem się że ta płyta tak dobra...


zgadzam się z tym absolutnie
płytkę trochę podsłuchałam kiedyś w empiku w Krakowie, a teraz jak byłam na koncercie Arki i 2tm2,3 w Piotrkowie to sobie płykę kupiłam wreszcie i baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mi się podoba. po prostu rewelacja!!!

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 grudnia 2006 16:39:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 02 grudnia 2006 16:24:28
Posty: 74
Skąd: z Księstwa Cieszyńskiego
W niedzielę (03.12.06) Arka gra w Krakowie!!!

Gdyby nie gazeta, której szczerze nie znoszę (metropol), a którą zabrałem chyba tylko przez uprzejmość pani, która je rozdawała :wink:, nie wiedziałbym o tym nic... Szkoda, że strona Arki "śpi i ma piękne sny"... "Dla głodnych i spragnionych" przydałoby się trochę informacji, choćby o koncertach.
Zgłaszałem też opiekunowi strony, że nie można ściągnąć filmików dostępnych w dziale aktualności, ale nie przyniosło to rezultatów.
Bardzo proszę osoby, które mają na to wpływ o małą interwencję :)

Wracając do koncertu, to już nie mogę się doczekać.
Dzięki Robercie, że przyjeżdżacie!
Myślę, że nie zabraknie "Nieba niebieskiego", które tak bardzo pasuje do pierwszej niedzieli Adwentu (zresztą tak jak do każdego innego dnia...).

P.S. Zagra również Zakopower.

_________________
"Od tylu lat na Ciebie czeka cały Świat!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2006 18:25:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 02 grudnia 2006 16:24:28
Posty: 74
Skąd: z Księstwa Cieszyńskiego
Koncert był fantastyczny! Był ktoś? (Oprócz Litzy, Drężmaka i in. ;)) )?
Dzieciaki na początku były jakieś wystraszone (pewnie tą cocacolowo-newage'ową otoczką i mikołajem popkulturowym :)) [aż myślałem, że Litza zada pytanie: "Wiecie jak wyglądał prawdziwy sw. Mikołaj?"], ale potem się rozkręciły i aż było trzeba je upominać, bo by Malwinę ze sceny zrzuciły :))
Gratuluję Neptiemu solówki z rozwianą czupryną ;), niezły ubaw (w scenie był nawiew powietrza, który rozwiewał czupryny muzykom, ale było trzeba go odnaleźć i dobrze wykorzystac)
Szkoda, że Litzy cały czas przeszkadzali podchmieleni goście, którzy darli się: "Litza! Gdzie masz dready?! Acid Drinkers! itp.'
Najbardziej skomplikowana gadka Litzy dotyczyła "życia po porodzie" :), bo osoba, która nie zrozumie paraboli/alegorii może pomyśleć, że "Życie zaczyna się po porodzie" tj., że przedtem nie ma życia tj. w brzuszku mamusi, co na pewno sprzeczne jest z poglądami Roberta (lepiej z tym uważać).
Genialne są aranże dęciaków, szczególnie te dorobione na koncert Pokolenie JPII (Czy to pomysł Mateusza Pospieszalkiego?). Uwielbiam "Nigdy nie mów nigdy" (zresztą mój 5-cioletni braciszek również, bo chodzi po mieszkaniu z plastykową gitarą i cały czas to śpiewa).

Dzięki za koncert.

Pliz - zaktualizuujcie stronę Arki.

_________________
"Od tylu lat na Ciebie czeka cały Świat!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 grudnia 2006 17:53:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
russman pisze:
"życia po porodzie"

to chyba takie skomplikowane nie jest :mrgreen:
...może trochę nudne :?:
ale zawsze trzeba pamiętać o tych co są pierwszy raz na koncercie :piwo:
russman pisze:
podchmieleni goście

o był alkohol na imprezie coca coli :soczek:

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 09:56:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 02 grudnia 2006 16:24:28
Posty: 74
Skąd: z Księstwa Cieszyńskiego
"Życie po porodzie" nie jest takie skomplikowane jak się zrozumie historyjkę. Niebezpieczne wydaje mi się podsumowanie Litzy:
"Arka Noego zawsze będzie powtarzać, że życie zaczyna się dopiero po porodzie".
Piszę o tym dlatego, że słyszałem to na poprzednich koncertach Arki i zawsze było to opowiedziane bardzo jasno. Tym razem dość pokrętnie. No i jeszcze to zdanie podsumowujące (patrz wyżej), które staram się cytować dokładnie, w miarę możliwości mojej pamięci ;), pogorszyło sprawę.
Z drugiej strony takie nieporozumienie może się przecież zdarzyć, puszczam więc w niepamięć.

Odnośnie coli, to nie wiem, co tam dolewali ;)
nie piłem... :roll:

_________________
"Od tylu lat na Ciebie czeka cały Świat!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 grudnia 2006 22:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 03 października 2006 16:29:59
Posty: 105
a mnie się podoba taka piosenka Arki z Sojką ,, Staś i Nel" :faja:

_________________
,,...zanim wyjdziesz wyłącz gaz..."!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 grudnia 2006 22:15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 11:56:31
Posty: 440
u mnie w parafii są roraty z Gościa Niedzielnego i zawsze dzieciaki śpiewają piosenkę Arki:"oj joj joj aj jaj jaj Pan Bóg kocha każdy kraj" . jest sympatycznie:)

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 grudnia 2006 17:45:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Z całym szacunkiem dla Arki, piosenka "Ziemia święta" nie nadaje się na mszę świętą. Jest piosenką ewangelizacyjną - tekst zawiera pewną naukę, ale nie ma charakteru liturgicznego. Nie próbowałem o tym jednak nikomu mówić. Nie czepiałem się też, że używanie wcześniej nagranych podkładów jest niedozwolone podczas liturgii (tylko liturgii - nie dotyczy innych form modlitwy we wspólnocie). W jednej ze słupskich parafii dzieci śpiewały tylko z nagranym podkładem, a do gitary, z przywódcą chórku dziecęcego już nie chciały. Ale to tylko taka dygresja.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 grudnia 2006 22:56:14 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 11:39:55
Posty: 692
bardzo mily koncert we wro.jak zwykle zywiolowo,kolorowo i do przodu,super pogaduchy miedzy numerami(,,zycie po porodzie"-extra konkluzja,jak najbardziej klarowna,nie pojmuje co tu mozna zle zrozumiec.jak tylko zaczeliscie grac to sie zrobilo z 10stopni cieplej.dziekowa robertino and the rest(ach te deciaki i pani skrzypaczka)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2007 18:36:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 11:56:31
Posty: 440
na stronie Arki jest fragment z koncertu w Krakowie

a może ktoś z tego forum wybiera się w najbliższą sobotę (tj. 6 stycznia) na koncert Arki do Gdańskicgh Franciszkanów?
Ja owszem:)

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 stycznia 2007 13:07:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W ciągu ostatnich dwóch dni, kiedy żegnaliśmy Dziadka, nie włączałem sobie w ogóle muzyki... Jedyną piosenką, którą naprawdę chciałem posłuchać i sobie puściłem, był Telefon...

Dzięki za tę piosenkę!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 marca 2007 13:58:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 02 grudnia 2006 16:24:28
Posty: 74
Skąd: z Księstwa Cieszyńskiego
Dzisiaj odkryłem coś niezwykłego (przynajmniej dla mnie).
Okazało się, że istnieje płyta Arki "Kocham moją mamę"!!!
Znalazłem ją, szukając w I-necie plików z Arką związanych i okazało się, że ktoś udostępnił (rzecz jasna nielegalnie) płytę "Kocham moją mamę. Arka Noego." (rzecz jasna ściągnąłem ją... nielegalnie :)). Na początku nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle istnieje i przypuszczałem, że ktoś zrobił sobie tanią reklamę i rozprzestrzenia coś swojego. Po wyrywkowym przesłuchaniu okazało się jednak, że instrumenty brzmią bardzo fachowo i znajomo (zupełnie jak Arka w okresie "Daj na zgodę"), również chórki brzmią nie gorzej (wśród solistów chyba też było któreś z dzieci).
Po przeszukaniu zasobów internetowych okazało się, że to płyta nagrana w wyniku współpracy muzyków Arki i dzieci wyłonionych w castingu GW.
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36037,850318.html
Czy ktoś z was ma może tę płytę? Nie wiecie, czy można takie płyty gdzieś nabyć? Chyba poszukam na Allegro :)
Szkoda, ze na stronie Arki nie żadnej informacji o tej płycie.
Znajdują się na niej ciekawe pomysły, które nie weszły chyba na płytę Daj na zgodę, jest tam nawet utwór Dzieci z brodą, którą śpiewali na koncercie Dzieci JP2 (Bo byłem głodny...) z innymi słowami, w innym wykonaniu.
Dla fanów Arki, twórczości Litzy, Brody, Pospiecha i Maleo pozycja obowiązkowa. :)

_________________
"Od tylu lat na Ciebie czeka cały Świat!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 marca 2007 15:00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
russman pisze:
czy można takie płyty gdzieś nabyć

to był kiedyś dodatek do Wyborczej...

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 marca 2007 23:58:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 05 lutego 2007 15:39:37
Posty: 190
mam tą płytę. jak słyszę pierwsze słowa "kiedy byłam jak kropelka, czułam serca twego bicie..", to zawsze się wzruszam.

_________________
i wasn't born with enough middlefingers


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 marca 2007 19:30:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 stycznia 2006 22:26:03
Posty: 227
Skąd: twin peaks/Gdynia
Rodzice mojego chrzesniaka od niemowlaka zapuszczali mu utwory Arki.
Mi się zawsze podobało ,,Przebaczone winy,darowane długi..." Uważam,że to bardo dobrze, Antek się osłucha a dopiero pózniej dotrze do niego sens;) A jak już zrozumie to ciocia mu sprawi Legendę.Bo ,musze dbac o jego edukacje muzyczną;)

_________________
Nie każdy kto mówi tobie Panie do królestwa Bożego się dostanie


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 562 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group